te Sittard candidaat voor het lidmaatschap der Tweede Kamer. Gisteren zou hij reeds te Geleen en Lutterade in vergadering optreden. Buiten de heeren kapitein Snijder te Den Haag en advocaat Scholte te Maastricht heeft zich nog als candidaat gemeld voor het lidmaatschap der Tweede Kamer voor het district Sittard, de heer M. L G. Schous, te Grevenbicht bij Sittard. De ten vorigen jare uitgestelde bijeen komst van de Union Interparlementaire zal dit jaar te Weenen worden gehouden van 7 9 September. Er zullen daarbij eenige feestelijkheden plaats hebhen, o. a. een soiree bij den burgemeester van Weenen, dr. Lueger. De uitnoodigingen tot het bijwonen der conferentie zijn verzonden en de aangiften tot deelneming worden vóór 20 Juli e. k. ingewacht bij den secretaris van de Nederlandsche groep, mr. M. Tydeman Jr. te Breda. Na de staking. Men meldt aan de Tel. uit Rotterdam Naar aanleiding der vele werkzaamheden, door het getrouw gebleven spoorwegperso neel verricht, gedurende de stakingsdagen zijn te Rotterdam D. P. Feijenoord en Den Haag verschillende stationsassistenten 2e en 3e klasse buiten de ranglijst om bevorderd tot le resp. 2e klasse. Eveneens werd als zoodanig een goederenklerk 3e kl. bevorderd tot 2e klasse. Aan de stationschefs en adjunct-stationschefs werden gratificatiën van f200 toegekend. Verschillende ambtenaren op de lijnen ontvingen 1 maand extra bezoldiging. Verschillende ambtenaren en beambten, verbonden aan de centrale werkplaats der Maatschappij tot Exploitatie van Staats spoorwegen, hebben, naar de Zw. Ct. ver neemt, de vorige week een gratificatie ontvangen, bestaande in een halve of een heele maand salaris, voor de belangrijke diensten, tijdens de moeilijke dagen in April ji. bewezen. Men meldt aan de Tel. In verband met het buitengewoon groot aantal reizigers, dat gebruik maakt van de sinds 1 Mei ingelegde directe sneltreinen AmsterdamDen Haag—Rotterdam naar Maastricht bestaat bij de directie der Staatsspoor het plan deze treinen te Boxtel in twee deelen te splitsen, waarvan het eene naar Amsterdam en het andere naar Den Haag zal loopen. Hierdoor zullen vermoedelijk de aanmerkelijke vertragingen die deze treinen ondervonden, voorkomen worden. hebben, die zich ten doel stelt alle verkiezingsbiljetten voor candidaten, die niet tot de richting dier partij behooren, op deze wijze onschadelijk te maken. Het wanaelhoofd ïKoningin Wilhelmina' werd eergisteren bezocht door 12,000 personen. Van de zeetochijes der salon- raderstoomboot de Chicago van de Holiand- Amerika-lijn werd druk gebruik gemaakt. Door de Rijkspolitie te Haarlemmermeer is uit oe Ringvaart dier gemeente, bij de Nieuwe Meer, opgehaald het lijk van een onbekend manspersoon, naar gissing oud 50 jaar. Zjne handen waren saatnge- bonden, zoodat het vermoeden niet is uitgesloten, dat hier een misdrijf heeft plaats gehad. Het lijk is naar Hoofddorp gebracht en hiervan aan de Justitie kennis gegeven. De algemeene vergadering der vereeniging voor Kadaster en Landmeetkunde zal dit jaar gehouden worden op Zaterdag 18 Juli in de sociëteit Junushof te Wageningen. In de namiddaguren van dien dag worden de leden der Vereeniging in de gelegenheid gesteld de inrichtingen voor land- en tuin- bouwonderwijs te bezichtigen, terwijl den volgenden dag door belangstellenden onder deskundige landbouwkundige voorlichting eene excursie in den omtrek van Wageningen gemaakt zal worden. Brand en Onweer. Zaterdag-middag is de bliksem geslagen in de boerderij van Rosman te Etten bij Terborg, die daardoor geheel in asch werd gelegd. In de onmiddellijke nabijheid werden drie koeien in een weide door het hemelvuur gedood. Ongeveer halfzeven eergisteren-morgen sloeg de bliksem in de boerderij van de gebroeders Miedema onder Burgwerd, die daardoor geheel in vlammen opging. Den geheelen dag bleef het hooi branden. Slechts weinig van den inboedel kon worden gered. Tijdens een hevig onweder, dat Zondag middag te Nieuwersiuis woedde, sloeg de bliksem in de hofstede van den landbouwer W. Rip. Met woonhuis, schuur en stal brandde zij tot den grond af4 varkens en een twintigtal kippen kwamen in de vlammen om. Alles was verzekerd. nist overreden. De man, zekere J. van W., was met een trein uit Emmerik gekomen. Hij wilde toen met een locomotief van het Centraal-station rijden tot in de buurt van zijn woningjuist toen hij afgestapt was, kwam een andere trein voorbij, waarvan de machine hem greep en verpletterde. Het Staphorster boertje vindt in Friesland een collega te Suameer, die zich evenals hij mag verheugen in eene steeds toene mende praktijk. Een bezoek van 50 patiënten op één dag behoort volstrekt niet tot de uitzonderingen. Den tweeden Pinksterdag moeten er niet minder dan 200 zijn geweest. Uit Hamburg meldt men, dat daar een 27-jarig Hollander uit Delfzijl is gearres teerd, die wegens diefstal van f 6000 en wisselvervalsching van f9186 door de rechtbank te Groningen wordt vervolgd. Hij was naar Engeland gevlucht en van daar naar Hamburg, met 't doel zich een tijdlang schuil te houden en dan naar Amerika te gaan. Voor zijn uitlevering aan Nederland zijn de noodige maatregelen getroffen. Tengevolge van een hoos, die zich Maandag boven Oakford Park, nabij Pitsburg, voor deed, overstroomde het meer in het park tot meer dan twintig voet boven de normale oppervlakte. Een honderdtal per sonen moeten verdronken zijn. De uitslag der verkiezing voor den gemeen teraad te 's-Gravenhage is dat in district I gekozen zijn de heeren Edersheim (lib.) en Kolkman (kath.) en tusschen de overige candidaten herstemming moet plaats hebben. In de districten II en III zijn alle aftre dende leden herkozen. Voor de vacature Van Hattem van Ellewoutsdijk moet in district III herstem ming plaats hebben tusschen de heeren De Mos (antir.) en Schiff (lib.) De politie te 's-Gravenhage heeft op verzoek van de Amsterdamsche gisteren in een café te 's-GraveDhage aangehouden een Duitscher en diens vrouw. Deze laatste heeft zich te Amsterdam schuldig gemaakt aan diefstal van f 900, ten nadeele van een inwoner der hoofdstad. De aangehoudenen hadden het gestolene reeds voor Duitsch geld verwisseld en hadden het voornemen naar Londen uit te wijken. Een groot aantal aanbevelingsbiljetten voor verschillende candidaten van den gemeenteraad te 's-Gravenhage op verschil lende plaatsen aangeplakt, zijn verscheurd of onleesbaar gemaakt. Er moet zich bij een der partijen een teerbrigade geformeerd (xEMESHl) MEUWS. Onder Hatert (Nijmegen) werd Zaterdag het gezin van een rijksveldwachter ver meerderd met 4 meisjes en 1 jongen; het vijftal overleed kort na de geboorte. Zondag is het op de Spijkerplaat bij Vhssingen aan den grond geloopen oplei- diiigschip La ville döstende, met hoog water, vlot gekomen. Een aardige bijzonderheid op onderwijs gebied meldt de Haagsche kroniekschrijver van de N. Gr. Ct. Er is tot de hoogere burgerschool met 5 jarigen cursus in den Haag voor de 3e klasse een. leerares middelbaar onderwijs toegelaten! Ra, ra, wat is dat? Het is niet zoo heel vreemd, maar toch zeker niet alledaagscheeen jonge dame, 16 jaren oud, in 't bezit van het diploma voor teekenen middelbaar onderwijs heeft tot verdere ontwikkeling harer gaven aan 't examen onderworpen en is voor de 3e klasse geslaagd. De hitte in Londen. Evenals te New- York, heeft er te Londen in de laatste da gen een ondragelijke hitte geheerscht. Vrij dag wees de thermometer 29£ (Celcius) in de schaduw en Zaterdag zelfs 30 graden. Verschillende plotselinge ziektegevallen heb ben plaats, sommige met doodelijken afloop. Vooral in de City moet het verschrikkelijk warm zijn. Dat het ijs opgeld doet behoeft geen betoog, eveneens de verkoelende dran ken. De paarden zijn natuurlijk getooid met de bekende strooien hoofddeksels. Van 23 Juli tot en met 11 Augustus zullen de gewone jaarlijksche sterrenregens weer plaats hebben, wier uitstralingspunt zich bevindt in het sterrenbeeld Perseus. Vandaar dat deze vallende sterren den naam dragen van »Perseïden". Van 9—11 Augustus zijD de vallende sterren gewoonlijk het best zichtbaar, doch wijl het omstreeks dien tijd juist volle maan is, zal de waarneming ten zeerste belemmerd worden door het maanlicht. Alleen zullen dan de helderste vallende sterren en boliden waar te nemen zijn. Met het oog op den stand der maan zullen waarschijnlijk de beste waarnemingen ge daan kunnen worden in de nachten van Zaterdag 25 Juli tot 1 Augustus. luidtTot dusver maken zich anderingen in den ernstigen toe. Pausen op gisteren-avond kenbaar, is zwak, 92de ademhaling 30de ratuur 36 5, Het rapport is geteekend door Lapponi en Mazzoni. Een later telegram meldt nogVannacht heeft de Paus brakingen en bezwijmingen gehad. Een oogenblik toen hij buiten kennis was, was zijn toestand buitengewoon ernstig. Posterijen en Telegrafie. De directeur van het postkantoor te Rotterdam vestigt de aandacht der belang hebbenden op de gelegenheid tot verzending der correspondentie naar Bsrgen en Sta- aanger door middel van het stoomschip Ingerid. De laatste buslichtir.g aan het postkantoor te Rotterdam is bepaald op 15 dezer, des voormiddags te 9.30 ure. De wijze van verzending behoort duidelijk op het adres vermeld te worden. Sport. Z. K. H. de Prins der Nederlanden heeft het eere-voorzitterschap aanvaard van de paarden-tentoonstelling met concours-hippi- que, door de vereeniging tot bevordering der paardenfokkerij in Nederland in Septem ber a. s. in Den Haag te houden. Als bewijs van groote ingenomenheid met deze tentoonstelling en de concours- hippique heeft Z. K. H. tevens drie eere- prijzen uitgeloofd. Handelsberichten. BEURS VAN SCHIEDAM. 14 Juli 1903. Otficieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel voor de Beurs. Dinsdag 14 Juli. Moutwijn f 81/jper Hectoliter cont., zonder tast en zonder belasting. Samens de Commissie voor de nöteering D. F. W. Prims. Stemming: willig. Bond van Distillateurs Moutwijn: f9.— Jenever: f13. Ahst. proef f 14.50. Prima Graanspiritusf141/»fl57j. Spoeumo f 0,80. Berujn. Spiritus in loco Rogge, p. Juli Aug. ipirit. p. Juli Aug./Sept. Zaterdag-avond omstreeks 9 uur werd door een 260-tal Haarlemsche geestverwan ten en partijgenooten van de heeren Hugenholtz en Van der Goes, die in de strafgevangenis te Haarlem verblijfhouder aan hen een ovatie gebracht. Socialistische en vrijheidsliederen werden gezongen. Velen in de buurt wonende, kwamen uil hunne huizen en voegden zich onder de zingende menigte. Zondag is op de spoorwegbaan bij de Gosierparkstraat te Amsterdam een machi- In het Iersche stadje Limerick moest dezer dagen een voorzitter voor den raad van beheer van het stedelijk weeshuis worden gekozen. Bij de stemming ver kregen echter beide candidaten evenveel stemmen. In plaats echter tot een her stemming over te gaan, besloot men een hardloopwetstrijd te orgauiseeren tusschen beide candidaten en den winner tot voorzitter te proclameeren. En aldus geschiedde. Parijs. Hamb. Spirit Maïs 16.25 15.- 15 25 15.25 587* 16.- 15 25 15.25 15.25 f.) Laatste Berichten. De kiesvereeniging sSchiedam" heeft in hare gister-avond gehouden vergadering besloten bij de herstemming te steunen de candidatuur van den heer J. M. van der Schalk Jr., aftredend lid. Even na het middernachtelijk uur werden de kermisbezoekers in den afge- loopen nacht op de Markt verrast door het welluidend gezang van een aantal leden van een Schiedamsche zangvereeni- ging, die op het jbordes van het stadhuis zich hadden geposteerd en eenige nummers ten beste gaven voor een steeds grooter wordend auditorium. (S. Cf.) De ziekte van Z. H. den Paus. Reuter seint heden uit Rome Het bulletin van 9 uur heden-ochtend New-York. Amsterdam. 13 Jjli Rogge op lev. zonder noteering. 14 Juli Rogge op lev. zonder nöteering. Rijnhoogte Keulen ('s morg. 11 uur) 13 Juli 2 55 cM. 14 Juli 2.58 cM. Wisselkoersen te Rotterdam. Per Telegraaf. Londen kort f 12.04| Disc. 3 pCt. Parjjs -47 97^ 3 Antwerp- - 47 85 3 VEEMARKT TE ROTTERDAM, 14 Juli. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 43 paarden, 1 veulens, ezel, 646 vette runderen, 848 magere dito, 126 vette kalveren, 108 nuchtere en 71 graskalve ren, 18 schapen of lammeren, varkens 163 biggen, bokken of geiten. Koeien en ossen 25 tot 38 c., stieren 28 tot 35 c., kalveren 35 tot 46 c. per kilo. Melkkoeien f 135 a 300, kalfkoeien f 185 tot t 300 stieren f 60 a 195 graskalveren 1 20 a 60, pinken f a vaarzen f 70 a 190, alles mager veebiggen 16.— A 15 paarden f 30 a 115. Nuchtere kalveren, slacht- f 7.— A 13.50 fok- f 12 A 18. De handel in vette runderen had een traag verloop't zal moeilijk zijn alles op te ruimen. De beste spoehngrunderen gingen tot 2 cent boven noteermg. De omzet in vette kalveren in de beste soorten was vlug, alhoewel iets minder dan voor- gaanden Dinsdag. Op de magere markt was de handel in ossen en beste melk- en kalfkoeien zeer geanimeerd voor het buitenland werd veel gekocht. Door grooten aanvoer ging er in stieren vooralin de mindere soorten, weinig o>» Op de botermarkt werden aangevot 72/8 en 68/16 vaten en 418 stukken kilo. Prijs le kwal. f 48, 2e kwal. t 46, «Je kwal. f42. Per 4 kilo 55 A 60 c. 13 Juli-14 Juli. 11 Juli 581/,. (i. 13 Juli.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 3