voor meubelmakerij, Een loopjongen voor manufactuurwinkel. Een jongen voor winkel (gas- en waterleiding). Een dienstbode voor meid-alleen. Meisjes voor de chocoladefabriek. Een keukenmeid. Aangeboden Arbeidskrachten. Bakker. Een machinist-bankwerker- stoker. Een beUanger (halfwas). Timmerlieden. Drukkers. Winkel bediende. Kantoorbediende. Distilla teursknechts. Boerenknechts. Tui niersknecht. Koetsiers. Slagersknecht. Kistenmakers. Ververs. Een houtkoopersknecht. Een loodgieter. Boekbinderswerk aan huis gevraagd. Personen voor lichte werkzaamheden. id. voor schrijfwerk. id. voor loopwerk. id. voor los werk. Gelegenheid gezocht voor jongens ter opleiding in smidsvak, kuipersvak, manufacturenvak, boekhandel en timmervak. Schoonmaak sters. Wasschen aan huis gevraagd. Dienstmeisjes voor heele en halve dagen. Gemeenteraad. De agenda der in de Raadszitting op 1 December a.s. te behandelen onderwerpen luidt als volgt Vaststelling der notulen. Ingekomen stukken en mededeelingen. Agenda. Voorstel van B. en W. tot vergoeding van huishuur aan den concierge der Hoogere Burgerschool. Voorstel van B. en W. tot het toekennen van gratificatiën voor het blusschen van brand. Voorstel van B. en W. tot wijziging der gemeente-begrooting voor 1903 en betaling uit den post voor onvoorziene uitgaven dier begrooting. Rapporten op bezwaarschriften tegen de plaatselijke directe belasting, dienst 1902/3 en 1903/4. Adres van A. van der Meer en D. Vink om afstand van grond aan de Nassaustraat en advies van B. en W. Adres van regenten van het St. Jacobs- Gasthuis om eene subsidie uit de gemeente kas tot verbetering van dat gesticht met suppletoire begrooting voor 1903, benevens nader praeadvies van B. en W. Voorstel van B. en W. tot restitutie aan de reservefondsen van de Gasfabriek en de Drinkwaterleiding van hetgeen deze fondsen nog te vorderen hebben wegens gelden daaruit gebezigd voor aankoop van munt gasmeters en inrichting van muntgas. Voorstel van B. en W. inzake de aan stelling van schoolartsen. Voorstel van B. en W. tot het vaststellen van rooiing en peil van de Groenelaan. Voorstel van B. en W. tot bepaling van de rooiing van den Vlaardingerdijk. En verdere voorstellen en mededeelingen. Geronden voorwerpen. Terug te bekomen aan 't Commissariaat van politie: een pet, een kraan, een slang van een spoelingwagen, een mandje vijgen, een parapluie. Terug te bekomen aan de volgende adressen: een paar kousen: A. Blommen- onbekend verleden.... de liefderijke ver zorging, welke hij steeds ondervonden had in dat lieve aardige dorpje.aan zijn pleegouders,.aan allen, die hij lief had en die hem liefhadden. Maar wat is dat, hij springt op, een, geschreeuw wekt hem uit zijne gepeins. De deur van het keldertje gaat open, en bij het lantaarnlicht herkent hij de vrouw van den pachter. Zij is bleek en met verwron gen trekken kreet zij op jammerlijken toon ®Ik heb het u gezegd.de Pruisen, een twintigtal zoeken u 1" »Wat te doen 1" jammert Vink. «Lever hem uit, dien zij zoeken, mijne man, mijne kinderen. Zij hebben hem gevangen, en hij zegt van niets te weten. Lever uw vriend uit, hij is toch meer dood dan levend." «Myu vriend uitleveren. Menscb, je bent gek, je weet niet wat je wilt." «Maar mijn man dan, hij staat al tegen den muur.... Zij zullen hem zoo neer schieten.... Mijnheer, denkt om mijne kinderen." stein, Gasstraat; een dekkleed: D. J. v. Ettikhoven, Blokhuis 2 Kethelwegeen handschoenWed. Wanders, Hoogstraat 65een hondenkettingB. Hengst, Spin huispad 16; een rozenkransJ. F. Scbeffers, Singel 103 een halsbandL. Bosman, L. Achterweg 26een tabaksdoosA. Meerhof, Zalmstraat 10een rolletje zakkengoed C. Rijnhout, Bakkerstraat 40. Sehiedamsche Werklieden-Vereeniging. Dinsdag-avond hield de Algemeene Sehie damsche Werklieden-Vereeniging »Door eendracht grooter" hare dertiende jaarver gadering in de groote zaal der Sehiedamsche Officieren-Vereeniging. Als penningmeester werd herkozen de heer M. Westerveld, terwijl in de plaats van den heer H. Kreuger, die niet herhiesbaar was, gekozen werd de heer H. Kiela, die beiden hun benoeming aan namen. Uit het verslag over het afgeloopen boekjaar bleek, dat het ledental wederom was toegenomen en thans tot het cijfer 780 was geklommen. Uit het uitgebracht financieel verslag blijkt, dat, evenals vorige jaren, ook in dit opzicht de toestand gunstig kan genoemd worden. Cantemus Domino. Wij herinneren onzen lezers, dat aanst. Donderdag, 's morgens 10 ure, het plechtig Requiem voor de overledene leden van «Cantemus Domino" in de O. L. Vrouw Visitatiekerk zal worden opgedragen. Zooals men weet, zal te dezer gelegenheid het Requiem van Verhey worden uitgevoerd en zal de heer Walter van Son uit's-Herto- genbosch dan weder zijne medewerking verleenen. Gisteren is door den winkelier P., wo nende aan den Singel, bij de politie aangifte gedaan, dat door een onbekend persoon bij hem de lade gelicht is en een bedrag van f 11 a f 12 is ontvreemd. De politie heeft een onderzoek ingesteld. Door de firma Tak en Co te Rotterdam is aangenomen het afbrengen van het aakschip Martina Maria, schipper Pluimer, dat in den nacht van Zaterdag op Zondag te Nieuwe Sluis (Breskens) op den dijk gestrand is. De brand in bet a.s, Caledonia. Zooals wij reeds met enkele woorden meldden, heeft gisteren op Feijenoord een noodlottige brand plaats gehad Omstreeks acht ure gister-ochtend werd aldaar de brandweer gealarmeerd voor een brand in het stoomschip Caledonia van de firma W. H. Muller Co, liggende aan de Bostonioods in de Rijnhaven N. Z. Reeds dadelijk bij aankomst der brand weer ging het gerucht dat zich nog men- schen in het vooronder bevonden, doch redding was onmogelijk, aangezien de vlam men door het voorruim sloegen. De Caledonia, komende van Aberdeen,was eergister-middag omstreeks 3 uur gearriveerd en was geladen met ijzeren staven, terwijl »'t Is goed moeder, ga gerust, geen hoofdhaar van uw man zal gekrenkt worden. Ik zal u wel redden." Vink ontkleedde zich langzaam en deed daarna de met bloed bevlekte uniform van zijn vriend aan. Hg ging naar hem toe, en drukte een langen kus op het voorhoofd van den schier bewustelooze, en een kort gebed ten hemel opzendende, deed hij de denr der schuur open. »De vrijschutter I" werd er geroepen, en een oogonblik later was Vink reeds gekne veld en stond tegen den muur van de schuur, op schier dezelfde plaats, waar aan de andere zfj zijn stervende makke/ lag. De Pruisen maakten korten korte metten, doch glimlachend zag hij hunne werkzaam heden aan. Een afdeeiing treedt aan,heft de geweren op. Vink hief zijne oogen ten hemel, en bad een vurig gebed. «Vuur" klinkt het commando, en Vink valt dood neder, zijn leven gevend voor i, die eens het zyne redde. zich daarboven op bevonden 52 ijzeren trunks en 25 houten vaten met benzine gevuld. Deze gevaarlijke lading was reeds eergister-avond geheel gelost en de vaten waren op den wal opgeslagen. Bij het lossen werd bemerkt, dat een der ijzeren trunks nagenoeg ledig was en lag het dus voor de hand, dat de inhoud bezine tengevolge van een lek door het schip geloopen was. De werklieden werden daarom aangemaand de grootste voorzich tigheid in acht te nemen en er niet met vuur bij te komen. Gister-morgen 7.15 uur, toen een ploeg werklieden van 9 man in het voorruim werkzaam was, ontstond plotseling brand in het vooronder. Vier werklieden konden nog ongedeerd de vlucht nemendrie bekwamen ernstige brandwonden, doch de anderen, G. Roodhorst en R. Reyers, werden zoodanig door de vlammen omgeven, dat vluchten voor hen onmogelijk was. Onmiddeiijk bij aankomst van de brand weer werden de drijvende stoomspuiten Havendienst II en Rijnhaven, spuit 40 en eenige slangen op de waterleiding in wer king gesteld. Daar behalve de ijzeren staven de lading grootendeels gelost was, was er weinig brandbare voorraad, zoodat de brand in drie kwartier tijds gebluscht was. Toen gelukte het aan de brandweer in het vooronder af te dalen en vond men de twee ongelukkige werklieden Roodhorst en Reyers in onkenbaren toestand terug. De kleederen waren totaal van het lijf gebrand en de lichamen lagen ineengeschrompeld op de ijzeren staven. De lijken werden omhoog geheschen en naar de begraafplaats Crooswijk overge bracht. De drie verwonden waren inmiddels op het politiebureau aan de Nassaukade ver bonden. Ten 9 uur kon de brandweer inrukken. Naar men verneemt, zijn nog eenige wrakstukken van de Anglia aangedreven. Er is ook nog een lijk aangespoeld, doch daar de identiteit nog met is vastgesteld, kan niet worden gemeld of thet van een der opvarenden der Anglia of van een ander schip is. De Scheveuingscne bom SCH. 333, schipper Verbaan, van den reeder W. v. d. Zwan, kwam gisteren van de Uaringvisscnerij in de.i Nieuwe Waterweg binnen met een man minder. De jonge matroos Simon Jol, van Scheveningen, was deze week op de thuisreis door een stortzee overboord geslagen en verdronken. De man was 23 jaar en ongehuwd. Ingezonden Mededeelingen. 20 ct. per regel. Niets te verliezen alles te winnen Een ieder wensent te profiteeren van eene aanwijzing waarbij men mets kan winnen. Maar alvorens U deze aanwijzing te geven leest de volgende veklanng gegeven door Mejuffrouw Johanna Middeldorp wonen de te Schoonheten bij Raalte prov. Gelderland. Zij heeft de ontvangen raadgevingen op gevolgd, zij heeft alles terug gewonnen wa t zij verloren had. Het is my een groot genoegen, zoo verklaarde zij aan onzen verslaggever by zijn laatste bezoek, dat ik li de prachtige resultaten mede deel die ik met de Pink- Pillen verkregen heb. Ik ben nog nimmer zoo welvarend geweest en sedert tien jaren ben ik lijdende geweest aan vergevorderde bloedarmoede, ook had ik last van steken en ruggepijn tusschen de schouders, ja, tusschen beiden was de pyn zoo erg dat ik geen raad wist, de eetlust was niet al te best en de spijsvertering moeilijk. Ook had ik last van maag krampen, de slaap was met al te best en klaagde dikwy is over scheele hoofdpijn. Ta vergeefs had ik een groot aantal geneesmiddelen aangewend, tot dat ik op zekeren dag eene raadgeving bekwam om de Pink-Pdlen te gebruiken en die my geheel en al hebben hersteld. Mejuff. Johanna Middeldorp, volgens portret. De aanwijzing die wij U kunnen gev®D is te doen wat juffrouw Middeldorp heeft gedaan. Indien gij bloedarmoedig zijt, indi®° gij maagkwalen hebt, neemt de Pink-PiU®D gij hebt niets te verliezen, gij hebt alles t® winnen. Gy kunt niets verliezen, omdat d® Pink-Pillen hunne bewijzen geleverd hebbed dat ieder een U op gunstige wijze over de Pink-Pillen zal spreken en dat gtf iederen dag attesten leest van personen die gelyk juffrouw Middeldorp genezen zij" geworden. De Pink-Pillen hebben genezen, de Pink- Pillen genezen. Wat zij voor anderen gedaa" hebben zullen zij ook voor U doen. Het z®' niet het zelfde zijn als gij een geneesmiddel neemt om U te genezen dat zijne bewijzen nog niet geleverd heeft. Gij stelt U bloot veel geld uit te geven voor weinig resultaat- Gij hebt dus alles te winnen met de Pink- Pillen te nemen, indien gij lijdende zijt aan bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie» heupjiebt, rbeumatiek, zenuwziekte, maag ziekte, scheele hoofdpijn, algemeene zwakte en zenuwpijnen. Gij hebt aldus de zekerheid dat gij het geneesmiddel neemt dat de meeste genezingen in de geheeie wereld gegeven heeft. Met de Pink-Pillen hebt gij de zekerheid, uwe verloren gezondheid terug te winnen. Prij3 f 1.75 de doos, f. 9.per 6 doezen. Verkrijgbaar bij Snabiué, Steiger27, Rotter dam, hoofddepothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen post wissel. ADVERTED TIEN. De Heer en Mevrouw J. EVERS—HaaN betuigen hiermede hunnen dank, voor de bewijzen van deelneming, bij het overlyden van hun Zuster ondervonden. Schiedam, 28 November 1903. FRO DJEO- Bij vonnis van de Arron- dissements-Rechtbank te Rotterdam dd* 27 November 1903 is het faillissement van N1COLAAS PUTTERS, kapper en winkelier te Schiedam, opgeheven. Schiedam, Lange Haven no. 9, 28 November 1903. De Curator, Mr. D. LODDER. Op Zaterdag 5 December 1903, zal door de firma A. F. SMULDERS, te R o 11 e r d a m, in het openbaar worden aanbesteed: Het maken van de fundeeringen voor twee hoofdgebouwen, schoorsteenvoetensteiger- werken, hellingen en verder daarbij behoorende werken voor hunne fabriek op een terrein gelegen ten oosten van de voor haven te Schiedam. Bestelt en teekeningen zij11 op franco aanvrage verkrijgbaar bjj J. DE JONG, Wijnstraat 34, te Rotterdam, en welhet bestek met de teekeningen voor f5.per stel en het bestek afzonderlek k f 1*50 per exemplaar.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 2