GsteMe en VerMte Oiroralls IMp, I?1* Ingezonden Mededeelingen. Onnuttige uitgaven. Laatste Berichten. Scheepvaart. Beursbericht van Amsterdam. Handelsberichten. ozo Velen krijgen reedt een schrik op het lijf, als zij op een kistje het woord „Maduro" zien. Weten zij wel dat het Spaansche woord, letterlijk ver taald „rij]>" beteekent? Wie kan er toch iets op tegen hebben „rijpe" tabak te rooken? Veel hebben wij hieraan niet toe te voegen. Als men voortgaat zich door de mode van licht dekblad te laten ringelooren, zal men de kwali teit steeds zien verminderen en zich vrijwillig het genot ontzeggen, dat eene rijpe, fijne sigaar den rooker biedt. Indien men lichte sigaren wenscht, d.w.z. met een zacht, geurend aroma, hebbe men vertrouwen in zijn leverancier en kieze men dien bij voorkeur uit degenen, die er varing hebben en een naam op dit gebied. (Le Fumeur.) De bruidschat van de hertogin van Mecklenburg. In Mecklenburg bestaat de sBrautsteuer" een belasting, die wordt uitgeschre ven bij 't huwelijk van een vrouwelijk lid van de vorstelijke familie, en waarvan de opbrengsten haar tot bruidschat dienen. Dezer dagen is de vertegenwoordiging van het groothertogdom bijeengeroepen ter behandeling van verschillende zaken. o. a. «de uitschrijving van den sBraut steuer" voor hertogin Cecilia ter gelegenheid van haar huwelijk met den kroonprins van Duitsch- land en Pruisen." Vergadering van den Raad der Gemeente Schiedam op Vrijdag 28 October 1904, des namiddags ten 2 ure. Voorzitterde Burgemeester, de heer H. J. Versteeg. De notulen der vergaderingen van 30 September en 8 October worden ongewijzigd vastgesteld. Ingekomen stukken. Mededeeling van Burgemeester en Wethouders, dat bij hun college is ingekomen Van gedeputeerde Staten dezer provincie missive, tengeleide van het door hen goedgekeurde Raads besluit dd. 30 September jl. tot wijziging van de begrooting van inkomsten en uitgaven dienst 4904, met een bedrag van f137. Kennisgeving. Idem. Missive, tengeleide van het door hen goedgekeurde Raadsbesluit dd. 30 September tot betalen uit den post voor onvoorziene uitgaven dienst 1904, van een bedrag van f20.000. Kennisgeving. Idem. Missive, tengeleide van het door hen goedgekeurde Raadsbesluit dd. 30 September tot aankoop van een strook grond van het perceel Sectie B no. 1846 van de Wed. van der Gaag te Rotterdam voor den prijs van f30. Kennisgeving. Idem. Missive, tengeleide van een uittreksel uit het Kon. Besluit van- den 30 September nr. 35 en uit den daarbij behoorenden staat, houdende goedkeuring van het besluit van den Raad tot heffing van schoolgeld wegens herhalingsonder- wijs, ingevolge art. 17 der wet op het Lager Onderwijs. Kennisgeving. Idem. Missive, tengeleide van een afschrift van het Kon. Besluit van 30 September nr. 31, waarbij aan deze gemeente nader vrijstelling wordt ver leend van de verplichting tot het oprichten van een Burgerdagschool, en waarbij de aan de Burger-avondschool ,te onderwijzen vakken worden bepaald. Kennisgeving. Idem. Missive, houdende mededeeling, dat bij Kon. Besluit van 7 October 1904 no. 9 is goed gekeurd le, dat bij besluit van hun college van 13 September 1904 de bezoldiging van de ambtenaren van den Burgerlijken Stand is vastgesteld voor die bedoeld in art. 3a der verordening van 2 Mei betreffende den Burgerlijken Stand op f250.— per jaardie bedoeld in art. 3b dier verordening op f 100.per jaar en die bedoeld in art. 3c dier verordening op f50.- per jaar en zulks met ingang van den dag, waarop de benoeming tot die functie ingaat; 2e. dat de overige ambtenaren van den Bur gerlijken Stand geen bezoldiging zullen genieten. Kennisgeving. Idem. Missive, ten geleide van de door hen goedgekeurde besluiten van den gemeenteraad van 8 October; le tot aankoop van de Bouwgrondmaatschappij «de Keilen van Nieuw Mathenesse van de per- ceelen sectie N. nr. 63, 64, 65, 66, 67, 68 en gedeeltelijk 145 voor f200.000.en 2e om onderhandsch aan te besteden aan J. A. Verheul te Rotterdam het leggen van een straat van den Buitenhavenweg naar en langs het ter rein der firma Smulders Co. voor de som van f8590.— Kennisgeving. De heer De Groot, zich tot tolk der verga dering makend, brengt den Voorzitter een woord van dank voor hetgeen hij in deze heeft gedaan, (applaus). De Voorzitter dankt den heer de Groot voor deze vriendelijke woorden, maar gevoelt zich verplicht een deel van dien dank over te brengen op de heeren Wethouders, die hieraan toch een belangrijk aandeel hebben gehad. Van Burgemeester en Wethouders missive, ten geleide van een ontwerp-reglement op het gebruik der bergplaats voor rijwielen bij het gebouw der Hoogere Burgerschool. Ier visie gelegd ter behandeling in eene vol gende vergadering. Van de Financieele Commissie haar rapport op de in hare handen gestelde begrooting van het St. Jacobs-Gasthuis voor 1905. Ter visie gelegd ter behandeling in een vol gende vergadering. Van het bestuur der voorloopige vereeniging «Volkshuisvesting" missive, houdende mededeeling dat zij met belangstelling kennis nam van de vragen van den heer A. Gouka, en het antwoord daarop door den Voorzitter, betreffende het ge vraagde voorschot van f 100.000. - en waarin zij hoopt, dat het prae-advies van Burgemeester en Wethouders moge inkomen vóór de volgende raadszitt ing, daar spoed in deze zeer is gewenscht. Dit te beschouwen als toelichting op het adres van deze vereeniging en bij dat adres te depo- neeren. en verga- prijs De heer De Groot heeft nog bedoeld een vriendschappelijke aansporing van deze zaak met spoed te behouden. Met het oog op het hier komen van talrijke werklieden van de firma Smulders. Spr. dringt dus aan op spoedige indiening van een prae-advies, mogelijk zou dit toch wel in de volgende vergadering kunnen geschieden. De voorzitter zegt, dat het advies van den directeur van Gemeentewerken is ingekomen belooft dat het advies in de eerstvolgende dering zal inkomen. Van .1. van Katwijk, glashandelaar en huis schilder, adres, houdende mededeeling, dat door een firma te Rotterdam glas is geleverd voor de bedekking van de Beurs, hoewel door hem de monsters waren verstrekt; hij verzoekt beleefd, doch dringend, de reden van deze handelwijze uit te vorschen en hem recht te doen. In handen gesteld van Burgemeester en Wet houder om advies. Van het Bestuur van den Schiedamschen Bestuurdersbond missive, houdende mededeeling. dat zij aan het bij den Raad ingediende adres van de Afd. Schiedam van den Bond van Ned. Onder wijzers in zake Schoolvoeding en kleeding, hare volle sympathie betuigt. Als ongezegeld ter zijde gelegd. Van de Wed. W. Kool, geb. M. Stolk, te Lisse, adres, houdende verzoek om aan haar af te staan de binnen de rooilijn gelegen open grond voor haar perceelen no. 24 en 26 aan de Groenelaan, kadas ter^ Sectie L. no. 1054 en 1055, tegen den van ten hoogste fl. per vierk. meter. In handen van Burgemeester en Wethouders om advies. Van A. Prins Co. cargadoors, adres, houden de verzoek om restitutie van 3/4 van het door hen, naar hunne meening, niet verschuldigde, betaald havengeld voor het stoomschip Urquiola. ln handen van Burgemeester en Wethouders om advies. De heer van Westendorp vraagt allereerst de gemeente-begrooting aan de orde te stellen. De Voorzitter wenscht gaarne te hooren of de Zaterdag een ongeschikte dag is voor ver gaderingen. (Eenige stemmen Ja) Besloten wordt de begrooting na de benoemin gen en eenige spoedeischende voorstellen te be handelen. Ontslagaanvragen. Aan de orde is Adres van M. Berck om eervol ontslag als on derwijzer aan school E., met ingang van 1 De cember e.k. Het gevraagde ontslag wordt met ingang van 1 December verleend. Adres van H. W. van der Weele, om eervol ontslag als tijdelijk leeraar aan de Hoogere Bur gerschool, met prae-advies van Burgemeester en Wethouders. Het gevraagde ontslag wordt, overeenkomstig het prae-advies van Burgemeester en Wethouders, eervol verleend met ingang van 15 December of zooveel vroeger als dit met het onderwijs is over een te brengen. De heer Gouka zegt, dat door den schoolop ziener aan de candidaten voor onderwijzer is ge vraagd of zij lid zijn van den Bond van Ned. Onderw. Spr. vraagt of B. en W. pogingen willen aanwenden dat wanneer wederom een aanbeveling moet worden opgemaakt, de schoolopziener zich zal onthouden van het stellen van dergelijke vragen. De Voorzitter kan daarop hier niet da delijk antwoorden. De heer Honnerlage Grete constateert, dat wanneer dit werkelijk gevraagd was, om een dergelijk lid te weren, het bij deze voordracht zeker niet is geschied, daar juist de eerst aanbe- volene lid van dien Bond is. Aan de orde zijn nu Benoem i ngen. a. van een tijdelijk leeraar in Natuurlijke His torie aan de Hoogere Burgerschool voor den cur- cus 1904—1905. De Raad benoemt den eenig aanbevolene, den heer D. H. van Cappelle te 's-Hage. bepalende den benoemde zoo spoedig mogelijk in dienst te doen treden. b. van een onderwijzer aan school E (hoofd den heer Hage). De Raad benoemt de heer J. Tromp, onderwij zer te St. Pancras. Gratificatiën. Hierna komt in behandeling Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van gratificatiën, opgrond van art, 68 der verordening op de Brandweer. De Raad besluit om aan ieder van de navol gende personen een gratificatie te verleenen van fl.50: A. Joosse. N. van Gerven, Th. Groe- neweg, M. Goeneweg, J. C. Meijer, H. E. Schef- fer en J. de Ruiter, voor het blusschen van brand in een pakhuis van P. A. Tempelaars aan de Oosterstraat, in den nacht van 14 op 15 Septem ber. Opspuiting van gronden. Alsnu wordt behandeld Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verhooging van het crediet tot opspuiting der gronden tusschen de Waterleiding en de firma Smulders Co, ook achter den strekdam. Hiertoe wordt besloten. Rekening Schutterq. Hierna is aan de orde Rekening van de d d. Schutterij over 1903. bedragende in ontvangst f5229.83) en in uitgaaf f4182.24), sluitende dus met een goed slot van f 1047.59. Wordt overeenkomstig het advies der Financieele commissie voorloopig goedgekeurd. Alsnu komt in behandeling: Gemeent e-b eg rooting voor 1905 nl. de begrooting der gemeente voor 1905 met het verslag der afdeelingen van den Raad en de Memorie van Antwoord van B. en W. De behandeling vangt beschouwingen. aan met de algemeene (De zitting duurt voort.) 25 cent per regel. De verkwisting. Het verkwiste geld bedraagt fortuinen en hier onder laten wij het voorbeeld volgen van juf frouw Krahe, wonnde Schoolplaats 8 te Arnhem. Ook zij had belangrijke sommen gelds uitgege ven tot het koopen- van allerlei soort genees middelen om zich van een vergevorderde bloed armoede, waaraan zij gedurende drie jaren leed, te genezen. Doch al dat uitgegeven geld kon als verloren beschouwd worden, want er was hoegenaamd geen verbetering te hespeuren. Thans echter, zoo verklaarde zij aan onzen verslag gever bij zijn laatste bezoek ben ik genezen en goed genezen, en als ik zooveel geld voorheen heb uitgegeven, dan is zulks door dat ik de waarde der Pink-Pillen niet kende. Het zijn deze Pillen die mij van mijne bloedarmoede genezen hebben. De hoeveelheid doozen die ik genomen heb vertegenwoordigen niet veel geld, het was een werkelijk goedkoope genezing. Hoe jammer dat ik de Pink-Pillen niet eerder gekend heb en wat een geld en tijd zoude ik bespaard hebben en ik zou ook niet zoo erg geleden hebben want ziehier eene opsomming van mijne onge makken Gebrek aan eetlust, slechte spijsvertering, maagkrampen, steken in de zijde, slapeloosheid, oorsuizing, steeds koude handen en voeten en erg zenuwachtig zoodat ik bepaald aan den toe komst begon te wanhopen. Zooals ik U gezegd heb', hebben al de andere geneesmiddelen mij hoegenaamd niet geholpen. Eindelijk heb ik in de dagbladen verscheidene genezingen van bloed armoede gelezen die door de Pink-Pillen be werkstelligd waren geworden en bovendien waren zij mij ook van andere zijde aangeraden geworden. Ik heb een geneesmiddel meer willen beproeven en ik heb er mij niet over te beklagen gehad want vanaf de eerste dagen der behande ling deed er zich eene belangrijke verbetering voor welke van dag tot dag toenam en thans ben ik zoo welvarend dat ik met lust mijne werk zaamheden verricht. Indien de geneesmiddelen die U genomen hebt, de behandelingen die U gevolgd hebt zonder uit werking zijn gebleven, neemt als dan de Pink- Pillen en gij zult Uw geld niet, verkwisten. Zij genezen, daar waar de andere geneesmidde len zich onmachtig getoond hebben. Zij zijn on- overtreffelijk tegen bloedarmoede, bleekzucht, neu- rasthénie, rheumatiek, algemeene zwakte, maag ziekten, scheele hoofdpijn en zenuwhoofdpijn. Prijs f 1.75 de doos f9.per 6 doozen. Ver krijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofd-depothouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Stoombrandspuit. In de hedenmiddag gehouden Raadszitting heeft de Raad een voorstel van den heer Witt- kampf met 16 tegen 5 stemmen aangenomen, om B. en W. uit te noodigen voorstellen in te dienen tot, aanschaffing van een r ij den de stoombrandspuit. 's HAGE, 28 October. De Hooge Raad ver wierp heden het cassatieberoep van de Marine- matrozenbond, tegen zijne vervallenverklaring van rechtspersoonlijkheid. Door de in deze gevolgde procedure was naar het oordeel van den Hoogen Raad geener lei wetsartikel geschonden of verkeerd toegepast aangezien de wet niet voorschrijft de wijze waarop de vordering moet worden ingesteld of de daarbij in acht te nemen vormen, terwijl van een gewone strafzaak hier geen sprake is, met het oog op de persoon tegen wie de vorde ring wordt ingesteld (een zedelijk lichaam) en den aard van het ten laste gelegde (afwijking der goedgekeurde statuten). Kolonel Kousmine Korovaief, militair attaché bij de Russische legatie te 's Hage, is in het Ho tel des Indes aangekomen. LONDEN, 28 October. Berichten komende uit Frankrijk, onder anderen een ontleend aan de Echo de Paris en meldende uit Rusland dat de stemming daar zeer anti-Engelsch is en men et- vertrouwt, dat Rusland door overwinningen over Engeland in Central Azië een tegen wicht zal kunnen vinden voor de in Mand- sjoerije geleden verliezen, hitsen hier de ge moederen aan. Bedoeld telegram meldt ech ter tevens, dat men gelooft dat het thans ge rezen conflict nog langs vreedzamen weg zal kunnen worden beslecht. Dit vertrouwen blijft ook hier nog sterk bij zeer velen. Men verwacht echter den overslag van de balans naar den vredeskant of de oorlogszijde heden naai den Kabinetsraad. te Schiedam. Geveild Vrijdag 28 October. Notaris W. A. Van Dolder Dzn. Een Winkel- en Woonhuis met erve. open grond en achteruitgang aan de Hoogstraat no. 36, groot 56 centiaren geveild voor f4o00. Een Winkel e n Woo n h u i s, met vrije boven woning, erve, open grond en achteruitgang aan de Hoogstraat no. 38, hoek Munnikenbuurtne vens perceel I, groot 56 centiaren, geveild voor f3020.— Een W i n k e 1- e n Woonhuis, met brood- bakkerij, vrije bovenwoning en erve, aan het Broersveld, no 112, met in- en uitgang in een gang daarnevens, groot ruim 63 centiaren, geveild voor f2820. Een Woning en E r v e, in een gang. uitko mende aan het Broersveld en Broersvest. no 110, en belendende aan perceel III, groot ongeveer 44 centiaren, geveild voor f895. Een Woonhuis met vrije baveawjning, erve en open plaats, aan den Dam no. 39, groot 63 centiaren, geveild voor f1540. New-Castle, 28 Oct. Vertrokken s.s. Belton, kapt. J. A. Aston, met steenkolen voor Schiedam. RIJNHOOGTE. Caub 28 October: 1.26 M; 0.02 M. Huningen. 28 October: 1.75 M; 0.19 M. Keltl 28 October: 1.99 M; 0.01 M. Keulen. 28 October: 1.05 M; 0.01 M. Mannheim 28 October: 2.52 M; 0.01 M. Ruhrort 28 October: 0.33 M; 0.04 M. Sinds 24 uur gevallen of gewassen. *val. was. val. was. Weerkundige Waarnemingen. van Vrijdag 28 October, 's morgens tusschen 7 en 8 uur. PLAATSEN. Barometer- stand. Heden. Wind richting. Toestand van de Lucht. Thermom. Celsius. Heden. Bodö Christiaansund Skudesnaes Stornoway Blacksod Valentia Scilly 760.1 ZO regen 13.3 Holyhead 764.0 ZZW zw. bew. 10.0 St. Mathieu 762.5 ZO betrokk. 11.6 Biarritz 761.9 ZZW zw. bew. 14.6 Cherbourg 765.5 ZZO bewolkt 10.0 Wick 761.1 ZZW zw. bew. 11.1 Schields Sylt 769.9 Z betrokk. 7.6 Hamburg 771.2 0 mist 2.8 Groningen. 770.1 N nevelig 7.2 Helder 769.4 stil id. 5.9 Rotterdam 769.2 id. 5.8 Vlissingen. 768.8 0 bewolkt 5.2 Gris-nez 767.5 ONO on bew. 6.0 Haparanda Hernösand. Stockholm Neufahrwasser 771.7 stil licht bew. 5.5 Kopenhagen Breslau. Munchen Chemnitz 770.3 NNO betrokk. 4.5 Carlsruhe 768.1 N onbew. 4.2 Maastricht 769.0 NO mist 1.8 Parijs 766.0 NNO onbew. 2.7 Clermont 763.7 NW zw. bew. 3.1 Nice (Obs. 340 M.) 760.1 0 id. 13.5 filiale inrichting van het Kon. Met. In stituut te Rotterdam. Normale temperatuur te Bot-cernam -i heuen- morgen 8 u. 7.3° O. Het belangt ij ks te telegram t- verminkt overge komen waardoor de opgaven vau -ie -o.tuiu..a\ toette en eenige Duitscue eu Engei.mue „n.t.u en onze ker zijn. Over nagenoeg geheel Europa itgt een gebied van hooge drukking met noog.>i,e oarouieterstan- den aan de Oostzee. De temperatuur is over liet vasteland üeneden de normale, .over de Britscue etia.iaeu Denemarken en Scandinavië er boven. In den voormiddag zijn de barometers hier te lande nieL veranderd. De algemeene toestand duidt voor onze streken op zuidelijken wind. Temperatuur te Rotterdam te liu.30m. 12.0°C. Hoogste temperatuur gister-middag3 j u. i2.2° C. Laagste temperatuur heden-morgen 7 u. 5.6° C. 28 Oct. Per Telefoon, 21/2 Nederland Zilver Metalliek 3 o/0 Portugal 4l/2 °/o Turkije C 7 0/0 China 4 0/0 Japan 5 o/o Binn. Mexico Venezuela Cultuur der Vorstenlanden Asahan Plantage Medan Tabak. N. Asahan Tabak Rotterdam Deli Konink. Petrol My. Moeara Enim Common Schibaiff. 6 0/0 Peruvian 5 o/o Trans Afrika Common Atchison Shares Erie Common Missouri 2e Missouri Common Mexican Shares 4 o/0 Mexican.. Norfolk Shares.. South. Rail. Union Canadian Prolongatie 793/4 1003/3 625/g 1131/2 492 119 34 1085/a 33/4 BEURS VAN SCHIEDAM, 28 Oct. 1904. Officieele noteering van de Commissie uit d« Kamer van Koophandel voor de Beurs. Vrijdag 28 October.- Moutwijn: iiya. per Hectoliter cont. zonder fust en zonder belasting. Namens de Commissie voor de noteering D. F. W. PRINS. Stemming: vast. Bond van Distillateurs: Moutwijn f 12. Jenever: f 16. Amst. proef 17.50. Prima G r a an s p i r i t u s 21 a 21 Va- Spoel ing: f 1.50. Wisselkoersen te Rotterdam, 23 October. Per Telegraaf. Londen kort 12.04$ Disc. 3 Parijs 47.97$ 3 Antwerpen - 47.85 3 Duitache Rijksbunkpl. -59.17$ 5 pCt.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1904 | | pagina 3