iverKmeuws. Posterijen en Telegrafie Visscherij-berichlen. Laatste Berichten. Handelsberichten. Maïs Wisselkoersen te Rotterdam. Op de meubelfabriek ïOnder den St, Maarten" te Haarlem hebben gister morgen de meubelmakers, 50 in getal, het werk Neergelegd, omdat ze niet wenschten te werken met één der werklieden. De koperslagers zijn nog aan den arbeid. Te Sliedrecht is op 76-jarigen leeftijd overleden de heer Adriaan Volker Lzn., een der grootste aannemers van ons land. Bijna alle groote waterwerken, zooals aan het kanaal van Hansweert, aan het Bollandsch Diep, aan den Nieuwen Water weg en verschillende havenwerken te Rot- dam, verder te Duinkerken, Oostende, Boulogne, Calais, voorts in Spanje en Boemenië, werden door den heer Volker Uitgevoerd. Op zijn initiatief kwamen verbeteringen tot stand van baggermolens, Zandzuigers enz. Hij was Ridder in de orde van den Nederlandschen Leeuw. Op 10 December a.s. zal in het gebouw van den R.-Kath. Volksbond te Arnhem een groote vergadering plaats hebben van alle afdeelingen der Maria Vereeniging, voor drankbestrijding, in Nederland. Men rekent op ongeveer 200 vrouwelijke afge vaardigden uit alle oorden des lands. In de gemeente Meiick (L.) heerschen de mazelen in erge mate. In de afgeloopen Week stierven 8 kinderen. De ziekte heeft zich reeds tot in het gehucht de Kapel, nabij Roermond, uitgebreid, Waar op één dag 5 kinderen stierven. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht keelt Zondag 29 Nov. in de kapel van het Seminarie Rijsenburg toegediend de H. Wijding van het subdiaconaat aan den eerw. pater Augustjjn tr. Isidorus (M. F. J. Kes- sels), de H. Wijding van het Diaconaat aan de eerw. heeren van het seminarie H. J. J. ten Berge, G. W. Bolder, L. J. D. B. Buve, C. J. Egbers, A. Th. L. Has- selbach, H. J. M. Holtslag, J. M. Kniep, A. A. van Loo, H. A. J. Lunter, J. Th. Roeleveid, G. B. W. Schilte, J. J. Swiidens, G. Voskuilen, J. Wichman, en de H. Wjjding van het Priesterschap aan den eerw. heer W. van den Hengel en den eerw. pater Augustijn fr. Justinus (E. H. A. Wessehnk). Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft Zondag 11. m de kapel van het Seminarie te Warmond de Tonsuur en de mindere Orden toegediend aan de Eerw. heeren N. H, Aanstoots, G. J. Blankenouw, Th. A. van der Burg, A. F. Burwinkel, P. van Dorp, J. H. Duymel, A. J. M. Hoogeveen, G. Kuys, J. B. W. M. Möller, J. Neefjes, P.J. Nieuwenhuis en A. F. C. vnn Noort. Dinsdag-ochtend zijn ten huize van kardinaal Dominicus Ferata, ponent in de canonisatie-zaak van den gelukzaligen Ge rardus Majella, twee wonderen besproken en erkend, als hebbende plaats gegrepen op voorspraak van den gelukzalige. Deze Wonderen, vereischt voor de canonisatie zullen er toe bijbrengen deze spoediger te doen plaats bebben. Buitenland. M. van Geerenstein, N. C. v. d. Veen, G. W. Smith, Montreal. Ruhrort. South. Rijkspostspaa rbank. Aan het postkantoor Scniedam en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand November 1903 ingelegd f 13871,36, terugbetaald f 12128,80, Het laatste, door dat kantoor uitgegeven hoekje, draagt het nummer 4434 Lijst van brieven, verzonden door het postkantoor Schiedam, geadresseerd aan onbekenden over de 2en helft der maand November. W. Kijzer, Amsterdam B. Sterkenburg, Groningen. Priorin, Sambeek, Briefkaarten. C. Wildenboer, Wed. Boers, G. Paschier, J. Berlijn, Nieuwersluis. Rotterdam, id. id. SCHIEDAM, 1 December Binnengekomen van de haringvisscherij de loggers SCH 355 A. E. Maas schipper T. v. d. Pias, met 14 last haring SCH 402 Hubertje, schipper C. Roeleveid met 19 last naring, beiden van de 4e reisSCH 395 Huberta, schipper H. de Graaf, met 28 last haring van ae 5e reis eu SCH 252 Zeeburg, schipper C. J. den Duik, met 4 last haring van de 7e reis. Vergadering van den Raad der gemeente Schiedam op Dinsdag 1 December 1903, 's namiddags 2 ure. Voorzitter de Burgemeester, de neer H. J. Versteeg. Afwezig de heeren Faure, Beukers, Gouka en Van der Drift, met kennisgeving. Na vaststelling van de notulen der ver gaderingen van 27, 28 en 29 October wordt mededeeling gedaan van de Ingekomen stukken Verschillende missives van Ged. Staten, houdende beschikking op genomen raads besluiten; van B. en W. afschrift van hun besluit, waarbij aan E. van den Bout, gem. baggerman, wordt verleend een pensioen van f39 'sjaars, met een toelage van f180, met ingang van 14 Nov. 1903; voorstelom aan den concierge der H. B. S. vergoeding van huishuur te geven voor ae 9 weken dat hij zijn ambtswoning niet heeft kunnen betrekkenadvies op het schrijven van regenten van netSt. Jacobs-Gasthuistwee ontwerp-besluiten tot at- en overschrijving op de gem.-begr. 1903 voorstel tot afstand van grond aan de Nassaustraatid. tot verleenen van gratificatie voor het blusschen van brandafschrift van het antwoord op de vraag aan de Comm. voor de Gasfabriek en Drinkwaterleiding, gedaan inzake de ioon- staten en arbeidsduur bij de waterleiding. De heer De Groot vraagt of in deze aangelegenheid ook de werklieden zijn ge hoord, omdat bij volkomen goeder trouw de zaak toch te eenzijdig kan worden bekeken. Nadat de heer De G r o o t zijn vraag tegenover de opmerking van den Voor zitter, dat hier van geen twee partijen sprake is, nader heeft toegelicht, zegt de heer Honnerlage Grete, voorzitter der betrokken commissie, dat waar er hier van geen veete sprake is, maar 't slechts den vraag gold, de opgave van den Directeur voldoende was. De heer De Groot handhaaft zijne meening met een beroep op de spoorweg enquête. De heer Van der Schalk zegt, dat hg van een werkman der waterleiding heeft gehoord, 't hem zou spijten als er eenige verandering kwam en dat geen der werk lieden verandering zou wenschen. De heer Honnerlage Grete zegt, dat 'thier een geheel andere zaak geidt dan bij de spoorwegenquête was bedoeld. De heer De Groot stelt voor de be slissing aan te houden tot de volgende vergadering. De heer Loopuyt moet volledigheids halve meedeelden, dat de Directeur toch de werklieden heeft gehoord. De Voorzitter zegt, dat B. en W. zich met verzetten tegen het uitstel tot de volgende vergadering. Het voorstel De Groot, aanhouden tot de volgende vergadering, door de heer Wes tendorp en v. d. Schalk ondersteund, wordt aangenomen met algemeene stemmen. Verder zijn nog ingekomenvan B. en W. schrijven inzake de vaststel ling van de rooilijn van de Groenelaan en den Vlaardingerdijkwijziging van de begrooting voor 1903 in verband met het reservefonds van de Gasfabriek en de Drinkwaterleiding schrijven van den heer M. Kranen, wegens drukke bezigheden ontslag verzoekend als lid der comm. van administratie van het Stads Ziekenhuis het ontslag wordt verleend, onder dank betuiging voor de in die functie aan de gemeente bewezen dienstenvan de commissie voor de plaatselijke be lastingen rapport in zake eenige aanslagen van de comm. van administratie van Het Stadsziekenhuis, wegens de periodieke af treding van den heer J. M. van der Schalk als burgerlijk lid, voordragend de heeren J. Ris Hzn. en J. Hoek Azn.; van de Plaat selijke schoolcommissie, aanbeveling wegens de periodieke aftreding van den heer Koene en hel eervol ontslag van den heer Van der Driftaanbevolen werden de heeren 1. A. P. M. Koene en A. te Horst, 2 mr. J. Sickenga en mr. C. Jentink, visiever schillende adressen in zake de Scnied. kermis (reeds vroeger vermeld) o. a. een van eenige leden der vereeniging »Ver- gunning" die opkomen tegen de beslui ten door het bestuur der vereeni ging genomenadres van D. Stoik verzoekende bij het vaststellen van de rooi lijn van den Vlaardingerdijk een straat breedte van niet meer dan 10 meter aan te nemen en een adres van mevr. de wed. H. C. Jansen over het zelfde onderwerp, verzoekend dat inbreuk zal worden gemaakt noch op hare rechten nèch op hare belangen adres van H. Gabel tot het bouwen van 120 arbeiderswoningen achter het Kamp. Daarna wordt overgegaan tot het behan delen der A g e n d a voor deze vergadering. Het voorstel van B. en W. tot vergoeding van huishuur aan den Concierge der H. B. S. voor de 9 weken dat hij zijne ambtswo ning niet heeft kunnen betrekken, wordt met algemeene stemmen aangenomen. Aan de orde is daarna het voorstel tot het toekennen van gratificatiën wegens'het blusschen van brand aan eenige politie agenten. De heer Loopuyt vraagt of alleen gratificatiën aan politieagenten dan ook wel aan particulieren worden verleend. De Voorzitter zegt, dat ditmaai alleen gratificatiën aan politieagenten worden geschonken, maar zij ook dikwijls aan particulieren worden verleend er wordt geen onderscheid gemaakt tusschen politie agenten en particulierenwie 't eerst hulp verleend, wordt beloond. De heer Loopuyt wenscht een vraag te stellen over de inrichting der brandweer. Alvorens over te gaan tot de aanschaffing van nieuwe bluschmiddelen, wenscht bij de verordening zelf te herzieno. a. vindt hij het hoofddeksel der brandweerlieden onpractisch. De Voorzitter zegt, dat de heer Loopuyt aldus sprekend, buiten de orde gaat. De heer Loopuyt wenscht dan alleen nog te zeggen, dat hij naar de inrichting der brandweer, bare werking, de bestaande machineriën enz. een onderzoek wenschte ingesteld te zien. De Voorzitter zal de vraag bij B. en W. ter sprake brengen. Tot toekenning van bedoelde gratificatiën wordt met algemeene stemmen besloten. Achtereenvolgens worden goedgekeurd Ontwerp besluit tot af- en overschrijving op de gem. begrooting 1903, van een bedrag van f100 Ontwerp-besluit tot betaling uit den post voor onvoorziene uitgaven, dienst 1903, van een bedrag van f1165. Overeenkomstig het rapport der betrokken commissie wordt aan 3 adressanten in zake de pi. dir. bel. naar het inkomen, dienst 1902/3, vermindering van aanslag verleend. Insgelijks volgens bedoeld rapport wordt aan 119 aangeslagenen der pi. dir. bel. naar het inkomen, dienst 1903/4, gedeelte lijke ontheffing verleend, terwijl op 60 bezwaarschriften,afwijzend wordt beschikt. In behandeling komt het voorstel tot afstand van grond aan de Nassaustraat aan A. van der Meer en A. Vink om daarop woningen te bouwen. De beer Lager wey stelt voor, den prijs van den nu met koolasch opgehoogden grond met 50 ct. per M2 te verhoogen. Dit voorstel wordt na eenige discussie verworpen. Voar stemmen de heeren Lagerwey en De Groot. De heer L o o puit stelt voor, door de heeren Klein en Wittkampf ondersteund, dat de kooper de op den grond gebrachte koolascü overneemt tegen de vergoeding door B. en W. te bepalen. Aldus gewijzigd wordt het voorstel van B. en W. om aan adressanten tegen f 5 per M2 816 M1 grond af te staan, aangenomen. Aan de orde is nu het adres van regen ten van het St. Jacobs-Gasthuis om subsidie uit de gemeentekas tol verbetering van dat gesticht, met suppletoire begrooting voor 1903 en praeadvies van B. en W. De heer Loopuyt stelt voor de be handeling dezer zaak uit te stellen. De Voorzitter zegt, dat den 22en op nieuw raadszitting zal worden gehouden dan kan het voorstel behandeld worden. Tot uitstel wordt besloten. In behandeling komt nu het voorstel tot restitutie aan de reserve-fondsen van de Gasfabriek en Drinkwaterleiding van het geen deze fondsen nog te vorderen hebben Wegens den aankoop van muntgasmeters en d| inrichting voor muntgas, met ontwerp besluit tot wijziging der gem.-begrooting voor 1903. Op voorstel van den heer Van Wes tendorp wordt besloten deze zaak aan te houden tot de volgende vergadering. Aan de orde is daarna het voorstel van B. en W. in zake de aanstelling van schoolartsen. De heer R i s stelt voor, twee school artsen aan te stellen, ieder op een jaar wedde van 1500. Ingevolge een betoog van den heer v an Westendorp wijzigt bij zijn voorstel dus, dat de schoolartsen te zamen een wedde van f1000 zullen genieten. Tot stemming overgaande wordt runt 1 van het voorstel van B. en W. aangenomen met algemeene stemmen. Het voorstel van den heer Ris wordt verworpen met 10 tegen 7 stemmen. Punt 2 van het voorstel van B. en W. drie schoolartsen(de gemeente-geneesheeren), op een wedde van ieder 1100, wordt daarna aangenomen. Tegen stemmen de heeren R -' en Smit. Nadat de Raad op voorstel van oen heer Lagerwey is overgegaan m een zitting met gesloten deuren, worden na heropening nog vastgesteld de rooilyn en het i e I van de Groenelaan, zooals in het voois ei van B. en W. was aangegeven. Het voorstel van Bt en W. tot bepaling van de rooiing van den Vlaardingerdijk worat uitgesteld tot de voigenae vergadering. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. De nieuw benoemde vice-president van den Raad van State, jhr. mr. van Swinderen, werd heden in die functie geïnstalleerd. De Haagsche rechtbank verklaarde heden den Delftschen advocaat mr. van Munmkrede in staat van faillissement. Het Japanscbe blad Kokoemin ver neemt het tot stand komen van een geheim verdrag tusschen Rusland en Korea. Rus land heeft daarbij op zich genomen de Kereaansche regeering een voorschot van een half miilioen gulden te verstrekken. BEURS VAN SCHIEDAM. 1 Dec. 1903. Otficieeie noteenng van de Commissie uit de Kamer van Koopnandei voor de Beurs. Dinsdag 1 Dec. Moutwijn f 108/< per Hectoliter cont., zondet lust en zonder belasting. Namens de Commissie voor de noteering D. F. W. Prims. Stemming willig. Bond van Distillateurs: Moutwijn: fll. Jenever f 15. Amst. proef f 16.50. Prima Graanspiritus 1161/»—f 17. S?oeung fl.50. 30 Nov.1 1 Dec. Berlijn. Parijs. Hamb. Spiritus in loco J Rogge, p. Dec. 3 Jan. Spirit, p. Dec. Jan./Feb. 28 Nov. 50. 14.60 '15.— 20.— 20.— 30 Nov. 503/g. 14.90 15.— 20.— 20.— Q New-York Amsterdam. 30 Nov. Rogge op lev. zonder noteering. 1 Dec. Rogge op lev. zonder noteering. Riinhoogte Keulen ('s morg. 11 uur) 30 Nov. 4/38 cM. 1 Dec. 5.44 cM. Per Telegraaf. Londen kort f 12.05^ Disc. 4 pCt. Parjjs - 47.85 3 Antwerp - 47.77J 3£ VEEMARKT TE ROTTERDAM, 1 Dec. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 83 paarden, veulen, ezel, 995 vette runderen, 612 magere dito, 179 vette kalveren, 89 nuchtere en 209 graskalve- ren, schapen of lammeren, varkens 247 biggen, bokken of geiten. Koeien en ossen 22 tot 34 c., stieren 25 tot 30 c., kalveren 40 tot 50 c. per kilo. Melkkoeien f140 a 275, kaltkoeien f145 tot 1305 stieren 155 a 185 graskalveren f 20 a 60, pinken f 50 a 80, vaarzen f 70 a 155, alles mager veebiggen f 4 a 12 paarden 130 a 100. Nuchtere kalveren, slacht- f 7.a 13. fok- f 14 a 18. Aanvankelijk was de handel in runderen goed, doch daar het aanbod de vraag overtrof gingen de prijzen achteruit en de beste spoelingrunderen werden iets boven noteering betaald. Vette kalven prima soort gingen vlug van de hand, min dere soorten van waren bijna niet te plaatsen. Voor den handel in graskalveren loopt het seizoen ten einde. De verkoop van kaltkoeien voor België en kalfvaarsen voor Transvaal veroorzaakte op de magere markt nog ai levendigheid, versche koeien blijven duur. Op de botermarkt werden aangevoerd 38/8 en 48/16 vaten en 390 stukken a kilo. Prijs le kwal. f 54, 2e kwal. 152 3e kwal. f 48. Per i kilo 70 a 75 c,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 3