Van den minister van Binnenlandsche Zaken missive, houdende mededeeling dat het besluit van den Raad dezer gemeente waarbij de heeren A. A. Heskes, J. J. Griss en J. van der Most voor den cursus 1904/5 be noemd zijn tot leeraar aan de Hoogere Burger School wordt goedgekeurd, terwijl er door hem in zal worden berust dat het onderwijs in de natuurlijke historie aan die inrichting voor genoemd tjjdvak is opge dragen aan den heer H. W. van der Weele, aangenomen voor kennisgeving. Van Gede puteerde Staten dezer provincie, missive tengeleide van het door hen goedgekeurde raadsbesluit tot wijziging van de verordening regelende de jaarwedden voor de Onderwij zers der openbare scholen eveneens aange nomen voor kennisgeving. Idem missive ten geleide van het door hen goedgekeurde raadsbesluit d.d. 30 Augustus tot wijziging van de begrooting van inkomsten en uit gaven dienst 1904, met een bedrag van 14050.aangenomen voor kennisgeving.— Idem, missive ten geleide van het door hen goedgekeurde raadsbesluit tot aankoop van het perseel Roosbeek no. 7 van den heer R. H. Hoogenraad te Rijswijkwordt aangenomen voor kennisgeving. Van Burgemeester en Wethouders, afschrift van hun besluit, waarbij aan den met ingang van 1 October a.s. eervol ontslagen lantaarnopsteker en poetser bij de Gasfa briek, H. Bergman een pensioen is toege kend van f 156, per jaar, met ingang van 1 October a.s.; wordt aangenomen voor kennis geving. Idem. missive, houdende voorstel tot wijziging van het reglement voor de Middelbarescholenmetontwerp-verordening; Zal straks aan de orde worden gesteld. Idem. proces-verbaai van de door hen gedane opneming der boeken en kas van den Gemeente Ontvanger op 17 September aangenomen voor kennisgeving. Idem. missive, houdende hun advies op het verzoek van Regenten van het St. Jacobs Gasthuis om voor dit jaar een subsidie van f 2500.—uit de gemeente-kas komt straks aan de orde. Idem. missive, houdende voorstel om H. M. de Koningin te verzoeken dat de gemeente wordt toegelaten tot overdracht van het risico der wettelijke ongevallenverzekering, opgrond aan art. 52 der ongevallenwet aan de ongevallenverzekering-maatschappij »Fa- tum" te 's-GravenhageZal straks aan de orde worden gesteld. Idem. missive, houdende voorstel om de verordening tot regeling van de jaarwedde van den 2en keurmeester van het vleesch te wijzigen, zooals die in ontwerp wordt over gelegd te behandelen in een eerst volgende vergadering. Idem. missive, houdende voorstel om aan hen machtiging te verleenen lot het be schikken over de benoodigde gelden voor het vernieuwen van het ammoniak toestel aan de gemeente-gasfabriek tot een totaal van f3000.te vinden uit het reserve fonds komt straks aan de orde. Idem. ontwerp-besluit (model A) tot betaling uit den post voor onvoorziene uitgaven der begrooting 1904 van een bedrag van f 2000komt straks aan de orde. Idem. ontwerp-besluit (model C) tot wijziging van de begrooting van inkomsten en uitgaven, dienst 1904, met een bedrag van f 137 komt eveneens straks aan de orde. Idem. missive, houdende voorstel tot aankoop van een strook grond van perceel Sectie B no. 1846 aan den Langen Achterweg voor een som van f30.—, van de Wed. M. van der Gaagkomt ook straks aan de orde. Idem. missive, houdende voorstel tot afbraak van de perceelen kadaster sectie B no. 1517 tot 1520 aan de Roosbeekook dit komt straks aan de orde. Van B. en W. is nog ingekomen missive houdende voordrachten ter benoeming van onderwijzend personeel aan de Herhalings school voor jongens en meisjes ;komt straks aan de orde. Van de Financieeie Commissie, missive, houdende rapport op de begrooting van de gezondheidscommissie voor 1905.— Ter visie gelegd ter behandeling in een volgende vergadering. Idem. missive, houdende rapport op de rekening van 1903 en de begrooting voor 1905 der Schutterij.Ter visie gelegd ter behandeling in een volgende verga dering. Van Regenten van het St. Jacobsgasthuis, missive, houdende inzending van den staat van begrooting voor het jaar 1905, waarop tevens een subsidie van de gemeente is uitgetrokken ad. t 500.Om onderzoek en rapport in handen gesteld van de finan cieeie commissie. Van het bestuur van den Bond van Inspecteurs van Gemeentelijke Pelitje in Nederland, adres houdende verzoek om eene tot dusverre hier niet bestaande pensioen regeling te willen vaststellen voor de weduwen en weezen van Inspecteurs van Politie of zoodanige maatregelen te willen treffen dat hunne toekomst verzekerd zij. In handen gesteld van Burgemeester en Wethouders om advies. Van de firma Ingelse Co. alhier, adres, houdende het eerbiedige, maar niet te min dringend verzoek om de Schiedamsche ingezetenen in de gelegenheid te stellen naar alle leveranties ten behoeve der ge meente-inrichtingen te laten mededingen. Wordt eveneens in handen gesteld van Burgemeester en Wethouders. Van de hoofden der openbare scholen, missive, waarbij zij hun dank betuigen voor de wijze waarop hun jaarwedden thans geregeld zijn jaangenoraen voor kennisgeving. Van J. de Boo, 2e sluiswachter van de Buitensluis, adres houdende verzoek om aan de Buitensluis het aantal sluiswachters met twee te willen uitbreiden. In handen gesteld van Burgemeester en Wethouders. Van de Commissie voor kindervoeding en kleeding adres, houdende verzoek om ook voor dit jaar een lokaal beschikbaar te stellen en met het oog op het aantal verstrekte middagmalen en de financiën der Commissie, welke bijna zijn uitgeput, haar een subsidie te verleenen van f 250.— Eveneens in handen van Burgemeester en Wethouders gesteld om advies. Aan de orde zqn nu Benoem ingen. Benoeming van leden in de stembureaux voor de verkiezing van 5 leden patroons en 5 leden werklieden van de Kamers van Arbeid. De Raad benoemt tot leden in het stem bureau voor de verkiezing van de Kamer van Arbeid voor de Alcohol-industrie de heerenMr. W. H. Jansen, Voorzitter M. Kranen en F. J. Smit, ledenN. van der Velden, C. Klein, P. Loopuyt en J. H. Van Westendorp J.Dz. plaatsverv. leden. Voor het stembureau voor de verkiezing van de Kamer van Arbeid voor de Bouw bedrijven en voor de Voedings- en Genot middelen de heerenM. L. Honnerlage Grete, Voorzitter; P. M. J. A. Lager weij en A. Dirkzwager, ledenP. C. M. Jansen, W. A. Beukers, B. A. J. Wittkampf en A. Gouka, plaatsverv. leden. Benoeming van leden in bet stembureau voor de verkiezing van 5 leden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken. De Raad benoemt tot voorzitter de Burgemeester, tot leden de heeren W. A. Beukers, A. Gouka, tot plaatsverv. leden de heeren M. Kranen en F. J. Smit. Hierna heeft piaats de benoeming van onderwijzend personeel van de Herhalings school voor Jongens en Meisjes voor den cursus 1904/5. De Raad benoemt aan de Herhalings school voor jongens en meisjes tot Hoofd, de heer C. Kerdel, tot klasse-onderwijzer aan de herhalingsschool voor jongens, de heerenJ. G. van Viaardingen en W. Broek tot onderwijzer in het handteekenen, de beer J. A. Boertot onderwijzer in handen arbeid, de heer Th. van Waart. Herhalingsschool voor meisjes tot klasse onderwijzer, de heer: J. A. van der Poel; tot onderwijzeres in het koken, mej. C. A. Hamakertot onderwijzeres in nuttige handwerken, mej. M. F. Bom. Aan de orde is: Voorstel van Burgemeester en Wethouders om thans te beschikken op de aanvrage van Regenten van het St. JacobsGasthuis toekenning van een subsidie van f 2500. Met algemeene stemmen goedgekeurd. Thans is aan de orde Voorstel van Burgemeester en Wethouders om aan H. M. de Koningin machtiging te vragen tot overdracht van het risico der Ongevallenverzekering aan de Maatschappij »Fatum" te 's-Gra- venhage. Overeenkomstig het advies van B. en W. wordt hiertoe besloten. Voorts is aan de orde Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van het Reglement voor de Middel bare Scholen. Ook dit voorstel wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. Thans komt in behandeling Voorstel van Burgemeester en Wethouders om geen adhaesie te verleenen aan het adres van de Kamers van Koophandel en Fabrieken te Hoogezand en Sappemeer tot den minister van Binnenlandsche Zaken gericht inzake de Wijziging van Art. 245 der Gemeentewet. De Voorzittter zegt, dat van den heer Smit is ingekomen een schrijven, waarin hij met het adres in verband brengt het feit dat hier door tijdelijke winkel en uitverkoopen groote schade wordt toege bracht aan den winkelstand. De heer Smit vraagt in dit schrijven verder of er met onze vigeerende verordeningen geen verhaal is op deze categorie winkels en uitverkoopen en er in verband met het adres van de K. v. K. te Hoogezand-Sappemeer geen verandering in de verordening betreffende deze zaak in overweging kan worden ge nomen. De Voorzitter kan hierop reeds dadelijk antwoorden, dat geen verordening de politie in staat stelt tegen dergelijke praktijken op te treden. Wat de tweede vraag aangaat of er middelen zouden kunnen worden beraamd om aan dit bezwaar te gemoet te komen, hierop antwoordt spreker, dat hij gaarne, indien zulks gewenscht wordt, bij andere gemeenten over deze aangelegenheid wil informeeren, maar betwijfelt of er een bepaling in de verordening in het leven is te roepen, die in de door den heer Smit genoemde aangelegenheid voorziet. Verder zegt spreker, dat naar zijn meening het adres niet moest worden gesteund, om dat het adres van een Kamer van Koop handel uitgaat en deze aangelegenheid met meer succes door een grootere gemeente zou kunnen worden ter hand genomen. De Kamer van Koophandel toch heeft zich niet in te laten met bepalingen van de gemeen tewet. Indien het van de een of andere gemeente jwas uitgegaan, zou dit adres wel gesteund kunnen worden. De heer Smit dankt den voorzitter voor diens mededeeiingen. Daar hij meende, het beste de tijdelijke uitverkoopen bij deze gelegenheid ter sprake te kunnen brengen, is het hem aangenaam om van den burgemeester deze verklaring te hebben mogen vernemen. De heer Gouka vindt, dat het adres behoort te worden ondersteund. Hoewel hier een informaliteit is begaan, wenscht spreker, die het gevraagde ook in het belang van Schiedam acht, niet om deze reden het adres van adhaesie te onthouden Wij behooren alle middelen aan te grijpen, die door verandering in de wet te brengen, bedoelde groot-industneelen met belasting treffen. De Voorziter is van oordeel dat deze vraag, aan den minister gedaan, goed op haar beenen moet staan. Het werk is tevergeefs, indien dit adresje gesteund wordt. Indien de zaak door een grootere gemeente was ter hand genomen, zou het niet onwaarschijnlijk hebben kunnen zijn, dat de minister op het denkbeeld was ingegaan. De K. van Kooph. heeft te oordeelen over zaken den Koophandel rakende, maar niet over de gemeentewetten. De heer R i s zou het betreuren, indien het verzoek van de K. v. K. zou moeten worden afgewezen wegens informaliteit. Hij is van meening, dat, mocht op het advies vanB. enW. worden ingegaan, getuigd zal behooren te worden, dat men het met de door de Kamer v. Kooph. bedoelde wijziging eens is en het besluit van den Raad alsdan zal worden geargumenteerd. De heer Gouka is thans van meening, dat op het advies van B. en W. wel zal worden ingegaan en voelt wel wat voor de bezwaren van B. en W. Wanneer B. en W. meenen, dat het gawenscht is, dat die wijziging in de gemeentewet wordt ge bracht, zouden zij dan niet op een betere wijze in deze kunnen optreden om de resultaten te bereiken, die de K. v. K. te Hoogezand-Sappermeer zich voor oogen heeft gesteld Het zou wel beter zijn, indien Amsterdam voorging, maar er moet toch een begin worden gemaakt om de bezwaren in te luiden. Wanneer de grondgedachte goed is zal het adres in den lande ruimen steun vinden. Hij geeft dan B. en W. in overweging die maatregelen te beramen, welke zij het meest geschikt achten om tot het gewenschte doel te geraken. Den heer Lagerwey treft 't dat hier niet gesproken wordt over hetgeen de K. v. K. alhier, zou kunnen doen. Waar de meening niet is weersproken, dat de zaak thuis behoort bij de K. v. K. en Fab. zou het gewenscht zijn, dat die Kamer hier advi seert. De Voorzitter merkt den heer Lagerwey op, dat hij juist het tegenover gestelde heeft gezegd. Hij zeide, dat hij meende de zaak niet tot de competentie K. v. K. behoort. Den heer Ris antwoordt spr., dat juist om de zelfde argumenten als door B. en W. worden aangevoerd, het adres ook door Haarlem o.m, niet werd ondersteund. Den heer Gouka antwoordt hij, dat hij Schiedam wel groot vindt, maar niet groot genoeg om in deze aangelegenheid den aanvoerder te zijn, De heer Gouka gelooft, dat Haarlem evenals Hilversum en Baan>| juist de kapitalisten tot zich trekt en er niet zooveel belang bij heeft als Schiedam. Nu kan het argument van Haarlem heel goed het zelfde zijn, maar de reden is nog niet dezelfde. Het voorstel van B. en W., tevens inhou dende het argument, waarom de Raad niet zijn adhaesie kan betuigen, werd hierna met algemeene stemmen goedgekeurd. Aan de orde is Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot Aankoop van een strook grond aan den Langen Achterweg. Wordt bij acclamatie goedgekeurd. Ten slotte wordt benandeld Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot slooping van enkele onlangs aangekochte Huizen aan de Roosbeek. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. Comptabiliteit. Aan de orde is Ontwerp-besluit (model A) tot betaling uit den post voor onvoorziene uitgaven der begrooting over 1904 van een bedrag van f2000. Ontwerp-besluit (model C) tot wijziging van de begrooting van inkomsten en uit gaven dienst 1904 met een bedrag van f 137. Beide besluiten worden met algemeene stemmen goedgekeurd. Gasfabriek. Aan de orde is Voorstel van Burgemeester en Wethou ders om ten hoogste 13000, beschikbaar te steilen uit het reservefonds der gasfabriek, voor het maken van een nieuw ammoniak toestel. Na een opmerking van den heer de Groot dat het bedragmiet uit het reserve fonds, doch uit het afschrijvingstonds be hoort te worden genomen, welke op merking door den heer Honnerlage Grete juist werd genoemd, wordt dit voorstel met algemeene stemmen goedge keurd. Hierna is aan de orde Veorstel van Burgemeester en Wet houders tot Aankoop van grond. Op voorstel van den Voorzitter gaat de Raad thans over in geheime zitting om dit voorstel te behandelen. De openbare vergadering heropend zijnde, wordt besloten dit punt van de agenda aan te houden tot de volgende vergadering. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter alsnu de vergadering. Laatste Berichten. Het stoffelyk overschot van den oud president Paul Kruger zal per stoomschip Batavier VI naar Zuid-Afrika worden overgebracht. Het vaartuig zal expresseljjk hiervoor worden ingericht. Handelsberichten. BEURS VAN SCHIEDAM. 30 Sept. 1904. Officinale noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel voor de Beurs. Vrijdag 30 September. Moutwijn 112.—per Hectoliter cont, zonder fust en zonder belasting. Namens de Commissie voor de noteering Stimmingvast. D. F. W. Prins. Bond van Distillateurs Moutwijn: f 12.50 Jenever 116.50. Akst. proef f 18.—. Prima Graanspbutus f 194 A 20. S -OEL1KG f 1,10. Berlijn, Spiritus in loco Parus 1 H°gga, p. Sept. Spirit, p. Sept. Oct./Nov. Hamb. 15 90 16.— 27'/». 27'/,. Maïs 58. 571/,. 16.'— 16.10 27%. 27%. New-York. Amsterdam 29 Sept. Rogge op lev. iets lager, per Oct. f 127. 30 Sept. Rogge op lev. onveranderd per Oct. 1127. Rijnhoogte Keulen ('s morg. 11 uur) 29 Sept 1.16 cM. 30 Sept. 1.06 cM. Wisselkoersen te Rotterdam, Per Telegraaf. Londen kort fl2.06£ Disc. 3 pCt. Parijs - 47.92j 3 Antwerp. - 47.92j 3 CURECHEM-ANDERLECHT, 29 Sept. Heden waren aangevoerd 1902 stuks run deren, waarvan 674 ossen, 205 stieren, 1023 koeien. Men betaalde voor ossen, fr. 0.72 k 0.90, stieren tr. 0.62 a 0.78, koeien en vaarzen fr. 0,62 a 0.78 per ktlo^ r ARUS. 0ct_ 29 Sept. 28 Sept. 29 Sept. 80 Sept.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1904 | | pagina 3