Dagblad voor Schiedam en Omstreken. ie GBiBiyBirDotim. 26ste J aars. Zondag 20 September 1903. No. 7705. Opgehelderd. Bureau Boterstraat 50. Telefoon No. 85. FKIJ8 TAK UIT BLAD» Voor Schiedam per 3 maanden j 1.50 Franco per post door geheel Nederland f - 2. Afzonderlijke Nummers - 0.05 PRIJS DER ADYERTEJÏTIÈNs Van 16 regelsƒ0.60 Elke gewone regel meer- 0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. QFFICIEELE BERICHTEN. Kennisgeving. Schietoefeningen. Dk Burgemeester van Schiedam, vestigt, op verzoek van den heer Commis saris der Koningin in de provincie Zuid- Holland, de aandacht van belanghebbenden bÜ de scheepvaart op het navolgende bericht. Schietoefeningen te lJmniden 3. D i s t r i e t. Schiedam, 19 September 1903. De Burgemeester voornoemd, VERSTEEG. IV. {Slot.) Verlaagd zijn nog de volgende posten j- d. j. Presentiegeld van de leden der com missie, bedoeld in art. 18 der veror dening op de hef fing van eene plaatselijke directe belasting naar het inkomen. f 360.— t 320— Kosten van de kie zerslijsten en van het uitoefenen der kiesverrichtingen - 1000.— - 700.— Kosten van verterin gen ten behoeve van het bureau van stemopneming. - 50.- 40. Uitkeering aan het rijk van het aan- f euilleioR. 2) Maar op den duur ging het niet aan, zich achter cognac en krakelingen te verschuilen. Al spoedig begrepen de twee geologen dat zij allebei smoorlijk verliefd waren en daar de een dit voor den ander niet weten wou, zoo werd bij het steenhakken en op de wandelingen naar »Hallnersrust" de omgang tusschen de beide vrienden al wat stiller en stroever. Met de oude openhartigheid en losheid van toon was het gedaan. Élk deed op zyn mond een slot, en knoopte, om zoo te zeggen, voor den ander zijn jas dicht. Maar in gezelschap van de dames beersch- ten nog altoos vrede en vreugde, Eens op een avond, al tamelijk laat, toen deel in de kwade posten wegens de directe belastin gen (Wet van 29 Juli 1848 Staats blad no. 32 en 8 Sept. 1852 Staats blad no. 177 f Beloor.ingen van de inspecteurs, die naars en verdere beambten van po litie, mitgaders van de veldwachters - Kosten der schutterij - Kosten ter voorko ming en bestrij ding van epedimi- sche ziekten - Kosten van keuring van de overige levensmiddelen - Kosten van havens, vaarten, kaaimu ren, sluizen en andere waterwer ken Dag- en weekgelden ten behoeve van gemeente-inrieh- tingen in afzonder lijk beheer Kosten van herha- lings-onderwijs Kosten van over brenging, plaat sing en verpleging van arme krank- d. j. 1000.— f 600— 25015— 5000— 500 190.- 24400.- 4400- 450.- 120.— 19762.50 -19550.- 2500— 4086— 500.- 3986.- zinnigen Subsidiën aan de godshuizen- Koster, wegens het uitoefenen van con tröle op de echt heid van Schie- damsche jenever Kosten van brand- 9700— 10950— - 9000.- 10850.- 4000.— - 1000— zij van sHallnersiust" naar huis gingen, elk aan een kant van den weg, en hardnekkig zwijgend hunne stoffige schoen bekijkend, kwam eensklaps de groote Karlén naar den kiemenen Barling toe, greep zijne band en zeide met ledwat trilling in zijn stem »Wees niet boos op mij, Frederik I Ik kon bet niet helpen!.,, Ik ben nu zoo gelukkigMaar het steekt mij door mijn hart, jou zoo te zier a ik kan er toch niets aandoen, dat zij mij verkiest Fredrik Harling stiet zijn hand terug en riep nNeen! De drommel mag begrijpen wat vrouwen soms voor een smaak hebben Maar hoe weet je 't, dat zij jou boven mij verkiest? Heb je haar dan al gevraagd?" De goedige reus boog zijn hoofd, als een bedroefd kind, en antwoorde zacht »Ja, Frederik. Ik heb gisteren, toen jij thuis gebleven was met die zware hoofdpijn, de gelegenheid waargenomen... Ja, zie je, ouwe je begrijpt, het kiezen stond toch aan hdar en »En zij had nooit een beteren en knapperen v. j. d. j. verzekering der gebouwen f 700.-^ f 550.— Rente van geldlee- ning- 64680.— - 64335— Wachtgelden- 183.- 174.— Kosten vallende op aanbestedingen - 500.- 250— Bij de gewijzigd voorgedragen posten wordt de volgende toelichting gegeven De verlaging van den postpresentie geld van de leden der commissie, bedoeld in art. 15 der verordening op de heffing eener plaatselijke directe belasting naar het inkomen schijnt daarin gezocht te moeten worden, dat op 't oogenblik slechts voor acht leden gelden behoeven te worden uitgetrokken. De noodige toelichting ontbreekt bij de verlaging van den postkosten van de kiezerslijsten enz. met f300. De verlaging van den post: uitkeering van het rijk voor het aandeel in de kwade posten wegens de directe belasting, wordt alleen toegelicht met de mededeeling dat het uitgetrokken bedrag voor dit jaar vol doende wordt geacht. De verlaging van den post: belooningen der inspecteurs, dienaars en verdere be ambten der politie wordt door de verdeeling van dien post verklaard. De lagere raming van den postkosten der schutterij is in verband met de be- grooting dier langzaam verdwijnende instelling. De verlaging van den post: kosten ter bestrijding van de epidemische ziekten, wordt door de verdeeling van dien post verklaard. De lagere raming van den post: kosten van de keuring der overige levensmiddelen, wordt op dezelfde wijze verklaard. Evenzoo wordt verklaard de verlaagde raming van den post: kosten van havens, van de kaaimuren, sluizen en andere waterwerken. De verlaagde voordracht van den post dag- en weekgelden ten behoeve van ge raus kunnen uitkiezen, dan jou!" riep plotseling de kieine Harling en drukte zijnen kameraad de hand." Maar ze zult óók wel begrijpen, Anton a|s men zoo opeens zijn heele levensgeluk in duigen ziet lig gen Zijne stem beefde en smartelijk vertrok zijn fijn gelaat. Zijn makker legde een krachtigen arm om zijnen hals en zuchtte »Arme jongenIk begrijp zelf niet hoe ik haar beter bevallen kon dan jij Maar wees nu maar niet boos op ons, Frederikje". Zoo gebroken ais Frederik Harling was, moest hij toch om de kinderlijke, goedhar- t'ge bezorgdheid van zijnen vriend nog lachen. Den volgenden ochtend, vóór dag en dauw werd moeder Stina door een gestommel boven haar hoofd in de kamer van de heeren gewekt. Dit kwam van Frederik Harling, die zijnen kofier -pakte. Om acht uur was hij klaar en liep het erf op, om wat lucht te happen en zich na het gesjouw met het pakken wat af te meente-inrichtingen in afzonderlijk beheer, wordt door een vergelijking met volgn. 37b restitutie van inrichtingen van afzonderlijk beheer verklaard. De verlagiDg van den postkosten van het herhaiingsonderwijs, vindt hare verkla ring in de verdeeling van dien post. De verlaagde raming van den postkosten van overbrenging, plaatsing en verpleging van arme krankzinnigen, is geschied in ver band met bet aantal thans verpleegd wordende krankzinnigen. De verlaagde voordracht van den post subsidiën voor Godshuizen staat hoofdzake lijk in verband met de door de commissie van administratie van het Stads-Ziekenhuis aangeboden begrooting voor 1904. De belangrijke verlaging van den post kosten wegens het uitoefenen van controle op de echtheid van Scniedamsche jenever, waarop 13000 minder werd uitgetrokken, wordt door de betrokken volgnummers der begrooting niet afdoende verklaard. Waar schijnlijk berust zij op de verwachting dat van de controle in 1904 niet zoo'n druk gebruik zal worden gemaakt. De noodige toelichting ontbreekt geheel bij de verlaging van den post: kosten van brandverzekering der gebouwen, die 1150 lager wordt geraamd. De lagere raming van den postrente van geldleeningen, wordt door de verdeeling van dien post afdoende verklaard. De verlaagde voordracht van den post wachtgelden, wordt met de vage toelichting daarbij gegeven, niet verklaard. De lage raming van den post: kosten vallende op aanbestedingen, wordt mede niet voldoende toegelicht. De verlaging van den post: kosten ter voorkoming en bestrijding van epidemische ziekten wordt door de verdeeling van dien post verklaard. Vatten wij na dit resumé van de veran derde begrootingsposten ons oordeel over deze begrooting samen, dan kan de indruk dien zij op ons maakt, over 't geheel niet gunstig zijn. koelen. Onwillekeurig droegen zijne baenen hem naar »Hallnersrust". En zijn hart kromp ineen, toen bij daar bij hei hek stond, zooals hij er den eersten dag gestaan had, het hek van het huis, dat die weken lang voor hem een paradijs was geweest, met de veranda, het prieëei, den tuin, al die lieve, herinnenngsvolle plekjes 1 »Ei, ei, mijnheer Harling, al zoo vroeg op de been Goeden morgen klonk eene heldere, vroolijke stem achter hem, en daar stond Tnerese Hallner plotseling aan zijne zijde, zoo frisch als de zomermorgen, stralend van jeugd en liefdesgeluk. Zóó bekoorlijk had zij er nog nooit uitgezien. Blijkbaar was zij van bet geluk haar levens nu zeker [Slot volgt). NIEUWE SCHIE Volgens mededeeling van den Minister van Staat, Minister van Oorlog, zullen op 22 September a.s. en zoo noodig op volgende dagsn, schietoefeningen worden gehouden van het fort bij IImuiden. Oe seetor, welke tot op 9000 M. van het fort als onveilig moet worden aangemerkt, wordt aangegeven door het fort en de richtingen Noorden W.N.W. Op de dagen, dat er gevnnrd wordt, ïal van het fort een roode vlag waaien van minstens een uur voor den aanvang der schietoefeningen tot aan het einde daarvan. (Zie „Ned. krt." No. 222). v. j.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 1