Gemengd Nieuws. TËLEGBAMMEN. Laatste Berichten. Beursbericht van Amsterdam. Handelsberichten. het vorig lid, gebruik maakt is gehouden de daaraan verbonden voorwaarden op te volgen" Onder terugzending van het om advies in han den van B. en W. gestelde adres van C. van Zomeren c. s., houdende verzoek om de verorde ning op het muilbanden zoodanig te wijzigen, dat het, evenals op de Rijkswegen, ook in de kom dezer gemeente geoorloofd zal zijn, de honden met een lederen muilkorf te muilbanden, zeggen B. en W. geen bezwaar te hebben tegen het aanwenden van een lederen muilkorf, inplaats van een ijzeren, die voor de dieren, vooral bij warmte, een kwel ling blijkt. Zij stellen mitsdien den Raad voor goedgunstig op het adres te beschikken en de verordening te wijzigen. B. en W. bieden den Raad ter vaststelling aan een ontwerp-besluit op' het gebruik der bergplaats voor rijwielen bij het gebouw der H. B. S. Over eenkomstig hetgeen werd te kennen gegeven in het voorstel van 22 Juli 1.1. tot oprichting dei- bergplaats, is in dit ontwerp de vergoeding be paald op fl.50 per jaar terwijl tevens bepaald is, dat zij berekend kan worden per kwartaal en daarvoor f0.50 bedraagt. B. en W. stellen in aansluiting met het Raadsbesluit van 8 October 1.1. den Raad voor B. en W. te machtigen, tot het doen ophoogen der aangekochte terreinen en van de gronden der gemeente ten Noorden en ten Westen van de Waterleiding en tusschen de kaarsenfabriek »Apollo" en den Schinkeldijk benevens het rivier- waarts van die terreinen gelegen oppervlak tus schen strekdam en dwarskrip op door hen met den aannemer L. Volkers Az. overeen te komen conditiën, doch voor ten hoogste f 110.000. welke reiziger verdacht wordt voor een bedrag van f500 a f600 orders vervalscht te hebben. Aanbesteding. Heden-middag ten 2 ure had door Burgemeester en Wethouders ten Raadhuizen de aanbesteding plaats van het rioleeren van de West franken- landsche laan, Kortlandstraat en Mariastraat en het uitvoeren van straatwerken in genoemde straten. Het werk bestaat in A. het leggen van twee riolen van cement beton van eivormi ge doorsnede binnenwerks hoog 0.60 M. breed 0.40 M. één in de Mariastraat en één in de West frankenlandsche laan en van een dito riool binnenwerks hoog 0.45 M. en breed 0.30 M. in de Kortlandstraat en zulks ter vervanging van de bestaande riolen in genoemde straten. B. in het verstraten en tot het aangege ven peil ophoogen van de kei-en klinkerbestrating in de Mariastraat, de Kortlandstraat en de West- frankenlandsche laan, waarbij is begrepen het verleggen der hardsteenen trottoirbanden en het bijwerken met de aansluitende bestratingen van de Nieuwehaven en de Vriendschapstraat. Hiervoor waren ingekomen 18 inschrijvingsbil- ten T. van der Aa, te Rotterdam, f3690; L. Wienhoven, te Schiedam, f3750 L. J. Blok, te Rotterdam f3800; L. van Le uwen, te Leiden, f3888; P. van Wijngaarden te Dordrecht f3898; M. Goossen, te Maassluis, f4188; L. van Eijk, te Schiedam, f4193; D. de Lange, te Maassluis, f4198; A. van Staveren, te Rotterdam, f4200; J. Pinster, te Schiedam, 1'4290; A. Maarleveld, te Vlaardingen, f4444 W. van Splunder, te Ridderkerk, f 4444M. Bot, te Rot terdam, f 4540A. Timmerman Jz., te Dordrecht, f4850; A. Plateel Jr. en Co., te Schiedam, f 4850 J. A. Verheul, te Rotterdam, f5300; J. Gelen en J. van der Wal, te Den Haag, f 5390B. de Waerd, te Rotterdam, 5990. De gunning werd aangehouden. R. K. Glasbewerkers. Gister-avond vergaderde in het gebouw van den Ned. R. K. Volksbond met het bestuur der aideeling Schiedam van den Ned. R. K. Volks bond en den weleerw. heer adviseur, de katho lieke glasbewerkers uit deze gemeente. Het doel dezer Vergadering was, om te trach ten een vakafdeeling glasbewerkers te stichten. Nadat eenige besprekingen desbetreffend wa ren gehouden door den weleerw. heer adviseur en door den voorzitter, den heer Mouwens, was aangetoond hoe noodzakelijk het is dat alle werk lieden zich vereenigen, ieder in een bond of ver- eeniging van hun godsdienst of beginselen, met de opmerking dat men met andere vereenigingen kan samenwerken, wanneer het algemeene belan gen geldt, werd tot de oprichting van een onderafdeeling van glasbewerkers overgegaan, waartoe al de aanwezigen toetraden. Na stemming met gesloten briefjes, werden voor het bestuur gekozen de heeren D. H. W. van Oorschot, Hoogstraat 38, voorzitter, II. H. Van Oorschot, Verbrande Erven 11, secretaris, en W. van Dooren, Kreupelstraat 248, penning meester. Nadat de Voorzitter dank aan de aanwezigen had gebracht voor de flinke opkomst en daarbij den wensch had geuit dat de nieuwe afdeeling met succes zal mogen werken, werd de verga dering gesloten. De vereeniging bestaat thans reeds uit 38 leden. Vervalsching van orders. De com missaris van politie, 1ste afdeeling, te 's-Graven- hage, onderzoekt de zaak van een reiziger van een firma in kartonnen voorwerpen daar ter stede, Het doodvallen van vogels op het Gevers Deynootplein te 's-Gravenhage tengevolge van het zitten op of in aanraking komen met de electrische geleidingsdraden van den bengeltram wordt gelogenstraft. Er worden op dit Plein al meerdere jaren sedert de telephoondraden zijn gespannen, nu en dan aan de vleugels gewonde vogels, meest trek- of zeevogels, gevonden. Vooral is dit het geval wanneer geheele vluchten dier vogels aan- en aftrekken en deze dieren tegen de telefoondraden met kracht aanvliegen, waardoor zij of er in verward raken of gewond neder vallen. Een op 't Gevers Deynootplein woonachtig lief hebber en dierenvriend is nog in bezit van vogels, welke bij verleden jaar opnam en genas. De aan raking met de electrische geleiddraden zonder ge mis aan aanraking met de aarde doet de twee voeters geen kwaad. Een bondsmerk voor rij wielen. In de vergadering van den Bond van Rijwielher stellers en Handelaars in Nederland werd nog besloten een bondsmerk voor rijwielen in te voeren, welke door eene commissie uit het hoofdbestuur van den bond zullen worden erkend als een goed rijwiel. Door den drank. Te Hoogezand is de ruim 20-jarige jongeling H. K., na overmatig gebruik van sterken drank, dood gebleven. Een schip omgeslagen. Op de rivier de Waal tegenover Opijnen is het schip genaamd Voorwaarts uit Doornenburg, groot 50 last, en deel uitmakende van een opvarend sleepconvooi, omgeslagen en gezonken de opvarenden werden gered. De lading bestond uit appelen. S c h e 1 v i s c h-o vervloed. Uit IJmuiden schrijft men aan het N. v. d. D. De aanvoer van schelvisch was op 24 en 25 Oct. jl. zoo buitengewoon groot, dat de koopers in de behoefte van manden niet konden voorzien en gebruik moesten maken om een gedeelte van hun gekochte visch los (zonder manden) in de wagens te verzenden. De vischpakhuizen werden overstelpt en groote bedrijvigheid op straat heerschte. werking. De Drankwet in Uit Brummen meldt menBij de loting, gisteren hier gehouden, zijn de lotelingen, nu, volgens de nieuwe Drankwet, alle herbergen hier gesloten waren, na een wandeling van pl. m. 10 minuten van het marktplein af, overgevaren over het Bronkhorster veer, om zich in het veerhuis schadeloos te stellen voor het gemis aan drank alhier Werkstaking te Enschedé. In den stand der staking bij de firma ten Cate kwam geen verandering. De firma denkt deze week hare nieuwe werkkrachten met enkele te kunnen ver meerderen en zonder eenige storing Zaterdag haar blad, het Enschedeesch Advertentieblad- te kunnen uitgeven. Zij is niet genegen, ook niet bij inwilliging van al hare eischen, hare vroegere arbeiders terug te nemen. Een ontaarde. Hij had in een banket bakkerij te Groningen inbraak gepleegd en was veroordeeld. Toen hij uit de gevangenis was ontslagen, had hij in Duitschland in de kolen mijnen werk gevonden. Zijne jonge vrouw was met twee kleinen achtergelaten en voorzag met moeite in haar onderhoud en dat van haar klei nen. Als arbeidster aan een boterfabriek had zij een luttel loon verdiend en door spaarzaam heid haar huisje, een klein bescheiden huisje in de Driehovensteeg, langzamerhand netjes in gericht. Zij was reeds aardig in haar spulletjes gekomen. Eergisteren stond haar man plotseling weer voor haar. Hij was uit Duitschland terug-, gekomen, naar zijn zeggen, om haar te halen, daar hij zich in den vreemde zoo alléén gevoelde. Het ging hem daarginds zoo opperbest. Zij moest nu maar met hem meegaan. Hij kon nu wel voor haar en de kleintjes een ruim stuk brood ver dienen. Zij behoefde dan niet meer te werken en zij zouden een gelukkig leven hebben. Het vrouwtje werd door deze mooie voorspiegelingen gemakkelijk overreed. Daar, volgens zijn beweren, het vervoer van den inboedel naar Duitschland veel te duur zou zijn, en alles daar verbazend goedkoop was, verkocht de vrouw haar zuur verdiend inboedeltje voor kleinen prijs aan een uitdrager en trok uit het huisje. Het vertrek werd vastgesteld op den volgenden morgen. Vóór den nacht vond zij met haar kindertjes onderdak bij haar broer, terwijl de man bij zijn moeder zou overnachten. Doch den volgenden morgen wachtte de vrouw tevergeefs. Om tien uur bracht de post haar een brief, waarin haar man meldde, dat hij vertrokken was om niet met de politie in aanraking te komen, daar hij zich in Duitschland aan een misdrijf men spreekt van doodslag had schuldig gemaakt. De ontaarde nam het geld, voor het inboedeltje ontvangen, mede. De arme vrouw, die geen onderdak meer voor haar kinderen heeft, is radeloos. Gearresteerd. De marechaussee te Hee renveen heeft gearresteerd den 19 jarigen R. v. 't M., uit 't Meer, als vermoedelijke!) dader van de grove mishandeling, op den openbaren weg te 't Meer gepleegd op den 27-jarigen Gerrit P., te 't Meer. Iets nieuws. Een jong geneesheer in de provincie Groningen, die van de z.g. sstoomfiets" niets wil weten, bezoekt zijne patiënten met een hondenwagentje, 't Voertuigje heeft in de verte het aanzien van een auto, daar de trekkrachten bijna onzichtbaar'zijn. De wielen zijn van lucht banden voorzien en sommigen deelen vernikkeld. Wie weet of dit idéé niet nagevolgd wordt en we spoedig motorrijwielen en automobiels weer zien verdwijnen om plaats te maken voor elegante hondenwagentjes. Hevige brand. Volgens een telegram uit Essen, staat in de Keizershaven te Ruhrort de syndikaatsbergplaats, die ongeveer 50,000 centenaars steenkolen bevat, in brand. De Keizer der Sahara. De Vlaamsche Gazet schrijftDe Keizer verlaat onsBrussel zal weldra in rouw gedompeld zijn, want de Keizer van de Sahara, die zijne huisgoden alhier had overgebracht, oordeelt het klimaat van België niet al te voordeelig voor zijne gezondheid en zal weldra verhuizen naar gezegender oorden. Wat betreft het stichten van het Sahareesche keizerrijk, dit gaat goed vooruit. Z.M. Jacobus I heeft reeds vele concessies van grond verleend aan Franschen, Belgen, Spanjaards en Engelschen en ontvangt voortdurend aanvragen. Thans is Jacobus I te Londen in onderhande ling om een regelmatigen scheepvaartdienst in te richten tusschen Southampton, Liverpool, Lissa bon en de hoofdstad Troja. DE OORLOG IN OOST-AZIË. Het voorgevallene op de Noordzee. LONDEN, 27 October. De minister van Marine, Lord Selborne, vertrok gister-avond van Londen naar Portsmouth. De Home fleet is aangekomen aan de maritieme basis in de Firth of Fort in Schotland. De Daily Mail verneemt, dat Engeland er op zal aandringen, dat zijn eisch tot bestraffing van de schuldigen en tot het geven van waarborgen tegen een herhaling van het gebeurde, heden middag zal worden ingewilligd; zoo niet dan zal de Kanaal-vloot worden gelast het Oostzee-eskader tot den terugtocht te noodzaken. LONDEN 27 Oct. De Morning Post heeft reden te gelooven dat Rusland stappen onderneemt om de regeeringen op het vaste land te polsen of er bezwaren zouden worden opgeworpen wanneer door Rusland een formeel verzoek werd gedaan aan de mogendheden om de internationale be perkingen betreffende de vaart door de Dardanel- len op te heffen. Twee keizerlijke besluiten. PETERSBURG, 27 October Het Staatsblad bevat heden twee keizerlijke besluiten. In het eerste wordt stadhouder Alexejef, ep zijn drin gend verzoek, door den Tsaar ontheven van de betrekking als opperbevelhebber der troepen in het Verre Oosten. Dit besluit is reeds bekend door de dagorder van admiraal Alexejef van 24 October. Het tweede keizerlijke besluit is bericht aan den opperbevelhebber van alle troepen der land en zeemacht op het oorlogsterrein, generaal Koe- ropatkine, en besluit met de woorden: Uwe, door uw optreden in Mantsjoerije bevestigde oorlogs ervaring schenkt mij het vertrouwen, dat Gij, aan het hoofd van het roemrijke leger, de hard nekkigheid der vijandelijke strijdmacht zult bre ken, en daardoor Rusland den vrede in het Verre Oosten zult verzekeren. Uit Mantsjoerije. MOEKDEN, 26 October. Gister-avond te 10 uur begon een gevecht ten zuidoosten van Moekden. De Japanners rukten tot het dorp Jerdagou voort; volgens de geruchten hebben zij dat genomen, na een gevecht dat tot den morgen voortduurde. Uit Rusland. B1JCH0VVA, (gouvernement Maghilefj 26 Octo ber. Gisteren, op den tweeden mobilisatiedag, vernielden de reservisten alle Joodsche magazij nen en winkels, benevens eenige huizen. In den avond werden een aantal geplunderde winkels in brand gestoken. Eerst na de aankomst van militare commando's uit Rogatsjef kon de bevolking weder vrij adem halen, en werd de plundering gestaakt. De schade wordt op ongeveer 200.000 roebels geschat. Het O. M. der Rotterdamsche Rechtbank eischte 6 maanden gevangenisstraf tegen K. F. Hettick, 47 jaar, kantoorlooper te Rotterdam, wegens diefstal van f 1248,19 ten nadeele van zijn patroon. Bij onderzoek waren f360 in zijnen schoen ge vonden, terwijl hij nog f700 bij zich had. maar van de rest, wist hij niets meer. As verdediging gaf hij op huizelijke onaangenaamheden. Verdediger mr. C. A. Renterghem stelde voor een onderzoek naar zijn geestelijke te stellen. verm >geri in De Rotterdamsche rechtbank veroordeelde H. J. K., 58 jaar, expediteur aldaar, wegens opzette lijk plegen van eenige handelingen tegen een amb tenaar der rivierpolitie belast met uitoefenen van eenig toezicht op vreemlalingen aiagek n m uut de Telegraaf II tot f25) boete, subsidair 5 dagen hechtenis. De Najaars-Paardenmarkt zal dit jaar te Rotterdam worden gehouden op 11 November en aanvangen 's morgens te 9 uur. De uitvaart van President Kruger. Men schrijft ons Naar het ontwerp van den Haagschen architect den heer F. Falkenberg wordt aan boord van de Batavier VI, kapitein W. J. vVilkens, met grooten spoed gearbeid aan het in gereedheid brengen van dit schip voor het transport van het stoffelijk overschot van President Kruger. De romp van de Batavier is geheel zwart geschilderd, terwijl het dek met gangboord enz. wit geverfd is, hetwelk aaq het rouwschip een zeer stemmig aanzien geeft. De schoorsteen heeft zijn onderscheidingsteeken behouden, zijnde een breede band wit met roode met de letter M. (VVm. Müller Sc Co.j. De chapelle ardente bevindt zich in het boven ste laadruim, over de geheele breedte van het achterschip, met ingangen bij de laaddeuren, zoowel aan bak- als stuurboord. Het dek ter plaatse is met een naar de chapelle ardente afhellenden houten vloer opgehoogd. Het front is wit geschilderd. Binnentredende komt men in eene ruimte van p. m. 90 M2 en ter hoogte van p. m- 3 M. Op den achtergrond tegen de roarkast heeft men een troonhemel geplaatst waaronder de katafalk in de lengte van het schip komt te staan. De geheele rouwkapel is in style empire van zwart laken met zilver afgezet. De p. m. 400 K.G. zware kist wordt op het podium door een bijzondere inrichting zeevast gezet, voor het geval stormweer het schip mocht doen slingeren. Van den troonhemel af, zijn de zijwanden geheel met zware draperieën behangen, hetwelk aan het geheel een zeer passend aanzien geeft. Voor de katafalk wordt aan rouwpilaren een zwart koord gespannen, terwijl tusschen de dra perieën electrische gloeilampen met rouwfloers omhangen voor de verlichting zorg dragen. Aan drie zijden kan men om de lijkbaar heen wandelen. De geheele inrichting van de Batavier is in overeenstemming met de waardigheid van den grooten staatsman uitgevoerd door den decorateur J. J. Poutsma, uit Rotterdam. Rusland en Engeland. LONDEN, 27 October, 4 u. 40 min. Het gerucht loopt, dat Rusland niet aan Engeland's eischen wil voldoen en dat het uitbreken van een oorlog thans ieder oogenblik kan worden verwacht. Naar verluidt zal de Russische regeering de officieren, die aan het ongeval schuld zouden hebben, niet willen straffen en wenscht zij geen voldoende waarborgen te geven. 27 Oct. Per Telefoon, 21/2 °/o Nederland Zilver Metalliek 3 0/0 Portugal Turkije C 7 o/0 China 4 0/0 Japan 5 0/0 Binn. Mexico Venezuela Cultuur der Vorstenlanden Asahan Plantage Medan Tabak N. Asahan Tabak Rotterdam Deli Konink. Petrol Mij. Moeara Enim Common Schibaiff. 6 0/0 Peruvian 5 0/0 Trans Afrika Common Atchison Shares Erie Common Missouri 2e Missouri Common Mexican Shares 4 0/0 Mexican Norfolk Shares South. Rail. Union Canadian Prolongatie 793/4 •iooy8 85 1-151/2 492 1183/4 84 861/2 283/4 693/4 323/4 1061/4 ~37s BEURS VAN SCHIEDAM, 27 Oct. 1904. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel voor de Beurs. Donderdag 27 October. M o u t w ij n11 i/aper Hectoliter cont. zonder fust en zonder belasting. Namens de Commissie voor de noteering D. F. W. PRINS. Stemming: vast- Bond van Distillateurs: Moutwijn 42. Jenever: f 16. Amst. proef f 17.50. Prima G r a a n s p i r i t u s /21a21i/2. Spoeling: f 1.40. Wisselkoersen te Rotterdam, 27 October. Per Telegraaf. Londen kort 12.04£ Parijs - 47.97J Antwerpen - 47.85 Duitsche Rijksbankpl. -59.17^ RIJNHOOGTE. Disc. pCt. Caub 27 October: 1.28 M; 0.01 M. "val. Huningen. 27 October: 1.56 M; 0.00 M. was. Kehl 27 October: 2.00 M; 0.02 M. val. Keulen. 27 October: 1.06 M; 0.04 M. Mannheim 27 October: 2.51 M; 0.00 M. Ruhrort 27 October: 0.37 M; 0.00 M. Sinds 24 uur gevallen of gewassen. 41/2

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1904 | | pagina 3