Laatste Berichten. JkerKnieuw!» Burgerlijke Stand. Brand. BEMENUl) NIEUWS. Kunst en Letteren. Posterijen en Telegrafie. Beclitzakeii. Lanü- en Tuinbouw. Vee voor België. Handelsberichten. j Spin Wisselkoersen te Rotterdam. Beursbericht van Amsterdam. *V, 7. 207s 77V, De notaris De Haan, bij wien de onlangs op de De Ruyterkade te Amsterdam gevon den obligatiën zijn gedeponeerd, is niet te Zaandam gevestigd, docb te Amsterdam. Aldus verbetert nu het N. v. N. zijn bericbt. Uit een te Groningen ontvangen brief uit Pretoria blijkt, dat het een paar oud- Gronigers daar alles behalve wèl gaat. De schrijver raadt dan ook niemand aan zich op goed geluk naar Zuid Afrika te begeven, want de werkloosheid is er zéér groot. Te Winschoten is bet personeel der naamlooze vennootschap Winscboter-Stoom- meubellabriek, voorheen G. Strating, ontsla gen op grond van groven laster door een of meer der werklieden tegen den directeur uitgestrooid. Hun is gelegenheid geven zicb te verantwoorden tot Zaterdag. Geschiedt dit niet, dan blijft het ontslag definitief en en wordt de fabriek gesloten. Naar we in Noord Brabandsche bladen lezen, gaan er geruchten, dat er schier zekerheid bestaat, dat H. M. de Koningin persoonlijk zal tegenwoordig zijn bij de Op de spoorlijn tusschen de stations Etten en Hoeven heeft een uit Breda komende trein, eene koe overreden, welke onbeheerd op de lijn liep. De reizigers kregen een lichten schokde machinist deed terstond den trein stilhouden, en nadat de overbiijselen van het gedoodde dier van de Ijjo waren verwijderd, kon de trein met een half uur vertraging de reis vervolgen. De heer Reitz, oud-staatssecretaris der Z. A. Republiek, is ziek een gevolg van overspanning. Reeds vroeger, toen hij president van de Oranje-Vrijstaat was, had bij een dergeiijken aanval van geestelijke vermoeidheid te doorstaan, en hij is het geheel te bovengekomen. Dat geeft hoop, dat hij ook nu weer ganschelijk herstellen zal. Ook heden was 't aan de Hoofdstraat alhier weder hoog water. Omstreeks half vier stond 't water circa twee voet tegen de huizen. Bij klokgelui van het politie- wachthuis was de waterwacht opgeroepen; de vloedplanken waren gezet. Toen gister-avond de 47-jarige M. v. d. B.. huisvrouw van P. v. d. S., wonende aan den Bagijnenhof 6 alhier,in de Duysstraat aan den Nieuwen Binnenweg te Rotterdam, op de stoomtram wiide overstappen, geraakte zij bij het uitstappen van den paardentram onder de treeplank van den tram, waardoor zij haar rechter sleutelbeen kneusde. Door dr. Vuijlsteke verbonden, werd zij onder geleide naar Schiedam vervoerd. (S. Ct.) Den 21n dezer zal ten paleize van H. M. de Koningin een groot gala-diner gegeven worden ter eere van H. M. de Koningin- Moeder. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem zal Dinsdag a. s. geen audiëntie verleenen. Voor den bouw van den koepel van de kathedraal van St, Bavo te Haarlem is een gift van f 1000 ingekomen. Z D. H. de Bisschop van Breda heeft benoemd tot deken van het dekenaat Etten den zeereerw. heer J. Verdurmeu, rector te Ouaenbosch. Te Vug'nt overleed de eerw. pater Nivar- dus van de orde der Trapisten missionnaris in den Congo, die voor herstel van gezond heid hier te ianoe bij zijn tamme (Cou wenberg) vertoefde. Amerikaans vee buiten te houden, dat is het Nederlandsche fokvee toe te iaten. Men vernield onzen veestapel, zegt hy. Een vetweiüer van Brasschaert, die vroeger meer dan 600 ossen kweekte heeft er dit jaar nauwelijks 150. Geef men ons Ho- landscn fokvee, dan kan onze veefokkerij binnen 4 jaar tegen de beste opwegen en wjj kuunen allen vreemden invoer missen. Nu kweekt men niet meer; men slacht en verkoopt zelfs de zeer jonge kalveren, met magere meik gevoed, voor de vleeschmarkt van Londen en voor ons eigen gebruik hebben wij zelfs geen met goede melk grootgebrachte kalveren meer. Verschillende sprekers zijn het daarmede eens, doch men kwam tot geen besluit, waarom op voorstel van den voorzitter be, sloten wordt de zaak tot de volgende ver gadering uit te stellen. Geboren: 13 Jan. Johannes Hubertus, zoon van J. H. Bot en M. A. van den Heuvel, Nieuwe Haven. 14. Anna Maria Digna. dochter van J. J. J. B. Coilignon en Th. E. Roijers, Boterstraat. Overleden: 14 Jan. Chatharina Maria van Asten, oud 5 jaar en 10 maanden, Louronstraat. Maartje Verbokkem oud /9 jaar en 8 maanden, weduwe van Antony ue Wolff, Roosbeek* 15. Helena vau Pelt, oud 2 jaar en 4 maanden, Dir kje Meesterstraat. in het algemeen beslist te ontraden en boogst riskant. De exposanten doen het best, bij hunne inzendingen den naam van hunnen niet- Japanschen agent in Japan te vermelden, of zoo zij er geenen hebben, de ingekomen bestelorders niet uit te voeren alvorens eenen agent te hebben aangesteld, die de goederen tegen betaling overgeeft, of delcredere neemt waar het verkoopen op crediet geldt. Met het oog op mogelijk te verwachtsn stormweder zyn de reddingstoestellen van de Noord- en Zuidhollandsche Reddingmaat schappij nabij de Pier te Scheveningen gebracht. Met de vuurpijl-toestellen werden proeven genomen. De strandvonder te Scheveningen heeft weder doen bijeenzamelen een gedeelte van de houtlading (vuren kistenhout), van de aldaar gestrande Henriëttedat aan het strand was achtergebleven, grootendeels onder het zand bedolven. Zoo kwamen er circa nog 50 wagenvrachten op den strand- muur bijeen. Op de Centrale Werkplaats der Holland- sche Spoor te Haarlem zal dezer dagen de verkiezingen gehouden worden voor den vertegenwoordiger van de groepen" in verband met het ingestelde scheidsge recht. Hierbij valt als bijzonderheid te vermelden, dat geen der stakers daarvoor in aanmerking zal kunnen komen, wijl deze vertegenwoor digers volgens net nieuwe regiement ten minste twee jaar aan de werkplaats gewerkt moeten hebben, en de gestaakt hebbenden bij hun weder in dienst treden beschouwd worden ais nieuwe werkkrachten De vereeniging van leeraren aan inrich tingen van middelbaar onderwijs verklaarde zich met 177 tegen 13 stemmen tegen het behoud der bestaande organisatie van het middelbaar onderwijs, met 155 tegen 30 stemmen voor gelijkeiijke bestemming der middelbare school voor jongens en meisjes; met 180 tegeD 10 stemmen voor vervanging der 5 jarige hoogere burgerschool door twee op elkander volgende middelbare scholen, respectievelijk met drie- en tweejarige cursus, eerstgemelde met een uniformleer plan met 94 tegen 70 stemmen -tegen handenarbeid voor jongens op de m ddelbare school en met 164 tegen 20 stemmen voor en beslissing door ee leeraren over de bevordering der leerlingen naar een volgende onderwijsinrichting. Het Volk meldt Donderdag-avond vergaderde te Amsterdam bet federatiebestuur. De vergadering kwam terug op een vroeger besluit en besloot op 31 dezer geen openbare vergadering te beleggen tot herdenking van de groote werkstaking. opening van den Nieuwen Maasmond, die in het najaar zal plaats hebben. De Noordbrabanter schrijft Op verschillende plaatsen in onze provincie Noord-Brabant trachten socialistische spre kers propagandameetings te komen houden. Gelukkig evenwel lijden hun voorbereidende maatregelen schipbreuk. Zalen zijn niet voor deze misleiders beschikbaar, Gister-nacht te half een is te Oostzaan, in de Kerkbuurt, op den zolder van een perceel bewoond door zekeren Buijs, brand ontdekt. De stormwind wakkerde de vlammen aan, die oversloegen op andere perceeien, zoodat zes huizen, waaronder een speelgoed winkel, in de vlammen opgingen. Te Enschedé is ingebroken bij den schoenfabrikant R. en zijn uit diens maga- zijn 15 paar jachtlaarzen en een paar vilt- pan tuffels ontvreemd. Tevergeefs werden die pogingen ook aangewend bij een schoen maker op den Veldkamp. Te Ede prikte zich de 20 jarige R. v. d. W. met een vork in de onderlip. Er kwam een zweertje op, dat hij met een rooden zakdoek afwischte. Waarschijnlijk zijn daardoor smetstoffen in de wonde gebracht, want spoedig zwollen hoofd en borst gewel dig op. Na ruim negen dagen volslagen bewusteloos te zijn geweest, is v. d. W. overleden. Een operatie 0p 't laatst gaf geen hulp meer. Bij eene familie aan de Kanaalstraat te Am sterdam werd Donuerdga-avona laat gepoogd binnen te dringen door middel van vaische sleutels, welke poging geen gevolg had. Om toch binuen te komen, braken de dieven het slot uit de deur en vonden toen als buit eemge gouden dames- en heerenhorlo ges, dames-halskettingen en f 210 aan geid. Een 13-jarige jongen moest eergisteren voor den kantonrecnter in den Haa^ verschijnen. Hij had met ateenen ge° gooid. De kantonrechter vraagt hem En waren daar menschen bij? Nee, meheer. Niet? Ik geloof het wel. Naar wien gooide je dan met steenen. Naar den politieagent, meheer. O!dus een politieagent is, volgens jou geen mensch? Nee, meheer!. Onbedaarlijk gelach in de zaal. De landbouwer C. B. te Nunspeet heeft aangifte gedaan van zjjn 28ste kind. B.,die voor de tweede maai getrouwd is had bij zijne eerste vronw 10 en kreeg bij zijne tweede vrouw 18 kinderen, waarvan 14 m leven zijn. Binnenkort keert te Schimmert terug de zeereerw. zeergel. dr. Gebhard van het gezelschap van Maria, die te Rome zijn studiën voleindigt. Verschenen is het Jaarboekje voor de leden van den R. K. Volksbond over 1904. Evenals vorige jaren öeval net voor ae Bondsleden tai van actueele bijzonderheden. Een welgeslaagd portret van den vice- president van den N R. Volksbond, den heer F. J. b. van Rijswjjk, is er als titel plaat in opgenomen. Lijst van brieven, verzonden aan het postkantoor Scbiedam, geadresseerd aan onbekenden, over de le heift der maand Januari 1904. Wed. Bevers, 's Gravenhage. Wed. Naren, Rotterdam. Mol, J. Faure, M. E. v, d. Lang, Schiedam. Briefkaarten. D. van Wittehastijn, 's Gravenhage. J. Becks, J. N. Nirhting, Rotterdam. M. B. Noli, W. Kool, j Wed.G. L. v. Es Sauveur. Buitenlan d. Brieven. Gez. Eduart, Dwaus, (België). A. Wmenstijn, Wergers. Briefkaart. N. de Bot, Wesel. De Hooge Raad bevestigde gisteren het arrest van het Hot te 's Bosch in de zaak van den werkman in de smederij der Maatschappij tot Exploitatie vanLimöurgscne Steenkolenmijnen, die bij het afkappen van een stuk ijzerdraad een splinter in het oog kreeg, zijn oog verloor en van de Maat schappij f 10 000 schadevergoeding vord rde, een vordering, weike hem door het Hof was ontzegd. De rechtbank te Groningen heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen H. de V., die den vcrigen Donderdag terecht heeft gestaan wegens de omvangrijke diefstallen, (van rijwielen en onderdeeien van rijwielen) gepleegd in de Fongers' Rijwielenfabriek aldaar. De rechtbank heeft beklaagde ver oordeeld tot 4 jaar gevangenisstraf. Deze week werd te Antwerpen eene algemeene vergadering gehouden van de landbouwcommissies in de provincie Ant werpen. Daarin kwam ook ter sprake het gesloten blijven der grenzen voor het Nederiandsch jong vee. De heer Van Heijdonck stelt voor de geheeie opening der grenzen te vragen Voor het Nederlandsche fok vee. De voorzitter beweert,dai aoor den tegen- woordigen invoer van het Amerikaansch vee veel schade aan den Belgischen veestapel wordt toegebracht. De neer Sluijt betoogt, dat er maar een middel is om het BEUHS VAN sOHImjaM. 16 Jan. 1964 Otficieele noteering van de Commissie uit Je Kamer van Koophandel voor de Beuxs. Zaterdag 16 Jan. Moutwun 1111/4 per Hectoliter cont., zono*> fust en zonder belasting. Namens de Commissie voor <J- nnteennq J. F. W Hïfaj,. -temmingvast. Bond van Distillateurs; Moutwijn: f 11.75 jenever f 15.75 Vmst. proef 117.25. Priooa Graanspirjtis: f181/,—19. S O Ei. NO f 1.—. Berlijn. Spiritus in loco Parus. |Ro*88i P" Hamb. 1 Fe b. p. Jan. Feb./Mrt. 15 Jan. 16 Jan. 15.10 15 - 24.75 24.75 t) 14 Jan. 15 Jan. 53. 53 yg. 15.— 15.- New-York. Maïs Amsterdam. 15 Jan. Rogge op lev. zonder noteering. 16 Jan. Rogge op lev. zonder noteeriug, Rtjnnoogie Keuien ('s morg. 11 uur) 15 Jan. 2.30 cM. 16 Jan. 3.32 cM. Per Telegraaf, Londen kort f 12.05 Disc. 4 pCt. Pargs - 47.90 3 Antwerp. 47.77£ 3 Per Telefoon. P/j Nederland Zilver Metalliek 3 Portugal Turkjje C 0/o China. 4 Japan. 5 Binn. Mexico Venezuela Cultuur der Vorstenlanden. Asahan Plantage Medan Tabak N. Asahan Tabak Rotterdam Deii Konmk. Petrol My Moeara Enim Common Schibaiff, 6 Peruvian 5 Trans Afrika Common Atchison Shares Erie Common Missouri 2e Missouri Common Mexican Shares 4 Mexican Norfolk Shares South. Rail. Union Canadian Prolongatie 16 Jan. lOOJ/e 63 36 fc6 39% 20 160 475 89 87 67 27»/« 17V,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1904 | | pagina 6