Ingezonden. Laatste Berichten. Scheepvaart. Y isscherij -berichten. Beursbericht van Amsterdam. Handelsberichten. „De Nijverheid", No. 44; Zilveren Medaille, uit geloofd door N. N., te Schiedam, voor de fraaiste inz. „Zwart Minorca": J. H. Scheuerman; Zilveren Medaille of f5.uitgeloofd door W. Jochems, te 's-Gravenhage, voor de fraaiste inz. „Mechel- schc Hoenders": .1. T. Melchers; Zilveren Me daille, uitgeloofd door Avicultura, voor de fraai ste inz. „Wit Wijandottes"A. Verpoort; Zil veren Medaille of f5.—, uitgeloofd door G. J. Wittkampf, voor de fraaiste inz. „Zilver Wijan dottes": Ed. Ferree, bij loting; Bronzen Medaille of f 2.5Ö, uitgeloofd door P. J. B. Lampe, voor de fraaiste inz.. „Goud Wijandottes": N. Walop Bronzen Medaille of f2.50, uitgeloofd door A. Jurgens, te Schiedam, voor de fraaiste inz. „Brac kets": J. Schmieman; Bronzen Medaille of f2.50, uitgeloofd door A. H. de Lange, te Schiedam, voor de fraaiste inz. „Plymouth Rocks"Jhr. W. van Herzeele; Verguld Zilveren Medaille, uitgeloofd door G. Visser Bzn., voor de fraaiste inz. „Buff Or pingtons": Jac. van Omme; Zilveren Medaille, uitgeloofd door de Nederlandsche Vereeniging „Or- nithophilia", voor de fraaiste inz. „Brahma's" Jhr. van Herzeele; Zilveren Medaille of f5.uit geloofd door W. Jochems, te 's-Gravenhage, voor de fraaiste inz. „Vechthoenders"niet toegekend Zilveren Medaille of f5.uitgeloofd door N. N., te Rotterdam, voor de fraaiste inz. „Krielhoen- ders" N. Wafelbakker; Zilveren Medaille of f 5. uitgeloofd door de Onderafdeeling „Voorne en Putten" van de V. P. N. voor de fraaiste inz. „Kruising van Eierproductie"J. M. van dor Schalk; Bronzen Medaille of f2.50, uitgeloofd door A. van der Loo, te Kethel, voor de fraaiste inz. Kruising voor Vleeschproductie"B. Hordijk; Zil veren Medaille, uitgeloofd door P. Sluis, te Am sterdam, voor de fraaiste inz. Niet genoemde Rassen: E. Wevels, bij loting; Bronzen Medaille of f2.50, uitgeloofd door de Firma At. Junge- rius Bz. Co., te Rotterdam, voor de fraaiste inz. „Toornen alle Rassen": A. Verpoort; Zilveren Me daille, uitgeloofd door Mr. A. Ferf, Voorzitter Prov. Bestuur van Zuid-Holland der V. P. N. voor de fraaiste 14 inz. Fokstations der V. P. N. Onderafd. Meppel, no. 212; Verguld Zilveren Me daille, uitgeloofd door Mr. J. C. von Briel Sasse, voor de fraaiste 1—4 eigendom van een lid der Onderafdeeling Schiedam en Omstreken V. P. N. A. Eenhuizen, no. 226; Bronzen Medaille of f2.50, uitgeloofd door W. K. Gerlach, te Schiedam, voor de fraaiste 14 „Zwart Minorca", broed 1904, eigendom van een lid der Onderafdeeling Schie dam en Omstreken V. P. N.A. Eenhuizen, no. 226; Bronzen Medaille of f2.50, uitgeloofd door denzelfde, voor de fraaiste 14 „Wit Wyandotte" broed 1904, eigendom van een lid der Onder afdeeling Schiedam en Omstreken V. P. N.P. B. Gerlach, no. 233; Bronzen Medaille of f2.50, uit geloofd door A. van Vliet, te Overschie, voor de fraaiste 14 „Patrijs Leghorn", broed 1904, eigen dom van een lid der Onderafdeeling Schiedam en Omstreken V. P. N.N. Rijnbende, no. 224; Bronzen Medaille of f 2.50, uitgeloofd door A. C. Tennissen, te Schiedam, voor de fraaiste 14 „Wit Leghorn" broed 1904, eigendom van een lid der Onderafdeeling Schiedam en Omstreken V. P. N.A. Jurgens, noi. 216Verguld Zilveren Medaille, uitgeloofd door Mr. D. Lodder, Voor zitter Onderafdeeling Schiedam en Omstreken V. P. N., voor de grootste inz. in alle klassen, door een lid der Onderafdeeling Schiedam en Om streken V. P. N.A. Figee; Zilveren Medaille, uit geloofd door W. van der Most, te Schiedam, voor de fraaiste 14 Wit Leghorn, broed 1903, eigen dom van een lid der Onderafdeeling Schiedam en OmstrekenB. van den Berg. Kalkoenen. Bronzen Medaille of f2.50, uit geloofd door N. N., te Schiedam, voor de fraaiste inz. „Kalkoenen"Carlos Blank, no. 275. Ganzen. Bronzen Medaille of f 2.50, uitge loofd door C. des Bouvrie, te Schiedam, voor de fraaiste inz. „Ganzen"Carlos Blank, no. 276. Eenden. Bronzen Medaille of f2.50, uitge loofd door C. des Bouvrie, te Schiedam, voor de fraaiste inz. „Manderijn- en Caroline-eenden" P. J. van Harderwijk, nos. 313, 314; Zilveren Medaille of f5.uitgeloofd door den Burge meester van Kethel en Spaland, voor de fraaiste inz. „Eenden": J. T. J. Melchers. Voorwerpen, Granen, Zaden enz. Zil veren Medaille, uitgeloofd door de Tentoonstel- lings-commissie, voor de fraaiste inz. Broedma chines en voorwerpen op de Hoenderteelt enz. betrekking hebbendeCyphers, Incubator Co.Zil veren Medaille, uitgeloofd door de Tentoonstel- lings-commissie voor de fraaiste inz. Granen, Za den, Ochtendvoedersoorten enz, enz.: M. Jun- gerius Bzn. Zang-, Kamer-, en Vo 1 irevoge 1 s. Zil veren Medaille of f5.uitgeloofd door de Ver eeniging „Luscinia", voor de fraaiste inz. W. C. Duijzend Pzn.Zilveren Medaille of f5.uitge loofd door den heer W. J. Heiligers, te Schie dam, voor de fraaiste inz. „Inlandsche Vogels": P. Sluis. Konijnen. Tien Gulden, uitgeloofd door de Hollandsche Maatschappij van Landbouw, afdee- ling „Rotterdam, Schiedam en Omstreken", voor de grootste inz. „Konijnen": Joh. H. van Pigge- len; Bronzen Medaille, uitgloofd door J. H. Fr. Xavier von Wersch, te Maastricht, voor de fraai ste inz. „Hollandsch Konijn": J. Uijterwaal; Zil veren Medaille, uitgeloofd door P. Loopuyt, te Schiedam, voor de fraaiste inz. „Vlaamsche Reus" (Haaskleur), Rammelaar of Voedster: W. A. Schul- kes, no. 360; Bronzen Medaille, uitgeloofd door ,T. H. Scheuerman, te Schiedam, voor de fraaiste „Vlaamsche Reus" (haaskleur), Rammelaar (oud): .1. Schmieman, no. 332; Bronzen Medaille, uit geloofd door denzelfde, voor de fraaiste „Vlaam sche Reus", haaskleur, Voedster (oud): W. A. Sclmlkes, no. 360; Twee Gulden vijftig, uitge loofd door H. van Put, te Schiedam, voor de zwaarste „Vlaamsche Reus", haaskleur, boven 6 KG., Rammelaar of Voedster: Joh. van Pigge- len, no. 361Kunstvoorwerp, uitgeloofd door P. J. van Harderwijk, voor den met lsten prijs be kroonde „Vlaamsche Reus", haaskleur, Ramme laar (jong): R. van Beem, no. 373; Zilveren Medaille of f5.uitgeloofd door A. C. A. Nolet, te Schiedam, voor de fraaiste „Russische Brand- neus", Rammelaar of Voedster: Joh. H. van Dig gelen, no. 468; Bronzen Medaille of f2.50, uit geloofd door W. J. M. van der Veur, te Schove- ningen, voor de fraaiste inz. „Black and Tan": Joh. H. van Piggelen; Zilveren Medaille of f5. uitgeloofd door F. J. Smit, te Schiedam, voor de fraaiste inz. Zilver Konijn", Rammelaar of Voed ster: C. C. A. Gresnicht, no. 509; Bronzen Me daille of f 2.50, uitgeloofd door de Eerste Haar- lcmsche Vereeniging ter Bevordering der Konij nenteelt, voor het „Zwaarste Konijn der Ten toonstelling, onverschillig van welk ras of welke kleur: P. Brocatus, no. 461. Duiven. Vijf Gulden, uitgeloofd door de „Hol landsche Maatschappij van Landbouw, Afdeêling Rotterdam, Schiedam en Omstreken", voor de grootste inzending „Duiven": A. Figee; Zilveren Medaille, uitgeloofd door N. N., te Schiedam, voor Medaille, uitgeloofd door N. N„ te Schiedam, voor de. fraaiste inz. „Kropperduiven"Dr. J. H. Üriessen, no. 580;- Zilveren Medaille of f5. uitgeloofd door A. Gouka, te Schiedam, voor de fraaiste inz. „Roekmeeuwen"A. Bronkhorst, no. 588; Zilveren Medaille, uitgeloofd door L. Jurgens, te Schiedam, voor de fraaiste inz. Engelsche of Schotsche Pauwstaarten": P. L. Vroom, no. 594; Bronzen Medaille of f2.50, uitgeloofd door Vin cent Loosjes, te Haarlem, uitgever van den „Pluimgraaf", voor de- fraaiste inz. „Valkcnetten" Jhr. W. van Herzeele, no. 611; Zilveren Medaille, uitgeloofd door G. J. Vincent, te Schiedam, voor de grootste inz. „Postduiven": A. Figee; Bron zen Medaille of f 2.50, uitgeloofd door P. Potvliet, te 's-Gravenhage, voor de fraaiste inz. 11 „Post duiven", onverschillig van welke kleur: J. A. Heiligers, no. 641; Twee gulden vijftig, uitgeloofd door P. B. Gerlach, te Schiedam, voor de fraai ste „Postduif" (doffer broed 1904), winner moet lid zijn der Postduiven-Vereeniging „de Lucht sport;", te SchiedamA. Figee, no. 628. Nagekomen E ere prijzen. Zilveren Medaille of fö.uitgeloofd door het Hoenderpark „Wilhelmina", VeurLeidschendam, voor de fraaiste inz. 11 „Patrijs Wyandotte", broed 1904: N. Wafelbakker, no. 65; Zilveren Medaille, uitgeloofd door hetzelfde, voor de fraai ste inz. 14 „Zwart Minorca" 1904: A. Een- huizen; Zilveren Medaille of f5.uitgeloofd door Jhr. W. van Herzeele, Den Haag, voor de fraaiste inz. 14 Zwart Minorca „Toornen alle Rassen": niet toegekend; Bronzen Medaille, uit geloofd door de Postdujvenvereeniging „De Luchtsport", te Schiedam, voor de fraaiste inz. 11 „Duiven", onverschillig van welke kleur. De winner moet lid zijn van bovengenoemde Ver eeniging: G. H. Vogelzang, no. 620; Zilveren Me daille, uitgeloofd door M. L. Spruijt, te Gorre- dijk, voor de fraaiste 1—4 „Wit.Wyandot" 1904, eigendom van een lid der Onder afdeeling Schie dam en Omstreken V. P. N.P. B. Gerlach Zilveren Medaille, uitgeloofd door N. N., te Schie dam, voor de met 1ste prijs bekroonde „Vlaam sche Reus Haaskleur Voedster" (jong): A. van Herk, no. 418; Bronzen Medaille, uitgeloofd door N. N., te Schiedam, voor de fraaiste „Weener Reus" (Voedster of Rammelaar): E. Kroeskop Ezn., no. 520; Bronzen Medaille of f2.50, uit geloofd door J. C. Krabbendam, te Schiedam, voor de fraaiste inzending 14 „Indische Loop eenden", ingezonden uit de provincie UtrechtG. Mur; Zilveren Medaille, uitgeloofd door N. N., te Schiedam, voor de fraaiste inz. „Faisanten" J. H. ScheuermanBronzen Medaille of f 2.50, uitgeloofd door Dr. A. W. van Toorenenbergen, te Woudrichem, voor de fraaiste „Weener Reus" (Voedster): E. Kroeskop, no. 526; Bronzen Me daille of f 2.50, uitgeloofd door A. A. Polvliet, te 's-Gravenhage, voor de fraaiste inz. „Albino's, Bastaards, enz." in klasse 38a: P. Sluis; Bron zen Medaille of f 2.50, uitgeloofd door A. S. Streng, te 's-Gravenhage, voor de fraaiste inz. „Fluweel eenden" 11 of 44: Hoenderpark „Wilhelmi na", no. 281; Bronzen Medaille of f2.50, uitge loofd door S. R. von Franck, te 's-Gravenhage, voor de fraaiste inz. „Duiven, niet gevraagde ras sen" L. Brands, no. 651; Zilveren Medaille of f5.uitgeloofd door het „Hoenderpark de Nij verheid", te Vlaardingen, voor het kleinste 11 in klasse 22: N. Wafelbakker, no<. 117. Be Arbeidsbeurs. De Kamer van Arbeid voor de Bouwbedrijven alhier heeft besloten, naar aanleiding van de haar door B. en W. gestelde vraag of de Arbeidsbeurs zooals hij nu werkt, voldoende is ingericht, dan wel of eene andere organisatie behoort te worden geschapen b. v. met beheer door een commissie, aan dat College te berichten dat naar het oor deel der Kamer, de Arbeidsbeurs alhier, zooals zij thans merkt alleen beheerd door een Di recteur aan de verwachtingen nimmer zal be antwoorden. De Kamer geeft er de voorkeur aan, de Arbeidsbeurs te doen beheeren door eene Commissie, bestaande uit een gelijk aantal patroons en werklieden, met een Voorzitter, niet tot een dier categoriën behoorende, en bijgestaan door een Directeur. De leden dier commissie zou zij wenschen be noemd te zien uit door de alhier gevestigde Ka mers van Arbeid te verstrekken aanbevelingen. Z a t e r d a g-n a m i d d a g heeft een 13- jarig meisje van een jonger kind, dat om een boodschap was gezonden, geld ontvreemd. De dievegge is bekend. Te Kethel is doordeSchiedamsclie politie gearresteerd, naar Schiedam overgebracht en op het politie-bureau in verzekerde bewaring gesteld de 24-jarige schildersknecht C. G. A., die verdacht wordt zich aan de verduistering van een rijwiel, ten nadeele van den rijwielhandelaar J. Geerink. te hebben schuldig gemaakt. Uit Vlaardingen. In de Vrijdag-avond te Vlaardingen gehouden gemeenteraadszitting is over het voorstel van B. en W. tot verlaging van de gasprijzen, gerui- men tijd gediscussieerd. Enkele leden meenden, dat niet, zooals B. en W. voorstelden tot verlaging met ingang van 1 Januari 1906 diende te worden overgegaan, maar dadelijk, omdat eene winst van pl.m f20,000, welke thans de fabriek maakt, hun te hoog voorkwam. De meerderheid evenwel meende dat eerst de verhooging moest ingaan nadat de 3e gashouder, die thans in aanbouw is, eenigen tijd in werking zou zijn geweest, ook in verband met de vele nieuwe aanvragen, die als gevolg van verlaging der prijzen verwacht werden. Tenslotte werd dan ook het voorstel van B. en W. met eene kleine wijziging aangenomen. Hierna kwam in behandeling een voorstel om de jaarwedde van den directeur der gasfabriek met f 400 te verhoogen, en dus te stellen op f 2400 met vrije woning, vuur en licht, en om nog tweemaal (om de twee jaren) f200 verhooging te geven. De raad besloot tot de verhooging met f400; de twee periodieke verhoogingen kwamen te vervallen. Door verschillende ingezetenen was bij adres den raad verzocht om eene gemeentelijke bewaar school in het oostelijk deel der gemeente op te richten. B. en W. meenden, dat waar de zorg voor dat onderwijs door de wet niet aan de gemeente was opgelegd, indien door de bestaande inrichtingen voor bewaarschool-onderwijs niet voldoende in de behoefte daarvan wordt voorzien, het op den weg ligt van het particulier initiatief om ter zake de noodig geachte voorzieningen te treilen, terwijl het raadsbesluit van 30 Januari 1903 de gelegen heid opent om een jaarlijksche subsidie uit de gemeentekas te krijgen, wanneer tot oprichting van eene bijzondere bewaarschool besloten wordt. In dien geest nam de raad dan ook na eenige discussie, eene beschikking. Bij de behandeling der gemeente-begrooting voor 1905 wees de heer de Witte er op, dat bij het optreden in 1898 van enkele raadsleden van de rechterzijde, waardoor de raad om ging. de beloften die toen den kiezers in uitzicht zijn gesteld met betrekking tot inkrimping van kosten van onderwijs, voor zoover de wet dat toelaat, niet verwezenlijkt zijn. Na een levendige discussie, die daarover volgde, werd tot de artikelsgewijze behandeling der be grooting overgegaan, die om ruim 11 uur, wegens het vergevorderd uur, tot Dinsdag-avond werd verdaagd. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Van ingezonden stukken wordt de kopy niet teruggegeven. Mijnheer de Redacteur, Onder de velen die zich gister, bij hun bezoek aan de Pluimvee-tentoonstelling in den Offi- cierentuin, ergerden aan den smerigen toegangs weg, behoor ook ik. En aan die ergernis wil ik hier uiting geven, en mijne groote verbazing uit spreken over het laten bestaan van zulk een toe stand. Het Bestuur der S. O. V. verdient hier alleszins aan de kaak gesteld te worden, en als het zóó gaat met de dingen die men ziet, hoe zal het dan wel gaan met de dingen die men niet zietDat onder zulk een Bestuur de boel niet marcheert is geen wonder. Het is dan ook te hopen dat er een ander Bestuur komt, hetwelk allicht beter is dan het tegenwoordige. Zóó weinig oog te hebben van een opvallend slechten toe stand als die waarin de bedoelde laan enz. ver keert, is wél een bewijs, dat die Bestuurders niet zijn de rechte mannen op de rechte plaats. Dankend voor de opname, Uw Dienstw. G. Schiedam, 28 Nov. 1904. Men meldt ons De Batavier VI, met het lijk van Paul Kruger aan boord, is, volgens heden bij de firma W. H. Muller Co. ontvangen bericht, aangekomen te Saltamha-baai. Men meldt ons De bomschuit SCH 193 van den rede I.. Vrolijk is gister-middag bij het binnenzeilen van de haven te Scheveningen vastgeraakt op een bank. Alle aangewende pogingen om de schuit af te brengen faalden, zoodat hoog water dient te wor den afgewacht om andermaal te beproeven uit de buitenkom in de binnenhaven te komen. Een talrijk publiek stond een en ander gade te slaan. Een andere schuit binnen het bereik der havem de tegenspoed van haar voorgangster bemerkende, zag van binnenloopen in de haven af en ging naar den Waterweg. HAMBURG 28 November. Dec. Maart Mei Koffie: kalm. 36V2 37V2 38 Sept. 39 Dec. Mei Suiker: kalm 27.85 28.35 Aug. Oct./Dec 28.60 21.85 Schiedam, 27 November. Aangekomen s. s. Boldon, kapt. E. Curling, van New-Castle met 1.560. 000 KG. steenkolen. ss. Boldon zal Maandag-avond weder vertrek ken. RIJNHOOGTE. Caub 28 November: 1.16 M; M. Huningen. 28 November: 1.15 M; M. Kehl 28 November: 1.52 M; M. Keulen. 28 November: 1.11 M; M. Mannheim 28 November: 2.14 M; M. Ruhrort 28 November: 0.39 M; M. Sinds 24 uur gevallen of gewassen. SCHIEDAM, 28 November. Binnengekomen van de haringvisscherijde loggers SCH 249, Emma, schipper A. Bal, 22 lastSCH 2.50, L. R. Koo lemans Beijnen, schipper J. A. Roeleveld, 19 last SCH 69, Clara, schipper J' Roeleveld, 28 last en de bommen SCH 266, Schepen Hoogenraad, schipper C. v. d. Toorn en SCH 85, Petronella. schipper W. Vink, met 11 last. 28 Nov. 80 Per Telefoon, 21/2 <y0 Nederland Zilver Metalliek 3 0/0 Portugal 44/2 °/o Turkije C 7 0/0 China 4 0/0 Japan 5 0/0 Binn. Mexico Venezuela Cultuur der Vorstenlanden Asahan Plantage Medan Tabak N. Asahan Tabak Rotterdam Deli Konink. Petrol Mij. Moeara Enim Common Schibaiff. 6 o/0 Peruvian 5 0/0 Trans Afrika Common Atchison Shares Erie Common Missouri 2e Missouri Common Mexican Shares 4 o/0 Mexican Norfolk Shares South. Rail. Union Canadian Prolongatie 73 46y8 4-3/8 89V, 114 549 1151/, M9/is 39'/8 331/2 733/4 351/2 1141/2 22/4 Wisselkoersen te Rotterdam, 28 November. Per Telegraaf. Londen kort f 12.04^ Disc. 3 pCt. Parijs - 47.92^ 3 Antwerpen - 47.80 3 Duitsche Rijksbankpl. -59.07^ 5 BEURS VAN SCHIEDAM, 28 Nov. 1904. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel voor de Beurs. Maandag 28 November. Moutwijn 101/2. per Hectoliter cont. zonder fust en zonder belasting. Namens de Commissie voor de noteering D. F. W. PRINS, Stemming: stil. Bond van Distillateurs: Moutwijn: f11. Jenever: f 15.50. Amst. proef f 17. Prima G ra a n s p i r i t u s f 20 a 21i/2. Spoeling: f 1.60. VEEMARKT TE ROTTERDAM 28 November. V ee-aunvoer en prijzen Magere runderen vette 78 stuks, le kw. f068., 2e kw. f 0.60 3e kw. f0.52. Vette en graskalveren 198 stuks le kw. fl. 2e kw. f 0.90 en 3e kw. f 0.82. Nuchtere kalveren stuk, schapen of lammeren 1289 stuks, le kw. f'0.50, 2e kw. t0.40, 3e kw. f 0.30, varkens 599 stuks, ie kw. f0.44, 2e kw. f0.40, 3e kw. f0.38, licht f36.a f34. De handel in runderen was traag, in schapen, lamineren en kalveren vrij goed, in varkens vlug. Vlas. Aanvoer 21756 steen blauw 3844 stui vers 3096 st. wit Zeeuwsch 2834 st., 3600 st. Groningsch als voren, Alles per steen. Kaas Geen aanvoer. Eieren Zeeuwsche f7.a f7.20 Overmaas- sc e f7.30 a 7. 0 per 100 stuks. Aardappelen, onveranderd, geen aanvoer, geen vraag. Lijnzaad. Ruime aanvoer. 7.50 a f8.50. ROTTERDAM, 28 November. Binnenlandsche Granen. De aanvoer was heden tamelijk groot. T ar w e. Beste soort nagenoeg onveranderd, overige soorten iets lager. Per 100 kg. f9.a f9.60. Rogge. Per heet. f5.40 a 5.60. Gerst. Winter en zomer kwamen niet van beteekenis voor. Chevalier p. 100 kg. 18,35 a f8.50. Haver flauw, Per 100 kg. f 7.a f 7,30. Witte b 00 n e n per heet. f 13.50 a f 14.25. Bruine Boon en per beet. f 10.25 a f 11.25. Blauwe erwten weinig vraag. Per heet. f7. a f7.10.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1904 | | pagina 3