■was overleden, werd in 1892 de heer H. Veugelers als organist aangesteld. Bij de viering van het veertigjarig feest waren nog de beide oudste leden, de heeren G. J. Bertels en P. S. Engering, in leven en werd ten huize van den eersten receptie gehoudentoen het 45-jarig bestaan her dacht werd, leefde alleen nog de beer P. S. Engering, die mede ten zijnen huize met de koorleden receptie hield. Thans bij de viering van het gouden eest is niemand der oprichters meer als werkend lid in functie, een reden te meer waarom het bestuur besloot, ditmaal geen receptie te houden. Het koorgezelschap bestaat nu uit 28 leden. Het bestuur is samengesteld uit de volgende heeren C. J. Wouterlood, presi dent sedert 25 Januari 1897, F. J. M. Marrevee, secretaris sedert 3 Februari 1902, en A. T. Meijer, penningmeester sedert 8 Januari 1900. De oudste leden zijn de heeren G. C. Beukers en G. H. Timmerhaus, sedert 1865 lid. Het eenige eereiid is de heer D. M. Zoetmulder, die dikwijls als organist optreedt. Ziedaar in eenige nog weinig zeggende cijfers en data de vijftig jaren van het bestaan van het koorgezelschap nCantemus Domino" geschetst. Zeker zeggen die dorre cijfers niet wat al arbeid en moeite, wat al opoffering en inspanning er aan de be oefening van den kerkzang door Cantemus' leden is gewijd. Bedenkt men, dat zij allen, zoowel zij die nog Gods lof zingen, als die weike sedert lang, naar we hopen en vertrouwen, het eeuwig loflied voor Gods Troon zijn gaan aanheffen, menschen van drukke zaken, veelal vaders van huisgezinnen zijn, dan begrijpt men, welke moeite en opoffering het hun kostte om met de veelvuldige repetities de talrijke kerkdiensten naar be- hooren waar te nemen. Dat de leden van vCantemus Domino" zich van die veelomvatteude taak met bijzondere toewijding en liefde hebben gekweten, kunnen zeker de parochianen der O. L. Vrouw Visitatiekerk volmondig getuigen. Het jubelfeest van het koor is dan ook het jubeltij der geheele parochie, die heeler- harte deelt in de feestvreugde, die Cante mus' leden op den dag van hun gouden feest bezielt. En al kunnen Schiedams Katholieken op dezen voor de Kerkhistorie onzer gemeente zeker merkwaardigen dag niet persoonlijk die deelneming betuigen, uit veler hart rijst tocb de innige wensch met de vurige bedeBlijve »Cantemus Domino" nog zeer lang zijn zoo schoone taak den Allerhoogsten ten lof, den geloovigen ter stichting voortzetten. Ook hier gelde de aloude kerkelijke, alleszeggende heil- wenscb Ad muitos annos Stads- en Gewestelijk Nieuws. Scheedaju, 21 November 1903. De Arbeidsbeurs. (Opgaat 21 November 1903.) Gevraagde arbeidskrachten. Leerjongens voor het sigarenvak. id. met u, mevrouw, maar tevergeefs peinsde ik hoe ik u zou kunnen helpen. Nog in het laatste oogenblik kwam ik op den inval van de hypnose. Zonder gemoedsbezwaar liet ik ook freuile René een rol spelen in de zaak, daar ik inderdaad langen tijd met haar had gesproken, lang genoeg om haar zelf eventueel aan het experiment te doen gelooven en ik bepaald wist, dat zij het mij niet kwalijk zou nemen. En nu zal het beste zijn, dit onaangename voorval te laten rusten. Wat mij betreft, geef ik u, op mijn eerewoord, de verzekering dat het van dit oogenblik uit mijn herinnering is weggevaagdDe markies reikte hem diep ontroerd en zonder één woord te zeg gen de hand. De schoone Heloise drukte haren vroege- ren aanbidder lang de hand en verklaarde, dat zij hem eeuwig dankbaar zou zijn. Daarna vroeg zij den arm van haar man en verliet de woning van De Reymond. (P. Gr. Ct.) voor de pakkamer van een sigarenfabriek. Een schoenmaker (halfwas). Een schoen makersjongen. Een smidsknecht. Een boerenknecht. Een kuiper (bekwaam) Een kuiper (halfwas). Een gasfitter {halfwas). Een luijongen voor een wind molen. Een jongen voor moestuin. Een jongen voor meubelmakerij. Loop jongens voor winkels. Een dienstbode voor meid-alleen. Een keukenmeid. Een dienstbode (noodhulp) Meisjes voor de chocoladefabriek. Aangeboden Arbeidskrachten. Bakker. Een machinist-bankwerker - stoker. Bellanger (halfwas). Tim merlieden. Drukkers. Winkelbediende. Kantoorbediende. Distillateursknechts. Boerenknechts. Tuiniersknecht, Koetsiers. Slagersknecht. Kisten makers. Ververs. Een houtkoopers- knecht. Een loodgieter. Een boekbinder- huiswerker. Personen voor lichte werk zaamheden. id. voor schrijfwerk. id. voor loopwerk. id. voor los werk. Gelegenheid gezocht voor jongens ter opleiding in smidsvak, kuipersvak, manufac- turenvak, boekhandel en timmervak. Schoonmaaksters. Wasschen aan huis gevraagd. Dienstmeisjes voor heele en halve dagen. Geronden voorwerpen. Aanwezig aan 't Commissariaat van politieeen sleutel, een mes, een muilkorf, een handschoen. Terug te bekomen aan de volgende adresseneen zwarte trekhondW. Hoek, Korte Achterweg 12een sleutelW. Scholten, Oude Kerkhof 13een groeten- mand wed. v. d. Berg, hoek Kreupelstraat Lange Kerkstraateen gummiband van een kinderwagenwielJ. v. d. Touw, Kreupel straat 24'°een sleutelC. v. d. Burg, Polderstraat 23?een zilveren haarring met initialenJ. H. Muiier, Lange Achterweg 28a; een slagersschort: A. v. d. Heund, Broërsveld 59; een muilkorf: J. J. Prein, Lange Kerkstraat 11 een roman uit een bibliotheekW. J. v. d. Noort, Hoofdstraat 225; een kinderscboentjeS. Steens, Dool hofje 8. „Cantemus Domino." Ter zake van het gouden feest van het koorgezelschap der O. L. Vrouw Visitatiekerk kunnen wij nog mededeelen,aat morgen (Zon dag) onder de Hoogmis en 's avonds onder het Lof een schaalcoliecte zal gehouden worden met het doel eenig stoffelijk huldeblijk aan »Cantemus Domino" aan te bieden. Voorzeker zullen Schiedams Katholieken gaarne iets willen bijdragen om in een of anderen vorm aan het jubileerende koor gezelschap te doen bljjken, dat de trouwe diensten, die het nu reeds een halve eeuw aan de betrokken kerk bewezen heeft, op den rechten prijs worden gesteld. Nog kunnen wij mededeelen, dat op Donderdag 3 December a.s., 's voorm. 10 uur, een plechtig Requiem voor de overledene leden van »Cantemus Domino" zal worden opgedragen, waarbij het Requiem van Verhey zal worden uitgevoerd en de heer Walten van Son, uit 's-Hertogenbosch, weer zijne medewerking zal verleenen. Toonkunst. Het eerste concert in het seizoen 1903 1904, te geven door artisten van de Nederl. Opera te Amsterdam, voot de aid. Schiedam van de Mij. tot bevordering van Toonkunst, zal plaats hebben op Maandag 23 Novem ber a.s. in de groote zaal van »Musis Sacrum". Zooals uit achterstaande aankondiging blijkt, zal het concert, mets ais gebruikelijk om 8 ure, maar ten half acht een aanvang nemen. Ieder lid heeft toegang met 2 dames, terwijl meerdere dameskaarten verkrijgbaar zullen worden gesteld. Hoog Water. Bij den hevigen noordwestenwind is he den-middag het water in de Voorhaven zóo gestegen, dat het aan de Hoofdstraat al voor de huizen stond. De klok op de politiewacht heeft om 4 ure de waterwacht opgeroepen. De vloedplanken zijn voor de huizen gezet. De tram kon niet meer rijden. De Schiedamsche Winkeliersvereeniging zal Dinsdag 24 dezer, 's avonds 8 ure, in het Verkooplokaal een buitengewone verga dering houden, waarin o.a. het kermisvraag- stuk zal besproken worden. Naar men verneemt, zal de voormalige Rotterdamsche Suikerraffinaderij aan den Westzeedijk te Rotterdam, welk gebouw aan de gemeente toebehoort, worden inge richt als electrische centrale voor de electrische tram. wanneer door den gemeen teraad tot de concessie aan de Rott. Tramwegmaatschappij wordt besloten. Zooals gemeld, zal de gemeente de electrische beweegkracht leveren. Gisteren-nacht omstreek 3y4 uur ondekten een drietal agenten van politie onraad in het pand 156 aan de Rechte Rottekade te Rotterdam, waarin gevestigd kantoor en magazijn van de Rotterdamsche Kolenmaat schappij. Een onderzoek instellende, nadat door nog meerdere agenten het huis omsingeld was, vonden zij in het kantoor lessenaars en kasten opengebroken, doch bleek, daar de firmant zaken van waarde lederen avond mede naar huis nam, niets ontvreemd. Alleen bleek de telefoonverbinding afgesneden. In den achter het kantoor gelegen stal bleken de onverlaten het paard een steek in de borst toegebracht te hebben. Toen zij onraad hoorden, namen de in brekers achteruit de vlucht over de daken om zoo te trachten door een of ander huis naar buiten te komen, doch zij werden in pand 148 aangehouden en bleken het te zijn J. G. den Otter, wonende Nieuwe Kerkstraat, en J. G. Alfers, wonende Ag- biesestraat, beiden 20 jaar oud. Zij werden onmiddelijk in arrest gesteld doch niets werd op hen bevonden. De schipper L. Spaans van den logger VI. 57, van de firma Harwegen den Breems, die eergisteren te Vlaardingen binnenkwam, rapporteerde in zee het lijk gevischt te hebben dat drijvende was van een 17- jarig jongeling in een dreg. Men heeft het lijk weder in zee gelaten wegens den verren staat van ontbinding, waarin dit zich bevond. Uit de papieren op het lijk gevon den bleek het te zijn J. C. Biomquist uit Soderhamm, in Zweden geboren 31 Juli 1886, De dreg is gedeponeerd op het bureau van politie. Aan W. F. d'Harvant, expediteur te Lobith, is vergunning verleend om met het schip Kehrwieder van Herwen en Aerdt langs Rijn, Waal, Merwede enz. naar Rozenburg te vervoeren vier partijen dynamiet, wegende netto 15.525, 1875, 200 en 638 Julo. Eerstgenoemde partij zal worden overge laden in het zeesctnp Rebecca naar Enge land de tweede partij in het zeeschip Matong, naar Bataviade derde partij wordt opgeslagen in de bergplaats der firma Van Rietschoten en Hou wens, te Rotterdam, terwijl de vierde partij wordt vervoerd naar Jutfaas, bestemd voor de genietroepen. Te Schipluiden is eergisteren op klaar lichten dag ingebroken bij den landbouwer Van der Stap. Uit het kabinet worden eenige gouden en zilveren voorwerpen ontvreemd. Van de daders is geen spoor bekend. Een opzienwekkende arrestatie. De officier van justitie te 's-Gravenhage heeft gister-avond te Delft in arrest genomen mr. J. M. van Munnekrede, advo caat en procureur aldaar, op vermoeden van verduistering. Naar men verneemt, betreft de verduistering een niet onaanzienlijk bedrag dat de gearresteerde onder zijne hoedanigheid van medecurator in bet faillisement der vroegere Delsche distilleer derij en spiritusfabriek voorheen Van Meerten Zonen, uit welk faillisement dertien procent zou worden uitgekeerd. De verdachte werd per rijtuig onder behoorlijk geleide naar het huis van bewaring te 's-Gravenhage overgebracht. Men schrijft aan de IV. R. Ct. uit Delft In zake de arrestatie van mr. J. M. van Munnekrede kan nader worden bericht, dat de vermoedelijke verduistering als een gevolg mag worden beschouwd van mislukte specuiatiën. Maar buiten en behalve het door ons vaststaand genoemd tekort van f50,000, wat vermoedelijk een tegenvaller zal tengevolge hebben voor de crediteuren in de drie faillissementen van Meerten, moet, zoo zegt men, de aangehoudene een aanzienlijke seereschuld" hebben, zoodat het totaal van het vermoedelijk tekort, bovengenoemd cijfer beduidend zou over treffen. Gisteren was de aangehoudene onder escorte van drie inspecteurs der Haagsche politie, in zijn woning, waarschijnlijk met het doel stukken te verstrekken of aanwij zingen te doen, welke de justitie het noodige licht bij haar onderzoek kunnen verschaffen. De gearresteerde was kantonrecbter- plaatsvervaDger. De Delitsche correspondent"van het Hblad. deelt omtrent de arrestatie van mr. Van Munnekrede mee Bij het failleeren des firma Van Meerten bevond zich bij de firma Gebroeders Van Hoytema een onderpand, dat door den gearresteerde en zijn mede-curator in dat faillissement, mr. P. A. Post Uiterweer, elk voor de helft werd overgenomen. Eenige dagen geleden kreeg mr. Post Uiterweer kwaad vermoeden en deed onderzoek, waarbij bleek, dat de helft, in bewaring bij mr. Van Munmkrede, verdwenen was. Hierna werd de zaak in handen der justitie gegeven. Naar men wil, heeft mr. Van Munnekrede te Parijs zwaar gespeculeerd. Wij lezen in de Delftsche Ct. Wij vernemen uit zeer goede bron, dat het bericht omtrent de leverantie van steenkolen ten behoeve der Polytechnische School niet in alle opzichten juist is. Wel wordt door den rechter van instructie te 's-Gravenhage een onderzoek ingesteld tegen den leverancier Z. Er is echter geen sprake van een maat met dubbelen bodem, doch van een gewone maat, op welker bodem zich, het zij dan langs natuurlijken, betzij langs kunstmatigen weg een vaste koek heeft gevormd. Van declaratie van een hooger bedrag dan waartoe gerechtigd was, kan verder geen sprake zijn geweest, aan gezien het resultaat van onjuiste meeting, tijdig werd geconstateerd en het ontbrekende onmiddelijk werd aangezuiverd. kerKnieuws. De heer H. F. M. Alard, promotor van de orde der advocaten van St. Pieter te Maastricht, en de heer W. Klippers, advo caat van St. Pieter te Haarlem, hebben mgr. A. J. Callier, bisschop van Haarlem, diens benoeming en de teekenen der waar digheid tot deze Orde overhandigd er. Z. D. H. tevens het eere voorzitterscüap van het bisdom Haarlem aangeboden. Te Venlo is Zondag het H. Vormsel toegediend in het Collegium Albertinum door Z. D. H. Mgr. dr. Müller, wijbisschop te Keulen, aan 75 leerlingen van genoemd Collegium. Den 24en dezer hoopt de eerw. zuster Raaijmunda, in de wereld mej. Christin® Sartingen, R. K. weeshuis West-Kruiskad® te Rotterdam, den dag te herden, waarop zij voor 25 jaren in da orde van den Dominicus werd opgenomen en daarvan

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 2