VEEN's zijn ie vertrouwbare ïnoaimiilelen. Het Dubbele Heerenbuis, G A C A O Starks Tandpoeder, TandpastaenMondwater Ingezonden Mededeelingen. TELEGRAMMEN. Kerknieuws. M isscherij-berichten. Laatste Berichten. Handelsberichten. Advertentie n. Burgerlijke Stand. op Zaterdag, 26 Augustus 1905, de meest délicieuse drank. s S* Jits® w w wzw w w, Z Z ZZO z zw, ZQ ZW zo zw wzw zo HOFLEVERANCIERS. FABRIEK TE SNEEK. eerste in Indië. Daar verkoopt men Blumbacher en Munehener versch gebrouwen. We hebben dus ook onze brouwerij, als het nu maar lukt, zegt het Bat.Nbld. Vreeselijke dood. Een oppasser uit het 2inneloozengesticht te Ville Evrard, nabij Parijs, nam, toen hij in den kelder eenig werk verrichte, een verstikkende lucht waar, die uit den oven ^er centrale verwarming scheen te komen. Hij Waarschuwde den bestuurder en deelde hem ah Ujn vermoeden mede, dat er doode ratten in den oven lagen. Den volgenden dag kon met den stank door het geheele gebouw rieken en gingen eenige mannen in den kelder om den oven schoon te maken. Toen zij de deur daarvan openden, moesten aUen de vlucht nemen en eerst nadat men gerui- men tijd lucht door den kelder had laten stroomen, kon men den oven weer naderen. Een oppasser, met een lantaarn bij zich ging er in. Daar wachtte hem een afgrijselijk schouw spel. In een hoek van den oven, op den rooster, zat ineengedoken een mensclielijke gedaante en toen deze er uitgehaald was, herkende men haar Mleen nog aan een kam, die in de haren stak, als het lijk van mevrouw Gaucher, een verpleegde hie sedert een maand vermist werd. De lijkschou wing bracht aan het licht, dat de arme vrouw van honger was omgekomen. Een harer armen had zij geheel verslonden. Men meent, dat haar doodstrijd acht dagen moet geduurd hebben. Waarschijnlijk is zij uit een der zalen ontsnapt etl heeft zij den kelder weten te bereiken, die nooit werd afgesloten. Daar zal zij een schuil- Piaats in den oven hebben gezocht en de deur achter zich dichtgetrokken hebben, die van binnen niet weer geopend kan worden en zoo gaf zij zichzelf aan den hongerdood prijs. (II. v. A.) Zeldzame bruiloft. Te Verjux, Saóne, 2al op 20 dezer maand de honderdste verjaring Worden gevierd van een wijnbouwer dier plaats. He man van getrouwd en zijne vrouw, die de beste gezondheid geniet, is 9"2 jaar. Zij zijn ge huwd sedert '1830. Bij het feest zal er een stoet zijn van 80 -jarigen, allen in costumen van 1830. He eereknaap van het bruidspaar, de neef van deu man, is 86 jaar oud, de bruidsjuffer 87. Avonds hebben er groote feestelijkheden plaats <m een groot banket. De honderdjarige, die nog eene goede stem heeft, zal liedjes zingen uit zijn jongen tijd en het bal openen met zijne vrouw. Yreeselijke misdaad. In een der water closets van het station Nouveau Saleure (Zwit serland) heeft men Zondag het lijk gevonden van een vijfjarig meisje, dat schandelijk mishandeld en het hoofd afgesneden was. Het kind is herkend als zekere Louise Arm zi) was met haar andere zuster gaan wandelen en zij waren samengebleven, tot zij door den op tocht van een muziekgezelschap van elkander ge scheiden werden. Sedert dien heeft men het kind uiet meer gezien en de moordenaar heeft niet het minste spoor achtergelaten. In een bosch nabij Aarau heeft men het lijk gevonden van eenen man, zager van beroep, die Zelfmoord had gepleegd. Het gerecht onder zoekt of er eenig verband bestaat tusschen deze twee feiten. De opschudding is groot, vooral omdat zulk een vreeselijke misdaad op klaarlichten dag kon ge pleegd worden, zonder dat iemand er iets van be merkte. spreekgestoelte opgevolgd door den directeur van het domkoor »Victori", die een welkom toeriep aan zijn ambtgenooten uit de verschillende landen en vervolgens eenige mededeelingen deed. De voornaamste ijveraars en geleerden op het gebied van den gregoriaanschen zang uit bijna alle landen van Europa en Amerika waren aanwezig. Ter gelegenheid van dit congres is een feest uitgave verschenen van de hand des heeren Mai tin Vogeleis te Straatsburg. Het voornaamste gedeelte daarvan vormt de verhandeling van Konrad von Zabern »De]modo bene contandi choralem cantum in multitudine personarum" (over de wijze om koraalgezang goed te zingen met medewerking van vele personen). Het boeksken bevat ver schillende kerkelijke hymnen en een korte biografie van den Elzasser Paus Leo den IXen. Civiele ambtenaren, die tot lid der Doema ge kozen worden, moeten van hun ambt afstand doen. PETERSBURG, 19 Aug. De bladen vernemen uit Moskou, dat bij de ontvangst der Zemstvo- vertegenwoordigers de nieuwe gouverneur-generaal Durnowo verklaarde geen particuliere bijeenkomst van het Zemstvo-congres in Moskou meer te kun nen toestaan, nu de kwestie der Staatshervorming door het manifest van 19 Augustus beëindigd is. LONDEN, 19 Augustus. De Daily Mail meldt, dat de Engelsche vloot, onder bevel van Sir Art hur Wilson, Kopenhagen en Stockholm zal bezoe ken, maar geen Noorweegsche haven zal aandoen. Weerkundige Waarnemingen van Zaterdag 19 Aug. 's morgens tusschen 7 en 8 uur. PLAATSEN. 25 cent per regel De bekende apologeet, pater Ludwig von Ham- merstein S. J. is te Trier in 73-jarigen ouderdom overleden. Gevaar voor instorting. Een deel van Eet beroemde Alhambra te Granada loopt gevaar m te storten. De Spaansche regeering heeft last gegeven tot onmiddellijke herstelling over te gaan. Spoorwegramp. Bij Kingstone (Noord- Garoline) zijn de locomotief en drie waggons van een personentrein in de Elisabeth-rivier gevallen. Het aantal verongelukten is nog niet vastgesteld kunnen worden, maar moet zeer groot zijn, He oorzaak van het ongeluk was, dat de draai brug niet gesloten was. Tweede int irnatioaaal Congres voor den Gregoriaanschen zang. Nadat Z. H. Paus Pius X door zijn »Motu Hroprio" van 22 November 1903 een nieuwen krachtigen stoot had gegeven aan de beoefening Van den Gregoriaanschen zang en in Maart van het volgende jaar ter gelegenheid der Sint- Gregoriusfeesten te Rome een internationaal congres voor den kerkzang had plaats gehad, wilde men in Duitschland van den eerstdaags vergaderenden Katholiekendag gebruik maken om een tweede congres te organiseeren, hetwelk een •fieer practisch doel zou nastreven. Vandaar dat °P de bijeenkomst van katholieke muziekgeleerden, die Woensdag-avond te Straatsburg geopend werd, kwesties van zuiver theoretische beteekenis zullen Hjn uitgesloten. In welk een levendige deelne- ming dat congres zich mag verheugen, bewijst Wel het beste de bijzonderheid dat de zaal, waar de zoogenaamde begroetingsvergadering plaats had, Veel te klein bleek, zoodat een massa bezoekers niet konden worden toegelaten, Er werden aan den ingang der zaal 650 entréekaarten in ontvangst genomen. In zijn begroetingsrede stelde de aarts- Priester Kieffer, van Straatsburg, het karakter Van dit congres in het licht en noemde het een practische voorbereiding voor de invoering van den traditioneelen kerkzang. Hij werd op het LONDEN, 19 Augustus. De Daily Mail ver neemt uit PortsmouthSato, die nu en dan als woordvoerder van de Japansche delegatie optreedt, zeide, dat hij voor zich persoonlijk, onvoorwaarde lijk van meening is dat de vrede tot stand zal komen. PORTSMOUTH, 19 Augustus. De protocollen zullen Dinsdag worden geteekend. Dè zittingen zijn tot dien dag verdaagd om dan beiden partijen gelegenheid te geven hare regeeringen te raad plegen. De eindbeslissing berust toch te Peters burg en te Tokio. De vredeskansen schijnen thans te berusten op de mogelijkheid van een compio- mis; tenzij Japan op een of twee hoofdpunten toegeeft zal de conferentie tot geen resultaat lei den. Witte is nog niet voornemens op eenig punt toe te geven maar het is mogelijk dat hij voor Dinsdag van den Tsaar de machtiging ontvangt in den afstand van Sachalin toe te stemmen. In dien Japan dan op de andere punten niet toegeeft, zal de conferentie nog te vergeefs zijn geweest. Hier wordt openlijk gezegd, dat Roosevelt zijn invloed aanwendt bij de regeeringen te Petersburg en te Tokio, om tot een compromis te komen. PORTSMOUTH, 19 Augustus. Naar men meent, poogt Roosevelt een ontmoeting te bewerken van een der Russische en een der Japansche gedele geerden te Oyster bay, ten einde met hem te overleggen over een compromis. Dit is de eenige hoop, om het afbreken der onderhandelingen op Dinsdag te voorkomen. PORTSMOUTH, 19 Augustus (later.) Men meldt, dat president Roosevelt den Russischen gedelegeerde baron Von Rosen verzocht, onmiddellijk naar Oysterbay te komen, daar de president hem een telegram van uiterst vertrouwelijk karakter moet mededeelen. PETERSBURG, 19 Augustus. De thans afge kondigde wet op de instelling van een Rijksdoema bevat°in 63 artikelen de volgende bepalingen Aan de machtsbevoegdheid van de Doema zullen worden onderworpen alle vragen betreffende het voorstellen van nieuwe, de wijziging, uitbreiding, tijdelijke opheffing of geheele intrekking van be staande wettenvoorts zal de Doema hebben te beslissen over de instelling, beperking of afschaf fing van ambten, en over alle quaesties die de be gro°otingen van de ministeriën en van het rijk, de Staatsgoederen en alle Staatsinkomsten betreffen. De Doema zal bestaan uit 412 leden, die vol gens een afzonderlijk kiesreglement voor den tijd van vijf jaren worden gekozenzij hebben onbe perkte vrijheid van meening en van spreken. Mi nisters en afdeelingschefs kunnen geen leden dei Doema zijn. De voorstellen, die door de Doema behandeld zijn, worden aan den Rijksraad onderworpen en vervolgens ter beslissing aan den Tsaar voorgelegd. In het afgekondigde manifest verwijst de Tsaar naar zijn manifest van 26 Februari 1903, dat aan de verbetering van destaats-organisatie gewijd was. De Tsaar vervolgt dan Ik acht thans den tijd gekomen, om afgevaardigden uit het geheele Russi sche Rijk bijeen te roepen, die voortdurend een werkzaam aandeel zullen hebben aan de invoering van wetten. Om dit doel te bereiken zal aan de hooo-ere autoriteiten een lichaam ter zijde gesteld worden, dat de taak hebben zal wetsvoorstellen voorloopig uit te werken, daarover te beraadslagen en de staatsbegroting te onderzoeken. Op deze gronden hebben wij goed gevonden, onder behoud van den grondslag der autocratische macht, een Rijksdoema in te stellen. Deze wet heeft betrekking op het geheele Rijk, behalve enkele streken, waar buitengewone toe standen bestaan. PETERSBURG, 19 Aug. In het kiesreglement voor de Rijksdoema wordt bepaald: Het geheele aantal leden bedraagt 412. Van dezen worden er 28 gekozen door de steden. De verkiezing heeft plaats in kiesvergaderingen, die in Petersburg en Moskou uit 160 leden, in de overige plaatsen uit 80 leden bestaan. Van de verkiezing zijn uitgesloten: de vrouwen, mannen beneden 25 jaar, leerlingen der militaire opleidings-instellingen, soldaten, nomaden, vreemde onderdanen, en zij die wegens faillissement of desertie veroordeeld zijn. De verkiezingen zullen plaats hebben onder toe zicht van den minister van Binnenlandsche Z iken, bij geheime stemming, door middel van balletjes. Een candidaat kan slechts in een district worden gesteldhij moet Russisch kennen. GEVONDEN DOOR EEN INWONER TAN SCHIEDAM. Er zijn veel mannen en vrouwen in Schiedamj die met een verdrietige huidziekte aangedaan zijn ze hebben misschien aambeien of prikkelende huiduitslag en tevergeefs hebben ze getracht ge nezing te bekomen. .Voor zulke inwoners zal de volgende, openhar tige verklaring van iemand uit hun buurt een welkom, bemoedigend nieuws zijn. De heer H. Bezemer, wonende Dwarsstraat 30 te Schiedam, zegt onsTwintig jaar lang werd ik geteisterd door droge aambeien, somtijds waren zij bloedend en vooral bij stoelgang had ik nu en dan vrij wat bloedverlies. Al het mogelijke heb ik hiertegen aangewend, maar nooit gelukte het mij genezing te bekomen; toen ik Uw I os tein's Zalf toepaste, kon ik na vijf of zes dagen een groote verbetering waarnemen. Ik had niet meer de minste pijn of jeuking en zag dat mijn ongemak verdween nadat ik tien dagen met Uw zalf doorgegaan was, was ik tot mijn onuitspreke lijke vreugde geheel en al van deze lastige kwaal verlost. Ik ondergeteekende verklaar, dat het bovenstaan de waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Verzeker U dat men U de échte Foster's Zalf geeft, dezelfde die de heer Bezemer gehad heeft. Ze is te Schiedam verkrijgbaar bij de heeren K APPEL HOF HOVINGH (voorheen Frans Vis ser.) Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a fl.75 voor één of f 10.voor zes doozen. Bodö Christiaajisund. Skudesnaes Stornoway Malin Head Valentia, Scilly Holyhead. St. Mathicu Biarritz Cherbourg Wick Shields Sylt Hamburg Groningen Helder. Rotterdam Vlissingen Gris-nez Haparanda Hernösand Stockholm Neufahrwasser. Kopenhagen. Breslau Munchen. Dresden Carlsruhe. Maastricht Parijs- Clermont. Njce(Obs.340M. U V __T (U T3 d 1 CQ bID G T3 a o (/3 C r ai G G o g C c S H 753.8 741.9 746.0 742.6 745.2 761.2 763.0 755.7 764.6 767.8 763.4 740 5 749.2 753.0 755.7 756 7 757.5 759.5 760.2 762.8 759.0 759.6 762.1 753.9 763.0 764.1 761.2 762.2 761.1 763.6 765.0 763.1 0 ZZO ZZW NW. W NW, ZZO NNO ZW ZWi W, ZW ZW WZW betrokk. bewolkt, zw. bew. bewolkt. regen bewolkt, zw. bew. bewolkt, licht bew. zw. bew. betrokk. id. zw. bew. regen id. Licht bew. bewolkt, id. I licht bew WNW Wi onbew. betrokk. id. zw. bew. regen licht bew, zw. bew. id. bewolkt, betrokk. regen onbew. id. 14.4 17.7 14.1 11.1 12.2 14.4 15.6 13-9 15.2 22.0 11.4 11-7 13.3 14.7 17.4 15.3 16.5 16.4 16.8 14.2 1.44 15.8 1.50 16.4 15.4 17.5 18.3 20.2 15.5 15.4 19.3 2.32 SCHIEDAM, 19 Augustus. Binnengekomen van de haringvisscherij de logger S. D. M. 90, Liduina, schipper J. Bal, met 28£ last haring. VLAARDINGEN, 18 Augustus. Binnen van de haringvisscherij SCH 322, stm. Jb. de Jager met 22 last pekelharing en 1 last steurharing, Prijzen waren heden voor: volle haring f 15.87^ maatjesharing f 14 per ton (eerste kosten). H. M. Evertsen gestrand. II.M. pantserschip Evertsen, dat ter gelegenheid van het bezoek der Engelsche vloot te IJmuiden buitengaats geankerd lag, is van zijn ankerplaats verdreven en benoorden de pieren gestrand. De sleepbooten Hercules, Simson, en Cycloop verlee- nen hulp. Het is ruw buiig weer, met aanschie tende zee. Een later telegram meldt De Evertsen is vlotgesleept door de sleepbooten Simson, Hercules, Cycloop, en Willem van de firma van Eijk te Schiedam. Derde telegram. De Evertsen komt naar binnen, om te onderzoeken of het schip schade geleden heeft. Het vertrek van het Engelsch eskader is voor loopig uitgesteld. Vierde telegram. De Evertsen heeft een sleep tros van een der sleepbooten in den schroef ge kregen, waardoor deze onklaar werd, terwijl ook schade aan het roer werd beloopen. Overigens kreeg het schip, zoover bekend, geen schade, hoewel het zwaar gewerkt moet hebben. De bovengenoemde sleepbooten hebben de Evertsen binnengebracht. Het Eng. eskader heeft, naar men ons verder meldt, hedenvoormiddag veiligheidshalve de ankers gelicht en deze iets verder uit den wal opnieuw laten vallen AMSTERDAM, 18 Aug. Rogge op lev. zonder noteering. Raapolie (officieel) vliegend f233/4 23 in de stad f per Sept./Dec. f 225/aMei f22 22i Lijnolie (officieel) vliegend f 191/4, 19; in de stad f—per Aug. f—Sept. f 19Sept./Dec. f191/»» 19Vi; per Jan./Mei f 193/4, 195/„, 193/4 Juni/Aug. f 201/2. ANTWERPEN, 18 Aug. Petroleum Amerik. kalm, in loco fr. 17V2, per Aug. fr. 17i/j, Sept. fr. 173/4, Oct./Dec. fr. 18—. BERLU1S, 19 Aug. Spiritus in loco PARIJS, 18 Aug. Spiritus (slotkoers) flauwper 100 kilo per Au" fr. 49.25, per Sept. fr. 48.25 a 48.50, per 4 laagste md. fr. 40.50 a 41.—per 4 md. van Oct. fr. 38.75 betaald, per 4 eerste md.fr. 37.50 a 38. HAMBURG, 18 Aug. Spiritus kalmper Aug. mk. 17- Sept./ Dec. 17(z.f.) NEW-YORE, 18 Aug. Mais, Western in loco 18 Aug. 62—; 17 Aug. 6IV2. Schiedam. Geboren: 16 Aug. Aaltje, dochter vanJ. F. Wöhler en J. W. Westendorp, Groenelaan. 18. Johannes Jodocus, zoon van J. J. Brökling en E. C. Hartendorp, Kortlandstraat. Overleden: 18 Aug. Levenlooze dochter van P. J. Jobse en M. Jobse, Vijgensteeg. VLAARDINGEN. Ondertrouwd: Simon van Aperen, 22jaar, en Leentje Neeltje Leentfaar, 20 jaar. Cornells Johannes Gulik, 23 jaar, en Neeltje Roodenburg^ 24 jaar. Anthonij Knottenbelt, 26 jaar, en Auguste Margaretha Elisabeth Schutt, 25 jaar. Gehuwd: Heijn Bakker, 28 jaar, en Maria Poortman, 27 jaar. Geboren: Adrianus, zoon van S. Kattes taart en B. Bevaart, Maassluisschedijk. Antje, doch ter van J. F. L. Ball en A. Den Draak, Delftsche veer. Jakob, zoon van J. Groen en W. C. Van Neck, Prins Hendrikstraat. Kornelis, zoon van A. Biesheuvel en P. Van Nimwegen, P.K. Dros- saartstraat. Caub Huningen Kehl. Keulen 19 Aug. 19 Aug. 19 Aug. Mannheim. 19 Aug. RIJNHOOGTE. 19 Aug.2.52 M 3.31 3 48 2.45 4.63 1.88 M; M; M; M; M; 0.10 M 0.07 M 0.17 0.11 0.00 0.08 Ruhrort 19 Aug. Sinds 24 uur gevallen of gewassen val was val Allen die iets te vorderen hebben van, of verschuldigd zijn aan de nalatenschap van wijlen den Heer W. VAN DER SMAN, in leven geneesheer alhier en 14 Juni jl. overleden, worden verzocht daarvan opgave of totaling te doen vóór 15 September aanstaande Broersvest 13. des avonds 8 uur, in het Gobouw sMusis Sacrum" aan de Lange Haven te Schiedam. met Bergplaats, Zijgang en Tuin te S c h i e- d a m, Tuinlaan no. 18, groot 9 are 20 centiare, staande in veiling op f 12.500. Inlichtingen te bekomen ten kantore van den Notaris H. B. E. BLAISSE, Nieuwe Haven no. 149.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1905 | | pagina 3