HOOG SPEL. fit Brai m Zuiver Zeeuw! TarwetaoJ, zn9 Prima OfllSÖIOIIII. Verschillende soorten in VILTEN PANTOFFELS, I Triple-Sec „Cointreau" I van W erktuigenien Spoorweg-materieel STOOMKETELS. DIESELMOTOREN. Bar"il"se"s VADEMECUM Beste ei peiioopste Mitater der well. Prijs f 1.S0 per flacon. MELK-CHOCOLADE PETTE, Schoollaarzen geregen en geknoopt. De alleen-verkoop van VOETBALLAARZEN Wed. R. A. DE KROES, SPECULAAS. Fabrikanten van Wi om uit de hand te eten, Kerknieuws. FEUILLETON. Advertentiën. JAN VAN KATWIJK, waaronder met SCHAPENVACHT gevoerd. OPLEIDING VOOR EXAMEN EN PRACTIJK. Gebruik 's avonds en 's morgens gevraagd wordt, wegens verblijf in Ned. Indië. Het bizondere van het geval bestaat daarin, dat voor zoodanige vrijstelling een bewijs van verblijf in onze koloniën moet overlegd worden voor 31 Aug. Bedoeld jongmensch bevond zich op dien datum wel in de Indische wateren, doch nog niet op het vaste land, zoodat een bewijs van den Gouverneur- Generaal niet kan overlegd worden. De militiewet stelt echter nog de gelegenheid open, om een zoodanig bewijs te krijgen vóór de afkondiging van de lijst der militieplichtigen. Dit is thans geschied. De vraag is nu, of onder die omstandigheid zijn verzoek om ontheffing zal ingewilligd worden. Lastige A us lander. Uit Winterswijk wordt gemeld Hoe weinig consideratie de Duitsche politie met in hunne oogen lastige Auslander heeft bleek gister weer opnieuw. Een Hollander, die reeds 25 jaar in Duitschland woont, en al dien tijd voor zich de kost had verdiend, werd ten vorigen jare ziek, waardoor hij genoodzaakt was, eén kleine ondersteuning te vragen. De kleine som, die de man ontving, scheen de Duitsche politie voldoende te zijn, hem als «armlastige" over de grenzen te zetten. De werkstaking te Berlijn. Nadat het centrale werkstakingscomité van de electriciteits werklieden een bereep op het vak-scheidsgerecht had gedaan, verklaarden de betrokken directies zich daarbij niet aan te sluiten, maar bereid te zijn onder persoonlijk voorzitterschap van den president van het scheidsgerecht den toestand met de arbeidersbesturen te bespreken. Z. D. H. de Aartsbisschop van Utrecht is voor nemens aanstaanden Maandag naar Rome te ver trekken, om het bezoek «ad limina" te brengen. De eerw. paters Conventueelen hebben in hun provinciaal kapittel tot provinciaal (Nederland en België) gekozen den hoogeerw. pater Joseph Uit terhoevetot provinciaal secretaris den zeer- eerw. pater E. Fassbender, tot custodis de zeereerw. paters A. v. d. Bol en M. Cuveliertot paters gardiaan, te Hal den zeereerw. pater D. Berx, te Brussel den zeereerw. pater B. v. d. Perre, te Leuven, (rue de Tielemont) den zeereerw, pater D. Kortman en (rue de Bruxelles) den zeereerw. pater F. Huisman, te Urmond (Holl. Limourgj den zeereerw. pater J. Diris, tot magister professorum den zeereerw. pater Th. Matthyi, met pater L. Dehaas tot assistenttot novicenmeester den zeereerw. pater L. v. Rooij met pater H. Hendrix tot assistent; tot tijdelijke definitoren de paters A. Vollmer en A. Huppertz. Den 28en Augustus herdacht de eerw. zuster Antoinette te «Weltevreden", die bijna 40 jaren in Indië heeft doorgebracht, den dag, waarop zij vijftig jaar geleden te Venray het religieuze kleed der Zusters Ursulinen aannam. Pelgrimstocht naar het H. Land. De 'leider der Iiollandsche pelgrims naar het H. Land, de weleerw. heer Am. Suijs, schrijft aan den Tijd onder dagteekening van 19 Sep tember: Constantinopel door een lichte mist gezien, die de opkomende zon slechts met moeite kon ver dreven, vertoonde zich in al hare schoonheid en pracht. Vooral de Aya Sophia trok het gezicht. En de uren, dat wij op de landing moesten wachten, werd met voldoening een enkel vers uit dr. Schaepman's meesterstuk voorgelezen. De Turken waren tamelijk lastig, wijl er zoovele bommen gevonden zijn op verschillende punten der stad. Ieder paspoort werd met nauwgezetheid gevisiteerd en menig boek klampten zij aan. Wat verrassing, dat in Constantinopel ons Hollanders kwamen verwelkomen, de zeereerw. pater Stam uit Schiedam de eerw. broeder der christelijke scholen, een broeder uit Maastricht, en de eerw. broeder capucijn Van Moorsel uit Budel. Nu begon het bezoek der ontzaglijke moskeeën. Het intreden in de Aya Sophia maakte u in den Roman van E. PHILLIPS OPPENHEIM. 32) Zij draaide zich om, even verbaasd als hij. Lord WolfenWat doet gij hier Ik zou u hetzelfde kunnen vragen. Zij stond op. Zijt ge gekomen om mij te zien Ik had niet 't minste vermoeden dat ge hier waart. Haar gelaat kreeg harde trekken. Natuurlijk niet. Ik was gek genoeg een oogen- blik te gelooven, dat gekomen zoudt zijn al hadt ge hei wel geweien. ik begrijp niet waarom ge dat zegt. Inte gendeel. Doch zy viel hem in de rede üch, ik weet wat ge wilt zeggen. Ik ben weggeloopen van Juf. Selby en heb u niet eens bedankt. Ik heb zelfs geen boodschap voor u ach tergelaten. Ge begrijpt zeker wel waarom, nietwaar Ik begrijp met wat ge hier doet. Het is mijn nieuwe betrekking. Ge begrijpt dat ik daarnaar moest uitzien. Er is niets vreemds in- Ik plaatsteeën anonce en kreeg deze betrekking. waren zin des woords duizelig, zoo'n machtige ruimte omspannen door zoo machtige gewelven, die opstijgen van eenige reuzenkolommen. Hier genoot de bouwkundige vooral, maar ook ieder, die wat voor schoonheid gevoelt. Des Zon dags woonden wij bij de eerw. paters Assu'mptio- nisten, die zich in alles naar de Grieksche gebrui ken wisten te voegen, om maar te werken aan de lang begeerde eenheid der Kerk, een plechtige Grieksche Mis bij. Zulk een Mis moet men bijgewoond heb ben om er zich een denkbeeld van te kunnen vormen, de aanhoudende eigenaardige muziek en de vele uitwendige teekenen zijn een openbaring van een diep gevoel des harten bij het verheven sacrificie, waarmede allen als een zijn. Tegen den avond maakten we een tocht door den Bosporus tot aan de Zwarte Zee. Heerlijke aanblik van Azië's en Europa's kus ten Bij 't terugkeeren was de Aya Sophia in 't avond rood gehuld en teekende zich scherp tegen de lucht af. Een Portugeesch priester, die in Athene de boot miste, kwam in Constantinopel weer bij ons. De Hollanders zijn frisch en gezond behalve twee, die niettegenstaande de kalmte der zee, toch aanhoudend aan zeeziekte leden. Deze twee pelgrims (de eerw. heer Völker en Mej. Dashorst) durfden de verdere vermoeienissen der reis niet aan en bleven te Constantinopel, om zich te herstellen en wellicht in Jerusalem ons terug te vinden. [De eerw. heer Völker is helaasintusschen te Constantinopel overleden.] Al de andere pelgrims, Franschen, Belgen enz. zijn allen bij uitstek frisch en gezond. De twee achterblijvenden zijn niet ernstig |ziek, maar het steeds aanhouden der zeeziekte en de gevolgen er van deed hen wijselijk besluiten, om de lange reis niet verder door te zetten. Het eiland Rhodus is in 't zicht. De landing zal zeer moeilijk zijn, want de zee is woelig. Dam 13. Schiedam. Lange, Ronde en Zoete Beschuit, EIERKOEKEN SchotschbroodKleingoed, BROERSVELD. VENSTER- en SPIEGELGLAS. Eng. geribd-, Brute, Diamant-, Cathedraal- en gekleurd glas. Mat- Melk-, Camel-, Monsselln en geëtst glas. DEURPLATEN en DAKPANNEN. Hij zweeg, er was iets in dit alles, dat hem niet aanstond. Zij zag hem spotachtig glimlachend aan. Het is veel moeilijker te begrijpen, wat ik hier doet. Dit is wel het laatste huis waar gij kon denken u te zien. Waarom vroeg hij snel. Zij haalde de schouders op en antwoordde ach teloos Ik kan mij niet voorstellen dat Sabin tot uwe vrienden zou behooren. Ik zou niet weten waarom niet. Ik vind hem een heel belangwekkend man. Ja, sprak zij met een vreemden glimlach, belangwekkend is hij zeker. Ik had echter niet gedacht dat uw sympathieën dezelfde waren. Ge schijnt hem heel goed te kennen, zeide hij kalm. Een vreemd licht blonk in haar oogen, zij werd doodsbleek. Wolfen ging naar haar toe. Blanche, is er iets met u gebeurd Ge ziet zoo bleek. Neen, neen. Sthij komt. Zij ging snel weer zitten en haar vingers vlogen over de toetsen. De deur ging open en Sabin trad binnen. Op zijn stok geleund zag hij beiden scherp aan. Mijn waarde lord Wolten, sprak hij veront schuldigend, dat komt er nu van als men boeren- dienstboden heeft. Kom bij ons in het salon, wij zouden juist koffie drinken. Wolfen volgde hem snel naar de eetzaal, waar Helène in een leuningstoel zat. Met uitgestoken hand en een liefelijken glimlach ontving zij hem. BROERSVELÜPAD 13. Bericht de ontvangst van waaronder zeer- sterke Merk S CM UM. Aanbevelend, C. O. (sTTlSifiJ*» Kzu, Broersveldpadl3< I Fijnste LiiWonr. Alom yorWrij glbaar. - BUREEL van17 ft T D Lid ie klasse v/h. Nederl. Administratieve Controle. A w W El A Oy Instituut v. Accountants. Kantoor: Groote Markt no. 6. Telephoon 110. 184. Inrichten, bijwerken, in orde brengen, controleeren en geregeld bijhouden van administration van welken aard ook. Leeraar in Staathuishoudkunde en Statistiek, Boekhouden, Haudelsrekenen en Handelsrecht. Telefoonnummers: 1742 en 6270. Telegramadres: WERKSPOOR. ééncylindar, compau.id en triple campound, van 50 tot 5000 P.K. Deze behoaren tjt de beste maderne stoomwerktuigen. WORMERV EER. Sabin, die haar strak aanstaarde, zag voor de eersten keer dat zij niet alleen een patricische, maar ook een beeldschoone vrouw was. Zij was veran derd en Sabin, als man van de wereld, begreep dat hem nog een groote strijd wachtte. Doch hij hield zich dapper. Drink eerst een glas van dezen bordeaux, lord Wolfen, voor ge tot de koffie overgaat. Ge zijt een kenner en ik ben trotsch op dat wijntje. Ge gaat toch niet weg, Helène Ik denk er niet aan, sprak zy lachend. Dit is de eenige bewoonbare kamer uit het huis, en lord Wolfen zal mij niet wegsturen om my te laten bevriezen in het zoogenaamde salon. Het zou mij zeer spijten indien ge dit van mij dacht, zeide Wolfen. Ge zult mij een oogenblik moeten veront schuldigen. Ik ga nieuwe sigaretten uitpakken. Helène, wilt gij zorgen dat lord Wolfen de likeur krijgt die hij het liefst heeft Hij hinkte weg en Helène zag hem vol verba zing vertrekken. Zij begreep hem niet en was eenigszins ongerust. Zij ontmoette met een half treurigen, half grappigen glimlach Wolfens bewon- derenden blik. Ja, ik moest u vragen welke likeur gij ver kiest. Wij hebben geloof ik, Kummel, Chartreuse en Benedictine. Dank u, ik zal geen likeur gebruiken. Ik had eigenlijk niet hier moeten komen, is het wel Gij toont ten minste heel geen eerbied voor eenige conventie. Gy hadt, als Engelschrnan, al op weg moeten zyn naar de Rocky Mountains om beren te schieten. Hij kwam dichter bij haar en zag haar vlak in 't gelaat. De Rocky Mountains zyn goed voor iemand die wanhoopt. Men gaat niet zoo ver weg zoolang men nog hoop heeft. Zy antwoordde niet en hij vatte nieuwen moed. Misschien zou ik wel op weg erheen zijn ge' weest, indien ik minder warmbloedig, minder vast besloten, indien mijn liefde minder groot was geweest. Een Engelschrnan heeft veel noodig eer hij ontmoedigd is. Ik zal nooit ontmoedigd zijn, sprak hij teedei'- Ik heb u zoo innig lief, Helène, dat ik weiger van u af te zienik waarschuw u dat ik geen min' naar ben dien ge gemakkelijk kwjjt raakt. Zijn stem klonk zacht, zijn woorden waren een voudig, maar krachtig. Hij was zoo zeker van zijn liefde. Haar hart klopte en er sprak zooveel liefde uit haar blik, dat hem een heerlijk gevoel van geluk doorstroomde. Vrees niets, fluisterde zij, ik zal niet heengaan. Buiten de deur werd het geluid van Sabin® stok vernomen. Zij boog zich naar hem toe. Zijn hart klopte alsof het breken zou. EeI1 oogenblik nam hij haar gelaat in zijne han den een oogenblik rustten hun lippen op elkaar- Ademloos van opwinding liet hij haar los.Degeur van haar lokken, de zachte aanraking harer lippeI*> de teedere beweging waarmee zij hem had losge' laten, dat alles was als krachtige wijn voor hem- Haar wangen gloeiden. Wordt vervolgd.) BESCHUIT. NAJAAR- EN WINTERSCHOENEN. Irjl yr- -vs.,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1905 | | pagina 6