VERKOOPING Ie HYPOTHEEK ipillg, gevestigd Schilder Glazenmaker, JOSEPH HUIMEll D. KOK, Lange Haven 18. Poffertjes- en Wafelsalon, DIRK HEIJSTEK, ROTTERDAM. Kapitaal beschikbaar Haagscheveer 18, Ingezonden Mededeelingen. Kerknieuws. Gemengd Nieuws. Scheepvaart. V isscherij-berichten. Faillissementen. Burgerlijke Stand. TELEGRAMMEN. Laatste Berichten. Handelsberichten. Adyertentiën. Openbare Vrijwillige van Particulieren en Instellingen, D. KOK, nabij den Doele, rijken diefstal van nieuw rood koper. De agenten- majoor van politie K. Schimmel en J. van Mastrigt "amen bij den uitdrager L. T. J. J. B. aan den Zwaanhals een partij nieuw koper in beslag. De °pkooper werd in verhoor genomen en de agenten vernamen, dat hij in den laatsten tijd verschillende Partijen rood koper voor 65 cent het kilo van de hand zette. Deze mededeeling gaf aanleiding tot het in beslag nemen van 250 kilogram van dit koper bij den heer M., op de Linker Rottekade en tot de overbrenging van den opkooper B. naar het politiebureau in de Lange Torenstraat, waar hij is opgesloten. Door den wachtman L. P., wonende in de Pie rstraat, aan wiens zorg de magazijnen bij nacht toevertrouwd waren, die daarna werd gearresteerd, 18 nog medegedeeld, dat de Belgische werklieden "h de R., uit Borgerhoudt. en J. F. v. d. B. uit hinth, als spoorlegger en baas in dienst van de bestolen maatschappij werkzaam, hem hebben 0yergehaald om hen na het sluitingsuur in die Magazijnen toe te laten, waaruit zij in den laat sten tijd bij herhaling zakken met nieuw koper, hoofdzakelijk laschstangen en kopstukken, ont vreemdden. De laschstangen werden voor het ver voer in drieën geknipt. De beide Belgen verdien den een weekloon van f 20 tot f 28ook de waker tverd ruim bezoldigd. De baas J. F. v. d. B. is ook aangehouden en evenals de waker en de opkooper, in het politie bureau opgesloten. De waarde van het gestolene, waarvan voorloopig niet meer dan ongeveer 300 kilogram in beslag genomen is kunnen worden, wordt op ruim duizend gulden geschat. Veel is vermoedelijk reeds in han den van derden overgegaan. De gearresteerde opkooper B., die in de Marine straat no. 5 woont, hield van de verschillende koopen, die h(j deed, geen aanteekening in de daarvoor bestemde registers, welke in beslag genomen zjjn. 25 cent per regel. BEHOORT SCHIEDAM TE HELPEN. Dit kleine artikeltje afkomstig van Schiedam ri'm. een groot aantal lijdenden hier ter stede helpen en .wij moeten, den edeïmoedigen geest v;an 01*zen buprman. bewonderen voor d© bereidwillig heid, waarmede hij1 spreekt om het goede nieuws v°or ons welzijn ife verkondigen. De heer J. Terwie!, wonende Hoofdstraat 53 te ^hiedamn, meldt ,ons: Vanaf het oogenblik, dat Mijn Vrouw piet Uw Foster's Rugpijn Nieren k 'hen begon, is het haar motgen gelukken een §r°ote verlichting te bekomen in haar nierziekte, waarmede zij reeds vijf jaren aangedaan was en die het hoofd had geboden aan allerlei genees- Unddelen. Gedurende ail dien tijd had zij1 hevige Pijn in den rug, armen, beenen, kortom door het gdheele lichaam, p) was buitengewoon vermoeid, ufgemat en Verzwakt, onophoudelijk had zij veel last van hoofdpijn. Het water kwam zeer moeilijk en pijnlijk pn met kleine hoeveelheden. De urine Was er,g troebel mot veel neerslag en verspreidde oen onaangename lucht. Alles wat zij hiervoor ge daan had, ,wajs zonder resultaat gebleven, totdat ZlJ ten plotte op aanraden van een kennis een doosje van ,Uw pillen liet komen. Zij hebben haar dadelijk ,een groote verlichting geschonken na pén doosje gevoeld© zij1 zich enorm veel hater. De pijn was minder en thans gaat zij 'teg eenigen tijd door met Uw pillen, om den Wortel Van het 'kwaad geheel en al uit te roeien. Dc ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is èn machtig U het publiek te Maken op elke wijze die U goeddunkt. indien gij pp de een of andere wijze lijdt aan de nieren, loopt 'gij1 gevaar een ontsteking aan de Meren te bekomen, steenen in de blaas, water- zhcht, suikerziekte enz. Want aangetaste nieren Senezen nooit van 'zelf; indien men ze ver waarloost en zonder hulp laat, is het einde nood- Verzeker U dajt men U de échte Foster's Rug- Mjn Nieren Pillen 'geeft, dezelfde die de heer erwiel gehad heeft. Zij zijn te Schiedam ver krijgbaar bij .de heeren KAPPELHOF HOVINGH 'Woorheen Frans .Visser). Toezending geschiedt ranco na ontvangst Van postwissel a f 1.75 voor of f 10.Voor zes doozen. Te Solo (op Java) heeft de eerw. heer Stiphout z\)n pogingen om een stuk grond aan te koopen, Kunstig gelegen en ruim genoeg voor den aanbouw e®n®r katholieke kerk met pastorie, met gunstigen Uitslag bekroond gezien. Iedereen, die weet, Met hoeveel moeilijkheden een dergelijke terrein- jUU'koop in de Vorstenlanden gepaard gaat, zal e8rijpen, dat we den pastoor van Solo van harte dezen uitslag gelukwenschen, aldus de Java- fost. j e groote schoonmaak in Ne w-0 r- ans. We hebben reeds medegedeeld, dat iede en in New-Orleans op last der autoriteiten een s vacantie zou krijgen om zijn woning enz. s goed te kunnen schoonmaken. 'e vacantiedag is nu voorbij en dat ze hoog 30Oft'ê> was is ten duidelijkste gebleken. Behalve de s man jdie met 300 karren de straten enz. die °nmaakten> hebben n°g duizenden inwoners *ieh vrijwillig daarvoor aanboden, daaraan meegewerkt,. Duizenden tonnen vuil zijn op dien eenen dag verwijderd. Er gebeurden tal van merkwaardige dingen. Een geneesheer werd in de gevangenis gezet, om dat hij weigerde zijn woning schoon te maken en ook niet wilde toestaan dat anderen dit deden. Een ander werd gearresteerd, omdat hij zijn regenbak niet had gesloten. In Howardstreet, vlak achter het Charity Hos pital, waar de straat blijkbaar een vuilweg was en sedert jaren er onooglijk uitzag, deed men een merkwaardige ontdekking. Daar bemerkte men namelijk, dat de straat, wat niemand wist, met houtblokken geplaveid was, maar dat zich daarop in den loop der jaren (sedert den burgeroorlog) een laag vuil had verzameld ter dikte van drie voet zegge ongeveer een meter Uit de woning van een welgesteld man, die op het oogenblik in Europa reist, werden twaalf vaten met allerlei vuil verwijderd en verbrand. Er hebben zich weer drie-en-zestig nieuwe ge vallen van gele koorts voorgedaan, waarvan zeven met doodelijken afloop, alle onder de Italianen der lagere klassen. Glasgow, 11 Augustus. Vertrokken s. s.Bunale, met steenkolen, naar Schiedam. VLAARDINGEN, 11 Augustus. Binnen van de haringvisscherij SCH 338 met 20 last, VL 133 met 12, VL 51 met 21, VL 116 met 15, VL 138 met 23 (2e reis), VL 44 met 16, VL 170 met 17, VL 45 met 25, VL 80 met 21, SCH 246 met 20, VL 105 met 11, VL 46 met 13, VL 135 met 20, VL 82 met 23, VL 128 met 17, VL 11 met 16, VL 95 met 12, VL 97 met 14, VL 123 met 12, SCH 104 met 20£ en SCIl 173 met 23 last pe kelharing. MAASSLUIS, 11 Augustus. Binnen van de haringvisscherij MA 27 met 56 ton, MA 120 met 182 ton, MA 56 met 154 ton. MAASSLUIS, 11 Augustus. Binnen van de haringvisscherijMA 112 met 168, MA 20 met 252 ton. VLAARDINGEN, 11 Augustus. Binnen van de haringvisscherijVL 132 met 154, VL 125 met 168, VL 14 met 196, VL 173 met 238, VL 174 met 224, VL 31 met 252, VL 43 met 224, VL 22 met 210 en VL 30 met 238 tonnen pekelharing. Prijzen waren heden voorvolleharing f 15.25 a f 15.50, maatjesharing f 13.25 t 13.50 per ton. Uit de Staatscourant. U itgesproken: Alkmaar, 8 Augustus. H. J. Bek, timmerman en aannemer, aldaar. Rechter-commissaris mr. E. L- Umbgrove; curator: mr. N. H. de Lange. Utrecht, 9 Augustus. F. T. Vahlkamp, rijwiel handelaar, te Bunik. Rechter-commissarisjhr. mr. H. J. M. van Asch van Wijckcuratormr. A. P. J. M. van Gils. Opgeheven: A. H. Stoelman Leysner, exporteur, handelende onder de firma A. Leysner en Co., verblijf hou dende te Bussum. Geëindigd: K. Klooster, te den Helder, vroeger winkelier. Schiedam. Geboren: 10 Aug. Dingeman, zoon van H. Opschoor en J. Holster, Buitenhavenweg. 11. Theodorus Joseph, zoon van J. H. van Haagen en C. A. van der Waard, Singel. Jacoba, dochter van D. Hoogenboezem en A. van Hoek, Oude dijk. Mina, dochter van J. Koning en T. van der Made, Kreupelstraat. 12, Martina Maria, dochter van J. J. D. M. van der Moezel en M. Schoenmakers, Leliestraat. Overleden: 9 Aug. Leonardus Antonius de Vette, oud 4 maaneen, Breedstraat 10. Marius Jan Nesse, oud 11 weken, Gedempte Broersvest. Bastiaantje, Hamerslag, oud 4 maanden, Hoofd straat. 11. Antje de Munnik, oud 79 jaar en 11 maanden, wed. van D. Middendorp, Kortland straat. Margaretha Jacoba 't Hart, oud 73 jaar en 1 maand, Lange Nieuwstraat. 12. Cornelis Caspar Hendrikus Swinkels, oud 70 jaar en 2 maanden, Singel. Uit Rusland. PETERSBURG, 12 Aug. Regeeringsbodte meldt, dat het onder voorzitterschap van den Tsaar op 1, 2, 3, 5 en 6 Augustus besproken ontwerp, betreffende de deelneming van volksvertegenwoor digers aan de uitwerking en beraadslaging van wetsontwerpen, die volgens de grondwet door den Rijksraad aan den Tsaar worden voorgelegd, vol gens de opvattingen van den Tsaar gewijzigd is. Het ontwerp zal in dezen gewijzigden vorm den Tsaar op diens bevel ter bekrachtiging worden aangeboden. Uit Engeland. LONDEN, 12 Aug. De secretaris van den ko ning seinde dat de geruchten omtrent een aan staande ontmoeting tusschen den Koning en den Duitschen Keizer ongegrond z(jn. Admirual Wilson. Men meldt ons uit 's-Hage De admiraal Wilson van het Engelsche eskader zal 17 Aug. met een tiental officieren de Residen tie bezoeken. Boni. De correspondent van het Ilbld. te Batavia seint Door bemiddeling van den opvoeder der Prin sen zijn alle rijkssieraden van Boni op plechtige wijze overhandigd aan den kolonel van Loenen. Op twee na hebben alle hoofden zich onder worpen. [Als in een modernen staat een vorst ten grave wordt gebracht, dragen hoogwaardigheidsbeklee- ders symbolen zijner macht op mooie kussens achter zijn lijkwagen. Ook bij troonsbestijgingen vervullen die ornamenten nog een rol, scepter, kroon, rijkszwaard en appel, mogen dan niet ont breken maar meer dan eene overleverings-betee- kenis hebben zij nietontbraken zij, menigeen zou dit betreuren als weer een oud gebruik dat verdwijnt, maar men zou er geen staatkundige beteekenis aan hechten. Dit is anders gesteld bij de volken injden Indischen archipel, waar rijkssieraden aan de vorstelijke waardigheid verbonden zijn in geen gebied wordt meer beteekenis aan de historische stukken ge hecht dan in de Celebesche staatjes. Wie in het bezit is der rijkssieraden, heeft daardoor de macht tot gebieden; wie heerschen wil zonder ken tee kenen van recht en macht wordt in het oog der bevolking niet als rechtmatig gebieder beschouwd, al zou hij overigens de beste aanspraken kunnen doen gelden. Onze expeditie had daarom tot taak Boni's voortvluchtigen vorst, maar ook de rijkssieraden van Boni, op te sporen en na te jagen.] Wegens üeursvacantiedag geen noteering van Effecten enz. Wisselkoersen te Rotterdam, 12 Aug. Per Telegraaf. Londen kort f 12.06 Disc. 2£ pCt. Parjjs - 47.97| 3 Antwerpen en Brus. - 47.85 3 Duitsche Ryksbankpl. - 58.90 3 AMSTERDAM, 11 Aug. Rogge op lev. zonder noteering. Raapolie (officieel) vliegend f238/4, 23'/t in de stad f per Sept./Dec. f22V4. L ij n o 1 i e (officieel) vliegend f 183/4, 18x/2 in de stad fper Aug. fSept./Dec. f 18, 18'/,, 18V4, 183/g per Jan./Mei fl87/„19; Juni/ Aug. f— ANTWERPEN, 11 Aug. Petroleum Amerik. kalm, in loco fr. 17^2, per Aug. fr. 17Vj, Sept. fr. 173/4, Oct./Dec. fr. 18—, BERLIJN, 12 Aug. Spiritus in loco PARIJS, 11 Aug. Spiritus (slotkoers) vastper 100 kilo per Aug. fr. 48.25 betaald, per Sept. fr. 45.75 a 46.25, per 4 laatste md. fr. 45.50, per 4 md. van Oct. fr. 38.75 beide betaald, per 4 eerste md. fr. 37.75 a 38.—. HAMBURG, 11 Aug. Spiritus kalmper Aug. mk. 17V2Sept./ Dec. 171/ï (z.f.) NEW-YORK, 11 Aug. Mais, Western in loco 11 Aug. 621/,; 10 Aug. 62—. VAN De Notaris H. B. E. BLAISSE te Schiedam, zal op Vrgdag 18 Augustus 1905, des voormid dags 11 uur, bij veiling, en op Zaterdag 26 Augustus 1905, des avonds 8 uur, bij afslag, telkens in het gebouw »Musis Sacrum" aan de Lange Haven te Schiedam, in liet openbaar verkoopen Een hecht en sterk goed onderhouden dubbel HEERENHUIS met bergplaats, zijgang en tuin, staande en gelegen te Schiedam, Tuinlaan no. 18, kadaster sectie L no. 430, groot 9 are 20 centiare. Het huis bevat beneden3 kamers, keuken en kelder, boven 2 groote voorkamers, 3 kamers en provisiekast en daarboven zolder en dienstbode kamer en is van vaste kasten gas- en waterleiding en verdere gemakken voorzien. Grondbelasting f80,78. Aanvaarding en betaling der kooppenningen 30 September 1905. Het perceel is te bezichtigen op Woensdag en Donderdag vóór de veiling van 10—12 en van 2—4 uur, op vertoon van een toegangsbewijs, afgegeven door genoemden Notaris, ten wiens kantore, Nieuwe Haven no. 149, nadere inlichtingen te bekomen zijn. tot eeer concurreerende rente. Nadere inlichtingen worden verstrekt door den Makelaar Lange Haven no. 18. De Notaris W. A. VAN DOLDER Dz. te Schie dam, zal bij veiling op Vrijdag 25 Augustus 1905, des voormiddags te elf uren, en bij afslag op Zaterdag 26 Augustus 1905, des avonds te acht uren, beide keeren in het gebouw Musis Sacrum", aan de Lange Haven, te Schiedam, verkoopen I. Een WOONHUIS en erve met open plaats en tuintje te Schiedam aan de Hoofd straat nr. 77, groot 129 centiaren. Verhuurd voor f21.per maand. Grond belasting f9.73. U. Een WINKEL- en WOONHUIS en erve met open grond te Schiedam aan den Singel nr. 122, groot 58 centiaren. In eigen gebruik. Grondbelasting f 14.34. III. Een PAKHUIS met vrije bovenwoning en erve te Schiedam aan de Westmolen straat nr. 11, groot 51 centiaren. In eigen gebruik. Grondbelasting f 14.33. IV. Een PAND en erve, verdeeld in twee woningen met pakhuis en werkzolder te Schiedam aan het Groenweegje nrs. 30 en 30A, groot 144 centiaren. Gedeeltelijk in eigen gebruik, gedeeltelijk ver huurd voor f2.50 's weeks. Grondbelasting f 16.08. Aanvaarding en betaling: 25 Sep tember 1905. Bezichtiging: op Woensdag en Don derdag in de week der veiling, des voormiddags van 10 tot 12 uur en des namiddags van 2 tot 5 uren, op vertoon van een bewijs van toegang. Inlichtingen en toegang shew ij zen zijn te bekomen ten kantore van genoemden Notaris, Nieuwstraat 30. Ondergeteekende JOSEPH HULHOVEN be richt hiermede aan zijn geachte stadgenooten, dat hij zich heeft als en en beveelt zich beieeui aan voor alle uaurmede in verband staande werkzaamheden, terwijl hij zich zal beijveren, door een prompte, nette be diening en het gebruiken van prima kwaliteit verf, de voetsporen te volgen van zijn overleden patroon, den heer L. PERQUIN, bij wien hij gedurende 24 jaar werkzaam is geweest. Zijlstraat No. 48. SHT" Boodschappen worden ook aange nomen Hoog straal 105, naast den heer Adams) bij Mej. Th. VAN BE POLL. Koopsom. Een Woonhuis met Tuinf 5000 Een Heerenhuis met Tuin- 6500 Een Heerenhuis met Tuin- 5600 Een Heerenhuis- 7600 Een Winkelhuis op goeden stand waarop f 3000 hypotheek kan gevestigd blij ven voor- 3300 Een Huis met Tuintje- 3200 Een Winkelhuis- 7000 Negen Burgerwoningen huuropbrengst f7000- 6600 Een nieuw Winkelhuis op uitnemenden stand3000 Een Koffiehuis met Bovenwoning - 8000 Zeven Weekwoningen huuropbrengst f364- 2800 Een Winkelhuis- 3250 Zoomede diverse andere Woon- en Winkel huizen, Pakhuizen enz. Nadere inlichtingen worden verstrekt door den Makelaar Ilit de Hand te koop.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1905 | | pagina 3