Openbare Verknoping 11 De openbare les zal gehouden worden R. A. DE KROES, Laatste Berichten. TELEGRAMMEN. Scheepvaart. Burgerlijke Stand. Uitlotingen. Beursbericht van Amsterdam. Handelsberichten. Advertentie n. Donderdag 9 Februari a.s, Trekking 1 Februari. No. 61220 fr, 5000No. 22602 fr. 500 Nos. 63215, 27453 en 1081, elk fr. 300Nos. 68643 en 47803, elk fr. 25023234, 41737 en 32924, elk fr. 200. 677s I 2iH GESINA HISSING, (om contant geld). Toonbank, Koffiemolen, Schalen met Gewicht, Grutten-en Meel bakken e,n verderen Winkelop stand, Tafel, Stoelen, Glas-, Yerlakt- en Aardewerk etc. A Dam 13. ^chiedmn. nomen dat in dit artikel onder lading mede scheepsbenoodigdheden worden begrepen. Hoewel het begrip »lading" deze niet omvat, worden ze er.voor de toepassing van dit artikel toch toege rekend. Door deze bepaling worden gevallen als het bewuste, voor het vervolg door dit artikel bereikt. Nu de bepaling werd uitgebreid, kwam bet billijk voor, ook de ledig inkomende schepen die ledig uitgaan in het verminderd tarief dus 1/4 te doen deelen. Ten slotte wordt voor de toepassing van ge deeltelijk recht de eisch gesteld, dat de schepen niet langer dan 14 dagen hier vertoeven. B. en W. stellen den Raad derhalve voor om, akte nemende van hun verklaring dat door hen aan 's Raads uitnoodiging niet kan worden voldaan, te nemen liet besluit, dat in ontwerp bij de stukken is gevoegd. Volgens De Havenarbeider heeft een der pa'roons, de firma Brandjes en Dalmeijer, reeds ingewilligd 75 cents per last voor bakkenwerk te betalen. Verkoop grond Groenelaan. B. en W. stellen den Raad voor aan J. Maan te verkoopen den grond tusschen zijn woning en de N. O. rooilijn van de Groenelaan (15.35 c. A. grond tegen 0.15 c. A. van den Z. Hoek van per ceel L. no. 1709 en voor een som van f15 20). Op de uitvoering van «Gemengd Koor directeur de heer Bernard Diamant te Rotterdam, te geven op 22 Februari a.s. in de groote zaal der Officieren Vereeniging, zullen als solisten optreden, Mejuffrouw Phine de Bruijn, Sopraan, Den Haag. De heer Walter van Son, Tenor, 's-Hertogenbosch, en de Heer P. C. Brede- rode, Bas, den Haag. Uitgevoerd zullen worden «De Erste Walpur- gisnacht." van Mendelsohn, en »De Krenzfahrer van N. W. Gade. Gisteren-avond vergaderden de ka mers van Arbeid voor de voedings- en genot middelen zooals zij thans is saamgesteld. Deze Kamer bestaat uit de heeren F. J. Smit, J. H. Scheuerman en A. Vellekoop leden patroons (er bestaan twee vacatures) en de heeren A. Godschalk, G. Breure, ,1. L. Hilkhuijzen, J. Gun- newegh Hz., S. P. Martens leden werklieden. Tot patroon-voorzitter werd benoemd de heer F. h Smit, en tot werkman-voorzitter de heer Ad Godschalk; tot patroon-bestuurslid werd be noemd de heer J.H. Scheuerman en tot werkman bestuurslid de heer J. Gunnewegh, terwijl aan gewezen werd voor het eerste halfjaar als voor zitter de heer A. Godschalk, tot secretaris werd herbenoemd de heer J. E. van Riet. D e schietve reeni ging „Het Vaandel" alhier, zal een huishoudelijk en stedelijk con cours houden op Zondag 12 Februari a.s., des middags ten 12 uur, waarvoor eenige fraaie prijzen zijn beschikbaar gesteld. De Rotterdamsche haven. Na de verplaatsing van het Secretariaat van den Algemeenen Nederlandschen Havenarbeidersbond en de redactie van de Havenarbeider van Am sterdam naar Rotterdam, richt de redacteur van genoemd blad, de heer A. C. Wessels, zijn beken de violente critiek voornamelijk op de toestanden in de haven van Rotterdam. Deze week heeft hij in 't bijzonder over de onvoltalligheid van de ploegen, die met het lossen van booten belast zijn. De door hem bedoelde stuwadoors betaalden voor het lossen van kolen per kiel uit, alhoewel met bakken gewerkt werd. Daartegenover vermeldt liet blad ook uitzonde ringen op den regel, o.a. de Scheepvaart-Maat schappij, de firma Louwman en Wra, Muller Co., die 75 ct. per last betaalden met het extra- loon voor Zondagsarbeid. De 2 eerstgenoemden betaalden het volle bedrag, de laatste betaalde f240 extra-loon voor liet lossen van nog 600 ton kolen na Zaterdagavond 6 uur. Actie onder de Bootwerkers te Rotterdam. De algemeene havenarbeidersvereeniging «Stre ven naar Verbetering", te Rotterdam, afdeeling van den Nederlandschen Scheeps- en Bootwer- kersbond, heeft onder de havenarbeiders aldaar een manifest verspreid, waarin zij wijst op de groote drukte in de haven met het lossen van kolenbooten, als een gevolg van de staking in het Ruhr-bekken. De Vereeniging betreurt het, dat, hoewel een aantal bootwerkers weigeren die boo ten te lossen, de vakorganisatie te zwak is om de lossing te beletten. Voorts wijst het manifest er op dat verscheidene werkgevers, wetende dat te Rotterdam de boot werkers zeer slecht georganiseerd zijn, aan de werklieden niet het volle loon uitbetalen, voorts dat zij met minder volk in de ploegen werken, en dat zij, in plaats van per last, per kiel laten wer ken, wat ten voordeele van de werkgevers en ten nadeele van de arbeiders zou zijn, en dat zelfs het extra-loon voor Zondagsarbeid niet uitbetaald zou worden. Het manifest waarschuwt de bootwerkers zich hierdoor niet tot staking te laten verlokken, maar geeft den arbeiders den volgenden raad; «Eischt vóórdat gij den arbeid begint, uw loon, d.i. f0.75 per last met de bakken, 17.70 of f6.60 per kiel met de manden, f0.30 per ton voor het laden van spoorwegwaggons met de kraan uit den rivierlichter, voor Zondagsarbeid f 12, wat door de patroons in 1900 is toegezegd en thans door slechts weinigen hunner nog wordt betaald." Op last der Justitie is gister-mid- dag op de R. K. begraafplaats te Rotterdam een 25-jarige vrouw, Lorie Sand wijk, die op 21 Janu ari in haar woning in de Agniesestraat overleden is, opgegraven. Het lijk werd overgebracht naai de sectiekamer van het Ziekenhuis, om aan een gerechtelijke schonwing onderworpen te worden. Tengevolge van de zeer schrale ver dienste van de Scheveningsche haringvisschers verleden jaar, hebben verscheidene Schevening sche visschers voor de a. s. haringteelt zich te Vlaardingen doen aanmonsteren, omdat daar, wat niet te Scbeveningen het geval is, een vast week loon benevens percenten wordt uitbetaald. Het gevolg ecbter is, dat enkele reeders te Scheve- ningen, de vrouwen, meisjes en moeders der vis schers die zich te Vlaardingen hebben doen aan monsteren, van de boetschuren hebben wegge stuurd en zelfs gedreigd hebben hun de woningen te zullen opzeggen, wanneer niet geëindigd wordt met bet zich laten aanmonsteren Voor de Vlaar- dingsche visscliersvloot. De Scheveningsche ree ders zijn niet. geneigd den visscherman een vast, weekloon te garandeeren. Een station verbrand. Heden-nacht is bet station Soetermeer-Zegwaart afgebrand. De treinenloop tusschen Den Haag en Gouda ondervond daardoor veel vertraging. Tegenspraak. Uit 's-Hage seint men ons Het bericht in sommige bladen opgenomen, omtrent het voornemen van eenige ministers om zich na afloop der vierjarige periode terug te trekken, mist naar men van bevoegde zijde mede deelt, allen grond. Uit 's-Hage meldt men ons De minister van Binnenlandsche Zaken begaf zich heden-middag te 12 uur naar Amsterdam vanwaar hij ten 5 uur terugkeerde. Spoor svegdiefstal. Uit den Haag wordt ons gemeld Gedurende het vervoer per staatsspoor van Wageningen naar 's Gravenhage zijn ontvreemd 12 pakken sigaren, ieder pak inhoudende 10 kist jes van 100 stuks w. 0. merk «Canada" klein knakmodel en bestemd voor J. C. Koot en S. For tuin te 's Gravenhage. Uit Rotterdam meldt men ons De rechtbank veroordeelde heden, J. W. B. 47 jaar, van beroep koopman, te Schiedam, wegens ontduiking van de wet op gedistilleerd tot eene geldboete van 125.subs. 10 dagen hechtenis. J. W. v. S. tapper en wagenmaker te Schiedam, ook wegens ontduiking van de wet op gedistil leerd tot eene geldboete van f45,50 subs. 20 dagen hechtenis. J. v. d. W. tapper en sjouwerman, te Schiedam wegens pleging van een zelfde feit tot een geldboete van f 47.875 subs. 20 dagen hechtenis en f 50 boete subs. 20 dagen hechtenis. Moord. Uit Rotterdam meldt men ons nader In verband met de lijkopgraving van juffrouw A. K. Sand.wijk, huisvrouw van den kantoorbe diende J. F. Lorié, kan nog worden gemeld dat dan de justitie een huiszoeking is gehouden in de woning van de kantoorbediende aan de Alewijn Florisstraat, waarheen het gezin was verhuisd. Juffr. S. was 20 Jan. plotseling ongesteld geworden en overleed hetwelk de buren die het geval vreemd voorkwam aan de politie mededeelden. Inbraak. Men meldt ons D001- middel van inbraak in eene woning aan de Daendelstraat te 's-Gravenhage zijn ontvreemd f150 bankpapier, 2 gouden tientjes, 4 rijksdaal ders, een grooten zilveren broche met witte camee, en gouden broche met valsche diamanten bezet, 2 gouden oorbellen, 2 gouden breidoppen, een gouden dames-halsketting, een gouden trouwring gemerkt M.B. en 2 zilveren oorringen. De commissaris de lieer Dietz verzoekt opspo ring enz. Manuchin, is met het beheer van het ministerie van Justitie belast. WARSCHAU, 4 Februari. Te Sgersj Pabjanitza, Raidogosjtsji en Tsenstosjau hebben de werklie den gestaakt. Stakers uit den om trek van Dombrowo heb ben het station van den Weichselspoorweg ver nield. De treinen naar Warschau stopten te Strze- miesVce. SOSNOWICE, 4 Februari. Sedert eenige da gen is hier werkstaking. Het aantal stakers is ongeveer 40.000 Gister-ochtend is er een ver gadering gehouden. Alle sprekers drongen aan op behoud van de orde en rust in de straten en verklaarden solidariteit met Petersburg. De arbeiders hebben verscheidene eischen gesteld, o. a. den acht-uren-werktijd en minimum-loon. Na de vergadering zijn 12.000 werklieden naar Dombrowo getrokken, overal het staken door drijvend. Dank zij den maatregelen van de po litie, is de orde niet. gestoord. Patrouilles door trekken de stad. LODZ, 4 Februari. In de fabriek van Kunitzer hebben de militairen geschoten, waardoor zes personen gedood en acht-en-veertig gekwetst zijn. Een gedeelte van de werklieden heeft den arbeid hervat. In de fabriek Keiler wilde een troep stakers de werklieden verhinderen te arbeiden, waarop de militairen gebruik hebben gemaakt van de geweren. BJELOSTOK, 4 Februari. In bijna alle fabrie ken en werkplaatsen is de arbeid hervat. KALISCH, 4 Februari. De werkstaking duurt voort. De onderhandelingen tusschen vertegen woordigers van werklieden en fabrikanten zijn aangevangen. Schiedam, 4 Febr. Aangekomen s.s. Dalton, kapt. J. H. Ashton, van New-Castle met 1.600.000 K.G. steenkolen. Geboren: 2 Febr. Elisabeth Magdalena, doch ter van P. J. van der Sman en J. H. M. Koeners, Hoogstraat. Johannes Cornelis, zoon van M. Bijl en C. C. Puijh, Broersveld. Theodoras Henricus Johannes, zoon van C. A. M. Scheffers en W. A. M. Willemse, Dam. Geertruida Aloijsia Maria, dochter van R. L. van Lingen en G. A. van Litsenburg, Kortlandstraat. Neeltje, dochter van K. Dekker en A. J. Bot, Buitenha venweg. Josina Clasina Engelina Johanna, dochter van J. v. d. Ende en J. Koolschijn, Hoofd plein. 3. Willem, zoon van D. Nels en M. van Leeuwen, Hagastraat. Maria Margaretha, doch ter J. J. Prein en A. W. J. Oostrum, Lange Sin gelstraat. Hermina, dochter van W. M. van der Most en N. Buissaard, Noordvestsingel. 4. Elizabeth, dochter van W. P. Wenteler en E Tieleman, Noorderstraat. Johanna Hendrica, dochter van J. Oranje en H. Poort, Broersveld. Overleden: 2 Febr. Johannes Martinus Dahme, oud 83 jaren, Lange Achterweg. 3. Maria Mookhoek, oud 4 maanden, Korte S ingel- straat. Amerensie Kerdel, oud 79 jaar en 1 maand, weduwe van Tobias Blok, Heerenpad. 3 pets. TURKSCHE LOTEN 1870. Trekking 1 Februari* No. 1841389 fr. 300,000; No. 22*2142 fr. 25,000 No. 631624 fr. 10,000; No. 816198 fr. 10,000 ITAL. ROODE KRUISLOTEN 1885. Trekking 1 Februari. Serie 9948 No. 23: 20,000 lire; Serie 3271 No 17; 2000 lire; Serie 5077 No. 1 1000 lireSerie 5290 No. 3 1000 lire. LOTEN VAN VERVIERS. Per Telefoon, 4 Febr. DE OORLOG IN OOST-AZIË. LONDEN, 4 Februari. Reuter's correspondent bij het leger van generaal Okoe seint onder dag- teekening van 3 dezer via Foesan Een Russische afdeeling deed een aanval op Heikoutai, doch werd teruggeslagen, met achter- laling van 160dooden. Uit Rusland. PETERSBURG, 4 Februari (R T. A.) De j adjunct van den minister van Justitie, Senator 2V2 Nederland Zilver Metalliek 3 o/0 Portugal 41/2 °/o Turkije C 7 0/0 China 4 o/0 Japan 5 o/o Binn. Mexico Venezuela Cultuur der Vorstenlanden Asahan Plantage Medan Tabak N. Asahan Tabak Rotterdam Deli Konink. Petrol Mij Moeara Enim Common Schibaiff 6 e/o Peruvian 5 0/0 Trans Afrika Common Atchison Shares Erie Common Missouri 2e Missouri Common Mexican Shares 4 o/0 Mexican Norfolk Shares South. Rail. Union Canadian Prolongatie 791/j 1007s 66 i/s 80 47 44 (2 901/z 132 2581/2 556 114 871/2 437s 31»/. 80 341/4 121 Wisselkoersen te Rotterdam, 4 Februari. Per Telegraaf. Londen kort f 12.06| Disc. 3 pCt. Parijs - 48.3 Antwerpen - 47.87£ 3 Duitsche Rijksbankpl. -58 85 4 Officieele opgave van heden-middag van de filiale inrichting van het Kon. Met. In stituut te Rotterdam. Normale temperatuur te Rotterdam voor heden morgen 8 u. 0.9" C. Het gebied van hooge drukking breidde zich weer uit, doch daar de depressie over Noordelijk Europa zich verwijderde werden de verschillen minder groot. De temperatuur is over Scandinavië en het Zuiden van Frankrijk beneden de normale, in Zweden veel, in de andere landen is zij hooger dan normaal. In den voormiddag zijn de barometers hier te lande weinig veranderd De algemeene toestand duidt voor onze Streken op Westelijken wind. Temperatuur te Rotterdam te 11 u. 30 m. 6.6° C. Hoogste temperatuur heden-morgen 4 u. 6.3° C. Laagste temperatuur gister-avond 9 u. 2.2° C. BEURS VAN SCHIEDAM, 4 Feb. 1905. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel voor de Beurs. Zaterdag 4 Februari. M o u t w ij n f91/2per Hectoliter cont. fjonder fust en zonder belasting. Namens de Commissie voor de noteering D. F. W. PRINS. Stemming: willig. Bond van Distillateurs Moutwjjn: f 10. Jenever: f 14. Amst. proef f 15.50. Prima Graanspiritus f 20 a 211/2- Spoeling: f 1.70 AMSTERDAM., 3 Februari. Rogge op lev. zonder noteering. Raapolie (officieel) vliegend f 22Vj, 22 in de stad fMei f217/g; Sept./Dec. f21'/2. Lijnolie (officieel) vliegend tlö'/j, 15'/4; in de stad f Febr. Maart/Mei f 15Va? 158/» Juni/Aug. f '157/g157,Sept./Dec. f 16s/t Jan./ Mei f 17, 167/s- ANTWERPEN, 3 Februari. Petroleum Amerik. kalm, in locofr.lS1^) per Feb. fr. 181/2Mrt. fr. 183/4. Apr. f 19, Sept. 19l/i- BERLIJN, 4 Februari. Spiritus in loco PARIJS, 3 Februari. Spiritus (op. koers) prijsh per Febr. 46.75, Maart fr. 45.50, 4 md. van Mei 44.,4 laatste md. fr. 39.75. HAMBURG, 3 Februari. Spiritus vast; per Feb. mk. 263/4Mrt April 268/4 (z.f.) NEW-YORK, 3 Februari. Ma is, Western in loco 3 Feb. 51'/4; 2 Febr. 51. Tot onze diepe droefheid overleed plot seling onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot moeder en Zuster, Mejuffrouw Weduwe van FRANCIS.CUS JONKERGOUW, in den ouderdom van 74 jaren. Uit aller naam, A. W. F. JONKERGOUW. Schiedam, 1 Febr. 1905. De Notaris W. A. VAN DOLDER Dz. te Schiedam, zal op Maandag 6 Februari 1905, n.m. te twee uren, vóór het huis aan de Nieuiv- straat No. 2 verkoopen Een uur voor den verkoop te zien. 's avonds 79 uur, LAKTGkB HAVENT 131. Entree 5 cent. M. VAN DE VEN, Direktrice. Wit Brood en zuiver X *etnv«c!i Tarwe - brood, Lange, Blonde en Zoete Hescliui t, Eierkoeken, Sctaotsclibrood, Kleingoed, Zaatebsllen, Krakeliajea en OuimjJes.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1905 | | pagina 3