Dagblad voor Schiedam en Omstreken. De in'breker van Langley. 1 26ste Jaar::. Vrijdag 10 Juli 1903. No. 7644. Bureau Boterstraat 50. Telefoon No. 85. PRIJS Till DIT BIADl Voor Schiedam per 3 maandenf 1.50 Franeo per post door geheel Nederland t - 2. Afzonderlijke Nummers- 0.05 PRIJS DER ADYEKTENTIËH! Van 16 regelsƒ0.60 Elke gewone regel meer- 0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billjjke overeenkomsten aangegaan. OFEICIEELE BERICHTEN. Kennisgeving. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gezien art. 98 der Kieswet, Brengen ter kennis van de ingezetenen, dat de processen-verbaal, bedoeld bij art. 93 dier wet, van de op den 8sten dezer in deze gemeente piaats gehad hebbende stemmingen voor de verkiezing van zeven Leden van den Gemeenteraad, op de secretarie der gemeente ter inzage zijn nedergelegd, en dat afschriften daarvan aan het raadhuis zijn aangeplakt. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 9den Juli 1903. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VERSTEEG. De Secretaris, v. LUIK, L. S. ALGEMEEN OVERZICHT. 9 Juli 1903. De ziekte van Z. H. den Paus. De nadere berichten, die uit Rome over 's Pausen toestand worden ontvangen, doen weifelen tusschen hoop en vrees, maar laten toch, waar zij gewagen van eenige verlichting, de vrees toch maar al te veel doorschemeren. Een eerste telegram meldt, dat prof. Mazzoni gisteren-middag kwart voor tweeën weer op het Vaticaan kwam, waar hij confereerde met dr. Lapponi en met kardi naal Rampolia. Het gerucht liep, dat er sprake zou zijn van het consulteereD van een derde geneesheer, nl. het Senaatslid Cardarelii, van Napels. Mazzoni verliet te 2 u. 45 m. het Vaticaan. Volgens een tweede telegram werden de geruchten nopens 's Pausen toestand voort durend ernstiger. De medici achten het een bedenkelijk verschijnsel, dat de water- loozing geheel achterwege blijft. De Paus Feuilleton. 2) {Slot.) «Dat is gauw genoeg verklaard" zei Lang ley. «Waarschijnlijk dacht hij dat er een kansje was dat we het zelf zouden doen, als hij niet zei dat hij 't doen zou. Hij wil zeker een opening hebben," «Een opening voor iemand van onder vinding", voegde Plummer er aan toe. «Precies, dat is het. We kunnen er nu wel vast op rekenen dat wo een visite van een nachtelykec bezoeker zullen krijgen. Ik wantrouw al die philaanteopische lui met bun zilveren mond." «Lagen er kostbaarheden voor open en bloot, mevrouw?" vroeg Plummer. «Myn horloge lag op de waschtafol en een armband od nog wat dingen en baby's zilveren rammelaar en de roonnchepper en wat lepels en vorken. Ik kon die dingen niet begint onrustig te wordende loomheid wordt grooter en hij slaap vaak eenigon tijd. Men verzekert, dat kardinaal Ram polia alle voorbereidingen heeft getroffen om op het juiste oogenblik het Vaticaan te verlatenzijn appartement is reeds in gereedheid gebracht op het Santa Marta- plein. De secretaris van kardinaal Oreglia en de architect Schneider zijn begonnen te onderzoeken waar het Conclave zal worden gehouden. Op verzoek van de familie Pecci zal er een consult worden gehouden met Carda relii, die gister-avond uit Napels te Rome werd verwacht. Dat consult zou dan heden ochtend plaats hebben. Het bulletin gister-avond 7 u. 25 m. over 's Pausen toestand uitgegeven, luidtDe dag ging rustig voorbij zonder aanvallen van zwakte. De pols is langzamer en wat rustiger, de ademhaling kalm. De algemeene toestand geelt blijk van eenige verlichting. Mgr. Volpini, de secretaris van de consis toriale congregatie, die tijdens het conclave de betrekking van secretaris van Staat moet waarnemen, is gister avond in de anti chambre van den Paus door een beroerte getroffen. Zijn toestand is ernstig. De Berliner Staatsburger Zeitung maakt melding van het merkwaardig gerucht dat de Keizer persoonlijk de begrafenis van Leo XIII zou willen bijwonen. Oogenschynlijk staat dit gerucht in verband met het gebed dat de Keizer aan boord van de Hohenzollern met de bemanning heeft opgezonden. Volgens den Börsen Kourier ontving keizer Wilhelm het bericht van de ziekte des Pausen Zondag aan boord van de Hohenzollern, Bij de godsdienstoefening op het schip deed de Keizer daarvan mede- deeling: «De berichten uit Rome zijn slecht. De Paus, dien ik ken, liefüeb en eer, is m gevaar. Bidden wij voor hem". De Keizer sprak daarna zelf een eenvoudig maar indrukwekkend gebed uit, eindigend' «De wereld heeft behoefte aan groote en goede allemaal bij elkaar doen, voor hij bin- nenkwaam. Ik zou hem ook niet erin gela ten hebben, als ik niet geweten had, dat hij waarheid zei." «Hoe wist je dat hy de waarheid sprak vroeg Langley. «Omdat is het wist," antwoordde zijn vrouw. Langley wilde echter niet overtuigd zijn. Hij werd zenuwachtig over het feit dat Hij sijn vrouw den volgenden morgen alleen moest laten en leende Piummer's 22-kalber- revolver, die hij wilde dat ze die in haar tak zou dragen. Zijn eigen pistool was een groot lomp, zwaar ding, met kogels om een rennende olifant in zijn vaart te sluiten. Mevrouw Langley zei, dat ze het wei buiten deze verschrikkelijke voorwerpen doen kon. Later op den dag, kwam Langley ineens op 't idee, dat hij belasting betaalde en recht op politiebescherming bad. Hij liep daarom naar 't naaste politiebureau en stel den den inspecteur van zyn vrees in kennis. Die inspecteur had dezelfde' kijk op de din gen als Langley. Hij zei, dat hij dacht, dat bij de beschrijving van den ouden timmer man herkende als die van den aanvoerder mannen. Moge God de H. Vader daarom nog vele jaren schenken". België en de Congo-Staat. De Belgische Kamer heeft gisteren met 91 tegen 35 stemmen en 7 onthoudingen de door Woeste voorgestelde orde van den dag aangenomen, strekkend tot het sluiten van het debat over den Congostaat, nadat een amendement verworpen was, ten doel hebbend uit die motie de woorden «in overeenstemming met de regeering" te schrappen. President Loubet in Engeland. Aan het feestmaal Dinsdag-avond ten huize van lord Landsdowne ter eere van president Loubet en ministers Deicassé gegeven, namen het diplomatencorps en verscheidene Engelsche waardigheidbeklee- ders deel. De schouwburg van Covent Garden bood een schitterend schouwspel ter gelegenheid van de gala-operavoorstelling. De inwen dige versiering getuigde van evenveel smaak als weelde. Overal zag men rozen de Frances, waarmede de rand der ioges geheel omzoomd was. De geheele Engelsche aristocratie woonde de voorstelling bij. De uniformen en toiletten boden eer. schitte renden aanblik. De Koning en de Koningin met den President en de leden de konink lijke familie kwamen om 9 uur in hun loge, terwijl het orkest de Marseillaisse en het Got save the King speelde. De minister en hotdignitarissen namen plaats in twee afzonderlijke loges rechts en links. De voorstelling eindigde tegen middernacht toeu het Koninklijk paar en de President vertrokken. Gisteren-ochtend stond president Loubet vroeg op. Vergezeld door Deicassé en Cam- bon en het gevolg begaf hij in een open rijtuig naar het Paddingtonstation, op weg naar Winusor. De stoet werd geescorteerd door een detachement van de lijfgarde. De van een zeer gevaarlijke bende. Hij beloofde Langley's huis te zullen bewaken. Toen Langley 's avonds thuiskwam, zag hij een man aan den overkant der straat loopen en die zag er zoo bovennatuurlijk onbezorgd en gelegenheidsachtig uit, dat iedereen dadelijk zag dat het een «stille" was die op post liep. Dit gaf Langley een soort gevoel van veiligheid, maar niettemin bleef hij toch tamelijk nerveus. Plummer was weg, anders had hij hem gevraagd om te blijven slapen. Langley vertelde zijn vrouw wat de inspecteur gezegd had. Hij wilde haar niet bang maken, maar hij gevoelde dat, wat hij noemde, haar overwysheid, wel een beetje beschaming kon velen. Om de een of andere reden maakte het echter niet veel indruk op haar en ze lachte hem uit, vooral om de onmogelijke manier waarom hij een paar stukken lood en de strijkijzers tegen het raam zette. 't Was omstreeks middernacht toen die val in eikaar viel 't Ging met een gebons en een geraas, die Langley recht overeind in zijn bed deden zitten, met een hart dat klopte als Krupp's stoomhamer, voor hij goed snapte wat er gebeurd was. Er was een President reisde vervolgens in den konink lijken extra trein en bereikte Windsor te kwart voor tienen. Het station en de stad waren vroolijk versierd. Langs den weg naar het kasteel stond een groote menigte geschaard. De burgemeester en de gemeen teraadsleden van Windsor, in costuum, begroetten Loubet hartelijk aan het station, waarna deze geleid door de koninklijke garde te paard, door de hem luide toejui chende menigte naar het kasteel reed. Daar werd de President ontvangen door den hertog van Argyll en lord Ester, uit naam van den Koning Na een bezichtiging van de Staatsappartementen en een bezoek aan de praalgraven van koningin Victoria, te Frogmore, werd te 11.45 m. de terug tocht naar Londen aanvaard. Toen de Pre sident van het kasteel afreed, zaten de leerlingen van Eelon's College op de muren die het kasteel omringen, wuifden met de hoeden en juichten Loubet c. s. uit volle borst toe. De prins van Wales, de hertog van Connaught, graaf Roberts, de leden van het diplomatencorps en grootvorst Micnaei van Rusland hebben de wapenscnouwing te Aldershot bijgewoond, Omstreeks had vijf kwamen de Majesteiten aan. De Koning reed te paard evenzoo de prins van Waies en de hertog van Connaught, terwijl Loubet met de Koningin in een rijtuig zat. De Fransche otficieren uit Loubet's gevolg bevonden zich bij den staf. De menig ie was vol geestdrift. Nadat de Koning oe parade had afgenomen, mareneerda ue infanterie in kolonnes voorbij, de cavalerie en de artillerie ging in galop. De muziek speelde het God save the King en de Marseillaise. De Koning droeg de velumaar- schalksuniform. Loubet was in rok. On geveer 16000 man troepen namen aan ue wapenschouwing deel. Het was prachtig weer en het schouw spel was schitterend, ook door de velerlei uniformen. Onder de toeschouwers waren oogenblik van akelige stilte. Toen hoorde Langley de stem van zijn vrouw. Ze zei «Ik dacht wel dat 't zou gebeuren. De kat neeft dien rommel van jou in elkaar gegooid, Willem." Langley verwaardigde haar met geen antwoora, maar kroop voorzichtig uit oed, greep naar zijn revolver, dien hij wonder noven wonder vond en ging vol vrees de gemeen krakende trap af. Hij bereikte eindenjk de d9iir en vond de stukken ijzer en de strijkijzers over den vloer gegooid. Een koude mentstroom, die door zijn dunne kleedij kwam, vertelde nem dat het raam open stond. Langzaam en be hoedzaam gluurde hij er uit. Een ingehouden gekuch kwam vanachter en als de drommel trok Langley zijn hoofd naar binnen, zoo gauw, uat dat teere lichaamsdeel in nauw contact kwam met da onderrand van het venster. Hij voelde de" buil later, maar de scnok hau ny ai uad' lijk te pakken. Zichzelf zijn lafheid verwijtend, aa:k luj eindelijk weer uit net veusier eu uy usj «Wie daar?" maar ziju poiseu sioaga»- ue" stormarsch bij zijn siemgeiuiu. «Politie" kwam het antwoord en twee NIEUWE SC

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 1