liN Stads- en Gewestelijk Nieuws. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Ingezonden Mededeelingen. Laatste Berichten. bP .5 e +-■ Beursbericht van Amsterdam. Handelsberichten. I a' ZW w w z WZW O w w z zzo w O S g s 447s 43 as en haar verdwijnen en werd de politie er mee in kennis gesteld, die den man in verhoor nam. Hij bekende, zooals we hier boven zeiden, maar hield vol haar 's Woensdagsavonds, 2 November, niet. te hebben gezien. Sedert dien werd de man door de politie streng in het oog gehouden en surveilleerde zij voortdurend in de straat, waar hij woont. De ouders gelooven zeker, dat hij meer van de zaak weet dan hij thans zegt; doch mogelijk is ook, dat Bertha zich hel onderhoud met haar moeder over de ontvangen brieven en kaarten zóó aangetrokken heeft, dat ze besloot zich van het leven te berooven. Intusschen wacht men den uitslag van het gerechtelijk geneeskundig onderzoek af; wellicht dat dit iets naders aan het. licht kan brengen. Vóór het huis van de familie Brouwer, aan de Egelantiersgracht 39, bewoog zich gister den ganschen dag een groote menigte nieuwsgieri gen, kijkende naar de bovenwoning, waarvan de gordijnen zijn neergelaten. Politie moet nu en dan tot doorloopen aanmanen. Zaak Gratama. De instructie in de zaak tegen de gebroeders Gratama is geopend. De gefailleerde firmanten waren gedagvaard op eergisteren te verschijnen voor den rechter van instructie te Leeuwarden. Aan die oproeping is door hen voldaan. Het eerste verhoor heeft toon plaats gehad. Het duurde met eenige pauze, van 's-morgens 10 tot 's avonds 10 uur. Branden Gister-avond te ruim vijf uur is te Leiden brand ontstaan op den droogzolder van de stoomblee- kerij en wasch- en strijkinrichting van den heer J. Dingjun, Hooge Rijndijk, onmiddellijk bij de voormalige lloogewoerdspoort. Er waren brandba re stoffen in groote hoeveelheid aanwezig, zoodat de vlammen zich snel over de afdeelingen ver spreidden. De brandweer was met bekwamen spoed aanwezig en trad met kracht op, doch kon van het perceel zelf niets redden. Maar door de windstilte viel het echter niet moeilijk de belen dende perceelen te bewaren. Tegen halfzeven was men den brand volkomen meester. Gebouwen, werktuigen en gereedschappen wa ren verzekerd. Ongelukken. Naar ons nader wordt gemeld, is bij het gister reeds door ons gemelde ongeluk bij Oosterend slechts een werkman verdronken. Vier anderen werden door de reddingsboot nog tijdig gered. Tusschen Haarlem en Haarlemmerliede is een hoogbejaarde arbeider door de electrische tram aangereden, en aan hoofd, schouder en borstkas ernstig verwondook was de linkerarm gebroken. Het trampersoneel bemerkte niets van het ongeluk. Te Nijmegen had gister-middag een droevig ongeluk plaats bij een in aanbouw zijnd huis aan de Johannes Nijghstraat. Een 5-tal metselaars en opperlieden, die op een circa 8 meter hoogen steiger aan den voor gevel arbeidden, hadden het ongeluk door het breken van een zoogenaamden korteling, naar beneden te vallen. Een hunner, de 50-jarige metselaar S. H., werd dood opgenomen, terwijl de overige 4, die zoo wel in- als uitwendig gekwetst waren, naar de ziekenhuizen werden overgebracht; hun toestand is echter bevredigend. Maandag-avond is te Hapert door de stoom tram Eindhoven—Reusel, zekere F. v. d. P., oud 76 jaren, overreden., Hoezeer de machinist uit alle macht stopte, kon dit niet meer baten, en werd de man geheel verminkt en levenloos op genomen. Gister-avond is op het rangeerterrein van het spoorwegemplacement te Roosendaal een achtjarig jongetje van den rijtuigpoetser J. door een van België komenden goederentrein overre den. De beide beentjes van het knaapje werden verbrijzeld. Geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse; het kind is naar het gasthuis gebracht, maar men denkt niet het in 't leven te behouden. Schiedam, 46 November 1904. Drankwet. Van bevriende zijde wordt ons gewezen op het volgende artikeltje, voorkomende in het Weekblad voor den Handel in Gedistilleerd, Likeu ren, Bitters, Bier en Wijn enz. (uitgave der Nederl. Drukkers en Uitgevers-Maatij. C. Misset te Doe- tinchem.) M. Het is U bekend, dat de NIEUWE DRANKWET U den plicht oplegt om een nieuwe vergunning of verlof aan te vragen, en wel: a. Indien Gij op 1 Januari 1904 handel dreeft in sterken drank, alleen bij hoeveelheden van minstens twee leter, en dien handel wilt door zetten na 30 April 1905. Deze aanvrage moet zijn op zegel en in gediend worden bij Burgemeester en Wethou ders Uwer gemeente vóór 26 November aan staande. b. Indien Gij Uw bierhuis wilt blijven behou den na 31 December 1905; Gij moet dan aan Burgemeester en Wethouders verlof vragen op ongezegeld papier. Een formulier voor dit verlof, dat Gij slechts behoeft in te vullen, leveren wij U a 121/2 et,, per exemplaar. c. Indien Gij Uwe vergunning wilt blijven be houden tol verkoop van stérken drank in het klein. Gij moet dan eveneens aan Hoeren Burgemeester en Wethouders een o p zegel gesteld verzoekschrift richten 0111 l we vergunning te verlengenanders zijt gij na 30 April 1905 Uw recht kwijt. Gezegeld formulier daartoe wordt II ge leverd ii 371/2 ct. per stuk. d. Indien Gij een logement houdt en ver gunning verlangt Uwe logeergasten sterken drank te mogen schenken, hebt Gij eveneens een ver zoek om vergunning te richten, en wel op ge zegeld papier en gericht aan Hoeren G e deputeerde Staten Uwer provincie. Dit zelfde moet Gij doen, indien Gij oen Socië teit houdt. Formulieren, die Gij slechts behoeft in te vul len, worden U gezegeld geleverd a 371/2 ct. per stuk. Daar de meesten dezer aanvraagformulieren op zegel zijn, en een zegel 221/2 cent kost, ver zoeken wij U beleefd, om verknoeien van ze gels te voorkomen, duidelijk op te geven wat verlangd wordt en wel een formulier tot aan- vrage van een Vergunning als vergunninghou der; logementhouder; sociteithouder; als han delaar zonder Vergunning (drankwinkel) of een verlof als bierhuishouder. De diefstal van f17.465. De heer J. F. M. Stevens is gister-voormiddag door een inspecteur van politie uit het Ziekenhuis te Rotterdam afgehaald en geleid naar het politie bureau in de Pauwensteeg aldaar, om in verband met den gepleegden diefstal van f 17.465 nader gehoord te worden. Mej. Maurer deelt aan de N. 11. Ct. mede, dat zij slechts een gedeelte van den persoon gezien heeft, „die schrijft zij zich reeds zoover in de gang van het kantoor bevond dat alleen het zitvlak met een gedeelte jas zicht baar was, zoodat het mij voorkwam dat een binnengaand persoon viel of iets opraapte. Ik heb dus geen grootte of iets dergelijks gezien." De heer Stevens, heeft, na den geheelen dag, tot het geven van inlichtingen, op het politie bureau te hebben vertoefd, gisteravond het bureau weder verlaten. De werkstaking der glasblazers. Op de glasfabriek van de firma Van Deventer en Co., is een der ovens aangemaakt, omdat sommi gen der stakende glasblazers zich bereid hebben verklaard den arbeid volgens de nieuwe loonlijst te hervatten. Bevorderd is tot reserve 2e luit. b ij het 7e reg. infant, de vaandrig C. M. Beukers. De Hoogstraat heeft in den laat- sten tijd op menig punt door den bouw van nieuwe winkelhuizen een aanmerkelijke verfraaiing ondergaan. Thans heeft ook de keer S. Hijman een nieuw winkelhuis gebouwd, waardoor de linkerhoek van de Taansteeg een geheel ander aanzien heeft ge kregen. Gister-avond heropende de heer Hijman daarin zijn magazijn van uurwerkenen gouden en zilveren voorwerpen. De winkel, die een zeer goeden indruk maakt, zal zeker nu meer de aandacht trekken. H e d e n-m iddag liepen een aantal mannen met een zeer origineele reclame voor Thomson's pudding door Schiedam's straten. De Amerikaansche reclame had veel bekijks. De glasblazer A. B., wonende te Delftshaven, die eergister-middag nabij de Koe markt door een flesschenwagen werd overreden, is nog denzelfden avond op advies vandr. Vuylsteke naar het Ziekenhuis te Rotterdam gebracht en aldaar ter verpleging opgenomen. De man had zijn linkerbeen gebroken. Giste r-m iddag is de nieuwe burge meester van Vlaardingen, de heer P. Pruis, als zoodanig geinstalleerd. Veel publiek woonde deze buitengewone raads zitting bij. In de Boompjes te Rotterdam werd gisteravond om half acht de 19-jarige werkster E M. A. door haar vroegeren beminde, den expeditieknecht C. T., met een mes in den hals gestoken. Per rijtuig werd de zwaar verwonde meid naar het ziekenhuis gebracht. De dader werd later op den avond in het noorden der stad aangehouden en in arrest gesteld. Giste r-n acht is ingebroken bij den kastelein Olsthoorn, aan de Hoornbrug, onder Rijswijk. Een groot aantal gouden en zilveren sieraden werd gestolen. Halssnoeren met juwee- len- en zilveren kruis, rozenkransen met zilveren kruis, gouden en zilveren horloges, armbanden enz., vormen een lange lijst van het vermiste. De politie doet onderzoek. Oefening in het mob.iliseeren b ij het 4 Oe Regiment Infanterie. Gister morgen te 6i uur, zoo meldt 0. m. de O. II. Cd., klonk in de infanterie-kazerne te Haarlem het signaal »alarm," zeker tot groote verrassing van den troep, doch nog meer van de in de stad wo nende officieren en mindere militairen, waarvan velen zich ongetwijfeld op dat uur nog in Mor pheus armen bevonden. Links en rechts renden- de ordonnancen door de stad, om de slapenden te wekken en spoedig zag men dan ook in marscli- tenue gekleede officieren en minderen zich naar de kazerne spoeden, alwaar de regiments-comman dant reeds aanwezig was. Deze vroegtijdige alar meering had ten doel een oefening in het mobi- iiseeren te houden en alles was dan ook spoedig in de weer om de noodige zaken, voor oorlogstijd bestemd, in te pakken. De fouriers vooral hadden een zware taak om de compagnie- en bagage karren, die op de flank der kazerne waren opge steld, van de noodige zaken te voorzienzulk een voertuig toch bevat bijna alles wat voor eene huishouding noodig is en dat is niet weinig. Te 3 uur gister-middag werd door den regi ments-commandant eene inspectie over de troepen, voertuigen enz gehouden. Een zonderlinge vangst. Dezer dagen deed de metselaar V. d. Br. in de Zandstraat te Culemborg een eigenaardige vangst. Terwijl hij en zijn zoons boven op den zolder aan het werk waren, hoorden zij plotseling in het achterhuis een vreeselijk leven. Zij gingen kijken en tot hun groote verwondering zagen zij dat de levenmaker was een haas. Natuurlijk werd dadelijk jacht gemaakt op het dier, dat de gang en zelfs de huiskamer invluchtte, doch eindelijk werd afgemaakt. Dat zulk een schuwe langoor in de stad en dan nog wel in huis wordt buitgemaakt, gebeurt zeker hoogst zelden. De opvarenden, zijnde de schipper met vrouw en twee kinderen, wisten zich in tijds te redden. Door de R 0 11 e r d a m s c h e politie is heden-morgen naar Schiedam overgebracht de 8-jarige B. S., die de ouderlijke woning alhier was ontloopen. De knaap is aan zijn ouders teruggegeven. s.s. Maas. Het stoomschip dat in den nacht van Zondag op Maandag bij Scheveningen aan den grond heeft gezeten, was het ss. Maas van Hamburg naar Rot terdam. Men heeft van de lading moeten werpen om vlot te komen. HAVRE 46 November. Dec. Maart Mei Juli Koffie: 46 46'2 47 471/2 W. Geboren: 44 Nov. Hendrikus Joseph, zoon van IJ. van Oosten en M. M. Ostkamp, Zalmstraat. 15. Christiaan Hendrikus, zoon van H. Pe ters en H. Hengeveld, Oostsingel. Johan Peter zoon van H. de Recht en P. F. A. Oerlemans, Kethelstraat. Overleden: 14. Nov. Eene levenlooze doch ter van P. van Rhijn en J. Ouderkerk, Groene- laan. Cord Hendrik van Dijk, oud 2 weken, Overschieschestraat. Weerkundige Waarnemingen. van Woensdag 16 November, 's morgens tusschen 7 en 8 uur. PLAATSEN. <t> "G O - j. CO IJdelheid. In een dorpje bij Bronswijk is een jonge boerenmeid in hechtenis genomen, die, uit ijdelheid, eiken morgen haar geheele lichaam met koemelk waschte; zij dacht zoodoende een mooie huidskleur te krijgen. De gebruikte melk ging vervolgens naar de boterfabriek. Daar had men sedert eenigen tijd al opgemerkt, dat de melk van den boer, bij wien de meid diende, een ongewone kleur had. Na een langdurig on derzoek werd de landelijke ijdelheid betrapt. 25 cent per regel. VOOR OUDEN VAN DAGEN. Men moet niet denken dat men te oud is om verlichting te bekomen en te genezen van een ziekte, en geen beter bewijs van de waar heid dezer bewering kan geleverd worden dan door de onderstaande verklaring, die aanduidt dat verlichting en genezing van ziekten afhan gen van een oordeelkundig gevolgde behandeling- Mejuffrouw de wed. van Lith, 76 jaar oud, Gerard Doustraat 105 te 's Hage, zegt onsGe durende langen tijd heb ik veel aan de nieren geleden, welke mij vreeselijke pijnen veroorzaak ten in de lenden en in den rug. Speciaal wan neer ik me bukken moest was de pijn bijzonder hevig. Het slapen werd mij moeilijk en 't scheen me toe alsof ik 's morgens bij het opstaan meer vermoeid was dan den avond te voren bij het naar bed gaan. De urine kwam branderig, was immer donkerrood en troebel. Ik beklaagde mij over duizeligheid en schemeringen voor de oogen, terwijl ik zonder oorzaak soms plotseling moest transpireeren. Ik was zeer ontmoedigd want alle tot toen gebruikte medicijnen bleven zonder goede uitwerking. Ik besloot Foster's Rugpijn Nierenpillen te probeeren en moet U eerlijk zeggen dat deze mij een weldaad bewezen. Na anderhalve doos geregeld gebruikt te hebben, gevoelde ik een beduidende beterschap, mijn pijnen zijn veel minder, ik slaap weer gerus ter en mijn geheelen toestand voel ik met den dag vooruitgaan. Ik ga nog voort eenigen tijd Uw pillen in te nemen, die mij tot nu toe reeds zooveel goed gedaan hebben en zal het mij een plicht rekenen ze aan nierlijders te recom- mandeeren. Honderden ouden van dagen van 70 tot 90 jaar zijn radicaal genezen van nier- en blaasziekten door Foster's nierpillen. Dit ge neesmiddel verlicht en geneest volkomen de nie ren van oude, zoowel als van jonge lui. Het is een eenig en speciaal middel voor de nieren. Verzeker U dat men U de échte Foster's Rugpijn Nierenpillen geeft, dezelfde die mej. van Lith gehad heeft. Zij zijn te Schiedam verkrijgbaar bij de Heercn Kappelhof Hovingh, voorheen Frans Visser. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doozen. Gezonken. Uit Rotterdam wordt ons gemeld: In de Rijnhaven te Rotterdam lag heden morgen langszijde van het ss. Dera)en de walen- pont Yola thuisbehoorende te Antwerpen. Doordat de Derwen naar stuurboord overhelde drong dezen met zijn stalen platen in de kimplanken van de Yola, waardoor deze overhelde, vol water liep en zonk. De Yola was geladen met 11 last tarwe en was verzekerd voor 10.000 francs. Bodö 749.5 Christiaansund 764.4 Skudesnaes 769.1 Stornoway 772.0 Blacksod 774.1 Valentia 775.7 Scilly 774.0 Holyhead 774.6 St. Mathieu 775.0 Biarritz Cherbourg 774.5 Wick 772.0 Schields 773.3 Sylt770.6 Hamburg 771-7 Groningen. 771.5 Helder 771.8 Rotterdam 772.4 Vlissingen. 772.6 Gris-nez 772.9 Haparanda 752.3 Hernösand. 760.9 Stockholm 767.3 Neufahrwasser 773.0 Kopenhagen 771.2 Breslau. 772.6 Munchen 772.7 Chemnitz 773.2 Carlsruhe 773 9 Maastricht 773.0 Parijs 773.8 Clermont 775.2 Nice (Obs. 340M.)j 767-2 fi* o WNW stil W NO WZW N NW NW W ZW stil WZW ZZW WNW ZW ZW N stil ZW ZZW T3 CD betrokk. id. id. id. zw. bew. betrokk nevelig zw. bew. licht bew. bewolkt betrokk. zw. bew. mist betrokk. nevelig betrokk, mist nevelig id. zw. bew. onbew. betrokk. id. mist betrokk. id. id. zw. bew. licht bew. onbew. id. licht bew. o g c as u W 7.0 7.2 8.6 7.8 8.3 7.2 11.1 10.6 11.2 11.6 7.2 5.0 5.0 0.4 1.0 9.5 3.0 4.4 8.4 2.2 1.4 4.7 0.0 5.2 3.4 2.8 3.1 0.6 0.6 3.3 3.3 Officieele opgave van heden-middag van de filiale inrichting van het Kon. Met. In stituut te Rotterdam. In den voormiddag zijn de barometers hier te lande onveranderd. De algemeene toestand duidt voor onze streken op Veranderlijken wind. Per Telefoon, 2V2 0/0 Nederland Zilver Metalliek 3 0/0 Portugal... 4A/2 °/o Turkije C 7 o/0 -China 4 0/0 Japan 5 o/0 Binn. Mexico Venezuela Cultuur der Vorstenlanden Asahan Plantage Medan Tabak N. Asahan Tabak Rotterdam Deli Konink. Petrol Mij Moeara Enim Common Schibaiff 6 <y0 Peruvian 5 0/0 Trans Afrika Common Atchison Shares Erie Common Missouri 2e Missouri Common Mexican Shares 4 0/0 Mexican Norfolk Shares South. Rail. Union Canadian Prolongatie 16 Nov. 797s 1001/4 907s 110 535 119 657s 863/4, 39 343/g 743/4 351/4 112 31/2 Wisselkoersen te Rotterdam, 16 November. Per Telegraaf. Londen kort 12.04£ Disc. 3 pCt. Parijs - 47.92£ 3 Antwerpen - 47.80 3 Duitsche Rijksbankpl. -59.07.^ 5 BEURS VAN SCHIEDAM, 16 Nov. 1904. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel voor de Beurs. Woensdag 16 November. Mout w ij n f IOV4. per Hectoliter cont. zonder fust en zonder belasting. Namens de Commissie voor de noteering D. F. W. PRINS, Stemming: flauw. Bond van Distillateurs Moutwijn: f l'lVa- Jenever: f 15.50. Amst. proef f 17. Prima Graanspiritus f 21 a 21 y*. Spoeling: f 1.60.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1904 | | pagina 3