losplaats Tan groenten enz. van de Ooie- vaarssteeg naar zijn vroegere plaats, nl. het plein voor het Proveniershuis, gelden dezelfde bezwaren die tot de verplaatsing leidden. De handel die daar een uitstekende losplaats vindt, zou worden bemoeielijkt. Wij zullen overwegen of ook een andere plaats zal kunnen worden aangewezen. Volgn. 111. Onderhoud van wandel plaatsen. Een beplanting zou de losplaats aldaar zeer belemmeren en bovendien het fraaie gevelgezicht van het Proveniershuis weg nemen. Volgn. 112. Kosten van bruggen enz. Het wordt toegegeven dat de Koemarkt- brug zeer duur is in jaarlijksch onderhoud het bedrag daarvan was in de laatste jaren gemiddeld f700.zeker f500.-- te veel. Uit is te wijten aan slechte constructie, ouderdom en te weinig capiciteit. Wy houden ons bezig met de kosten-berekening van een nieuwe brug. Waarschijnlijk zullen wij het volgend jaar komen met voorstellen tot vervanging der brug door een nieuwe. Ons College wenscht ook te komen tot ambtswoningen voor de brugwachters aan de Oranje- en Appelmarktbruggen in de nabijheid der bruggen gelegendoch daarvoor moet het geschikte oogenblik worden afgewacht. Volgn. 114. Kosten van havens, vaar ten enz. Volgens een voorloopige raming kunnen wij antwoorden dat een steenglooiing zou kosten globaal f700.—. Volgn. 117. Onderhoud Begraafplaats. Wij wenschen de post hier uitgetrokken te handhaven, aangezien de plaats daarvoor bestemd is. Het vervoer van drenkelingen moet altijd door de stad geschieden. Een beter plaats kan niet worden aangewezen. Op verplaatsing van de begraafplaats is reeds herhaalde malen aangedrongen. Zij is echter op de kosten afgestuithet is ons voornemen op een op te maken uitbreidingsplan een andere plaats aan te wijzen. Volgn. 121. Uitgaven voor den Reini gingsdienst. Het lid der 3de Afdeeling, dat aandringt op het veelvuldig reinigen der riolen worde geantwoord, dat daarin tegenwoordig juist de grootste zorg wordt besteed. Volgn. 126. Kosten van het in stand houden van schoollokalen en onderwijzers woningen. De stads-metsel werf kan niet worden gemist. Wordt echter een geschikte gele genheid gevonden om haar elders over te brengen, dan zal dit en de ingebruikneming alsdan tot uitbreiding van de speelplaats van school B in ernstige overweging worden genomen. Volgn. 133. Kosten van Bibliotheken. Wij merken opdat de Raad indertijd tegen de meening van ons College de post voor belooningen en eereblijken heeft ge schrapt. Wij vinden geen termen voor te stellen hem weder te herstellen. Volgn. 134. Kosten van Middelbare Scholen. Wij hopen nog in den loop van 1903 het advies te geven op het adres van leeraren van het Gymnasium en de Hoogere Burgerschool tot herziening van de regeling der traktementen. Een voorstel tot regeling van den ingang der verhoogingen van het tractement van den Rector van het Gymnasium en den Directeur der Hoogere Burgerschool zal daaraan worden toege voegd. Volgn: 149. Kosten controle Schiedamsche Jenever. Een staat aangevende de ontvangsten en uitgaven voor ieder jaar, met saldo-rekening benevens het aantal verkochte exemplaren der etiketten van iedere soort voor ieder jaar, wordt als bijlage hierbij gevoegd. Volgn. 150. Grondlasten. Door ons werd de reden van verhooging van den post aangegeven wij konden niet nagaan waarop het voorstel tot verlaging van het lid in de 2de Afdeeling steunt. De Arbeidsbeurs. (Opgaaf 17 October 1903.) Gevraagde arbeidskrachten. Leerjongens voor het sigarenvak. id. voor de pakkamer van een sigarenfabriek, id. voor het rij wiel vak. Personen bekend met rijwielvak. id. voor vijlwerk. Een schoenmaker (halfwas). Een schoenmakers jongen. Een bakker (halfwas). Een bakkersjongen. Een boerenknecht. Een smidsknecht. Een kuiper (halfwas). Een gasfitter (halfwas). Een luijongen voor een windmolen. Een loopjongen voor een manufactuurwinkel, - in een fabriek een jongen bekend met kleeden- naaien. Een schippersjongen. Een jongen voor een moestuin. Een zakken- maker, (noodhulp). Meisjes voor de chocoladefabriek. Een keukenmeid. Een dienstbode voor meid-alleen. Een dagdienstbode. Aangeboden Arbeidskrachten. Timmerlieden. Drukkers. Winkel bediende. Kantoorbediende. Distilla teursknechts. Boerenknechts. Tuiniers knecht. Koetsiers. Slagersknecht.— Kistenmakers. Ververs. Een hout- koopersknecht. Een loodgieter. Een jongen voor meubelmakerij. Personen voor lichte werkzaamheden. id. voor schrijfwerk. id. voor loopwerk. id. voor los werk. Gelegenheid gezocht voor jongens ter opleiding in smidsvak, kuipersvak, manufacturenvak, boekhandel en timmervak. Schoonmaaksters. Wasschen aan huis gevraagd. Een dienstmeisje voor halve dagen. Een dienstmeisje voor geheele dagen. Gevonden voorwerpen. Aanwezig aan 't commissariaat van politieeen sleutel, een zakje inhoudende knikkers en een papiertje met eenig geld. Terug te bekomen aan de volgende adresseneen jockeypetL. v. Meurs, Spinhuispad 4een petM. Marbus, Hen- drinastraat 21een steen uit een ringH. Droge, Spoorstraat 28een halsketting L. v. Toorn, Raam 24een dekkleed J. Krom menhoek, Broersveld 392een jongensman teltje wed. K. v. IJk, Adrianastraat 5een kindernachtjapon W. Blok, Breedstraat 31 een koralen halsketting met slotA. A. Trouwborst, Singel 193; een rozenkrans, C. W. Landsbergen, Warande 49. Voor de leden van den Gemeenteraad is ten raadhuize ter vissie gelegd, teneinde in de eerstvolgende vergadering tot eene benoeming te kunnen overgaan, eene aan beveling ter benoeming van een leeraar in de Engelsche taal aan het Gymnasium en in de Engelsche taal en letterkunde aan de Hoogere Burgerschool, waarop geplaatst is alleen mej. T. J. Swinkels, te Amsterdam. Naar de S. Cf. verbetert, is niet in de commissie voor gemeentewerken, die nog niet vergaderde, maar in de vergadering der vereeniging van gemeente-werklieden de jubilaris Van der Laan, door den voor zitter hartelijk toegesproken en is hem een cadeau, klok, aangeboden. De firma G. J. Vincent Co., die reeds sedert vele jaren op het gebied der kunst smederij in en buiten het land gunstig bekend is, tracht thans ook op ander terrein hare sporen te verdienen. Met den aanleg eener centrale waterverwarming in het Volkshuis alhier, heeft zij getoond dat ook dit werk haar alleszins is toevertrouwd. De aanleg der centrale verwarming van dit groote gebouw voldoet aan alle eischen, die men voor dit werk stellen mocht en moest. Van uit den ketel onder het kelderge welf, met centrale vullingsysteem, waarby het kolenvuur 10 12 uren duurt, worden de toestellen in de verschillende lokalen van warmwater voorzien. Hierbij heeft een voortdurende wisseling van water plaats; het warmwater stroomt naar de buizen en het koude stroomt uit de buizen naar den ketel terug en wordt daar opnieuw voor de ver warming gereed gemaakt. De verwarming der verschillende lokalen geschiedt onmiddellijk door kokers, veelal tusscben de ramen geplaatst, die de op de buizen verwarmde buitenlucht, door roosters ingelaten, in het vertrek voeren, terwijl de bedorven verbruikte lucht door een rooster in den schoorsteen wordt afgevoerd. Bij deze wjjze van verwarming wordt eene gelijkmatige, aangename warmte ver kregen. Zij biedt bovendien het voordeel van eene aanmerkelijke besparing, want, moge ook al aanvankelijk eene beduidende uitgave voor den aanleg vereischt worden, door het veel geringer verbruik van kolen wordt die op den duur ruimschoots vergoed. Voor groote gebouwen is dit systeem van verwarming zeker alleszins aan te bevelen. handhaafde, en dus de Belgische grenzen voor den invoer van Hollandsch en Fransch vee gesloten blijven. De dilettantenclub »AlberdiDgk Tbym", onderafd der afd. Schiedam van den Ned. R. K. Volksbond, zal morgen (Zondag) avond in de zaal der Officieren-Vereeniging op voeren het met goud bekroonde drama van pastoor J. H. E. Menton. »De Tweede Broeders" welke opvoering door het Jonge- lings-Symphonie-orkest ïCharité" van Rot terdam zal worden opgeluisterd. Dat velen zullen gebruik maken van deze uitnemende gelegenheid om met dit hoogst boeiend en leerrijk drama kennis te maken, mogen wij wel verwachten. Naar wij vernemen, zal onze oud-stad genoot, de heer P. S. Exler te Rotterdam, Donderdag 22 dezer aldaar in het Veree- nigingsgebouw aan den Goudschen weg eene lezing houden over: »De microscoop in dienst der gezondheidsleer". Men meldt aan de «S. Cf. uit Kethel De gelegenheid tot aangifte van geleden schade tengevolge der overstrooming van den Noord Kethelpolder, bij de commissie voor de noodlijdenden, is thans gesloten. Het totaal der opgegeven bedragen be loopt niet minder dan f50 000. Wanneermen nu weet, dat de meer gegoeden hunne schade niet opgaven en deze schade zeker niet het minste bedrag vertegenwoordigt, kan men ongeveer nagaao, wat de overstrooming voor nadeel aan dien polder heeft toegebracht. Het totaal der bij de commissie ingeko men giften bedraagt circa 15.000, zoodat nog heel wat gitten mogen inkomen, voor men eenigszins aan de noodlijdenden kan tegemoet komen. Bij de gisteren te Rotterdam in district V gehouden verkiezing voor een lid van den gemeenteraad werden uitgebracht 2039 geldige stemmen. Gekozen werd de liberale candidaat de heer A. Robertson W.Azn., met 1209 stem men, terwijl op den katholieken candidaat, den heer H. J. Egelie, 830 stemmen werden uitgebracht. Op het stembureau ten stadhuize te Rotterdam werd gisteren naast de gewone stembus ook, bij wijze van proef, gebruikt het automatisch stemtosstel, uitgevonden door den heer mr. N. S. Voogt, chef van het bureau bevolking. Dé burgemeester, die voorzitter van dit stembureau was, noodigde de kiezers per strooibiljet uit, om, nadat zij gestemd hadden, ook met het automatisch stemtoestel te stemmen. Gisteren is het 6000ste zeeschip van Rotterdam naar het buitenland uitgeklaard. Verleden jaar geschiedde dit pas den 14den November. De vereeniging ter behartiging van de belangen der Vrouw te Rotterdam heeft, na, kennis genomen te hebben van het nieuwe ontwerp tot wijziging van de wet op het notarisambt, aan de Tweede Kamer een adres gericht, waarin zij verzoekt, door een kleine wijziging van art. 23 dier wet, voortaan ook vrouwen als getuigen bij nota- rieele akten toe te laten. Kerknieuws. Door mgr. Cailier, nieuw benoemd bis schop van Haarlem, zyn officieel uitgenoodigd om de wjjding bij te wonen op 28 October a. s.de Commissaris van H. M. de Koningin in Noord-Holland met den griffier der Staten en het college van burgemeester en wet- boudors aldaar. Land- en Tuinbouw. Vee-invoer in België. Volgens een bericht uit Brussel heeft de Belgische minister van Landbouw, Van den Bruggen, eergisteren in een onderhoud met afgevaardigde van sde Brusselsche slagers patroons, verklaard, dat hy zyn zienswyze De schaarschte van fruit kan duidelijk daaruit blijken, dat te Goes een vijfkop zure appelen verkocht wordt tegen 60 cents voor afval betaalt men nog 20 cents. In tegenstelling daarmee is de groote overvloed van allerlei koolsoorten en kool ragen. Vier groote bloemkolen b. v. kan men koopen voor één dubbeltje. De kool rapen bezitten zoowel als de kooien een reusachtigen omvang. Posterijen en Telegrafie. Lijst van brieven, verzonden door het het postkantoor Schiedam, geadresseerd aan onbekenden, over de le helft van October L. v. d. Rambink, Amsterdam. Karte Goedkoop, id. J. Schraven, 's-Gravenhage. M. C. Swinkels, Rotterdam. F. Groenendaal, id. Hagen, Utrecht. Briefkaarten. P. Habbenling, Amsterdam. J. v. Buren, Leiden. Buitenland. N. Putters, Balterston. D. Wagenaar, Oberhausen. Burgerlijke Stand. Geboren: 16 Oct. Maria Catharina, dochter van G. W. Bij ten hoorn en C. van Steenoven, Kreupelstraat. Catharina» dochter van A. J. Ballijns en C. van Mun ster, Bakkersstraat. Visscherij-berichten. SCHIEDAM, 17 October. Binnengekomen van de haringvisscherij de logger SHC 357 Maarten, schipper M. van der Toorn, met 20 last haring, van de vierde reis. Ingezonden Mededeelingen. 20 ct. per regel. De drie 8. Acht uren om te werken. Acht uren voor uitspanning. Acht uren voor de rust. Aldus moeten de vier en twintig uren van den dag volgens de grootste docters verdeeld worden. Hoe moet dit resultaat verkregen worden als men lijdende is, als ge niet slapen kunt en als ge hoegenaamd geen lust in genoegens hebt. Om den regel van «de drie 8» te volgeD moet men eene volmaakte gezondheid genieten. Juffrouw Korporaal, de vrouw van den machinist van den stoomboot «IJsseb te Westervoort by Arnhem had aan eene vreeselijke zenuwziekte geleden en thans na het gebruik van de Pink-Pillen kan zij acht uren werken, acht uren ontspanning hebben en acht uren uit rusten. «Gedurende geruimen tijd zoo schrijft zy, was ik lijdende aan zenuwpijnen die mij het gebruik van mijn linker arm onmogelijk maakte, ook had ik hoegenaamd geen eetlust, was duizelig, bracht slapelooze nachten door ten gevolge van de schokken in mijn arm, en myn zenuwgestel was zeer overspannen. Niet eene behandeling had my kunnen verlichten. Alleen hebben de Pink- Pillen mij geheel en al genezen. De kracht, de moed, een rustige slaap, dat is het, wat de Pink-Pillen ray bezorgd hebben, «door hen zijn al mijn ongemakken verdwenen, welke verklaring aan onzen verslaggever, die haar laatstleden zomer een bezoek bracht, bevestigd werd». In gevallen gelyk aan dat van mejuffrouw Korporaal is er slechts een geneesmiddel te gebruiken en dit zijn de Pink-Pillen, de andere hebben niet genoeg kracht. Zij werken op de uitwendige verschijnselen van het kwaad, zy kunnen niet genezen. Een oud hersteld huis heeft niet dezelfde waarde als een nieuw huis. De Pink-Pillen maken van Uw lichaamgestel een nieuw lichaamgestel, omdat zy een nieuw, ryk i-r j

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 2