Dagblad voor Schiedam en Omstreken. 26ste Jaar*:. Vrijdag 18 September 1903. .No. 7703. Bureau Beterstraat 60. Telefoon No. 86. PB IJS TAS DIT BIADl Voor Schiedam per 3 maanden f 1.50 Franco per post door geheel Nederland f - 2. Afzonderlijke Nummers- 0.05 PRIJS DER ADVERTENTIËN: Van 16 regelsI f 0.60 Elke gewone regel meer- 0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. JtFFICIEELE BERICHTEN. SCHOUW Bakkersstraat. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Schiedam, den 17den September 1903. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VERSTEEG. De Secretaris, SICKENGA. Ken n i s g e v i n g. Inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gezien het verzoek van J. J, Goedvolk om vergunning tot oprichting van een varkensslachterij, worstmakerij en roo- kerij van spek en worst, alsmede plaat sing van een gasmotor van 2 paardenkracht in het pand staande aan de Blauwe steeg no. 11, kadaster sectie B no. 921. Gelet op de bepalingen der Hinderwet Doen te weten: dat voormeld verzoek met de bijlagen °P de secretarie der gemeente is ter visie gelegd dat op Donderdag den lsten October a.s., des middags ten 12 ure, ten raadhuize ge legenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen het toestaan van dat verzoek in te Brengen en die mondeling of schriftelijk tQe te lichtenen dat gedurende drie dagen, voor het tijd stip hierboven genoemd, op de secretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter *ake mochten zijn ingekomen, kennis kan borden genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar hot behoort, den 17den September 1903. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VERSTEEG. De Secretaris, SICKENGA. III. Verhoogd zijn nog de volgende posten v. j. d. j. Kosten van bruggen en overzetveren. f 8724.50 f 9177.50 Kosten van de alge- meene begraaf plaats en kosten der begraving - 1250,^f - 1500.— Dag- en weekgelden der werklieden, v. j. d. j. voor zoover niet onder andere pos ten te brengen f 4334.— f 4884.-^ Uitgaven den den reinigingsdienst - 23423.40 - 24213.40 Jaarwedden der on derwijzers .-61582.50 - 61825. Kosten voor het instandhouden van schoollokalen en onderwijzerswo ningen - 3190,- 8750.— Kosten van het aan schaffen en'onder houden der school boeken, leermid delen en schoolbe- hoeften - 3740.- 3750,— Kosten van verlich ting en verwar ming en van het schoonhouden der schoollokalen - 3930.— - 4000.— Onderhoud en admi nistratie van be zittingen, niet voor den publieken dienst bestemd of van werken en inrichtingen geheel of voor een groot gedeelte buiten de gemeente gelegen. - 2700.— - 3110. Pensioenen. - 6118.— - 7958. Kosten vallende op het te Amsterdam betaalbaar stellen van vervallen cou pons en uitgelote obligatiën van aan gegane geldlee- ningen - 100.- 160. Onvoorziene uitgaven - 4570.38 - 9343.255 Tijdeljjke belegging van kasgeld - 100.000 - 150.000 De postkosteu van bruggen en over varen wordt hooger geraamd, blijkbaar in verband met de onderdeelen van dien post, waarop hoogere uitgaven worden geraamd. De post: kosten van de algemeene begraafplaats en kosten van begraven, wordt f250 hooger geraamd, blijkbaar in verband met enkele buitengewone werken. De dag- en weekgelden van werklieden, voor zoover niet onder andere posten te brengen, worden verhoogd voorgedragen, blijkbaar in verband ook met de onderdeelen van dien post. De uitgaven voor den reinigingsdienst worden verhoogd voorgedragen, in verband met de door de commissie voor de gemeente reiniging ingediende begrooting. De jaarwedde der onderwijzers worden verhoogd voorgedragen op grond van den daarbij overgelegden staat der scholen. De kosten van het instandhouden der schoollokalen en onderwijzerswoningen worden hooger geraamd, zooals uit de ver deeling blijkt, omdat aan enkele scholen buitengewone werken moeten plaats hebben. De kosten van het aanschaffen en onder houden der schoolboeken, leermiddelen en scboolbehoeften worden, blijkbaar in verband met de werkelijke uitgaven in 1902, iets verhoogd voorgedragen. De hooge raming van den postkosten van verlichting en verwarming en van het schoonhouden der schoollokalen wordt door de verdeeling van dien post verklaard. De verhoogde voordracht van den post kosten van de middelbare scholen, schijnt hoofdzakelijk in de splitsing van de le en 5e klasse der H. S. gezocht te moeten worden. De hoogere raming van den postkosten van het gymnasium, wordt mede door de verdeeling van dien post verklaard. De verhoogde voordracht van den post subsidiën aan de armbesturen, is gegrond op de begrooting van het burgerlijk arm bestuur voor 1904. De postgrondlasten, wordt f 206 ver hoogd voorgedragen met het oog op de aangekochte pakhuizen etc. van de firma Ant. Jurgens te Osch. De hoogere raming van den post erf pachten grondrechten enz., wordt door de verdeeiing van dien post verklaard. De verhoogde voordracht van den post onderhoud en administratie van bezittingen niet voor den publieken dienst gebruikt of van werken en inrichtingen geheel of voor een groot gedeelte buiten de gemeente gelegen, vindt hare verklaring in de ver- deelm van dien post. De hoogere raming van den post: pen soenen, wordt verklaard door de verdeeling van dien post. Boven het bedrag van het totaal der nu uitgekeerde pensioenen wordt een som van f 1000 geraamd ter voldoening van de nog toe te kennen pensioenen krach tens de bettokken verordening. De noodige toelichting ontbreekt bij de verbooging van den post: kosten wegens bet te Amsterdam betaalbaar stellen van vervallen coupons en uitgelote obligatiën van geldieeningen. De hooge raming van den posten onvoor ziene uitgaven en tijdelijke belegging van kasgeld, vindt in de begrooting-zelve nadere verklaring. ALGEMEEN OVERZICHT. 17 September 1903. De Macedonische kwestie. De Bulgaarsche regeering heeft een deel van de reserve onder de wapenen geroepen, teneinde de divisies aan de grens te versterken. In een brief aan de diplomatieke agenten te Parijs, Petersburg en Weenen vestigt Petrof, de mi nister-president, de aandacht op de toenemende wapening van Turkije. Bij gebrek van een waarborg tegen de agressieve neigingen van Turkije zoo heet het zou de Bulgaarsche regeering verplicht zijn maatregelen te nemen. Vorst Ferdinand is uit Euxinograd plotseling te Sofia teruggekeerd. De toe stand is ernstig, gelijk ook blijkt uit de oproeping van 25.000 reserve-soldaten. De Turksche overheid te Kirk Kilisse, bij Adrienopel, heeft last gegeven, dat de Grieksche gezinnen uit de buurt van de Bulgaren moeten blijven. Dit beschouwt men als den voorlooper van een algemeene moordpartij onder de Bulgaren. Volgens een telegram uit Konstantinopel is het beruchte Albaneesche bataljon te Prizzen, naar huis gezonden wegens insu bordinatie. Het is met een bijzonderen trein over Saloniki naar Uskub vervoerd. De belhamels zijo, naar het heet, gestraft door verbanning naar Tripoli en Jemen. Daarentegen is het regiment Hamidieh- ruiterij (de beruchte Koerden, die vroeger zoo vreeselijk huis hebbsn gehouden onder de Armeniërs) dat verleden week Donder dag naar Adnanopel had moeten vertrekken en teruggehouden werd, op het laatste oogenblik, toen het reeds in den trein zat, Donderdag-avond toch stilletjes te paard naar Adrianopel gedirigeerd. Volgens een draadbericht uit Saloniki is een bende van 450 opstandelingen eergis teren tusscben istip en Kratovo in de pan gehakt. Een bende, die den spoorweg naby Bemirbisar aanviel, is afgeslagen met verlies. Een draadbericht uit Konstantinopel, in dato 16 dezer, meldt nog, dat er een ge vecht geleverd is te Halvitsja bij Monastir tusscben Ottomanscbe troepen en opstandelingen. Een groot aantal der laatsten sneuvelden met hun aanvoerder. In een ander gevecht te Kerman bij Terlepe vonden meer dan 100 Bulgaren den dood. Officieele telegrammen melden, dat by de botsing te Kerman, bij het Perlepe- meer, in het wilajet Monastir, de opstan delingen behalve honderd dooden een groot aantal gewonden verloren en verslagen werden. De opstandelingen hebben het dorp Katsjm in hetzelfde wilajet in brand gestoken. Meer dan 150 huizen zijn ver brand. Vier mannen en zes vrouwen kwamen in de vlammen om. De uitgewekenen uit Wasiliko en Iaiada, die lot dusver onder dak waren gebracht te Monastiragbazi, aan den ingang van den Bosporus, zjjn naar hun haardsteden terug gezonden. Aan de Parijsche Liberie wordt uit Kon stantinopel geseind, dat Ralli, minister president in Griekenland, bij de Porte een NIEUWE SCHIED Overwegende dat bij de SCHOUW over de Bakkers- 8'ra»t, op 10 deier gehouden, is gebleken, ■idat het gedeelte kadastraal bekend onder Sectie L. 0-1561, eigenaar J.H.MAK, niet voldoet aan het voor beschrevene in Art. 36 alinea 1 der verordening i<regelende de bonwpolitie en de verplichtingen van „eigenaars van naburige erven te Schiedam (Gemeen- „teblad 1898 No. 1), verkeerende de aanwezige be strating in e«n zeer verzakten toestand, terwijl de „afwatering hoogst onvoldoende is te noemen". Gezien Art. 37 alinea 3 der verordening doen hiervan bij deze openbare kennisgeving onder j®rjQn®r'ng aan alinea van laatstgenoemd Artikel, „De eigenaars der straten rijn verplicht de bevon- en gebreken te doen herstellen binnen 14 dagen na ,,aen datnm dier kennisgeving." Kosten van de mid delbare scholen - 31435.20 - 31865.20 Kosten van het gym nasium .-22350.— -22400.— Subsidiën aan arm besturen. - 900.— - 1000.— Grondlasten - 2700.— - 2900.— Erfpachten, grond rechten, enz. - 115.— - 145.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 1