Ingezonden Mededeelingen. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Faillissementen. Kerknieuws. Laatste Berichten. Yisscherij -berichten. M andelsberichten. aangereden, waardoor beiden tegen de straat vielen. Het meisje zag haar paraplui eenigszins be schadigd. De fietsrijder gaf voor, dat het meisje plotseling voor zijn rijwiel was gekomen, wat het meisje ontkende. Heden-morgen vielen de vijf-jarige E van Waalwijk van Doorn en de zeven-jarige E Stolk, beiden nabij de Koemarkt van het paard waarop ze zaten. Stolk bleef bewusteloos liggen en werd binnen gebracht in het tramhuisje, waar de hulp van een dokter werd ingeroepen, op wiens advies hij, naar huis gebracht, met koude compressen op het hoofd verzorgd werd. Eerstgenoemde bleef ongedeerd. UIT VLAARDINGEN. Door den heer L. van der Knoop, rijwielhandelaar, is aan de Vereeniging »ïlardinga een groote zilveren medaille aangeboden, als prijs voor de wielerwedstrijden te houden op 31 Aug. a. s. Eveneens is door den Algemeenen Nederland sen Wielrijdersbond een zilveren medaille be schikbaar gesteld voor het bondslid dat in de af- deeling; versiering van fietsen, door de jury be kroond zal worden. m'n parapluie waardis. Nu heb ik er genoeg van. »Neem me niet kwalijk", zei de chef van de advertentie-afdeeling, »maar als u geen succes gehad hebt, ligt dat alleen aan u. U hebt de ge schiedenis verkeerd aangepakt. Probeer t nog n keertje, maar laat mij dan de advertentie opstellen. En hij schreef slndien de persoon, die, zooals duidelijk gezien is, verleden Zondag uit de Peters- kerk een zijden parapluie heeft meegenomen, die hem niet toebehoorde, gespaard wil blijven voor ernstige onaangenaamheden, en als hij gaarne zijn goeden naam behouden wil, dan moet hij bedoel de parapluie onmiddellijk bezorgen bij den eigenaar High Street 10. Zijn naam is bekend en zal, in dien de parapluie niet binnen vier-en-twintig uur terug is, in dit blad worden gepubliceerd." De advertentie had een schitterend succes. Een uur nadat ze in de krant gestaan had, vond de held van het verhaal, thuiskomend van 'n wan deling, veertien zijden parapluies, die tijdens z'n afwezigheid waren bezorgd. Aan alle was een papiertje gespeld, met het verzoek om de onaan gename geschiedenis niet verder te vertehen. nissen van beteekenis is. In tegenstelling met kinderen beleven volwassenen vaak in den droom gebeurtenissen, die ver achter hen liggen. Behalve den leeftijd oefent de plaats, en ook de nationaliteit invloed uit op den droom. Bij kinde ren kan door droomen gemakkelijk een bijna zie kelijke vrees in 't leven geroepen worden, daarom moet hun omgeving zorg dragen geen voorstellingen bij hun wakker te roepen, die droomen tengevolge zouden kunnen hebben. Dus geen verhaaltjes van spoken of van den boeman. Veel nieuws heeft dr. Yewel niet gevonden, en een middel om ons van 't lastige droomen af te helpen ook al niet. Maar misschien ontdekt hij dat 25 cent per regel. de reis van Papendrecht naar Borkum met bazalt- steen. Met harden aannamenden Westenwind zei lende, raakte het op de Borkumer-vlakte op lager wal aan den grond en heesch de noodvlag. De reddingboot vertrok derwaarts en bracht de opva renden behouden te Borkum. Met het opkomen van den vloed werd bemerkt, dat het schip voor zijn anker in vlot water lag. De passagiersboot Kaiser Wilhelm ging er heen en wist het schip op sleeptouw te nemen en te Borkum in de haven te brengen, waar bleek dat het door het werken zwaar lek was geworden. Aan schipper Blaak werd onder eenige voorwaar den vergunning gegeven om aan boord te gaan. Een Moordaanslag. Met groot geraas kwamen eergister-avond in een kruidenierswinkel °P den hoek van de derde Oosterparkstraat en de Eikenweg te Amsterdam twee vrouwen binnen lopen. De kruidenier, de heer D. Koene, die achter zijn winkel in een magaiijntje aan het Werk was, kwam naar voren en zag toen juist een man binnenkomen, zwaaiende met een drie- duims-beitel. De vrouwen scholden en de man schold en de kruidenier trachtte de twistenden tot bedaren te krengen, wat hem ten slotte ook in zooverre ge lokte, dat de man, een zekere P. Spaan, zijn beitel in den.zak stak en de deur uitging. De beide vrouwen verlieten, eveneens voortdu rend kijvende, den winkelde eene sloeg de Wes terparkstraat in, de andere M. van der Meulen, v°lgde den man met den beitel die den Eiken- Weg was opgegaan. Laatstbedoelde vrouw was nu door Spaan, wien zij verlaten had en die inmid dels bij de andere vrouw (de tweede, die in den kruidenierswinkel was binnengekomen) was gaan wonen, opgewacht. Hij deed haar verwijten over haar weggaan van hem, lokte daardoor ook wooiden uit en zoo volgde de bedreiging met den beitel en de vlucht in den kruidenierswinkel. Maar toen daarna vrouw Van der Meulen Spaan volgde niet alleen, maar hem ook bleef naroepen, schijnt de man woedend te zijn geworden. Een eindje verderop toch keerde hij zich om en stak haar eensklaps den beitel diep in den buik. Spaan werd door voorbijgangers gegrepen en aan de politie overgeleverd, terwijl vrouw Van der Meulen werd opgenomen en, na eerst door di. Cijfer, die kort bij het Oosterpark woont, te zijn verbonden, naar het O. L. Vrouwe-gasthuis ge bracht werd. Vergiftiging. In Melspe bij Schwelm zijn twintig menschen onpasselijk geworden, nadat zij vanille-pudding gegeten hadden. De dokters von den vergiftige bestanddeelen in de vanille mis schien was het wel kunstmatige vanille. De meeste zieken zijn nu weer aan de beterhand. Een reuzenslang als „Globetrotter. Ojp Vele Engelsche oorlogs- en koopvaardij schepen houdt d|e bemanning er een lievelings dier op na, dat golukaajnibrengend heet te zijn, antilopen en beren zloowel als apfen èn gazellen worden .aan boord gienoimen, ja, de matrozen van het zeilschip Glendoor hebben zelfs een boa con strictor uitverkoren, 'tls werkelijk een prachtig exemplaar, t diertje heeft nota bene de respec tabele lengte Van zes, meter. Riki, z.ooals steeds door de matrozen genoemd wordt, heeft reeds verscheidene keeren de reis om de wereld meegemaakt. Voo-r drie jaar werd ze in de nabijheid van de Orinoko geVaingein en zou naar een Amerikaansche menagerie, overgebracht worden. Op reis weid ze echter ziek en haar eigenaar, een neger, was ten sllotte maar blij haar Voor e|en kleinigheid aan den kapitein Van de Glendoor van de hand te kunnen doen. Aan 'boord herstelde RiM spoedig en na eenige dagen reedsl schuifelde ze genoegelijk op 't dek rond. Spoedig was »e de Vriendin van alle matrozen en Volllgde hen even trouw alsi een hond, verscheidene reizen h|eeft ze al aan boord mee gemaakt. Op 't oogeriblik resideert Riki in Londen, maar helaas, haar gewondheid laat vfeel te wfenschen oVer, de dame lijdt aan gebrek aan eetlust. Ze wordt hoe langer hoe magerder en is er haast niet toei te bewegen d<e muizen, die de scheeps jongen steeds opnieuw Voor haar vangt, te ver orberen. We zullen voor haar en Voor de beman ning hopen, dat de1 toestand der jonge dame spoedig eten gunstige wending nefomt. In. de tropieh is helt een zeter gewoon verschijnsel boa's als huisdieren, te 'zien fungeerien. Overdag hujst de slang in helt strüo, op d© daken, eerst tegen den aVond komt ze te voorschijn om op de rabtenjacht te gaan, die, echter meier als sport beschouwd wordt, wanit Verorberen doet ze haar buit hoogst zelden, 's morgens drinkt ze water, dat de Vrouw des huizes dn een nap voor haar gereCd gelzet befeft en dan Verdwijnt ze weer. Wel is waar vertellen de anboorlingtefn dat dfe slang in den stal sluipt en. daar stilletjes de koeien gaat melken om zoodoende' in haar levens onderhoud te voorzien, maar dat verhaaltje hoort natuurlijk thuis in bet rijk der legenden en fabelen. WAAROM IS DIT WAAR Omdat het gieizegid wordt door een onzer bu ren en niet door iemand, die 100 kilomefers of meer Van hiier verwijderd ais', en omdat liet bewezen kan worden. De hoer J. die Gr.aaff, wonende Taborstraa.t 37 te Rotterdam, meldt ons: Reeds geru,im)en tijd had mijn vijfjarig dochtertje erg veel pijn te doorstaan in haar zij en rug. Onophoudelijk be'kliadgde zij zich oVer scherpe, snijdende ste ken 'ito de 'lendenen, zijl sliep zteer pnr.ustig en •/onder aanleiding moest zij veel transpireren. De mine kwam mot een branderig gevoo! en was steeds erg troebel, en bfat kostte mij! groote moeite het arme kind Voedstel te doen gebruiken. Zij was geen meester over haar wafer on0V~ houdelijk maakte zij haar bed nat. Mij w,- ten niet wat wij moesten beginnen want of schoon zij Voortdurend onder behandeling was ziaven wij toch dat zij moer en meter achteruit gitog Haar gelaatskleur was betelehiaal gelei ge worden en alle levenslust wals gewlekten, de des kundigen zeiden, dat zij aan blaasontsteking leed. Toen ik zooVeiel gun* berichten Vernam om trent Uw Foster's Rugpijn Nieren Pillen, wensch- te ik deze door mijn kind te lafen proberen. Ik wals zeer Verwonderd en blijde, toen Jk, na dat zij één doosje gebruikt had, beterschap kon waarnemen. Na drie weken was zij gebed ge nezen; van de vroieigere pijn bemerkte zij mets nveier en zij kreelg we^r eetlust en kleur en uit diepe dankbaarheid zal ik waar ik kan i u muntend geneesmiddel atanbgVelen. Ik ondergeteekende verklaar, dat het oxux staande waar is en, machtig U, het pubhek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Het geVaar dat een nierziekte na zich sle oen kan De nierziekte komt zachtjes, aan iep men kan haar jaren onder de leden biebhen zon der dat de< lijder de ware oorzaak zijner kwaal kent. Misschien heeft hij hoofdpijn, pijn in de leden, zenuwpijn, heuppijn, rheumatiek, een ge voel van overspanning en buitengewone prikkel baarheid of vermoeidheid en neerslachtigheid, hartzwakte, waterzucht enz. Verzeker U, dat men U de échte Foster's Rug pijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die de heer de Graaff gehad heeft. Zij zijn te Schiedam verkryg- baar bij de heeren KAPPELHOF HOVINGH (voorheen Frans Visser.) Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel k fl.75 vooi één of f10.voor zes doozen. Caub Huningen Kehl. Keulen Mannheim. Rukrort RIJNHOOGTE. 26 Aug. 2.33 M 26 Aug.2.98 M M; M; M; M; 26 Aug.316 26 Aug.2.33 26 Aug.4.18 26 Aug.1.58 0.00 M 0.00 M 0.00 M 0.10 M 0.09 M 0.07 M val Sinds 24 uur gevallen of gewassen. Schiedam. Geboren 24 Aug. Maria, dochter van H. van Gent en N. van der Neut, Rotterdamsche dijk. 26. Lena, dochter van J. Schop en J. Bakker, Hoofdstraat. Ernstig ongeluk. Te Bern was men bezig van gewapend beton, een bijgebouw van den stads schouwburg op te trekken, dat zou dienen tot berging van tooneelbenoodigdheden. Lergisteren is bet heele bouwsel in ingestort. Drie menschen zijn gedood, een aantal gewond en drie anderen wor den nog vermist. Onder de dooden is ook de Bernsche beeldhouwer Hagen. Bestuurbare luchtballon. Santos Dumont heeft Maandag-avond boven de zee en het strand te Trouville zijn ballon no. 14 beproefd Het luchtschip heeft eeu schroef van voren. De motor dient niet om voort te sturen, maar om te draaien, Het schip bewoog zich met het grootste gemak, met of tegen den wind. Advertentiesucces. Dat advertenties succes hebben zal heden-tendage wel door niemand betwist worden. Ieder koopman weet, dat de bloei van zijn zaak in rechtstreeksche verhouding staat tot het geld, dat hij voor advertenties uitgeeft. Maar de opsteller der annonces moet voorzien zijn van geest, overredingskracht, slimheid en een kenner zijn van de menschelijke ziel. Bezit hij bovengenoemde eigenschappen niet, dan is het succes nihil. Dat bewijst ook de volgende geschiedenis, ver teld door de Monthly Review. Een koopman te Londen had op een Zondag morgen in de kerk zijn parapluie vergeten. Hij had het ding al jaren lang en was er aan »ge- hecht" geraakt. Om het terug te krijgen adver teerde hij in een veelgelezen blad: »Verloren in de Peterskerk een mooie, zijden parapluie. Wie ze terugbrengt zal een goede belooning ontvangen. Verscheiden dagen verliepen, maar de parapluie kwam niet terug. Op een morgen verscheen onze man op het administratiebureau der courant en begon uit te varen. »Ik heb het vertrouwen in 't veelgeroemde adverteeren verloren," zei hij. »Ik heb nu voor de advertenties al tweemaal zooveel uitgegeven als Machinale taarten. Een Amerikaansche courant vertelt van een machine uitgevonden door een ingenieur uit Pittsburg. Met deze merkwaar dige machinerie kan men maar eventjes drie dui zend vruchtentaarten per uur fabriceeren en een paar mannen zijn er slechts noodig om de machine te bedienen. De verschillende schotels worden gevuld met deeg, dat geheel gaar te voorschijn komt, dan worden de vruchten er op gelegd, geheel gereed komt het gebak uit de tweede oven, een bizonder vernuftig uitgedacht mechaniek bestrooit de taart met de noodige suiker en nu is de lekkernij gereed om naar te klanten gebracht te worden. 't Mooiste van de zaak is, dat de aldus bereide taarten zouden uitmunten door heerlijken smaak. De phychologie van den droom. Droomen doen de meesten onzer en zonder onder scheid vinden we 't hoogst onaangenaam. Als 't onderwerp droomen ter sprake wordt gebracht, dan weet een ieder te verhalen van ontzettende angstmomenten, zooals hij ze wakend nooit kende. En waren de droomen een enkele maal van pret- tigen aard, zooveel te erger nog, dan volgde bij 't wakker worden bittere teleurstelling. Het raadselachtige wezen van den droom is, als zooveel raadselachtigs, nog niet opgelost. In den laats ten tijd hebben de psychologen aan dit ver schijnsel groote opmerkzaamheid gewijd. Het British Medical Yournal beschrijft een nieuw onderzoek, ingesteld door den Amerikaanschen psycholoog Yewel. Deze heelt een formulier met 14 vragen gezonden aan vrouwelijke studenten en met de antwoorden hierop omvangrijk studiemate riaal verkregen. Hieruit kon Yewel vooreerst bepalen, dat droo men door suggestie verhinderd kunnen worden. De leeftijd der menschen is van groote betee kenis voor de levendigheid en den inhoud van den droom. Kinderen plegen te droomen van gebeurtenissen, geschied, onmiddellijk voor ze sla pen gingen, terwijl voor de droomen der volwas senen meer de gewichtigheidsgraad der gebeurte- Z D H de Bisschop van Roermond heeft heden in de kerk van het H. Hart te Maastricht de H. Wijding van het Priesterschap toegediend aan de volgende eerw. heeren der Sociëteit van Jezus Aloysius Gielen, Aloysius van de Kant, Antomus van Aernsbergen, Henricus Wilbers, Hermanus Vaal, Antonius Hoogstraten en Franciscus kee rakkers. Naar men verneemt, is de zeereerw. pater dr Vullings benoemd tot overste van het Missiehuis te Arnhem, in opvolging van den hoogeerw. pater dr. Okhuijzen, die benoemd werd tot provinciaal Uit de Staatscourant. Uitgesprokens Dordrecht, 23 Augustus. N. II. de Graaf, koop man te Zwijndrecht. Rechter-oommiesaris mr. H. vdn Rolghem dei Joissdin d© Jong; curator mr. J. van Draoge1. LeeiuwiaRLten, 22 Augustus. A. C. van der Linden, meubelmaker aldaar. Rechter-commis saris mr. D. Z. van Duyl; curator H. Hooger- •beets. v Breda, 8 Augustus. H. A. van Dalsum, meu belmaker aldaar. Rochter-qommissaris jhr. mr. A. J. J. van Sasse van Ysseltcurator mr. W. Jngehhoiusk. Dit faillissement is den 22sten dezer ppgie- htevten. Zwolle, 24 Augustus. G. van Langen, timmer man te IJselmuiden. Rechter-commissarismr. Teltingcurator: mr. J. van den Oever, te Kampen. Haarlem, 24 Augustus. M. van der Leest, win kelier aldaar. Rechter-commissaris mr. A. van de Koppel Gz.curator: mr. H. Ph. de Kanter. Amsterdam, 23 Augustus. Augustus. K. Zalmstra melkslijter en veehandelaar aldaar. Rechter-com missaris mr. J. W. Hysinga curator: mr. G. M. Vroesom de Haan. Dordrecht, 24 Augustus. A. Huiskens, bierhan delaar, aldaar. Rechter-commissaris: mr. G. Rib- biuscurator mr. W. Dicke. Alkmaar, 22 Augustus. H. Hesterman, koffie- brander aldaar. Rechter-commissarismr. D. van Houweningecurator: mr. F. H. G. van der Hoeven. 's-Gravenhage, 22 Augustus. C. van der Kuy, timmerman te Voorburg. Rechter-commissaris mr. A. E, Croockewit; curator: mr. L. P. Dene kamp- Geëindigd; G. vian ZoeVemter, 's-Gravenhage. G. Gijssen, sigarenmaker ©n koopman, te Gies- sen-'Nien'wkerk. Vernietigd: S. van Lier, te Amsterdam. Het onweer. Heden-middag ontlastte zich boven deze gemeente een hevig onweer. Tijdens den hevigsten slag schrikte vrouw DeW oil in de Laan zoodanig, dat zij bewusteloos op straat viel. Zij werd in de woning van vrouw Bos, in genoemde straat, binnengebracht. Een uur na het ongeluk was zij nog niet bij kennis. Een inmiddels ontboden geneesheer achtte baar toestand zoo ernstig, dat zij met mocht worden vervoerd. De bliksem is heden-middag ingeslagen in ons bureau in de Boterstraat, zonder echter schade aan te richten. SCHIEDAM, 25 Augustus. Binnengekomen van de haringvisscherij SCH 113 Johannes, F. Ver boom, met 22; SCH 167 Jan van den Toorn, B. Pronk, met 20 last en SDM 17 Calharina, J. Ros, 20 last, SCH 167, Jan'van der Toorn, sch. A. Pronk, met 25 last; vertrokken naar zee SDM 21 Maria, sch. W. Taal, SCH 69 Clara, sch. J. Roeleveld, beiden voor de tweede reis. VLAARDINGEN, 25 Augustus- Binnen van de haringvisscherijSCH 305 met 20 last pekeR haring, SCU 434 met 25, VL 195 met 32 (2e reis), SCH 321 met 21, VL 38 met 35 (2e reis), SCH 336 met 23, SCH 349 met 17 en SCB 337 met 19 last. Brand. Te Zaandam heeft heden-nacht een ernstige brand gewoed in de stoomverf- en vermsfabriek Holland". Het vuur deelde zich mede aan het pakhuis sKaashuis" van de firma Klaas Blans, dat echter weinig schade bekwam. De schade door het afbranden der fabriek met aanwezigen voorraad verfstoffen, olie enz. wordt geschat op f40.000. Alles was verzekerd. Stranding. De reeds gemelde tjalk Vertrouwen, schippe Blaak, was 23 dezer van Delfzeil vertrokken op Wisselkoersen te Rotterdam, 25 Aug. Per Telegraaf. Londen kort 12.07Disc. 2^ pCt. Parjjs - 47.97^ 3 Antwerpen en Brus. - 47.90 3 Duitsche Ryksbankpl. - 58.95 3 AMSTERDAM, 25 Aug. Rogge op lev. zonder noteering. ANTWERPEN, 25 Aug. Petroleum Amerik. kalm, in locofr. 17Vj, per Aug. fr. 171/», Sept. fr. 173/4, Oct./Dec. fr. 18—. BERLIJN 26 Aug. Spiritus in loco - PARIJS, 25 Aug. Spiritus (slotkoers) kalmper 100 kilo per Aug. fr. 47.a 46.75 betaald, per Sept. fr. 43.50 betaald, per 4 laatste md. fr. 38.50 a 38.75, per 4 md. van Oct. fr. 36.50 a 36.75, per 4 eerste md. fr. 35.75 a 35.50 betaald. HAMBURG, 25 Aug. Spiritus kalm; per Aug. mk. 17— Sept./ Dec. 17(z.f.) NEW-YORK, 25 Aug. Mais, Western in loco 25 Aug. 61 Vr 24 Aug. 61V». was val

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1905 | | pagina 3