rpr°"nciaie V' Gemengd Nieuws. Kunst en Letteren. Laatste Berichten. TELEGRAMMEN. Begrafenis yan grootvorst Sergius. Burgerlijke Stand. Scheepvaart. Faillissementen. Agenda Beursbericht van Amsterdam. Handelsberichten. Geëindigd: S. O. V. IVa °/o 86 i3oya 21/2 van den heer Plooij, die, naar wij nader verne- rnen> bij J. C. Krabbendam. Zijlstraat 40, zal ge- stationneerd worden. Een commissie, bestaande uit de heeren Apel doorn en Des Bouvries, werd benoemd tot onder zoek van het vraagstuk aangaande de regeling van den eierenverkoop. De Voorzitter deelt verder nog mede, dat vanaf 15 Maart broedeieren verkrijgbaar zijn en weltot 1 Mei voor Orpingtons en Wyandottes, tot 1 Juni van Leghorns en Minorca's. De heer Cohen, afgevaardigde van de nieuwe afd. Rotterdam, brengt aan het bestuur een woord van dank voor hetgeen in het belang der V.P.N. door de afd. Schiedam is verricht en sprak den wensch uit, dat beide afd. steeds aangenaam zullen mogen samenwerken. Provinciale Crediet- en Spaarbank. Hier ter stede is opgericht de Naaml. Ven nootschap «Provinciale Crediet- en Spaarbank" ten doel hebbende, het verleenen van credieten en' voorschotten, onder persoonlijken of zakelijken waarborg, zoonoodig verstrekt door een polis van Levensverzekering. Het bedrag dezer polis moet ins ens gelijk zijn aan het te geven voorschot. ""ddelen voor Laar bedrijf benoodigd, zul- en, behalve uit het gestort aandeelenkapitaal, brieven611 uitgeven VRn schuld- ok het bedrijf van Spaarbank, tegen vergoe ding van vaste rente, zal door onze Instelling; ter nand genomen worden. V eigens art. 2 der Statuten zal het bedrag der ui e geven schuldbrieven hoogstens 5 maal het geplaatst maatschappelijk kapitaal mogen bedra- De Directie stelt zich als regel voor, bij het verstrekken van voorschotten te bepalen, dat de levensverzekering gesloten wordt bij de «Holland- e Algemeene Verzekerings-Bank" te Schiedam, ank reeds lang de behoefte gevoelt om men te weiken met een Voorschotbank, naar- 6nS aanvraëen v°or levensverzekering ^en an°^ ln verband met de te nemen Voorschot del in o-6 a'm^ragen om v°orschot zullen in behan- diet- W°'cen ge8even aan de «Provinciale Cre- Bank n a an'1 Waardoor bet bedrijf dier Bank reeds gedeeltelijk verzekerd is. 'L 6t g6^.en van voorschotten zal steeds de till m,°g jke voorzichtigheid worden in acht genomen, terwijl tot het verleenen van voorschotten vereïcht geVT Schuldbrieven de goedkeuring vormd uit H°rp Van 6£n Raad van Toezicht, ge vormd uit de Commissarissen. de hemn: M'- C. von Arnold Gilissen t. Rotterdam ^"'c. Badarts-Inepeclenr der Baden, te Sche.ening.n odder, Advocaat en Procureur, te Schie- am A. C. A. Nolet, Koopman en Dislillatenr te Schtedam; Mr. C. M. Schram de Jong „ff/" Tie] en TC de ^rr0ndissmt^^nk te r van Wienngen, Directeur der N V Amsterdam.1"""' M""t5clmP',Ü «Amsterdam" te Directeuren de heeren: G. W. van Bergen Walraven Jr., Schiedam en Mr. J. S. L. van Vierssen Prantzmann, Amsterdam. vierssen Gisteren-namiddag ongeveer 5 r is het 10-jarig dochtertje, van den heer Roetman wonende Nieuwsticht Midden, door een hond van zii twee6" '""d v r.0Chterbeen gebeten> waardoor ij twee wonden bekwam, welke door Dr. De Bruin zijn uitgebrand. üa m/16 en' Te Haarlem is een marinematroos van de »Beelonm, die pamfletten colporteerde gearresteerd. tv6/, f1 a k n S- Als gevolg van een loon- on ie hebben 17 metselaars aan de in aanbouw zijn e groete stoomsteenfabriek van den heer ra mg te .-Pekela (Gron.) 't werk gestaakt. Le eischen '24 cent loon per uur. Misdaud? Naar aanleiding van uitlatingen van zekeren F. te Hoogezand, is een nieuw pohtie-onderzoek begonnen naar eene waarschijn lijke misdaan, vóór- een reeks van jaren aan 't spoordok aldaar gepleegd, waarbij twee jongelie den verdronken. He geurige koffie! Naar aanleiding van eene mededeeling aan Het Volk dat door eene firma uit het Zuiden te Londen eene groote partij z.g. rotte koffie, die voor het gebruik te Londen is afgekeurd, is aangekocht om naar Nederland verzonden te worden, kan nog gemeld dat dooi de regeering maatregelen zijn getroffen om de verzending van dit bedorven materiaal te voor komen. Intusschen zijn reeds eenige balen verzonden, waarmede het staatstoezicht op de volksgezond heid in kennis is gesteld, om zooveel mogelijk de in consumtiebrenging dezer bedorven waar te gen te gaan. Druk bezoek bij een wonderdokter. Men schrijft uit Ginneken aan de 's-Hert. Ct. Tegen Donderdag a.s. zijn eenige waggons der Staatsspoorwegen gereserveerd van uit Tilburg naar Breda, tot overbrenging van ongeveer honderd bezoekers, die den wonderdokter te Ginneken (den heer F. Colson) willen consulteeren. Van station Breda zullen twee expres-trams de patiënten naar Ginneken vervoeren. 1 e e 1 eieren. Aan de markt te Goes was Dinsdag zulk een ruime aanvoer van eieren, dat de gemiddelde prijs daarvan slechts f2.80 per 104 stuks bedroe". Groote bran d. Uit Londen wordt geseind Len geweldige brand is gisteren uitgebroken in een van de talrijke motorwinkels in Long Acre bij Saint Martin Lane. De felle Noorderwind ver ijdelde lang alle pogingen om hem te blusschen. De vlammen sloegen over naar de huizen er naast en er tegenover, gevoed door massa's benzine. Vele buizen zijn vernield. Een eigenaardig testament. Te Col- mar, in den Elzas, is dezer dagen een leeraar aan het lycaeum, aldaar overleden, die een eigen aardig testament had gemaakt. Zijn vermogen, on- veer 25.000 mark bedragende, moest verdeeld worden tusschen de kinders van zijn collega's zijn mooie meubilair kregen de collega's zelf, en een legaat van 1000 mark was vermaakt aan het lycaeum, om te dienen tot bevordering van het onderwijs in het Duitsch. Uitvoering „Gemengd Koor." Gisteren-avond gaf de zangvereeniging «Gemengd Koor" in de Groote Zaal der Officieren- Vereeniging onder leiding van haar directeur, den heer Bernard Diamant, een uitvoering, die over het algemeen minder geslaagd magheeten. Vooral moet dit gezegd worden met betrekking tot het mannen- kooi-, waar èn tenor èn bas te zwak waren, ter wijl het geluid der tenorpartij minder mooi klonk. Ook de gelijkheid liet soms te wenschen over; daar men nu en dan daalde. Als solisten traden op Mej. Phine de Bruijn (Mezzo-Sopr.) uit Den Haag en de Heeren Walter van Son (Tenor) uit 's-Hertogenbosch P. C. van Brederode (Bas) uit den Haag. Het eerst werd uitgevoerd De eerste Walpur- gisnacht, vrij bewerkt naar een ballade, en gecom poneerd door F. Mendelssohn, die met Sehubert en Schuman, de muziekwereld met zoovele heerlijke scheppingen van weekelijke, lyrische muziek ver rijkt heeft. De heer Walter van Son gaf blijk een uitste kend zanger te zijn. Helder en schoon klonk zijn tenorgeluid, evenals de Mezzo Sopraan, Mej. de Bruijn. Ook het volle basgeluid van den heer Van Brederode klonk imposant. Na de pauze werd uitgevoerd Die Kreuzfahrer Dit nummer had meer succes dan het eerste, wat ook uit de herhaalde toejuichingen bleek. Een woord van dank en hulde mogen we echter niet onthouden aan den heer Bernard Diamant, die hier ter stede een goeden naam verworven heeft °P het gebied van muziek, en meermalen getoond heeft, dien naam te verdienen. Als pianist fun geerde de beer J. W. Balke uit Rotterdam die zich uitstekend van zijn taak kweet. Perosi. Don Lorenzo Perosi is gister-middag in Den Haag aangekomen en heeft intrek genomen in hotel De Twee Steden. De partij van den Heiland in het oratorium Het laatste oordeel zal bij de a. s. uitvoeringen worden gezongen door Pietro Venerandi. Aan genoemd werk zullen op de concerten, welke de dirigent der Sixtijnsche kapel in ons land komt leiden, eenige uitmuntende nummers van dezen meester voorafgaan o. a. het Praeludium van diens oratorium. Mozes (,,Mosè"/ en een suite voor violen. H. M. de Koningin, Z. K. H. de Prins der Nederlanden en H. M. de Koningin Moeder hebben, naar wij vernemen, voor de binnenkort te Rotter dam te houden Nijverheidstentoonstelling ieder een zilveren medaille geschonken. Men meldt ons heden uit Den Haag Met het oog op den tegenwoordigen stand dei- geldmarkt wordt nu het afdeelingsonderzoek in de 1 weede Kamer buitengewonen spoed gemaakt met het ter openbare behandeling voorbereiden van het ontwerp van wet tot het aangaan van eene Staatsgeldleening Na afdoening door de Tweede Kamer zal de ers e amei kort daarop er voor worden bijeen geroepen Uit Den Haag wordt ons gemeld De Commissie voor Koninklijke subsidie aan jonge Kunstschilders heeft als pensionnaires van H. M. benoemd de heeren Luns, tijdelijk te Brussel; Grondhoudt, te 's-GravenhageSlager, te 's Hertogenbosch Vre- denburgh, te Woerden Alardt, te 's-Gravenhage Gabrielse, te Edam; van Bladeren, te Laren! Lauwerse, te s Gravenhage Meelis, te Deventer Tijssen, te Driebergen Wiersma, te 's-Graven- hageLeurs, te Rijswijk; van de Wetering de Rooij, te Eindhoven. Rouwdienst. Men meldt ons uit Den Haag Heden werd in de kapel der Russische legatie alhier een eenvoudige rouwdienst gehouden, ter gelegenheid van de begrafenis van den grootvorst Sergius. De moord in Den Haag. Men meldt ons uit Den Haag Van het vonnis der rechtbank alhier, waar bij de metselaar D. wegens nishandeling den dood tengevolge gehad hebbende", gepleegd op den kastelein van E. op de Groote Markt, tot vijf jaar gevangenisstraf werd veroordeeld, is zoowel door den officier van Justitie, die wegens doodslag veroordeeling tot twaalf jaar had geëischt, als van de zijde van den veroordeelde hooger beroep aan- geteekend. Yan onze oorlogsvloot. 11. M. pantserschip DeRuyler, kapt. Wolterbeek, arriveerde heden, 23 Febr. van Nieuwediep te Tandjong Priok. DE OORLOG IN OOST-AZIE.] Japansche kolenstations. POBT LOUIS (Mauritius), 23 Februari. Onbe vestigde geruchten verklaren dat Japansche agen ten onderhandelen over den aankoop of het pach ten van verschillende eilanden bij de Seychel len, om ze als kolenstations te gebruiken. Generaal Stössel. FEODOSIA, 23 Februari. Stössel is gister avond vertrokken naar St,. Petersburg. Het derde eskader. FREDERIKSHAVEN, 23 Februari. Het derde Russische eskader is gister-avond in westelijke richting uit de Skagerbocht vertrokken. Uit Port Arthur. Het Wladiwostok-eskader. LONDEN, 23 Februari. Het bericht uit Tokio aan de Daily Telegraph meldt, dat reeds vijf kleine oorlogsschepen van het Port-Arthur eska der vlot zijn gemaakt. Onlangs kwam het Wladiwostok-eskader uit de haven, doch op het gezicht van het blokkeerende eskader ging het snel 'naar de haven terug. In Mantsjoerije. LONDEN, 23 Februari. De Daily Telegraph verneemt uit Tokio, dat de Russen, wier hoofd macht nog op den rechteroever van de rivier is, bezig zijn aan de Sha-ho ontzaggelijke verster kingen aan te leggen. Koeropatkin ziek. LONDEN, 23 Februari. Koeropatkin is her haaldelijk gezien, heen en weer reizende tusschen Kozanshi in het midden van het Russische front en Hankasai. Nu en dan gaat hij eens naar Moekden, waar hij woont in een gewoon Chineesch huis. Des avonds gaat hij naar het Wester-Sta- tion, waar hij slaapt in een trein, die steeds ge reed wordt gehouden, om oogenblikkelijk te kun nen vertrekken. De zware inspanning, die het bevel over zulk een uitgestrekte linie, met een zoo ont zettend groot aantal troepen van hem eischt, heeft ongetwijfeld zijn gezondheid aangetast. Tenminste er wordt gemeld, dat hij lijdt aan oogontsteking, veroorzaakt door de strenge koudemen zegt zelfs dat hij het tijdelijk gebruik van een zijner oogen verloren heeft. Het Noordzee-incident LONDEN, 23 Februari. De Engelsclie bladen spreken over het algemeen teleurstelling uit over het oordeel van de commissie te Parijs. Hoewel zij eenstemmig van meening zijn, dat Engeland zich bij dit oordeel moet neerleggen, beschouwen zij het toch als eene overwinning voor de Russi sche diplomatie. UIT RUSLAND. MOSKOU, 23 Februari. (R.T.A.) Verscheidene grootvorsten zijn gister-avond hier aangekomen, ter bijwoning van de uitvaart van grootvorst Ser gius. Grootvorst Wladimir zal de uitvaart niet bijwonen, daar hij ongesteld is. MOSKOU, 23 Februari. (R.T.A.) Heden had alher in allen eenvoud de begrafenis plaats van grootvorst Sergius. Vanmorgen werd een plech tige lijkdienst gehouden, waarna het stoflelijk overschot ter aarde werd besteld, in tegenwoor digheid van een groot aantal grootvorsten, de groothertog van Hessen, hooggeplaatste, adellijke personen en leden der hofhouding. Gehuwd: '23 Febr. M. van Voorden, oud 24 jaar en J. C. van Wieringen, oud 30 jaar. A. M. van der Gaag, oud 25 jaar en M. M. Pont, oud 19 jaar. Geboren: 2'2 Febr. Johanna Ida Maria, doch ter van H. A. M. den Brinker en A. C. C. Grij seels, Vriendschapstraat. Blyth, 23 Febr. Vertrokken ss. Zuid-Holland met steenkolen naar Schiedam. RIJNHOOGTE. Caub .23Februari: 1.50 M; 0.00 M. was. Huningen. 23 Februari: 0.86 M; 0.00 M. Kehl .23Februari: 4.27 M; 0.01 M. Keulen. ,23Februari: 2.09 M; 0.03 M. val. Mannheim23Februari: 2.12 M; 0.00 M. was. Ruhrort .23Februari: 1.65 M; 0.00 M. Sinds 24 uur gevallen of gewassen. Uit de Staatscourant. Uitgesproken: Arnhem, 20 Februari. J. W. van der Kley. muziekonderwijzer, te Oosterbeek. Rechter-com- missarisjhr. mr. W. E. Th. M. van der Does de Wiileboiscurator: mr. A. G. A. Ridder van Rappard. 's-Gravenhage, 21 Februari. G. van Zeeventer, sigarenhandelaar, aldaar. Rechter-commissaris mr. A. E. Groockewitcurator: mr. A. Schivier. W. J. H. Dresens, behanger te Maasstricht. J. Algera, voorheen bakker te Marssum. D. Drost Dzn., landbouwer, vroeger te Benne- kom. RECHTBANK TE ROTTERDAM. Woensdag, 22 Februari. Uitgesproken: De naaml. venn. tot exploitatie van onroerende goederen Honingerdijk aldaar, thans in liquidatie. Curator mr. W. Tabingh Suermondt. Max Behle H.Gzn., broodbakker, Schiedamsche- dijk 91, aldaar. Curator mr. A. Hijman. Rechter commissaris in beide faillissementen mr. K. W. Brevet. Opgeheven: Pieinier Louis Broekhoven, koopman, Zijdewin denstraat 81, aldaar, failliet verklaard 9 November. der publieke vermakelijkheden, concerten, ten toonstellingen, vergaderingen enz. SCHIEDAM: Raadhuis. Zaterdag '25 Feb. 3 uur. Openb. Vergadering Gezondheidscommissie. Musis Sacrum, Zondag 26 Febr. 12£ u. Maandvergadering afd. Schiedam Ned. R. K. Volksbond. Zondag 26 Febr. 8 u. Zangvereeniging St. Ce cilia Soiree Amusante. ROTTERDAM: Groote Schouwburg. 23 Febr. 8 u. Opera Italiana. Mefistofele Faust. 24 Febr. 8 u. Het Rotterd. Tooneelgezelschap. Kleine Menschen. 25 Febr. 8 u. Opera Italiana. Un Ballo in Maschera. 26 Febr. 8 u. Het Rotterd. Tooneelgez. Mr. en Mevr. Mongodin. 28 Febr. Het Rotterd. Tooneelgez. Oud Heidel- berg. Tivoli Schouwburg. 23 Febr. Tournee Schürmann. Inès Sandra. 24 Febr. Vereen. Rotterd. Tooneeiisten. Zwarte Griet. Sociëteit Harmonie. 1 Mrt. 8 u. II Giudizio Universale (Het laatste oordeel). 23 Febr. Per Telefoon, 21/2 o/o Nederland Zilver Metalliek 3 o/o Portugal Turkije C 7 o/q China 4 o/0 Japan 5 o/o Binn. Mexico Venezuela Cultuur der Vorstenlanden Asahan Plantage Medan Tabak N. Asahan Tabak Rotterdam Deli Konink. Petrol Mg. Moeara Enim Common Schibaiff. 6 o/o Peruvian 5 o/o Trans Afrika Common Atchison Shares Erie Common Missouri 2e Missouri Common Mexican Shares 4 o/0 Mexican Norfolk Shares South. Rail. Union Canadian Prolongatie 791/ï 45 931/, 149s/4 564 4I44/2 66 893/4 46 323 83 35 Wisselkoersen te Rotterdam, 23 Februari. Per Telegraaf. Londen kort f 12.08 Disc. 3 pCt. Parjjs - 47.95 3 Antwerpen - 47.87^ 3 Duitsche Rijksbankpl. - 58.90 3^ BEURS VAN SCHIEDAM, 23 Feb. 1905. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel voor de Beurs. Donderdag 23 Februari. Moutwijn 91/3. per Hectoliter cont zonder fust en zonder belasting. Namens de Commissie voor de noteering .1 D, E. W, PRINS, Stemming! vast. Bond van Distillateurs 1 J Moutwijn: f 10. Jenever: f 14. Amst proef f 15.50. Prima Graanspiritus f 20 a 20J£. Spoeling: f 1.70 AMSTERDAM, 22 Februari. Rogge op lev. zonder noteering. Raapolie (officieel) vliegend f 221/Ij 22 in de stad f—Mei f221/*; Sept./Dec. f223/,. Lijnolie (officieel) vliegend 116Va, 161/* in de stad f Maart f 16, 161/4 Maart/Mei f161/*, 16s/8; Juni/Aug. fl67/8, '17'/*; Sept./Dec. f !73/4; Jan. Mei f181/*. ANTWERPEN, 22 Februari. Petroleum Amerik. kalm, in loco fr. 181/2, per Feb. fr. I81/,, Mrt. fr. 183/4, Apr. f 19, Sept. 19Vj. BERLIJN, 23 Februari. Spiritus in loco PARIJS, 22 Februari. Spiritus (op. koers) gedruktper Febr. 42.25, Maart fr. 42.25, 4 md. van Mei 43.25, 4 laatste rnd. fr. 39.75. HAMBURG, 22 Februari. Spiritus flauw; per Feb. mk. 26; Mrt/ April 26 (z.f.)

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1905 | | pagina 3