Dagblad voor Schiedam en Omstreken. 26ste J aars. Vrijdag 18 December 1903. -No. 7,781. Bureau Boter straat 50. Telefoon Ne. 85. QFFICIEELE BERICHTEN. STIERENKEURINGEN. JACHT. Kennisgeving. Kennisgeving. Ken nis g e v i n g. ALGEMEEN OVERZICHT. Uit Oostenrijk-Hongarije. Date et dabitur vobis. NIEUWE SCHIEP PB IJS TAH DIT BLADl Tjwi Schiedam per 3 maandenf 1.50 Franco per post door geheel Nederland f - 2. Afzonderlijke Nummers- 0.05 PRIJS DER ADVERTENTIÈNs Van 16 regelsf 0.60 Elke gewone regel meer - 0.10 Voor herhaalde plaatsing worden billijke overeenkomsten aangegaan. De Gedeputeerde Staten der Provincie Zuid-Holland maken bekend: dat iuge.olge art. 1 van het Reglement ter beror- dering der veefokkerij in de Provincie Zuid-Holland, (Provinciale bladen nos. S van 1900 en 108 van 1902), tot het toekennen van premiën voor stieren hoven den leeftijd van 1' jaar en voor pinkstieren beneden den leeftijd van 1 jaar, jaarlijks keuringen lullen worden gebonden dat voor deze keuringen de Provincie ia verdeeld in 14 districten en voor elk district 1 premie van f 150 voor een stier boven den leeftijd van 1' jaar, 2 premiën van flüO en 2 van f50 voor pinkstieren beneden den leeftijd van l'/s jaar beschikbaar zijn gesteld, met dien verstande, dat slechta voor uitmun tende «tieren premiën mogen worden toegekend en dat de toegekende premiën slecht» worden uitbetaald, indien de bekroonde stieren van af do bekroning tot 1 September daaraanvolgende in de Provincie Znid- Holland en wèl in hetaelfde district waarin zij zijn gekeurd (behoudens verkregen toestemming van de regelingscommissie) tegen een springgeld van hoog- stens f 1 beschikbaar zijn gesteld dat in elk distriet slechts de stieren kunnen mededin gen, wier standplaats binnen het district,is gelegen, tenzij in bijzondere gevallen door Gedeputeerde Staten volgena art. 5 vaB het Reglement, hiervan aan een of meer 'tierenhouder» voor èen of meer stieren afwijking is toegestaan dat de Gemeente Schiedam beboort tot het 14e District samengesteld uit de gemeenten Vlaardingen, Kcthel eu Spaland, Schiedam, Vlaar- dingerambacht, Maassluis, Maasland en Rozenburg. en dat de kenring in dat district zal plaatshebben te Vlaardingen op Zaterdag 9 April des morgens te 11 uren. 'sGravenhage, den lsten December 1903. De Gedeputeerde Staten voornoemd PATIJN, Voorzitter. F. TA VEN RAAT, Griffier. N.B. Op denzelfden dag en ketzelfde uur wordl een keuring van Rijkswege gehoudenwaarbij pre miën worden uitgeloofd, onder gelijke voor waarden als boven vermeld. De Commissaris der Koningin in de pro vincie Zuid Holland, Gezien het besluit van de Gedeputeerde Staten dier Provincie van den lsten December 1908, no 109 Gelet op art. 11 der wet van den l3denJuni 1857 (Staatsblad no. 87); Brengt ter kennis van belanghebbenden, dat bij bovengenoemd besluit van Gedeputeerde Staten de jaeht op klein wild met uitzondering van die op hout- anippeu, in deze Provincie wordt gesloten op Don derdag den Sisten December 1908 met zonsonder gang, blijvende het schieten van houtsnippen en het in art 16, sub litt. g dier wet bedoeld jachtbedrijf, v*n het vangen van nontsnippen met laat-, war- of valllouwen, toegelaten tot en met den 29aten Fe bruari 1904. En aal deze kennisgeving in plano gedrukt, worden afgekondigd en aangeplakt, waar zulks te doen ge bruikelijk is, alsmede in het Provinciaal blad en in de Nederlandscke Staatscourant worden geplaatit. 'sGravenhage, don 12dan December 1903, De Commissaris der Koningin voornoemd PATIJN. Inrichtingen welke gevaar, schade ol hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gelet op de bepalingen der Hinderwet Geven kennis aan de ingezetenen, dat op heden aan R. A. de Kroes en zijne recht verkrijgenden vergunning verleend is tot Uitbreiding zgner broodbakkerij, staande aan de Dam no. 13. kadaster sectie C no, 560, met een 2den bakoven. Schiedam, den 17den December 1903. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VERSTEEG. De Secretaris, V. SICKENGA. Inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gelet op de bepalingen der Hinderwet Geven kennis aan de ingezetenen dat, vermits het deskundig onderzoek met be trekking tot de aanvraag van de firma A. F. Smulders te Rotterdam, om vergun ning tot oprichting eener ijzerfabriek (scheepswerf) op net terrein aan de Ooster haven oinnen deze gemeente, kadaster sectie L nrs. 1770, 1772, 1775. 1778, 1779,1781, 1782 en 1786, nog niet geëindigd is, hun College besloten heeft de beslissing over genoemde aanvraag te verdagen. S c b i e d a m, den 17den December 1903. Burgemeester en Wethouders voornoemd VERSTEEG. De Secretaris, V. SICKENGA. Inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gezien het verzoek van de Directie der Fabriek ter verkrijging van alkohols, aethers enz., om vergunning tot uitbreiding dier fabriek staande aau aen Noordvest- singel no. 137/139, kadaster sectie H no. 656 met een stoomwerktuig van 20 paarden kracht (ter vervanging van het bestaande van geringer vermogen) en een stoomketel met een verwarmingsoppervlak van 36 M2 Gelet op de bepalingen der Hinderwet Doen te weten: dat voormeld verzoek met de bijladen op de secretarie der gemeente is ter visie gelegd datop Donderdag den 31sten December a s. des middags ten 12 ure, ten raadhuize ge legenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen het toestaan van dat verzoek in te brengen en die mondeliDg ot schriftelijk toe te lichten en dat gedurende drie dagen, vóór het tijd stip hierboven genoemd, op de secretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is hiervaH afkondiging geschied, waar het behoort, den 17den December 1903. Burgemeester en Wethouders voornoemd VERSTEEG. De Secretaris. V. SICKENGA. 17 December 1903. Voor de commissie uit de Hongaarsche Delegatie heeft de rijkskanselier Goluchows ky bij een uiteenzetting van den buiten- landschen toestand grootendeels het daarop betrekking hebbende deel der troonrede geparafrazeerd, daarbij langen nadruk leg gende op de vredelievende gezindheid, welke zich in aiie landen openbaart Hij verzocht de begrooting voor buitenlandsche zaken met welwillendheid te behandelen. Id de troonrede, waarvan hier boven sprake is, wordt geantwoord op de hulde van den president der delegatiën en verder gezegd, dat de buitenlandsche betrekkingen van het rijk beslist bevredigend zijn, als een gevolg van de vernieuwing van het drievoudig verbond, dat Oostenrijk vast besloten is te behouden en te verstevigen. De nauwe entente met Rusland met betrekking tot het Baikanscbiereiland wordt aldoor met zorg behouden en draagt bij tot de vreedzame oplossing der vraagstukken, die op het schiereiland rijzen. Een belang rijke en moeilijke taak is het voor die entente der twee mogendheden geweest, den vrede en het status quo in die landen te handhaven. Daarbij door de andere mogendheden krachtig gesteund, hebben Rusland en Oostenrijk, vrij van alle zelf- zuchtige bedoelingen, met geen ander doel voor oogen dan het werk des vredes in het belang van geheel Europa, te zamen getracht Turkije te bewegen de noodige maatregelen te nemen, om den toestand der christenen te verbeteren. De betrekkingen tot de mogendheden zijn op bevredigende wijze vaster gemaakt, aauk zij de ontmoetingen met de Keizers van Duitschland en Rusland en den Koning van Enge and. Wij hopen dat Servië onder zijn nieuwen souverein, na de afschuwelijke misdaad komen zal tot moreele wederge boorte en tot een toekomst van welvaart. Het oorlogsbestuur handhaaft zijn eiscnen binnen de perken van het vorige jaar. Ministerieele crisis in Griekenland. Een ministerieele crisis is voorai in Griekenland lang geen zeldzaamheid en zeker wordt ze eene gebiedende noodzake lijkheid ais het ministerie niet over eene meerderheid in het parlement kan beschik ken. Raili, dit beseffend, heeft zijn ontslag ingediend, een ontbinding van het parlement ontradend en den Koning in overweging gevend, de meerderheid aan het bewind te roepen. Theotokes is ten paleize geroepen en belast met de vorming van een nieu w ministerie. Theotokes ried de vorming van een Kabinet van zaken aan, maar daar de Koning van deze oplossing der moeilijkheden niets wilde weten, vroeg Tneotokes een etmaal tijd om met zijne staatkundige vrienden te beraadslagen. Het is dus nog onzeker, welk eind de crisis hebben zal. Italiaansche financiën. De Italiaansche Kamer heeft gisteren het ontwerp tot convensie der pet. rente goedgekeurd. Engelands expeditie naar Thibet. Uit Calcutta wordt aan de Times gemeld De Engeische expeditie naar Thibet heeft het eerste stuk van haar tocht over den Dzjoiep-pas volbracht. Zij ontmoette geen tegenstand. De ambtenaren protesteerden en bereidden daarna kolonel Younghusband een vormelijke, maar vriendschappelijke ontvangst. Geef en u zal gegeven worden.) Onder dit motto verhaalt Le Bien Public het volgende Een geestelijke, met de zorg over reli gieuzen belast, klaagde op een audiëntie bij Pius X bitter over den nood, waaraan zoovele dezer eerwaarde vrouwen in Italië ten prooi zijn. De Paus gaf hem een biljet van vijftig lire. Doch de geestelijke waagde te wijzen op het Evangelische »Wat is dat onder zoo velen 7" De Paus nam toen een op zjjn tafel liggende beurs en schudde den geheeien inhoud in de handen van aen priester. Deze verliet dankbaar het pauselijk vertrek. Doch hij had het uitgebreiae Vaticaan nog met verlaten, of een Zwitser verzocht hem, nog eens bij Z. H. te komen. Hij beklom de breede trappen weer, wachtte in den anticamera, tot hij weer zou worden toegelaten. Hoe verbaasd keek de eenvou dige op, toen de Paus, bij zijn binnentreden, hem vriendelijk toelachte en zeide»Ik bedank u wel, gij hebt mij een goeden dienst bewezen. Het komt toch altijd uu date et dabitur vobis. Zal de beurs gevuia worden, aan moet zij eerst geledigd zijn. Gij hadt de mijne geledigd, en spoedig na uw vertrek, kwam iemand bij mij, die, namens een edeimoedigen Franschen heer, mij een zeer groote aalmoes aanbood. Ik heb u daarom terug laten roepen, èn om u te bedaoken, dat gij mijn beurs geledigd hebt, èn om u thans een rijkere aalmoes voor uwe religieuzen te geven." En de Paus overhandigde hem nu een biljet van 1000 franks. De geestelijke spoedde zich naar huis, opgetogen over 's Pausen goed heid en blijde, dat hij zijn arme nonnekes nu eens goed heipen kon. Koning Christiaan te Berlijn. Koning Cnristiaan en zijn zoon Waldemar zijn gisteren-avond te Berlijn aangekomen Zij logeerden in het Koninklijk Slot en zouden gisteren met net keizerlijk paar in het Nieuwe Paleis ontbijten. Een nieuw kies we tont werp. De regeering van het koninkrijk Saksen heeft een kieswetoutwerp gereed gemaakt, gebaseerd op het klassenstelsel en verde r op het Belgisch systeem. Het doel is de conservatieve agrariërs te bevoordeelen ten koste der werklieden en industrieelen. De negen-urige arbeidsdag. De groote fabrikanten en kleine patroons in het diamantvak te Antwerpen hebben besloten het verzoek van de diamantbe werkers om den negen urigen werkdag ;n te voeren, af te wijzen.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 1