Dagblad voor Schiedam en Omstreken. 28ste Jaargang. Donderdag 30 November 1905. No. 8370. Officieele Berichten. Bekendmaking. FEUILLETON. KLAVER VAN VIER. Kennisgeving. Kennisgeving. Kennisgeving. Algemeen Overzicht. ABONNEMENTSPRIJS: Dit blad verschijnt dagelijks, uitgezonderd Zon- en Feestdagen, en kost voor Schiedam per 3 maanden ƒ1.35, per maand 45 cent en per week 10 cent. Franco per post door geheel Nederland 2.— per kwartaal. Afzonderlijke nummers 2 cent. Abonnementen worden dagelijks aangenomen aan ons BureauBoter- straat 50 en bij alle Boekhandelaren, Postdirecteuren en Brievengaarders. Bureau: BOTERSTRAAT 5J. PRIJS DER ADVERTENTIëN: Van 15 regels ƒ0.92 met inbegrip van bewijsnummer. Elke regel daarboven 15 cent. Driemaal plaatsen wordt tweemaal berekend. Ingezonden mededeelingeu 25 cent per regel. Voor herhaaldelijk adverteeren worden uiterst bil lijke overeenkomsten aangegaan. Telefoonnummer 85. Postbus no. 39. Onderzoek naar de geoefendheid van lotelingen der lichtingen 19U5 en 1906 en van jonge lieden, die dingen naar het militair getuigschrift vereischt tot het aan gaan eener verbintenis by het reservekader, hetzij der Infanterie of der V esting-Artille rie, dan wel der Genie. lo. het onderzoek bedoeld bij 19 der be schikking van den Minister van Oorlog, dd. 23 Juli 1902, He Afd. No. 90, en bij de beschikking van den Minister van Oorlog, dd. 26 Augustus 1904, Vilde Afd. No. 227, naar de geoefendheid van lotelingen, die dingen naar het bewijs, hetzij voor militaire bekwaamheid, hetzij voor lichame lijke geoefendheid dan wel voor beide (Art. 104 der Militiewet 1901); 2o. het onderzoek naar de geoefendheid van jongelieden, die dingen naar het Militair Getuig schrift, vereischt tot het aangaan eener verbintenis by het reservekader, hetzij der Infanterie of der Vesting Artillerie, dan wel der Genie Brengt by dezer ter kennis dat het onderzoek sub lo en 2o wordt gehouden in het tydvak van en met 2 tot en met 13 Januari 1906; dat het onderzoek voor eiken deelnemer in één dag afloopt en wordt gehouden te Delft voor na te melden jongelieden. Gelet op art. 104, 2e en 3e alinea der Militie- wet 1901, luidende: «voor de samenstelling van het gedeelte tot «korte oefening in te lijven, worden in de eerste «plaats in aanmerking genomen de lotelingen die Daan door ons te stellen eischen van militaire be- «kwaamheid en lichamelijke geoefendheid voldoen. «Indien het aantal van hen, die aan deze eischen «voldoen, niet overeenkomt met het tot korte «oefening in te lijven gedeelte, heeft hij, die een «hooger nummer bezit, den voorrang tot de toe- «lating daarbij. «De lotelingen, die aan door ons te stellen «eischen van militaire bekwaamheid of lichamelijke «geoefendheid voldoen, worden, voor zoover zij «daartoe geschikt bevonden zijn en dit met de «belangen van den dienst is overeen te brengen, ingelijfd by het korps en geplaatst in het garnizoen hunner keuze;" en op 13 der door den Minister van Oorlog, onder dagteekening van 1 Februari 1902, Vlle Afd. No. 47 en van 26 Augustus 1904, Vile Afd. No. 227, vastgestelde voorschriften ter uitvoering van de militiewet 1901 en van den algemeenen maatregel van bestuur van 2 December 1901 Staatsblad no. 230), luidende: «lo. By de toewyzing van de lotelingen aan «het korps en het garnizoen hunner keuze hebben «zy, die in het bezit zyn van een getuigschrift, «dat zy voldoen aan de eischen, zoowel van «militaire bekwaamheid als van lichamelyke ge- «oefendheid, als bedoeld in art. 104 der wet, den «voorrang boven hen, die slechts een getuigschrift «bezitten, dat zy aan één dezer eischen voldoen." 2o. enz. Een roman uit den tyd van het Schrikbewind. M. BARSTOW. 22) Want natuurlyk was hij hier op het bal aan wezig, daar immers ook sir Andrew en lord An tony hier waren, blijkbaar om hunnen overste te ontmoeten misschien om een nieuw orderwoord van hem te ontvangen. Marguerite dus bestudeerde elk gezicht, elke physionomie, van welke zich slechts eenigermate het vermoeden dat daarachter de- zeldzame moed en schanderheid scholen, die een man noodig heeft om tot een vermetel werk een aantal andere mannen te bezielen en te leiden. Wie kon het wezen Sir Andrew Foulkes Zeker niet! Hij, met zijn zachte blauwe oogen, zoo hunkerend uitkijkend naar de kleine Susanne, die juist door hare moeder van een aangenaam gesprek was weggehaald. Marguerite zag hem na, stond op, en zag hem naar een deur slenteren, die toegang gaf tot een klein boudoir. Hier bleef de jonge man staan en leunde tegen den wand, altijd nog in de zaal turend. Waarom zij het deed, zou Marguerite zelf niet Roept mitsdien op a. zij, die hebben deelgenomen aan de loting der militie voor de lichting 1906 b. de lotelingn der lichting 1905, die, ingevolge het bepaalde bij de tweede zinsnede van artikel 99 der Militiewet 1901, in 1906 worden ingelijfd c. de reeds ingelijfde lotelingen, in het genot van uitstel van eerste oefening, die, om in aan merking te kunnen komen voor verlening van uit stel, in verband met de bepaling van het op twee na laatste lid van Artikel 92 van het Koninklijk Besluit van 2 December 1901 (Staatsbladno. 230), zooals dit artikel gewijzigd is bij Koninklijk Besluit van 17 October 1904 Staatsblad no. 234), hun bewijs van voorgeoefendheid wenschen te ver nieuwen d. jongelieden, adspiranten-vrywilliger voor het reservekader der Infanterie, Vesting-Artilerie of Genie die aan bovenbedoeld onderzoek wenschen deel te nemen en alhier woonachtig zijn of verblijf houden, om zich daartoe ter Secretarie dezer Ge meente, Afdeeling B, aan te melden vóór of uiterlijk op 10 December 1905, onder mededeeling verder dat tot het voren be doeld onderzoek uitsluitend worden toegelaten zij, die zich voor of uiterlijk op bovengenoemden datum hebben aangemeld en op aangiften van hen die zich later zullen aanmelden geen acht kan worden geslagen en dat alleen de bewijzen van voorge oefendheid, die in Januari a.s. zullen worden be haald in 1906 aanspraak op vermelde voorrechten zullen geven, aangezien alle vroegere verkregen bewijzen alsdan van onwaarde zijn. Schiedam, 30 November 1905. De Burgemeester voornoemd, VISSER, L. B. Brengt bij deze ter kennis van de ingezetenen: Dat de kohieren van de belasting op bedrijfs- en andere inkomsten Nrs. 4 en 5 dezer gemeente, over het dienstjaar 1905/6, door den heer directeur der directe belastingen te Rotterdam op den 28scen November 1905 executoir verklaard, op heden aan den ontvanger der directe belastingen ter invordering zijn overgemaakt. Voorts wordt bij deze herinnerd, dat een ieder verplicht is, zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen alsmede dat heden de termijn van zes weken ingaat, binnen welke bezwaarschriften tegen eenen aanslag, op genoemd kohier voorkomende, behooren te worden ingediend. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 30sten November 1905. De Burgemeester voornoemd, VISSER, L.B. Inrichtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gezien het verzoek van de Naamlooze Ven nootschap H. T. Landman Zoon te Rotterdam, om vergunning tot oprichting van een machine fabriek, ketelmakerij en constructiewerkplaats op de perceelen, gelegen aan den West-Franke- landschen dijk en den Havendijk alhier, kadaster sectie Nrs. 132, 141, 142 en 146 Gelet op de bepalingen der Hinderwet; hebben kunnen verklaren; maar het was alsof een fatum haar aandreef om Foulkes te naderen en het oog op hem te houden. Eensklaps bleef zij staanhaar hart scheen te staken, en hare oogen, groot op de deur geves tigd, wendden zich plots weer af. Sir Andrew Foulkes leunde nog in dezelfde houding tegen den deurpost, maar Marguerite had duidelijk gezien hoe lord Hastings een jeugdige lion, een vriend van haren man en van den Prins in het voor bijgaan iets in Andrew's hand stopte. Even nog bezon zich Marguerite, en toen, met meesterlijk gespeelde onverschilligheid, hervatte zij hare wandeling, en nu in de richting van de deur, door welke sir Andrew thans verdwenen was. En zonderling! op datzelfde oogenblik had lady Blakeney eensklaps opgehouden te bestaan. Slechts Marguerite St. Just bestond nog die alles vergeten had haren rang, hare waardig heid, haar eigen enthousiasme, alles, behalve dat haar broeder Armand in doodsgevaar zweefde, en dat daar, in dat kleine boudoir, in de handen van sir Andrew Foulkes, misschien de talisman be rustte, die haar broeder het leven redden kon. Zij naderde. Het kleine boudoir was ledig. Al leen sir Andrew, met den rug naar de deur,'stond bij een tafel, op welke een zilveren kandelaber brandde. Hij hield een papiertje in de hand en was bezig het daarop geschrevene te lezen. Onbemerkt over het dikke tapijt, den adem inhoudende, sloop Marguerite tot dicht achter hem. En toen bij omzag en haar zag, stiet ze een Doen te weten: dat voormeld verzoek met de bijlagen op de secretarie der gemeente is ter visie gelegd dat op Donderdag den 14den December a.s., des middags ten 12 ure, ten raadhuize gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen het toestaan van dat verzoek in te brengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten en dat gedurende drie dagen, vóór het tijdstip hierboven genoemd, op de secretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis kan worden genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 30sten November 1905. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VISSER L. B. De Secretaris, v. LUIK, L. S. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, brengen ter kennis van de ingezetenen: dat door den raad dier gemeente in zijne open bare vergadering van den 28sten dezer zijn benoemd in de Raadscommissie bedoeld in art. 175 der Bouwverordening tot voorzitter, de heer M. C. M. DE GROOT, tot leden, de heeren M. KRANEN, en J. M. VAN DER SCHALK, tot plaatsvervangende leien, de heeren 11. VAN DÉR DRIFT, en B. A. J. W1TTKAMPF. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 30sten November 1905. Burgemeester en Wethouders voornoemd, VISSER, L.B. De Secretaris, v. LUIK, L. S. 30 November, RUSLAND, Véöjgéns den Pefteffls'burgschen correspondent van die Times hebben, naar lipid Van de laatste berich ten jupt Sewalsjtioipplli, d® opstandelingen alle for- fep, pjpj twee na, in handen, zoomede het boste d'eel van de vliopit. Die Enjgéllscbe correspondenten jn de voornaam ste Rulssjtecihe plaatsen maken melding van een allgtemeene storing in het telegrafische verkeer, dhar de werfcstakiairg der telegrafisten zich snel uitbreidt Men vreest dat ook onder het spoorwegperso neel s'taik;in|g zal ju|itbreken, als gevolg eener op- po'iepan(g yan het centrale comité pit de werklie den, dajt >tail van agenten door het heele land rlondziendt. De oojrreSjppndeht van de Standard méldt dat Gapjop twee weken geleden in Rusland teruggekeerd jtó. Eergisteren zijn te St. Petersburg pan de mili taire jeftectno-teclhniiische school 230 man wegens Wet deelnemen aan een© liefdadigbeddsinzame- Ijng fen behoeve van de betrekkingen der slacht offers der staatkundige beweging in hechte nis gienojmen en in dé Pcter-PaUlsvfes tin g opge stoten. I VpCgfenis; bericjhteh an dé bladen hadden dé manschappen Van het lijlgaprdicregiment Tseme- kreunen uit, drukte de hand tegen haar voorhoofd, en murmelde mat Het is daar binnen zoo heet... Ik voel mij zoo flauw... Ah Zij wankelde alsof zij vallen zou, en sir Andrew, het briefje in ziju hand verfrommelende, had juist nog den tijd om toe te schieten en haar te steunen. Zijt ge onwel, lady. Blakeuey vroeg hij bezorgd. Laat mij... Neen, neen, het is niets viel zij in. Een stoel gauw! Zij zonk neer op een stoel bij de tafel en, haar hoofd achterover leunende, sloot zij de oogen. Zoo prevelde zij. De duizeligheid verdwijnt al... Laat mij maar zitten, sir Andrew. Ik voel mij al veel beter. Er zijn oogenblikken, dat er in den mensch een zesde zin schijnt te werken. Marguerite zat daar met hare oogen gesloten. Sir Andrew stond ach ter haar, en rechts van haar was de tafel met den vijfarmerigen kandelaber er op. Voor hare geeste lijke visie was niets dan Armand....Armand, en op den achtergrond het gistende Parijsche gepeupel, en de figuur van Foucquier-Tinville, en het spaak der guillotine met haar bebloed values, een nieuw slachtoffer verbeidende..., Armand Een halve minuut heerschte er in hit kleine bouioir een volkomen stilte. Van uit de balzaal kwamen de zoete tonen eener gavotte, vermengd met het gegons on geschuifel der dansenden. Sir Andrew sprak geen woord. En nu ontwaakte in Marguerite die zesde zin. noif en van de gardejagens geweigerd om hunne; kameraden gevangen te nemen. D>e Rossia, Gromóboj én dé Bogatyr zijn gister te Npgasiaki aangekomen ''ScWoitl-ïnj-nacht Jessendp© zich aan boord van die \Rossia bevindt, heeft in een ondervraging vjéfklaaid, dat toen (hij W'Uvli'wostok verliet, al daar trjojebélen 'heepsfehten. Hij zal een paar da- gjen lie Nagasaki blijven liggen om bevelen van die regiaeriing af Jé wachten. ATjgjemeen sjtelt men de Vraag waarom de tsfcjhlepén jojnder zulke {tijdsomstandigheden ver trokken gijn. 'Finland. •- t Einder, de vorêg© minister voor Finland, is fof üd van den Rijksraad benoemd. Gerard, de htepwe 'gouverneur-generaal van Fin land, zal mépgen pf overmorgen ter zake van de benoeming der senatoren, bij den Tsaar in geihoior wouden ontvangen. DUITSCHLAND. Die Rijksdag 'heeft met 224 stemmen graaf Bal- Ijeistoem tot Worzitter herkozen; 72 biljetten wer- dien blancjo, ingeleverd. Graaf Stolberg werd tot eersten en Paasche tot tweeden onder-voorzitter herkomen. - Bij den Rijksdag: is ingekomen een memo- pie vlaai het Pruisische ministerie van Landbouw, wtaanin die uitkomsten der onderzoekingen over die vleescbduurfe in 1905 zyn opgenomen. VOCgems dait stuk hebben de vleeschprijzen een to(t mi toe niet waargenomen ongewenschte hoog te bereikt. De sltijgiing der prijzen is hoofdzake lijk een gevtoig van den (hoogeren levensstandaard en de verhooging der prijzen in de naar Duitsch- land uitvoerende landen. iDe geringe vermindering van heit binnenland- Isidhb aanboden do stijging der prijzen in het buitenland zijn een gevtoig van den slechten oogst in 1904 en zijn verschijnselen van voorbijgaanden aard, ffet duurder wérden Van het vieesoh had slechts een geringe vtermtndering van het vleeschver bruik tengevolge, hetgeen in geenen deele bui tengewone maatregelen rechtvaardigt. De Duitschc Veestapel' zal, evenals tot nu toe, in hoéfdizaak kunnen Voorzien in het benoodigd© vtoesich, voor het geval ook jn de toekomst op Voldoende bescherming tegen ziekten door be- bojud Van hét tegenwoordige occonoimsch-politieke stolsel te rekenen valt. De Duits ©he regeering heeft toestemming verleend tof oprichting van zeven kloosters in hélt bigdloim Métz. De liberale pn socialistische organén ga|an hierover geweldig te keer. BELGIë. De Kamer h'jeeft gister de beraadslaging over de werken Van Antwerpen hervat. De mogelijkheid van ©en crisis die voorzien werd, bijgeval Reemaert zijn moitile indiende om het ontwerp tot onderzoek naar een© commissie te zenden Verviel, daar dlip motie werd ingetrok- Zij kou niet zien, want hare oogen waren geslo ten zij kon niet hooren, want het gedruisch uit de balzaal verdrong het zachte geritsel van het bewuste stukje papier. En toch wist zy, alsof zij het zag en hoorde, dat sir Andrew thans dit stukje papier hield bij de vlam van eene der kaarsen. En juist toen het begon vuur te vatten, opende zij hare oogen, stak hare hand uit en met een snellen greep rukte zij het brande papiertje uit de handen van den jongeling. Daarop blies zy de vlam uit en hield zich het papier onder den neus. X. Wel, hoe oplettend van u, sir Andrew 1 zeide Marguerite luchtig. Dat hebt ge zeker nog van uwe grootmoeder geleerd, dat de reuk van bran- uend papier een goede remedie is tegen duizeligheid. Zij zuchtte van voldoening, terwijl zij bet papier -tevig tusschen hare vingers hield dien talis man, die misschien haar broeder Armand's leven ,jn redden. Sir Andrew staarde naar aan, te -errast om te begrijpen wat er eigenlyk gebeurd vas. Hij was zoozeer overrompeld geworden, dat dij in net eerste oogenblik letterlijk niet tot tien scheen te kunnen tellen. (Wordt vervolgd DE BURflEMEESTER VAN SCHIEDAM, Gezien, de, door den Luitenant-Generaal, Inspecteur der Infanterie, vastgestelde algemeene regeling wat betreft: DOOR De Burgemeester van Schiedam,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1905 | | pagina 1