Groot, Faure, Ris, Klein, Van tier Pool, Van der Velden en Van der Drift. De heer Klein stelde daarna onmidde- lijk voor, de kermis Zaterdagnacht 12 ure to doen sluiten, welk voorstel door de heeren Bender en Van der Velden werd gesteund. De Voorzitter zegt, dat als de heer Klein dit wil, hij schriftelijk moet voorstellen de verordeningen op de markten te doen wijzigen. Nadat de Raad ingegaan was op het denkbeeld van den heer Gouka de behan deling van het voorstel van B. en W. tot wijziging der verordening regelende de jaarwedden van de leeraren bij het Hooger en Middelbaar onderwijs uit te stellen tot de volgende vergadering, teneinde gelegenheid te geven met den wethouder van onderwijs in contact te komen en aldus een modus Vivendi in zake de beide betrokken voor stellen voor te bereiden, liep hiermede de vergadering, die anders heden-middag 2 ure zou zijn voortgezet, ten einde. Over 't geheel heeft de Raad in deze Weer zeer langdurige zitting voet bij stuk gehouden. Allereerst in de kwestie der schoolartsen heeft zij, dank zij de ferme houding van B. en W., het eenmaal inge nomen standpunt gehandhaafd. Maar ook bij het kermisvraagstuk bleef de meerderheid van den Raad onwrikbaar. De werkelijk met gloed van overtuiging door den heer Eaure uitgesproken rede vermocht niet haar te doen wankelen. Was het pleidooi voor bet behoud niet zoo schitterend te noemen, bij de meerderheid gold voorzeker de overtuiging, dat er geen overwegende redenen zijn om Wegens het misbruik het gebruik af te schaffen. Immers, waar zou heel Schiedam blijven, als die regel ook voor onze industrie geiden moest J Door de Rijksverzekeringsbank werd tot vóór korten tijd van de apothekers bij de indiening hunner declaratie verlangd de overlegging van de afschriften der door hen voor rekening der Bank gereedgemaakte recepten. Op grond van art. 12 der wet op de uitoefening der artsenijbereidkunst werd hiertegen door de meeste apotgekers bezwaar gemaakt. Volgens de IV. R. Gt. is thans een wets ontwerp in voorbereiding tot wijziging der pharmaceutische wet, teneinde deze moei lijkheid op te heffen. De Spoorwegbrigade. Naar wordt vernomen, zal eerstdaags de oprichting van de spoorwegbrigade plaats vinden. Hoofdzakelijk worden personen aangewe zen, die vroeger hebben gediend bij het korps Genietroepen, of werkzaam zijn geweest bij de afdeelingen exploitatie en tractie van een der beide spoorwegmaat schappijen. Met 1 Februari a. s. zullen de bureelen der afdeeling Comptabiliteit, tot dusver gevestigd in het gebouw van,het de partement van justitie, worden overgebracht naar het lokaal aan den Korten Vijverberg te 's-Gravenhage, vroeger in gebruik voor de arr.-rechtbank. arbeiders bleek helaas, dat er nog vier personen vermist werden en vermoedelijk nog onder de puinhoopen zouden zitten. Omstreeks twee uur werd weder een persoon gered, welke slechts geringe kwetsuren had opgeloopen. Door een groot aantal personen en met kracht werd het opruimingswerk voortgezet, doch om 6 uur was van de drie andere personen nog niets vernomen. Om 7 uur by het afzenden van dit bericht, vond men het lijk van zekeren Th., een jongehuwd persoon en vader van 2 kinderen. Omtrent het lot der beide andere personen is nog niets bekend. Men vreest hen niet meer levend te vinden. Gelukkig gebeurde het ongeluk in schafttijd anders was de ramp niet te overzien geweestin de fabriek werkten toch 700 personen. Een der zwaar gewonden, de stoker v. d. E., gehuwd en vader van twee kinderen, is eergister-avond nog in het gasthuis overleden. Den geheelen nacht heeft men het reddingswerk met een groot aantal per sonen doorgezet, doch tot gisteren zijn de ongelukkigen nog met gevonden. Het is zekere v. d. V, uit het naburige Mierlo en v. d. V. uit Helmond. Omtrent de oorzaak is nog' niets met zekerheid te melden. Rechtzaken. Voor de arrondissementsrechtbank te Maastricht werd gisteren bij verstek behandeld de zaak tegen P. H. R. te Meerssen. beschuldigd van het hebben eener geheime branderij. Door het O. M. werd te dier zake tegen beklaagde gerequireerd f 1000 boete, subs, 2 maauden hechtenisstraf en voorts voor het ongedekt in voorraad van gedistilleerdf 1000 boete subs. 2 maanden hechtenis, en voor de verbeurd verklaarde toestellen f 221.05, subs. 2 weken hechtenis* Inzake hef bekende rechtsgeding betref fende de voor minister Kuyper beleedigende plaat van Het Volk is, zooals men weet, door den Hoogen Raad, in tegenstelling van de uitspraken van lagere rechtscolleges» beslist dat het openbaar ministerie ontvan kelijk zal worden verklaard bij zijn vervol ging wegens smaad. Het gerechtshof te Amsterdam heeft dien overeenkomstig gisteren vfjf dezer zaken, welke voor de rechtbank te Amster dam en elders behandeld waren, naar die rechtbanken terug verwezen. Ui NA JSAL A-ND. H. M. de Koningin heeft naar aanleiding van haar tegenwoordigheid by de voorste 1- 'iog van Lohengrin, den tenor van Dijck laten uitnoodigen Vrijdag in kleinen kring *8n paleize eenige zangstukken voor te dragen. Ais blyk van belangstelling in de Nederl. ^«reeniging ten behoeve van zeelieden van «lke nationaliteit, heeft H. M. de Koningin bedrag van flOO daarvoor geschonken. De Londensche correspondent van het Sbld. meldt, dat bij verschillende Neder- andsche heeren te Londen het plan bestaat aan H. M. de Koningin-Moeder, by haar *anstaand bezoek aan Engeland eeneerewacht aan t0 bieden. Het denkbeld vindt a'gemeenen bijval en medewerking van verschillende zijden. Een twaalftal ruiters voor het merendeel leden der Nederlandsche «reeniging te Londen, zullen deze eere wacht vormen en reeds zyn stappen gedaan om 8 vragen of Hare Majesteit een dergelijke °ulde welgevallig zal zijn. De minister van Binnenlandsche zaken ®8ft aan de Kamers van arbeid gevaagd, oaar het oordeel dier kamers beftvaar 2011 bestaan tegen beperking van een tijd v°or de inlevering der stembriefjes ter Verkiezing van leden eener Kamer (van 8 uur) en zoo met, welke wijziging in rt- 29 van het kiesreglement zou kunnen orden gebracht. Hr. Ms. Friesland, voor welk pantser- dekschip vóór de uitreis een Commissie werd samengesteld voor onderzoek naar den toestand der stoomtoestellen, is in Indië aangekomen. Men meldt uit Haarlem: Gisteren-nacht is er ingebroken in de pakhuizen van de firma Dyserinck Zonen, aan het Spaarne, waar een der deuren met een koevoet was opengebroken. De dieven hebben zich blijkbaar teleurgesteld gezien in hun verwachting, dat zij door het pakhuis ook op het kantoor konden komen. Dit is er echter door een dikke muur van afgescheiden. Voor zoover bekend is wordt er niets vermist. De manouevres der, 3e divisie Infanterie beioven in N.-Limburg en O,-Brabant op groote schaal gehouden te zullen worden. Er is o. a. zooveel tentmaterieel noodig, dat 't jaarlyksch kamp bij Rijen door 't 3e reg. inf, niet betrokken kan worden. De troepen zullen tijdens die manouevres dus hoofdzakelijk kampeeren. De Boeren-oud-generaal J. A. van Zijlen zijn secretaris J. Noothout zijn gisteren naar Amsterdam vertrokken. 11 Den Haag meldt men aan de Tijd, door den minister van Justitie wijziging atl ae Strafwet en van het Wetboek van e vordering Wordt voorbereid, waardoor «n der voornaamste grieven der bestrijders 0 het Neo-Malthusianisme zal worden "««genomen. Zondag-morgeD had de Vecht een onrust barend hoogen waterstand. De woningen aan de Ossenmarkt te Weesp waren voor het naeerendeel ondergeloopen, terwijl de Klomp overstroomd werd. Aan den Keverdijk nabij Uitermeer, stroomde het water over de waterkeenng heen en werden reeds enkele gaten met zakken zand gestopt. Gelukkig is het water tüaus dalende. Uit Arnhem meldt men aan de IV. RCf. Naar aanleiding van de klachten over het tentoonstellen van onzedelijke prentbrief kaarten, van één geval is dezer dagen proces-verbaal opgemaakt, heeft de christe lijke besturenbond te Arnhem zijn afkeuring over dezen handel uitgesproken in een motie, welke ter kennis van het gemeen tebestuur zal worden gebracht, terwijl besloten werd een adres aan den minister van Justitie te richten om aan te dringen op verscherping der strafbepalingen tegen het tentoonstellen van onzedelijke teeke- ningen. Zeerampen. Bij Terschelling is op de Boschplaat een wrak aangedreven, waarop zich drie man bevonden. Het is een wrakstuk van het gestrande Russische schip Eisland, kapitein Paulsen, met steenkolen van Newcastle naar Weymouth bestemd. Vijf van de opva renden waren reeds verdronken. Het Zweedsche stoomschip Gotland, van Narvik met erts naar Rotterdam bestemd, is 6 palen benoorden Noordwijk gestrand. Eenige lading werd reeds over boord geworpen en daarna door de sleepboot Titan te vergeefs getracht het schip af te brengen. Toans zai op het avondtij moeten gewacht worden om alsdan met meer kracht de pogingen om het schip at te brengen te hervatten. Het Nederlandsche stoomschip Jeanne, van Antwerpen naar Cardiff, dreef Zaterdag avond bij slecht weer hulpeloos op de Noordzee rond, tengevolge van een defect aan de machine. Op de noodseinen kwam een gouverne- ments-sleepboot af, die het schip behouden te Ostende binnenbracht, alwaar het voorloopig zal worden gerepareerd. Handelsberichten. BEURS VAN SCHIEDAM. 20 Jan. 1904. Otficieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel voor de Beurs. Woensdag 20 Jan. Moutwijn f 10s/* por Hectoliter cont., zonder fust en zonder belasting. Namens de Commissie voor de noteering D. F. W. Prins. Sïsmming flauw. Bond van Distillateurs Moutwijn: f 11.75 Jeneverf 15.75. Amst. proef f 17.25. Prima Graanspiritus f 181/,—19. Spoklimo f 1.20. Berlun. Parijs. Hakb. Spiritus in loco (Rogge. p. Jan. i Fe b. Spins, p. Jan. Feb./Mrt, Spin Maïs 15.10 15.— 15.- 15. 24.75 24.75 f.) 18 Jan. 19 Jan. 53'/,. 1 53»/*. ^aar men verneemt, zullen zoodra de grootmg van het departement van v«r o 13 aan8enomei> 'D de aanstaande 'gadenng van de Eerste Kamer, aan het partement van justitie een adjunt-.nspec- U1 bij het gevangeniswezen in algemeenen «ast on één voor den gevangemsarbe.d "'hen aangesteld, voor welke ambten zich ^8 niet vele sollicitanten hebben aange- In de spinnerij van de firma Van Heek te Enschedé is tegen 28 Januari weer een loonaftrek van niet geringe beteekenis aan gekondigd. Naar de Tw. Nieuwelijd verneemt, heerscht er onder de arbeiders groote on tevredenheid. Een commissie uit hun midden heeft reeds een onderhoud gehad met den directeur, den heer Lede boer, dat tot geen direct resultaat heeft geleid. Ramp te Helmond. Omtrent de gisteren door ons reeds gemelde ramp in de fabriek der firma Van Vlissingen Co te Helmond wordt nog vernomen Bjj een nader gehouden appèl onder de Laatste Berichten. Bij H. M. de Koningin-Moeder dineerde gedurende de laatste dagen o. m. eenige leden van het corps diplomatique, eenige leden van het civiele en militaire Huis van H. M. Koningin met hunne dames en de gouverneur der residentie. De minister van Binnenlandsche Zaken was heden ter audiëntie bij H. M. de Koningin. Te Groningen heeft een hevige brand gewoed in de drukkerij van de Erven van der Kamp. De binderij, de steendrukkerij en de stereotypie zijn geheel uitge brand, de daarbovenliggende zolders met materieel eveneens; in de kantoren is de waterschade enorm. De schaae is zeer groot, doch wordt gedekt door verzekering op beurspolis bij de firma Eijk en Zonen te Rotterdam De oorztak is onbekend. Heden nacht zijn de beide vermiste slachtoffers van de ramp te Helmond onder de puinhoopen dood te voorschyn gehaald. New-York. Amsterdam. 19 Jan. Rogge op lev. zonder noteering. 20 Jan. Rogge op lev. zonder noteering. Rijnhoogte Keulen ('s morg. 11 uur); 19 Jan. 3.41 cM. 20 Jan. 3.12 cM. Wisselkoersen te Rotterdam. Per Telegraaf. Londen kort f 12.05J Disc. 4 pCt. Parys - 47.90 3 Antwerp. - 47.77± 3 Beursbericht van Amsterdam. Per Telefoon. 20 Jan. i1/, Nederland 796;, Zilver Metalliek 101»/, 3 Portugal *V, s Turkije C 7 China. 4 Japan. 5 Binn. Mexico Venezuela Cultuur der Vorstenlanden. Asahan Plantage Medan Tabak N. Asahan Tabak Rotterdam Deli Konink. Petrol My Moeara Emm Common Schibaifl, 6 Peruvian 5 Trans Afrika Common Atchison Shares Erie 1 Common Missouri 2« Missouri Common Mexican Shares 4 °/e Mexican Norioik óha Soutn. Rail. Union Canad an Prolongatie 78»/* 29V* 58 483Vi 90 87V, 67*/, 28'/, 18 58 21V, 79 tot Q 19 Jan. 20 Jan.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1904 | | pagina 3