Mlie si Terlocte onroer. (Meren tfEJSENtil) XIEUWS. Laatste Berichten. Handelsberichten. Beursbericht ?an Amsterdam. Psr Telefoon. 18 Dec. 27 s Nederland 797s Zilver Metalliek 101V» 3 Portugal 64 *7, Turkije C 37 7 China. 1 887^ 4 Japan. 80V, 5 Binn. Mexico 39 V, Venezuela 29 Cultuur der Vorstenlanden. 58 Asahan Plantage 19 Medan Tabak N. Asahan Tabak Rotterdam Deli Komnk. Petrol My 494 Moeara Enim 95 Common Schibaiff, 80 6 Peruvian 86V, 5 Trans Afrika 83 V, Common Atchison Shares 67«/s Erie 297, Common Missouri 1718/u 2e Missouri 76», Common Mexican Shares 4 Mexican 74>Vi. Norfolk Shares 587, South. Rail. 20»/, Union 78 Canadian Prolongatie 37» wissel of chèque op Kaapstad te voorzien. De backen in Zuid-Afrika wisselen Engelsche banknoten slechts dan in, zoo zij worden aangeboden door personen, die aan de bank bekend zijn of hunne identiteit voldoende bewijzen. Uit goede bron verneemt De Tijd, dat de wildschadewet niet, zooals eerst plan was, afzonderlijk zal ingediend worden, maar dat bepalingen omtrent de wildschade zullen opgenomen worden in het ontwerp tot algemeene jachtswijziging. Men meldt aan de Tel. Bij het te verwachten wetsontwerp op de verplichte ziekteverzekering is de leeftijd voor verzekeriugsplicbtige werklieden gesteld op 16 jaren. Ten einde de vrijwillige dienstneming van zeemiliciens als matroos zooveel mogelijk te bevorderen, zijn door de Minister van Marine bijzondere voorwaarden aanmerkelijk voordeel iger dan die, waaronder de verbin tenis van andere schepelingen geschiedt, gesteld, waaronder zeemiliciens tot vrijwil lige verbintenis als matroos kunnen worden toegelaten. De heer J. A. N. Travaglino, lid der Tweede Kamer voor het district Druten, wien het voornemen werd toegeschreven zich in 1905 niet meer verkiesbaar te stellen, schreef aan de redactie der Maas- en Waalsche Courant aldaar, die er naar informeerde, dat het niet waar is. Mr. J. J. Tan Meerbeke. Zooals wij gisteren meldden, is overleden de heermr. J. J. van Meerbeke, vice president van den Hoogen Raad. In 1827 te Maastricht geboren promo veerde hij in 1839 aan de Universiteit te Utrecht tot doctor in de rechten, was van 1862—66 substituut-officier van justitie te Nijmegen, van 1866—68 idem te Amster dam,van 1868 71 raadsheer in het gerechts hof van Noord-Holland, van 1871—1900 raadsheer in den Hoogen Raad en sedert 1900 vice-president van den Hoogen Raad. De overledene was commandeur in de orde van den Ned. Leeuw en van Oranje Nassau. In de gisteren gehouden zitting van den Hoogen Raad wijdde de voorzitter mr. T. B. Coninck Liefsting waardeerende woorden aan de nagedachtenis van mr. van Meer beke, alsmede aan de nagedachtenis van den dezer dagen overleden oud-vice- president van den Hoogen Raad mr. J. Kalff, wiens stoffelijk hulsel gisteren graf waarts werd gedragen. Bij deze hulde sloten zich aan de procureur-generaal mr. Polis, mede namens zijn ambtgenooten van het parket, en mr. M. P. H. Wiercx namens de balie. aan de IJ Men meldt uit Amsterdam N. C. Naar wij vernemen, zijn er bij de H. S. M. en de S. S. Mij. plannen in overweging om inde behoefte aan meerdere bergplaats voor bagage in den koninklijken trein te voorzien. Het is namelijk gebleken) dat in den koninklijken trein meer bagage Wordt meegevoerd dan in de daarvoor reeds bestemde en naar oorspronkelijke opgave ingerichte ruimte kan worden geborgen. Het bericht van een plan om den kon. trein met twee salonrijtuigenjuit te breiden, u't Utrecht aan een der bladen gemeld, is onjuist. De pokken te Volendam zyn (jpweken. Hen der R. Kath. pleegzusters is reeds ver trokken; de tweede zal spoedig volgen. Te Bameveld onstond tusschen een paar boerenknechts twist, die weldra in een bevige vechtpartij ontaardde. Gewapend met een zwaar stuk hout, waarin zich een BPÜker bevond, bracht de een zijn tegenpartjj hevige slagen toe. Aan hoofd, rug en armen zwaar gewond zakte deze spoedig bewusteloos ineen, zoodat men zelfs dacht dat het leven geweken was. Dadelijk is voor den zwaar verwonde geneeskundige hulp ingeroepen. Tegen den dader is proces-verbaal opgemaakt. De gemeente Echt, met 6000 zielen telt 1039 huizen, waarvan 139 herbergen, dat is op 7 a 8 huizen een herberg. Bij de 139 herbergen zijn 21 vergunnin gen, zijnde op 288 inwoners een vergunning. Met de bestaande conti óle kan men wei de meeste caté's als met vergunning beschouwen. Te Epen (L.) hebben zich twee gevallen van pokken voorgedaan. Een slachtoffer is aan de betere hand. Het andere is na hevig lijden bezweken. De noodige desinfectie- maatregelen zijn van hoogerhand getroffen om den voortgang der ziekte te beletten. Bij den gemeenteraad te 's-Hertogenbosch is het volgende voorstel gedaan De gemeenteraad van 's-Hertogenbosch benoeme uit zijn midden eene commissie, die tot taak zal hebben te onderzoeken of invoering eener gemeentelijke brandverze kering ai of niet wenschelijk is. Omtrent hare bevinding zal de commissie in den loop van 't jaar 1904 aan den raad verslag uitbrengen. Te Gorinchem werd reeds op verzoek door den Minister van Oorlog tot wederop- zeggens toegestaan om huizen te mogen bouwen buiten de vesting, aan de zijde van het station. Evenwel is hiervan nog geen gebruik gemaakt. De schaarsheid in huizen is echter zóó groot, dat voor een sergeant majoor-vuurwerker vanwege het garnizoen een huis gehuurd moest worden aan de overzijde der rivier te Sleeuwijk. Vanwege het Rijk worden nu eén paar blokken woningen ten dienste van gehuwde onder officieren gebouwd in de Verlengde Pomp straat. Het comité tot ondersteuning der nage laten betrekkingen van de door den storm op 11 September j I. verongelukte Arne- muidensche visschers maakt bekend, dat in het geheel voor dat doel is ingekomen f 22,826.17. Brand. Te Heider onstond gistermiddag door nog onbekende oorzaak brand in een ijs- pakhuis van Gebrs. Holter, aan den Bassingracht. Het perceel brandde af, terwijl een belendend pakhuis vrij belang rijke schade bekwam. Alles was verzekerd. Te Wiene (Ambt-Beiden) is eene boeren woning, bewoond door de weduwe Broekkamp en toebehoorend aan den heer B. J. ten Dam, geheel afgebrand. Het vee werd gered; de meubelenen landbouwproducten zijn verbrand. Verzekering dekt de schade. Te Winschoten werd Maandag-avond het zes-jarig zoontje van heer M Bloèmendaal vermist. Na lang zoeken vond men het knaapje levenloos onder een hoop zakken met koren, die aan de Buitenvenne waren opgeslagen. Een dokter kon slechts den dood constateeren. Te Helmond had een treurig ongeluk plaats aan het station van den Staatsspoor weg. De wisselwachter Willem Fieegers bezig zijnde met het ranggeeren der wagens van een der goederentreinen, had het ongeluk, onder een der wagens te geraken. Deerlijk verminkt werd hij eronder uitgehaald. Op den openbaren weg te Knijpe is de bakker L. eergisier-middag mishandeld door de gebroeders B. zijne zwagers en beiden van beroep onderwijzer, L. werd door stokslagen aan hoofd en hand bloedend verwond. L. heeft bij de marechaussee te Heerenveen aangifte gedaan. De oorzaak der ruzie is een kwestie van geld. L. beweert van een der zwagers geld te vorderen te hebben en maande hem daarom. Uit Roermond zijn door de marechaussee over de grenzen in de richting van België geleid twintig Zigeuners met 8 wagens. Voor eene der vrouwen, die onder het wiel van een der wagens was gekomen, moest geneeskundige hulp ingeroepen worden. Op den weg van Chaam naar Ulvenhout werd door de commiezen een voerman uit Baarle-Nassau aangehouden, die verdacht werd van smokkelhandel. De kar werd door de ambtenaren aan een nauw keurig onderzoek onderworpen en wat bleek nu? De zeepvaatjes zaten vol suiker. Het span werd in beslag genomen en naar het kantoor te Strijbeek vervoerd. Te Marseille is een schuit met carbur calcium geladen, in brand geraakt, maar gezonken zonder te ontploffen. Op het V a t i c a a n, in den hot van Belvedere, is de proef genomen met een nieuw bluschmiddel, genaamd vMinimax". De proeve werd bijgewoond door den H. Vader, kardinaal Merry del Val en tal van hofbeambten. Zij slaagde uitstekend. Binnen 5 minuten was de kunstmatige brand gebluscbt. De expeditie Charcot zal binnen enkele dag6n naar de Zuidpoolstreken vertrekken. Het hoofddoel van den tocht geldt Graham- land, De leider had een lang onderhoud met Nordenskjöld, die in hoofdzaak het plan voor deze expeditie met Charcot regelde. Deze zal nu overwinteren tusschen de 65e en 68e breedtegraad. Gedurende het voorjaar zal hij hut land exploreeren de zomer is bestemd voor zeeonderzoek. In Maart 19Ü5 hoopt hij terug te keeren. te Schiedam. Geveild: Vrijdag 18 December. Notaris W. A. van Dolder Dzn. Een Pakhuis en Erve met beneden- en bovenwoning aan de Hoofdstraat, no. 49 groot ongeveer 60 centiaren, f1390. Een Woonhuis en Erve met vrije boven woning nevens perceel I no. 51 groot 53 centiaren, f1520. Vier woningen en erven met een gedeelt e open plaats achter de perceeien I en II en door een gang uitkomende aan de Hoofd straat, nrs. 53, 12, 3 en 4 te zamen groot 131 centiaren, f345, f355, f 110 en f130. Twee woningen en erven met open plaats en achteruitgang aan de Hoofdstraat, nrs. 69 en 71, te zamen groot 108 centiaren, f1000 en f960. Bij het 24 en 25 November gehouden examen van »Mercurius" is o.a. voor boekhouden geslaagd, de heer A. Lange- wisch van hier. Iu het gebouw »de Vereeniging" aan de Schiekade te Rotterdam zal Donderdag 24 December a.s. worden aanbesteed het bouwen van eeD heerenhuis aan de Tuin- laan alhier, het eerste van het woningpark »Eendragt." Heden-middag 2 uur is Antje Beekman, het slachtoffer van den moordaanslag te Vlaardingen, aan de bekomen wonden overleden. Faillisementen te Delft. Men meldt ons De Delftsche bank heeft heden hare betalingen gestaakt. Het kantoor der bank is gesloten. Nader wordt nog gemeld De arrondissementsrechtbank te 's-Gra- venhage heeft heden op eigen aangifte failliet verklaard de Delftsche Bank te Delft. Het aangegeven actief bedraagt f 12000, het passiet f 50.000. Rechter commissaris is mr. A. E. Croockewit, curator jhr. mr. M. W. de Brauw, advocaat en procureur te 's-Gravenhage. Voorts is eveneens op eigen aangifte het faillissement uitgesproken van Johau Adam. leerlooier te Delft, met benoeming van mr. J. Wolterbeek Muller, advocaat en procureur te 's Gravenhage, tot curator. In deze bedraagt het actief f 50.000 en het passief ruim f300.000. BEURS VAN SCHIEDAM. 18 Dec. 1903 Otficieele noteenng van de Commissie uit de Kamer van Koophandel voor de Beurs- Vrijdag 18 Dec. Moutwijn f 12.—per Hectoliter cont., zonder fust en zonder belasting. Namens de Commissie voor de noteering D. F. W. Prins Stemming willig. Bond van Distillateurs; Moutwijn f 12.50 Jenever f 16.50. Amst. proef f 18 S'Oelwg: 11.50. Berlijn. Spiritus in loco Parus. RoK6' P' ?ec' Hamb. Jan. Spirit, p. Dec. Jan./Feb. Spifi 17 Dee. 1490 15.- 25.- 25.- 18 Dec. 15i- 15.— 25 25 (z. I) 16 Dec. 17 Dec. 52'/|. I 521/,. New-York. Maïs Amsterdam. 17 Dec. Rogge op lev. zonder noteering. 18 Dec. Rogge op lev. zonder noteenng. Rijnboogte Keulen ('s morg. 11 uur) 17 Dec. 3.04 cM. 18 Dec. 3.05 cM. Wisselkoersen te Rotterdam. Per Telegraaf, Londen kort f 12.05 Disc. 4 pCt. Parijs - 47.87£ 3 Antwern. - 47.77£ 3£ CURECHEM-ANDERLECHT, 17 Dec. Heden waren aangevoerd 1577 stuks run deren, waarvan 576 ossen, 179 stieren 822 koeien. Men betaalde voor ossen, fr. 0.82 a 0.92, stieren tr. 0.70 a 0.82, koeien fr. 0.70 a 0.82 per kilo. m e e m t e

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1903 | | pagina 3