Haag naar Venlo vertrokken tot het brengen van een bezoek aan de steenfabrieken aldaar. Oe minister van Oorlog, generaal Ber- gansius, begaf zich gisteren-middag naar Zwolle tot het brengen van een bezoek aan de Artillerie-schietschool. De gewone audiënties van de ministers van Binnenlandsche Zaken, van Marine, van Financiën, van Oorlog en vaD Koloniën zullen deze week niet plaats hebben. Naar aanleiding van het dezer dagen rondgaande bericht omtrent een by de aan staande begrooting te wachten voorstel tot der maxima-wedden voor de klerken der posterijen van f 15000 tot f 800, wordt gemeld, dat van een dergelijk voornemen thans nog niet is gebleken. Waarschijnlijk is deze weddeverhooging voorloopig niet. Wel vernam men dat een dergelijk plan ernstig in overweging is, maar dan ver moedelijk voor later. Naar men verder verneemt is de promotie in het korps commiezen der posterijen reeds ter bekrachtiging aan H. M. de Koningin voorgelegd en is de afkondiging eik oogen- blik te verwachten. De verkiezing voor de Tweede Kamer te Sittard, noodig geworden na de bekende verklaring omtrent den heer Arnoldts, zal plaats hebben op Dinsdag 21 dezer, de stemming en herstemming zoo noodig, op Donderdag 30 dezer, en Dorderdag 6 Aug, e, k. De N. R. Ct. meidt De bedoeling van het telegram van onzen correspondent te Batavia blijkt door ons niet juist te zijn weergegeven. Niet de pakhuismeester Wellenstein Krause, maar de pakhuismeester van de firma Wellensteing Krause Co. te Soerabaja, is door koelies vermoord. De naam van den vermoorde is Van Hein. De gep. majoor van het Ned. Indisch leger Bakhuyzen, die laatstelijk naar West- Indië is geweest met een wetenschappelijke expeditie, is thans werkzaam gesteld bij het Dept, van Koloniëa, als hoofdcommies bij de afd. Binnenlandsch Bestuur en Burgelijke openbare werken in Oost-Indië. De ziekte ran Z. H. den Paus. Men seint ons uit den Haag Volgens middag-telegram internuntiatuur is de toestand van den Paus meer gerust stellend. De hoogeerw heer vicaris-capitularis van het bisdom van Haarlem heeft voorgescbre§ ven, dat na elke H. Mis een tientje van den Rozenkrans voor het behoud of de zielerust van Z, H. Paus Leo XIII zal gebeden wor den. De politie te 's Gravenhage waarschuwt vooral het reizend publiek, dat niet voldoende op de hoogte mocht zijn van het rijtarief daar ter stede, dat door sommige gestaionneerde koetsiers zonder taxameter valsche tarief bulletins worden afgegeven, waarop de prijzen voor de verschillende ritten bijna dubbel zoo hoog zijn gesteld als de prijzen vermeldt op het door B, en W. vastgesteld tarief voor stationneerende rijtuigen. Ter waarschuwing dient, dat het officieele tarief-bulletin is gewaarmerkt door den hoofd-commissaris van politie. De aVereeniging van gasfabrikanten in Nederland" hield gisteren hare jaarvergade ring in het Brongebouw te Haarlem, onder voorzitterschap van den heer J. Blom Sz., directeur der Haarlemsche lichtfabrieken, De vergadering werd bijgewoond door ongeveer honderd leden. Naar de Tel. verneemt, zullen nog deze, of in den aanvang der volgende week de benoemingen voor administratief personeel der Rijksverzekeringsbank afkomen. De raad van beroep te Arnhem heeft uitspraak gedaan in de zaak van de gemeente Tiel cotra de rijksverzekeringsbank over het al af niet verplicht aangeven van de brandweer als verzekeringsplichtig bedrijf. De raad bevestigde de meening van de rijksverzekeringsbank, dat de aangifte van de brandweer te Tiel als verzekerinsplichtig bedrijf niet juist is, omdat deze brandweer geen beroepsbrandweer is. Door den gemeenteraad van Venlo is een blanco-crediet toegestaan voor de feeste lijke ontvangst van H. M. de Koningin en Z, K. H. den Prins der Nederlanden, op Vrijdag 17 dezer. Te Maastricht is gevankelijk binnenge bracht zekere J. M., een Duitscher, ver dacht van zich te hebben schuldig gemaakt aan oplichting. Hij zou nl., gekleed als geestelijke, een vrouw te Kerkerade voor een bedrag van 500 mark aan kleeding- stukken hebben opgelicht, voorgevende, dat die kleedingstukken moesten dienen voor Fransche weeskinderen. Van hooggeachte zijde meldt men aan de N.-B., dat het zeer wel mogelijk zal zijn, dat de academiefeesten te Breda zullen worden opgeluisterd door 't hooge bezoek van H. M. de Koningin en den Prins. H. M. wil evenwel nog geen definitief besluit nemen en heeft gezegd, dat de feestcom missie gerust haar gang kan gaan, alsof H. M. niet kwam. Brand. Te Gdze brak Maandag-avond omstreeks zeven uur brand uit in het huis, toebe- hoorende aan C. Tielemaus en bewoond door A. Oprins en D. Kools. Van de inboe dels is niets gered kunnen worden, zoodat eigenaar en inwoner veel schade hebben. Oorzaak onbekend. De Storm. De storm joeg het zeewater nabij Monnikendam zoo hoog, dat twee buiten polders geheel onder water werden gezet, waardoor veel schade aan de eigenaars of huurders werd toegebracht. Het meeste hooi is zeewaarts gedreven. Men meldt aan de Tel,: Wat gevreesd werd is, helaas, gebeurd. Marken is dezen nacht geheel onder water gezet, waardoor, wegens bederf of weg drijven van hooi, een schade van plm, 150,000 is toegebracht. By den storm van eergisteren heeft de intercommunale telefoonlijn die door het Haagsche Bosch naar Leiden is aan gelegd, door het omwaaien van boomen, waaraan de draden waren gespannen, veel geleden. Bovendien is een groote hoeveelheid telefoondraad afgesneden en gestolen. Het plan is nu de lijn over een anderen weg dan het bosch te verleggen. Men meldt uit Scheveningen Bij het stormweer van eergisteren-nacht en gisteren, en tengevolge van den hevigen golfslag is het ijzeren omhulsel der beide laatst aangekomen caissons van het Zuider havenhoofd grootendeels losgerukt en weggeslagen. De cementmassa is ongedeerd gebleven. De drie ijzeren groote vletten in gebruik bij het strandhoofd. in aanbonw voor het Oranje Hotel, werden gisteren-nacht van hun trossen geworpen en tegen den duin voet gedrongen. Twee dezer bakken werden onderst boven gekeerd. Zij werden door polders werkers weder goed en vast gelegd. De storm, die gisteren en eergisteren uit het noordwesten woedde, zweepte het water der Noordzee hoog tegen de duinen van Noordschouwen, waardoor een gedeelte van den duinvoet en honderden daartegen geplaatste rijsboutschermenzijn weggeslagen. Het Belgisch stoomschip Ville d' Ostende, dat nabij Vlissingen aan den grond zit, zal wel verloren zijn daar het schip dieper in het zand weg zinkt. De opvarenden hebben het schip verlaten; sleepbooten vertoeven nog in de nabijheid. De Noorsche bark Nora, thuisbehoorende te Fredrikshald, en van daar met hout naar Bristol bestemd, is nabij de Haaks gronden door het overboord gaan van den grooten mast in ontreddenden toestand geraakt. Door den thuiskomenden stoom trawler Holland 111, schipper Krab werden de gezagvoerder en 9 man met de sloep gered en alhier aangebracht Tijdens het overbood gaan van den mast is een man verdronken en bekwam een ander belangrijke kwetsuren. Ingezonden. Aan de Redactie van de Nieuwe Schiedamsche Courant. Mijnheer de Redacteur, .kerknieuws. Dinsdag-ochtend droeg Z. D. H. mgr. W. v. d. Ven, bisschop van 's-Bosch, in de kathedraal van St. Jan eene pontificale H. Mis op ter herdenking zijner bisschops wijding. Z. D. H, werd geassisteerd door een talrijke priesterschaar. Te St. Joachimsmoer (N.-Br.) is de nieuwe kerk door mgr. v. d. Ven plechtig ingewijd. Nadat deze plechtigneid geëindigd was, werd bet H. Misoffer in den nieuwen tempel voor de eerste maal opgedragen door den zeereerw. heer A, H. F. Kamps, geassisteerd door den zeereerw. heer E. A. M. Murée, pastoor te Loon op Zand en den weieerw. heer Van Straten. Be eerw. heer A. Muskens, van de missionarissen van het H. Hart te Tilburg, die dezer dagen aan de »Appollinaris" te Rome, het Eecutiaats examen in de theologie aflegde, zal den 25sten dezer de H. priester wijding ontvangen in de pasiliek van St. Jan van Lateranen. Laatste iiericiitüii. Op de Internationale tentoonstelling van Pluimgedierte, gehouden 5, 6, 7 en 8 Juli op het terrein der Tentoonstelling van Nijverheid en Kunst te Groningen, behaalde de heer W. K. Gerlach alhier op zijn inzending zwart Bantams met rozenkam een eersten prijs. De ziekte van Z. H. den Paus. Reuter seint heden uit Rome: Volgens het bulletin van heden-ochtend half tien is de nacht rustig geweest. De Paus heeft gesluimerd. De pneunomie verdwijnt voor dat gedeelte der long, dat niet onder den druk staat van de kleine I hoeveelheid vocht, weike zich nog in de hoite van het borstvlies bevindt. De ver betering in den algemeenen toestand houdt aan. De Messagers zegt, dat het achterblijven der waterloozing zich scherper doet gevoelen en voor ernstige complicaties doet vreezen. De Popoio Romano zegt, dat er hoop op genezing is. De Voce della Verita deelt onder voor behoud mede. Men bevestigt, dat er heden morgen een consult zal plaats hebben tusschen Lapponi, Mazzoni en twee andere geneesheeren. De toestand van den Paus is onveranderd. Hij rustte betrekkelijk kalm. De krachten blijven nog altijd slap. Mgr. Volpini, die tijdens het conclave de functie van secretaris van staat had moeten vervullen, is overleden aan de gevolgen van de boroerte, die hem gisteren heeft ge troffen. Handel sberichten. BEURS VAN SCHIEDAM. 9 Juii 1903 Officieele noteenng van de Commissie uit de Kamer van Koophandel voor de Beurs. Donderdag 9 Juli. Moutwijn f 8l/4. per Hectoliter cont., zonder fust en zonder belasting. Namens de Commissie voor de noteering D. F. W. Prins. Stemming vast. Bond van Distillateurs: Moutwijn: f9. Jenever 113. Amst. proef 114.50. Prima Graanspiritus f 141/»f 15. Spoeling 10,80. Berlijn. Spiritus in loco Parus. JR°f P- I Spirit, p. Juli Aug./Sept. Hamb. 59. 16- 15.25 15.25 15.25 O 58*/,. 16.- 15 25 15 25 15.25 f.) New-York. Maïs Amsterdam. 8 J ili Rogge op lev. zonder noteering. 9 Juli Rogge op lev. zonder noteenng. Rijnhoogte Keuten ('s morg. 11 uur 8 Juli 2.12 cM. 9 Juli 2.16 cM. Wisselkoersen te Rotterdam. Per Telegraaf. Londen kort f 12.Ü5£ Disc. 3 pCt. P&rys -48.— 3 Antwerp. - 47.873 WEEKMARKT TE DELFT 9 Juli, Op de markt van heden waren de veepry- zen als volgt: vette koeien le kwal. 118.) a 260 dito 2de kwal. f 110 a 170kan koeien le kwal. 1185 a 230dito 2e kwal 1120 a 165vaarkoeien, lekwal. f 140 a -ÜO, dito 2de kwal. f 100 a 130vette kalveren le kwal. f 70 a 85 dito 2de kwal. f 40 a 65vette schapen le kwal. f a dito 2de kwal. a weischapen le kwav 18 a 27 2e kwal. fa vette lam meren fa weilammeren f a magere varkens f 23 a f 40 biggen i 4 a 11; nuchtere kalveren f7 a 18 paar den f 60 a 150 stieren a veulens f a rundvleesch 70, 60 en 52 c., vet kalfsvieesch 90, 70 a 60 c., schapevleesch a c., lamsvleesch a c., alles per kilo. Op de veemarkt waren aangevoerd 266 runderen, 19 paarden, 58 vette kalveren, 234 magere dito, 512 schapen of lammeren 141 varkens en 437 biggen, en 9 schapen buiten de hokken. Ter graanmarkt van heden gedaan Jarige Zeeuwsche en Overmaassche tarwe, f 7.25 a 8.50 nieuwe do. f6.— a8.Westlandsche roode ris dito f 7.50 a t 8.25. Zeeuwsche en Overmaassche rogge f 5.25 a f 6.nieuwe dito f5.25 a 6.n. wintérgerst f4.50 a f5,— zomergerst f4.25 a 5.—. chevalier dito t5.25 a 6.zware haver f4.a 15.50, lichte dito f 3.25 a 4.25, groene erw ten f 7. a 9.75, mesting f 7.a f 7.75, paardeboonen f6.50 a 7.25, duiveboonen f7.50 a 9.— bruine boonen f15.a 19.-— witte boonen f 11.75 a 14.25, koolzaad f7.— a 9.25 buitenl. hennepzaad f5.75 a 6.25, kanariezaad f 13. af 17. Granen. Onveranderd stil. De prijzen der boter waren heden le kwal. 150, goede f 46 mindere f 40 per vat van 40 kilo. Aanvoer pot, 846/8 en 60/16 vaten, wegende te zaman 17,520 kilogram. VEEMARKT TE LONDEN, 9 Juli- Op de Veemarkt waren aangevoe-d 100 Runderen, 300 Schapen, 50 Kaïveren Varkens. Men noteert: Runderen 2/9 a 4 6 Schapen 3/6 a 5/8, Kalveren 3/8 a 5,8 Varkens a (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Schiedam, den 8 Juli 1903. Mag ik u door dezen beleefd een klein plaatsje in uw veel gelezeu blad verzoeken. In de courant van heden-avond komt een verslag voor van het concert dat gisteren in Musis plaats had, en waarin door uwen verslaggever niet ten on rechte werd gezegd: ,,Het schijnt nu eenmaal Schie damsche gewoonte, om wanneer er nu werkelijk iets moois is te hoorentegen niet te hoogen prijs, afwe zig te blijven, het was de schrijver dezes aangenaam geweest, wanneer uw verslaggever ook eens de oorzaak ef liever gezegd het kwaad daarvan had onderzocht, ik veroorloof mij daarom de vrijheid hëm in 't bi zonder en het Scniedams publiek in 't algemeen hierin te gemoet te komen. Sedert eenige jaren is de exploi tatie van de Seh. O. V. overgegaan in handen van zougenaamd vooruitstrevende liberalen, die vermeenden den achteruitgang dier inrichting te kunnen stuiten door de leden nogmaals op te roepen om geld te geven in geschenk of in renteloos voorschot, teneinde de schoone inrichting, zoo prachtig mooi en droog gelegen; een inrichting, eenig in den lande, wier toegang in warme zomermaandeu zulk een heerlijke odeur verspreidt, voor ondergang te behoeden, een roepstem waar gelukkig menig welgesteld burger aan voldeed. Toen echter de gelden waren ingekomen werden de milde gevers onthaald op een belofte om toch geen andere vermakelijkheden te gaan bezichtigen dan die welke in de S. U. V. zouden worden gegeven deze belofte nu ware na te komen, indien dan ook voor stellingen werden gegeven voor een ieder toegankelijk dit nu is meestal niet het geval en om nu toch woord te houden, wordt de S. O. V. slecht bezocht en voor stellingen, hoe mooi ook, in andere lichamen door genoemde gevers voorbijgeloopen. Ja mijnheer de redacteur, het is bijna algemeen, dat wanneer een uitvoering van de S. O. V. geanonceerd wordt, dan ziet men in de verte de roode vlag van de tinnen der S. O. V. wapperen. Zoo ook nu ziet men daar ter gelegenheid van de kermis opvoeren ,,Op Hoop van Zegen Waarom niet He Levende Brug zooals in 't ge bouw Musis Sacrum P U, mijnheer de redacteur, dank zeggende voor de verleende plaatsruimte. Teekent, Uw dw. Dnr. A. 8 Juli- 9 Juli. 7 Juli 8 Juli.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 3