m* Gremengd Nieuws. Ingezonden Mededeelingen. Laatste Berichten. Econ. en Fin. Mededeelingen. Beursbericht van Amsterdam. Burgerlijke Stand. Scheepvaart. Handelsberichten. -67 s s 2 si 5 wzv\ zzo manningen van binnengekomen haringvaarders aangebracht, maken gewag van het oppikken in volle zee door een logger van een bomschuit van den reeder A. van Leeuwen te Scbeveningen wel ke door den storm mastloos was geworden. Ook zouden tsvee matrozen van de bemanning over boord zijn geslagen. Er worden nog andere minder gunstige tijdin gen vermoed. Uit Scheveningen meldt men Bom 292, schipper C. Overduin, van de reederij Job Taal, heeft tijdens den storm een stortzee over boord gekregen, waarbij alles op het dek, ook de mast, wegsloeg en twee matrozen verdronken, van wie een gehuwd was. Na den storm. H. M. de Kogingin heeft met groot leedwezen kennisgenomen van de verliezen, die de visschers- vloot bij den jongsten storm heeft geleden. H- M. heeft aan de burgemeesters der getroffen visschersplaatsen verzocht, Haar deelneming aan de visschersbevolking kenbaar te maken en tegelijkertijd doen vragen of er, tot leniging van de gevolgen van de ramp, onmiddellijk hulp noodig is, speciaal voor de gezinnen, wier kostwinners zijn omgekomen. Donderdag wordt op de reede te Vlissingen ver wacht het Amerikaansche slagschip Dcsmoities, laatst komende van Gravesend. Ongelukken'. Zaterdag-avond is een boerenarbeider wonende te Wateringen, in een land te Rijswijk, waar hij werkzaam was. door den bliksem getroffen en gedood. Toen hij te 12 uur niet naar huis kwam om te eten, ging men hem zoeken en vond hem dood in het land liggen. Terwijl hij met baggerwerk bezig was, is Maandagmiddag de landbouwer C. H. te Medemblik te water geraakt. Hij werd levenloos opgehaald. Maandag-avond is een jonge werkman uit den in volle vaart zijnden trein van Gronau naar Enschedé gevallen. Hij bracht het er vrij goed af en werd in een wagen naar huis vervoerd. De reddingsboot te Loosduinen. De boot met vuurpijltoestel der Noord Zuid-Holland- sche Reddingsmaatschappij, die te Loosduinen gestationeerd was, wordt overgebracht naar Sche veningen. De schipper en de roeiers zijn reeds ontslagen. Werkstaking te Enschedé. De stakende werklieden der firma ten Cate hebben in een schrijven aan die firma verklaard den arbeid op hare eischen niet te zullen hervatten en wijziging daarvan verzocht voor een bepaald tijdstip. De firma zal op dit schrijven niet antwoorden. Ter dood veroordeeld. Zekere vrouw Wiese is eergisteren, nadat de gezworenen twee uur beraadslaagd hadden, schuldig bevonden aan moord in vijf gevallen, en vervolgens door de Hamburgsche rechtbank ter dood veroordeeld. Veel sneeuw. Er is Zondag in Zwitserland veel sneeuw gevallen. Sommige bergspoortjes heb ben hun dienst voor een deel al moeten staken. Op den Kleinen Scheidegg ligt de sneeuw 40 centimeter, op den Eigergletscher 60 centimeter hoog. Ook in Bern zagen Zondag-namiddag de daken wit. De oudste huurkoetsier van Berlijn, Te Berljjn heeft eergisteren August Schroder, de oudste huurkoetsier aldaar, zijn zestigjarig ambts jubileum gevierd. Zaterdag werd hij reeds verrast met een postwissel van 100 mk. uit het kabinet van den Keizer. Schroder is nu 87 jaar oud en denkt binnenkort den bok voorgoed te verlaten, daar hij een gebrek aan zijn rechterhand heeft. Spoorwegongeluk. Bij Omsk zijn twee goederentreinen op elkaar ingereden. Tien men- schen werden gekwetst, waarvan er twee bezwe ken zijn. De koude in Frankrijk. Uit Ardèche uit het Loire-gebied en uit het gebied van de Doubs wordt bericht, dat daar een hevige koude heerscht en dat zich op de bergen sneeuw begint te vertoonen. De slaapziekte. De .1 latin deelt mede, dat dr. Laverau een middel heeft ontdekt ter genezing der slaapziekte. Verschillende doctoren hebben zich reeds lang met de bestudeering dezer ziekte en het zoeken naar geneesmiddelen bezig houden. Tot dusver gebruikte men voorval arsenicum en »rouge try- pon« een mengsel, waarvan aniline het hoofdbe standdeel uitmaakte en dat door Ehrlich en Shiga uitgevonden is. Het bericht der uitvinding is door de weten schappelijke kringen in Frankrijk met belangstel ling begroet. Bij een spoorwegongeluk te War rensburg in Missouri zijn 33 menschen gedood en 30 gewond. Een goederentrein is daar in botsing gekomen met een pleziertrein uit St. Louis. Hoe Amerikaansche nabobs spelen. De rijke Amerikanen zijn weer teruggekeerd van hun vacantie-uitstapjes en, wanneer zij vertel len wat zij beleefd hebben, hoort men vele fabel achtige geschiedenissen. De Amerikaansche millionaire behoeven nu juist niet spaarzaam met hun geld te zijn, doch hun zucht geld te verkwisten wordt toch menig maal een manie. Voor ©enige weken verloor John W. Gates, een bekend New-Yorksch million- nair, in vijf uren bij het spel 340.000 gulden, of het 'maar niets was. Mr. Gates was door hét ver lies van dit vermogen zoo weinig opgewonden, alsof het om een dubbeltje ging. Het kon hem weinig schelen want hij hield nog 80 millioen 'gulden over. Het spel, waarin hij deze som verloor, heet „Pharao" en is als opium voor iederen (echten speler. Een ander won 'bij dit spel eerst 120.000 gulden en toen nog 200.000 'gulden, doch den derden dag verloor hij alles wat hij gewonnen had en nog 120.000 gul den daarbij. Een derde Amerikaan sloeg het re cord van het aantal, der weddenschappen, bij het spel aangegaan. Hij deed er meer dan 70 per dag, en vloog van de eene tafel naar de andere, de handen met goud gevuld, dat hij op de kaarten liet rol len. Hij ging meer dan 70 weddenschappen aan, enverloor 1,600,000 gulden, wat een heel aardige uitgave is voor een vacantiedag. 25 cent per regel. VOOR OUDEN VAN DAGEN. Men moet niet denken dat men te oud is om verlichting te bekomen en te genezen van een ziekte, en geen beter bewijs van de waar heid dezer bewering kan geleverd worden dan door de onderstaande verklaring, die aanduidt dat verlichting en genezing van ziekten afhan gen van een oordeelkundig gevolgde behandeling. Mejuffrouw de wed. van Lith, 76 jaar oud, Gerard Doustraat 105 te 'sHage, zegt ons: Ge durende langen tijd heb ik. veel aan de nieren geleden, welke mij vreeselijke pijnen veroorzaak ten in de lenden en in den rug. Speciaal wan neer ik me bukken moest was de pijn bijzonder hevig. Het slapen werd mij moeilijk en 't scheen me toe alsof ik 's morgens bij het opstaan meer vermoeid was dan den avond te voren bij het naar bed gaan. De urine kwam branderig, was immer donkerrood en troebel. Ik beklaagde mij over duizeligheid en schemeringen voor de pogen, terwijl ik zonder oorzaak soms plotseling moest transpireeren. Ik was zeer ontmoedigd want alle tot toen gebruikte medicijnen bleven zonder goede uitwerking. Ik besloot Foster's Rugpijn Nierenpillen te probeeren en moet U eerlijk zeggen dat deze mij een weldaad bewezen. Na anderhalve doos geregeld gebruikt te hebben, gevoelde ik een beduidende beterschap, mijn pijnen zijn veel minder, ik slaap weer gerus ter en mijn geheelen toestand voel ik met den dag vooruitgaan. Ik ga nog voort ©enigen tijd Uw pillen in te nemen, die mij tot nu toe reeds zooveel goed gedaan hebben en zal het mij een plicht rekenen ze aan nierlijders te recom- mandeeren. Honderden ouden van dagen van 70 tot 90 jaar zijn radicaal genezen van nier- en blaasziekten door Foster's nierpillen. Dit ge neesmiddel verlicht en geneest volkomen de nie ren van oude, zoowel als van jonge lui. Het is een eenig en speciaal middel voor de nieren. Verzeker U dat men U de échte Foster's Rugpijn Nierenpillen geeft, dezelfde die mej. van Lith gehad heeft. Zij zijn te Schiedam verkrijgbaar bij de Heeren Kappelhof Hovingh, voorheen Frans Visser. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doozen. De werkstaking der glasblazers. De Kamer van Arbeid voor de Voedings en Genotmiddelen alhier, heeft zich in verbinding gesteld met de werklieden in de glasblazerijen, speciaal met het Bestuur van de Afd. Schiedam van den Ned. Glasblazersbond, teneinde zich ook van deze zijde met de oorzaak en den aard der werkstakingen op de hoogte te kunnen stellen. De te verzamelen inlichtingen zullen echter alleen waarde hebben als statistische gegevens ten behoeve van het Centraal Bureau voor de Statis tiek te 's-Gravenhage. Geen actie tegen de H. IJ S. M. Men meldt ons uit Rotterdam: Gisteren-avond hield het Comité uit den Rotterdamschen Handeldrij venden Middelstand, in zake de actie tegen den steun, welke de directie der H. IJ. S. M. aan de Coöperatieve Verbruiks Instel ling voor haar personeel verleent zijn eerste vergade ring, onder leiding van het bestuur der Vereeni- ging «Winkeliers- en Handelsbelangen." Uit de ingekomen stukken, bleek, dat de meeste daartoe aangezochte vereenigingen zich bereid verklaard hebben aan de actie deel, nemen, reden waarom het Bestuur van «Winkeliers- en Handelsbelangen" het wenschelijk achtte, zich thans als leider van de beweging terug te trekken, en het Comité zelfstandig te doen optreden. Een bestuur van 5 leden van het Comité werd daarop gekozen. Be halve de verklaringen van deelname, waren er nog eenige bewijzen van sympathie in het streven van het comité, ingezonden. Verder kwam ter tafel een schrijven van het Bestuur van den Ned. Bond van Vereenigingen van den handeldrij venden Middelstand, waarin verzocht werd, daar de zaak door genoemd bestuur met zijn Raad van Advies mede ter hand is genomen, voorloopig de actie op te schorten, en te wachten wat de resultaten van i deze ouderlingen zullen op leveren. Het Bestuur van «Winkeliers- en Handelsbelangen" adviseerde het Comité aan dit verzoek te voldoen, waartoe na eenige discussie, dan ook met alge- meene stemmen besloten werd, echter onder voorwaarden, dat de Bond aangespoord zou worden met deze zaak zoo veel mogelijk spoed te maken, en het Comité volledig in kennis te stellen, met de stappen, die hij denkt te nemen. Alzoo zal hier ter plaatse voorloopig in het openbaar geen actie gevoerd worden. Het Comité zal echter toch alle voorbereidende maatregelingen nemen, die later nog een eventueel optreden zal vergen. Nog sprak de vergadering in afkeurenden zin over de handelwijze van eene andere hier ter stede gevestigde Middelstands-corporatie, die getracht heeft van de eventueel te voeren actie, een verkeerde voorstelling te geven. Geenszins heeft het bij de initiatief-nemende vereeniging in de bedoeling gelegen, bepaaldelijk den weg te volgen, die de vereenigingen in Twente hebben ingeslagen, door de H. IJ. S. M. te boycotten. Een krachtig, maar bovenal een bezadigd en ge matigd protest is het, wat zij meent dat Rotter dam in deze heeft te doen hooren. Invoerrecht op likeuren en spiritualiën in Amerika. Naar aanleiding van cpn schrijven van de firma Levert en Schudel, likeurstokers te Haarlem, heeft de Kamer van koophandel en fabrieken aldaar, een brief gericht tot de ministers van Binnenlandsche Zaken en Waterstaat. In dit schrijven stond o. m. Door de inwerkingtreding van de Tariff Bill van 1897, in de Vereenigde Staten van Noord- Amerika, zijn de rechten op likeuren en spiri tualiën in dit land verhoogd geworden van f 1.80 tot 2.25 per Amerik. gallon. Datzelfde tarief B. machtigde den president der V. S. met vreemde staten reciprociteits-ver- dragen af te sluiten, ten gevolge waarvan som mige artikelen, als- wijn, wijnsteenzuur, spiritu aliën enz., tegen verminderde rechten zouden kun nen ingevoerd worden. Frankrijk, Duitschland, Italië, Portugal, als wijn en cognac produceerende rijken, verkregen het verminderd tarief. Nederland noch Engeland behoefde dit, daar de Holl. jenever en de Engelsche whisky buiten de grenzen dier landen niet met succes kunnen gefabriceerd worden. Na afsluiting van het verdrag met Frankrijk ontstond door onjuiste overbrenging eener clau sule in de Fransche taal een conflict, waardoor zij eene veel wijdere strekking heeft, en die bij de ratificatie was over het hoofd gezien. Zij betreft den invoer van likeuren, welk artikel ge fabriceerd en geëxporteerd wordt door verschil lende rijken en niet het minst door. ons land. Toen het departement van financiën 2.25 per gallon van de Fransche likeuren bleef hef fen, beriepen de importeurs zich op het nieuwe tarief van 1.75. Hierover ontstond eene reeds in 1898 aanhan gig gemaakt proces, hetwelk eerst in Juni dezes jaars is beëindigd "met de veroordeeling van het departement van Financiën tot terugbetaling van het te veel gehevene sedert 1898 en heffing in het vervolg van 1.75 per gallon. De regeering der Vereenigde Staten legde zich daarbij neder en maakte tevens bekend, dat Duitschland, Italië en Portugal voortaan eveneens naar dezen maatstaf zouden worden behandeld, zoodat nu alleen de Hollandsche likeuren hier door bij voortduring met een invoerrecht van 2.25 per gallon belast blijven. Feitelijk is door deze daad de Hollandsche likeur-industrie buiten de Amerikaansche markt gesloten, tenzij onze regeering alsnog met den meesten spoed in dit buitengewone geval van de Amerikaansche regeering de toezegging weet te verkrijgen, dat het recht van invoer ook voor de Hollandsche likeuren niet meer zal bedragen dan dat van de andere rijken en dus bepaald worde op 1.75 per gallon in plaats van 2.25, daar zij anders op de Amerikaansche markt in het ver-volg niet meer zullen te plaat sen zijn. 12 Oct. Per Telefoon, 2V2 Nederland Zilver Metalliek 3 0/0 Portugal 4V2 0/0 Turkije C 7 0/0 China 4 o/0 Japan 5 0/0 Binn. Mexico Venezuela Cultuur der Vorstenlanden Asahan Plantage Medan Tabak N. Asahan Tabak Rotterdam Deli Konink. Petrol Mij. Moeara Enim Common Schibaiff. 6 o/q Peruvian 5 0/0 Trans Afrika Common Atchison Shares Erie Common Missouri 2e Missouri Common Mexican Shares 4 o/0 Mexican Norfolk Shares South. Rail. Union Canadian Prolongatie lOOVic 63'4 71 441/2 407s 86% 1131/2 491 117% 83s/8 3'JVs 711/2 '100 35/a Geboren: 10 Oct. Albertus, zoon van J. Berkel en A. Dijkshoorn, Overschiesche straat. 11. Elisabeth Maria, dochter van G. J. Verhoeckx en V. P. Vrouwdeunt, Heerenstraat. Mauritius Franciscus, zoon van J. Th. J. de Gooijer en Th. M. Stuul, Breedstraat. Overleden: 10 Oct. Adrianus Hendrikus, Groenewegen, oud 8 maanden, Hoogstraat. Schiedam, 12 October. Aangekomen ss. Zuid- Ilolland, kapt. F. Gnodde, van New-Castle, geladen met 1.520.000 KG. steenkolen. Het ss. Zuid-Holland zal hedennacht weder naar New-Castle vertrekken. TRANSATLANTISCHE LIJNEN, ss. Merapi van Java naar Rotterdam passeerde 11 October des middags Wight en wordt 12 October des namiddags te Rotterdam verwacht. ss. Ambon van Amsterdam naar Batavia pas seerde 11 October Pantellaria. ss. Koningin Regentes van Batavia naar Amster dam arriveerde 11 October te Genua en zette 12 October de reis voort. s.s. Prinses Sophie van Amsterdam naar Batavia vertrok 11 October van Southampton. s.s. Koning Willem I van Amsterdam naar Batavia vertrok 12 Oct. van Suez. ss. Soembawa arriveerde 11 Oct. van Batavia te Amsterdam. ss. Koning Willem II van Amsterdam naar Batavia arriveerde 11 Oct. te Sabang. RIJNHOOGTE. Caub 12 October: 1.51 M; 0.18 M. was.* Huningen. 12 October: 1.82 M; 0.02 M. was. Kehl 12 October: 2.21 M; 0.04 M. val. Keulen. 12 October: 1.20 M; 0.16 M. Mannheim 12 October: 2.89 M; 0.00 M. Ruhrort 12 October: 0.44 M; 0.04 M. Sinds 24 uur gevallen of gewassen. Weerkundige Waarnemingen. van Woensdag 12 October, 's morgens .tusschen 7 en 8 uur. fcb G cs r* 0 H 2 PLAATSEN. 0 2 'h ai rn n --Q Wind- richtin i liermo Celsius Heden Bodö 7549 W regen 5.6 Christiaansund 760.3 ZW id. 6.8 Skudesnaes 764.4 N W zw. hew. 8.7 Stornoway 768.7 WNW licht bew. 3.9 Blacksod 771.1 NW id. 10.0 Valentia 770.9 ONO id. 7.8 Scilly 768.9 zw. bew. 12.2 Holyhead 770.6 NO bewolkt 10.0 St. Mathieu 767.8 N beiiokk. 12.0 Biarritz 767.7 on bew. 7.4 Cherbourg 768.3 NNW zw bew. 13.4 Wick 706.4 NW be wol lit 3.3 Schields 769.5 WNW licht bew. 5.6 765.9 stil betrokk. 6.8 Hamburg 764.4 NNW regen 7.8 Groningen. 765.9 OZO nevelig 4.3 Helder 766.6 stil zw. bew. 7.0 Botterdam 767.2 N mist 7.0 Vlissingen. 767.3 stil licht bew. 7.7 Gris-nez 766.2 Z) nevelig 8.8 Haparanda 760.1 ZW betrok k. 7.3 Hernösand. 761.9 ZW id. 7.8 Stockholm 767.2 ZW licht bew. 6.4 Neul'ahrwasser 705.1 betrok k. 9.4 Kopenhagen 764.9 NNO id. 8.7 Breslau. 704.7 NO mist 9.2 Munchen 765.2 ZW betrokk. 4.4 Chemnitz 704.1 ZW mist 7.0 Carlsruhe 765.1 WZW betrokk 6.6 Maastricht 766.6 ZZW regen 6.0 Parijs 767.1 NNW onbew. 2.4 Clermont 766.4 N betrokk. 7.1 Nice (Obs. 340 M.) 763.2 0 zw. bow. 9.6 vOfficieele opgave van heden-middag van de filiale inrichting van het Kon. Met. In stituut te Rotterdam. Normale temperatuur te Rotterdam voor heden morgen 8 u. 10.3 C. Alleen in het hooge Noorden ligt een depressie, overigens is geheel Europa onder den invloed van een gebied van hooge drukking met hoogste barometerstanden over de Biitsche eilanden. In de meeste plaatsen is de wind zwak met veelal mistig weder. De temperatuur is aan de Oostzee iets boven de normale, overal elders is zij daar beneden. In den voormiddag zijn de barometers hier te lande weinig veranderd. De algemeene toestand duidt voor onze streken op verandèrlijken wind. Temperatuur te Rotterdam te 11.30 u. 10.4 C. Hoogste temperatuur gister-middag 2u. 12.0 C. Laagste temperatuur heden-morgen 5u. 5.8 C. BEURS VAN SCHIEDAM, 12 Oct. 1904. Officieel© noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel voor de Beurs. Woensdag 12 October. Moutwijn: 10i/2. per Hectoliter cont. zonder fust en zonder belasting. Namens de Commissie voor de noteering D. F. W. PRINS. Stemming: vast. Bond van Distillateurs: Moutwijn f 11. Jenever: f 15. Amst. proef f 16.50. Prima Graanspiritus 19 a 19i/2- Spoeling: f 1.40. Wisselkoersen te Rotterdam, 12 October. Per Telegraaf. Londen kort f 12.05V2 Disc. 3 pCt. Parijs - 47.95 3 Antwerpen - 47.87i/a a 3 DuitscheRijksbankpl. -59.12^ a 5

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1904 | | pagina 3