Oproeping. Prima Advocaat. Verkooping. dTasscfien, HOOGSTRAAT 57, GEBR. KALSE. Thee E.Br^ndsm^ Overheerlijke Boerenjongens. Openbare Vrijwillige voordeeligst adres: Om half twaalf arriveerde de Koningin- Moeder op het tentoonstellingsterrein, waar ook wegens het ongunstig weder slechts een gering getal bezoekers was. Als Hare Majesteit het terrein tusschen de gebouwen overwandeide, werd een baldakijn van een groen zijden dak, door vier beambten boven haar hoofd medege dragen, als beschutting tegen den regen. Nadat de Hooge Bezoekster op het perron van het gebouw der Groningsche nijverheid namens het bestuur der tentoonstelling bij monde van den voorzitter, den heer J. E. Scholten, was verwelkomd, voerde de zang- vereeniging «Cecilia", onder leiding van den heer M. H. v. 't Kruis, een door hem getoondichten Welkomgroet" uit, waarna het «Wilhelmus werd gezongen, dat met een spontaan gejuch werd begroet. Hare Majesteit, gekleed in paars satijn met kanten opperkleed en toquehoed, ging vervolgens met haar gevolg en begeleid door het hoofdbestuur, de tentoonstelling rond. De exposanten stonden overal naast de soms zeer smaakvolle étalages tot enkelen hunner richtte H. M. een kort woord. Na een rijtoer door de gemeente ving ten half zeven ten huize van den Commis saris der Koningin, waar H. M. logeerde, het diner aan, waaraan met den burge meester en den commissaris o. a. de presi dent der tentoonstelling aanzat. Om half negen 's avonds ondernam H. M. opnieuw een rijtoer naar de tentoonstelling. Zij bezocht toen de afdeeiing verlichtingen verwarming en ten slotte het Japansche Marktplein en het Theehuis, dat feestelijk geïllumineerd was. Op de estrade voor het Theehuis werden doot de liedertafel «Bruno" eenige liederen gezongen. De ziekte ran Z. H. den Paus. Men meldt ons uit den Haag Kardinaal Rampolla seinde aan de Inter- nuntiatuur Algemeene toestand H. Vader niet ver ergerd. De gewone audiëntie van den minister van Justitie zal Woensdag 22 dezer niet plaats hebben. De luitenant- kolonel der mariniers J. B. Verhey, die sedert 7 Juli jl. zijn mandaat als Kamerlid heeft nedergelegd, moet inge volge ministerieele beschikking van dien datum af worden beschouwd als in activiteit en in het genot van verlof gesteld. Ook mr. E. Gadiot heeft zich per adver tentie candidaat gesteld voor den openge vallen Kamerzetel te Sittard. Naar de N. Limb. Koerier verneemt, zal de heer jhr. mr. Ch. Ruys de Beerenbrouck worden candidaat gesteld voor den vacanten Sittardschen Kamerzetel. Bij nauwkeurige narekening, zegt het blad, is thans gebleken, dat bij een gewonen loop van zaken de heer Ruys de Beerenbrouck den door de wet gevorderden leeftijd van 30 jaar juist zal hebben voltooid als na .een eventu- eele verkiezing zijn geloofsbrieven aan het onderzoek der Tweede Kamer zullen worden onderworpen. De heer Ruys de Beerenbrouck wordt op 1 December 30 jaar. De N. L. K meldt verder, dat kapitein Snijders zijn candidatuur tegenover die des heeren Ruys intrekt. Te 's-Gravenhage is in den ouderdom van 71 jaren overleden de oud-raadsheer in het hooggerechtshof van Ned. Indië mr. H. N. Grobbe, die in 1857 zijn loopbaan in Indië aanving als ambtenaar le kl,, en 1882 den dienst verliet. Nu door den tegenwoordigen titularis, den heer C. J. Van Pijpen, te Leiden, ontslag is gevraagd als torenwachter, stellen B. en W. van Leiden den Raad voor, die betrekking, met ingang 1 Augustus a. s., op te heffen, uit overweging dat zij, bij de tegenwoordige inrichting der brandweer en de groote uitbreiding, welke de gemeente-politie in de laatste jaren heeft genomen, niet de minste reden van bestaan meer heeft. Gaandeweg begint de directie der Hol- landsche Spoor de hand over het hart te strijken. Bijna wekelijks worden ontslagen beambten door haar weder aangenomen Nu weer een voor Leiden en voor Egmond. De opnieuw aangenomen werklieden worden echter geheel behandeld als voor 't eerst aangenomen personeel, zij moeten zich onder werpen aan een keuring en beginnen hun ioopbaan op de onderste soort.- Men deelt aan de Oprechte Haarl. Ct mede, dat een bekend voorman der sociaal democraten, exvoorzitter van de Vereeniging voor spoor en tramwegpersoneel, die vóór de staking een pensioen van f 3.50 ontving van de H. IJ. S. Mis aangezegd, dat dit pensioen is ingetrokken. De benoeming van een hoogleeraar in de Rechtsgeleerdheid aan de Universiteit te Groningen, in plaats van wijlen prof. Land, heeft vertraging ondervonden, omdat verschillende personen, voor de vervulling van dien zetel aangezocht, bedankt hebben. Ooder de aaDgezochten waren jhr. mr. W. H. de Savornin Lohman, raadsheer in den den Hoogen Raad en mr. J. Limburg advocaat te 's-Gravenhage. Thans noemt men mr. Seerp Gratama, rechter te Rotterdam. Te Veendam hebben 70 landbouwers een adres aan de regeering gericht, waarin gevraagd wordt om het stichter, van eene practiche landbouwschool aldaar. De Zw. Ct meldt dat van de pl. m.125 werklieden bij het spoor te Zwolle, die tengevolge van de staking ontslagen bleven, thans nog 20 gehuwden en 12 of 13 onge- huwden zonder werk zijn. Onweer. Woensdag-avond ontlastte zich boven Strijensas een zwaar onweder. De bliksem sloeg in bij J. Verwoerder, wiens optrek, bestaande uit huis, schuur en stal in enkele oogenblikken in lichtelaaie stond, zoodat blusschen niet mogelijk was en alles een prooi der vlammen werd. Posterijen en Telegrafie. Aan de post- en hulpkantoren is opgedra gen, gedurende een aantal dagen teliing te houden van de op ieder kantoor ter post bezorgde brieven, welke bestemd zijn voor de plaatsen zelve of voor de onmiddellijk daaraan grenzende gemeente. «Naar verluidt, heeft deze maatregel ten doel om na te gaan of hei mogelijk is om het thans tot den bestellingskring van ieder kantoor beperkte stadsport uit te breiden tot de onmiddellijk aan de kantoren grenzende bestelkringen (gemeenten)." Burgerlijke Stand. Geboren: 16 Juli. Cornelis Johannes, zoon van J. Veenman en C. J. Ververs, Baan. Overleden: 16 Juli. Adrianus Pieter Geelhoed, oud 15 jaar en 10 maanden, Dwarsstraat. Ingezonden Mededeelingen. 20 ct. per regel. Uit eigen beweging. Er zijn, zulks weten wij maar zeer te goed, vele personen, die bij het lezen en herlezen der artikelen die dagelijks in de dagbladen gepubliceerd worden uitroepen Och mensch, gelooft dat niet. die attesten zijn verzonnen, maar wij kunnen hier dus denkende personen de treffendste bewijzen geven van hst tegendeel. Voor eenige tijd geleden bekwam de Heer A. v. Tuyll, dro gist in de .Paleisstraat te Amsterdam het bezoek van Mej. M. E. Wolff, 103, Nic. Beets straat le étage te Amsterdam, en kwam uit eigene beweging het volgende mededeelen Mej, Wolff volgens portret. Vanaf mijn kinderjaren ben ik vreeselijk lijdende geweest aan de maag, zoo dat ik in 't geheel niets kon verdragen, wat ik er ook voor in nam, het baatte mij niet en zoo bleef ik mijn leven voortsleepen tot dat op zekeren dag mijn echtgenoot een treffend artikel in de courant las omtrent de genezing van een persoon die aan de zelfde kwaal lijdende was geweest als ik, en die thans, na op geregelde wijze het gebruik van de Pink Pillen gevolgd te hebben, genezen was. Komaan, zeide mijn man, laten wij dit ook eens probeeren, ze hebben andere genezen, waarom zouden zij bij U ook niet dien gunstigen invloed uit oefenen. En waarlijk ons vertrouwen, zoo verklaarde zij aan den Heer van Tuyll, werd niet tot wankelen gebracht, want eenige dagen later bekwam ik een vreese- lijke eetlust en haakte dat het etensuur aanbrak. De spijsvertering werd geregeld en gemakkelijk en ik gevoel mij sterk en gezond, het zwaarste eten kan ik thans verdragen en ik verzoek U mijn hartelijken dank aan den uitvinder van dat heilzame en reddende middel over te brengen. Zoo ziet gij, waarde lezers en lezeressen, dat de verloste personen uit eigene bewe ging hun dank komen uiten. Zoo er dan nog twijfelaars mochten bestaan, dat zij zich tot Mej, Wolff wenden en gaarne zal zij bereid zijn bovenstaande verklaring mon deling of schriftelijk te bevestigen. Niet alleen genezen de Pink Pillen maag ziekte of slechte spijsvertering, maar zij zijn de hernieuwer van het bloed bij uit nemendheid en zullen aan personen lijdende aan bloedarmoede, bleekzucht, algemeene zwakte, lastige vorming der jonge meisjes enz. eene heilzame uitwerking hebben. Prijs f 1.75 de doos, f. 9.per 6 doozen. Verkrijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotter dam, hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Fianco toezending tegen post wissel. ADVERTENTIE 3ï. Allen, die iets te vorderen hebben van- of verschuldigd zijn aan den Heer JAN KOOIJMAN, in leven vrachtrijder, te S c h e- d a m, en den 28 Juni 1903 aldaar over leden, worden verzocht daarvan vóór* of op den lsten Augustus e.k, opgaaf of betaling te doen ten kantore van den ondergeteekende, Nieuwstraat 30, Schiedam. W. A. VAN DOL DER Dz. Notaris, Vraagt Prijscourant. De Notaris W. A. VAN DOLDERDz. ge vestigd te Schiedam, zal, met medewer king van den Notaris F X H. SCHRIJVERS te Eindhoven, bij veiling op Vrijdag 24 Juli 1903, des voormiddags te elf uren, en bij afsla g, op den volgenden dagdes avonds te acht uren, beide keeren in het gebouw »M u s i s Sacrum" aan de Lange Haven te Schiedam, verkoopea: I. Een HOEKPAND en ERVE, op een der beste standen van de stad, waarin sigarenmagazijn, beneden- en n ivenwoning, staande en liggende te S c h i e 0 a rn, aan de Koemarkt, genummerd 2 en aan de Hoog straat, groot 70 centiaren. Grondbelasting f 44.49. II— IV. Een blok HUIZEN, insgelijks op besten stand te Schiedam, op den hoek van de Lange Kerkstraat en de Broersvest, te veilen als volgt een WINKEL- en WOONHUIS, met vrije bovenwoning, erve en open plaatsje, aan de Lange Kerkstraat no. 3, groot 34 centiaren een WINKEL- en WOONHUIS met vrije bovenwoning, erve en open plaatsje, nevens perceel II, genummerd 1, hoek Lange Kerkstraat en Broersvest, groot 30 centiaren en een WOONHUIS met vrije bovenwoning, erve en open plaats, nevens perceel III, aan de Broersvest nrs. 135 en 137, groot 37 centiaren. Dit blok huizen is verhuurd voor f 12.87 per week en in de grondbelasting aange slagen voor f41.11 'sjaars. Aanvaarding en betaling: 17 Augustus 1903. Bezichtiging: Woensdag en Don derdag in de week der veiling, des voor middags van 10 tot 12 en des namiddags van 2 tot 4 uren, op vertoon van een bewijs van toegang. Inlichtingen zijn te bekomen ten kantoren van bovengenoemde Notarissen en toegangsbewijzen ten kantore van den eerst- genoemden hunner, Nieuwstraat 30, S c h i e- dam. en Amsterdam Alleen in verzegelde pakjes, voorzien van bovenstaand gedeponeerd handelsmerk, ver krijgbaar. TRAD u MARK.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 3