m* TELEliRAJlittkN. Scheepvaart. Beursbericht van Amsterdam. Kerknieuws. Laatste Berichten. Burgerlijke Stand. Mandeis berichten. zijn dood moest vinden, was overigens, wat vechtpartijen aangaat, voor de justitie geen on bekende, alhoewel men in den laatsten tijd niets van hem hoorde. De weduwe, dje met een 3-tal kinderen onver zorgd, en daarbij in gezegende omstandigheden, achterblijft, is door het gruwelijk feit zoo ge schokt, dat men voor haar verstand vreest. De pest in Ru;sliand. Bij al het overige komt in Ruisland nu nog de uitbreiding van de pest. In den omtrek van Astrachan moet de ziekte zich s'chrikbarend verspreiden. Dat zou geen wonder zijn, daar aan de gewone maat regelen, die gewoonlijk de pest met heftige mid delen beperken, thans wel niet de hand gehou den zal worden. Vergadering van den Raad der gemeente Schiedam op Vrijdag 22 December, des namiddags 2 uur. Voorzitter: de heer G. Visser Bzn., w. n. bur gemeester. Tegenwoordig: 16 leden. Afwezig de heeren Bender, v. d. Poel, Beukers, P. C. M. Jansen en Ris. De Voorzitter deelt mede, dat de heeren v. d. Poel en Bender verhinderd zijn de vergade ring bij te wonen en de heer Van Westen dorp hem verzocht heeft, na afloop der verga dering aan B. en W. een vraag te mogen stellen. Den heer v. Westendorp wordt verlof daartoe verleend. De notulen van de vergadering van 27 October jl. worden ongewijzigd goedgekeurd. De Voorzitter zegt, dat de notulen van de vergadering van 28 Nov. nog niet gereed zijn gekomen, zoodat hij voorstelt de goedkeuring aan te houden tot de volgende vergadering. De heer v. d. Schalk vraagt waarom die thans nog niet gereed zijn, daar het nu reeds een maand geleden is dat de laatste vergadering is gehouden. De Voorzitter zegt, dat men heeft moeten wachten op het gedrukt verslag, omdat het sedert eenigen tijd den ambtenaren niet meer geoorlootd is de Raadsvergaderingen bij te wonen. De heer de Vringer, die met de opstelling belast is, heeft trouwens nog geen tijd daarvoor kunnen vinden. De heer v. d. Schalk: Ik dacht, dat dit het werk van den gemeente-secretaris is. De Voorzitter zegt, dat dit een zaak is, die nu niet aan de orde is. De heer de Vringer heeft in verband met werk voor de verkiezingen het zóó druk, dat hij nog geen gelegenheid heeft gehad de notulen in te schrijven. De heer G o u k a is van meening, dat de notulen officieele bescheiden zijn. Het raadsverslag is officieus, daar dit wel in hoofdzaak, maar niet juist alles weergeeft hetgeen in deze vergadering wordt gezegd. Hij zou gaarne zien dat verandering werd gebracht in deze wijze van werken. Men moet de notulen niet opstellen naar het offic. verslag, maar naar hetgeen hier is geschied. De heer Smit vindt het vreemd, dat de ambtenaren, die ook verslaggevers van bladen zijn, als zjj hier werkelijk moeten zijn, om een hoekje komen luisteren, teneinde hetgeen hier geschiedt later als officieel te boek te stellen. De Voorzitter zegt, dat hij het een en ander in het college van B. en W. zal ter sprake brengen. De goedkeuring der notulen van 28 Nov. wordt alsnu aangehouden tot de volgende vergadering. De Voorzitter doet hierna mededeeling van de volgende ingekomen stukken. Van Ged. Staten dezer provincie missive, hou dende bericht van ontvangst van de hun in af schrift medegedeelde, door den Raad den 28 November jl. vastgestelde verordening tot wijziging van die op het gebruik der havens en wateren (havenreglement.) Aangenomen voor kennisgeving. Idem. missive, tengeleide van het door hen goedgekeurd Raadsbesluit van 28 November jl. tot wijziging der Begrooting van ontvangsten en uitgaven, dienst 1905, met een bedrag van f 93000. Kennisgeving. Idem. missive, ten geleide van het door hen goedgekeurd Raadsbesluit van 28 November jl., tot af en overschrijvingen op de begrooting van uitgaven voor den dienst van 1905 van een bedrag van f 917. Kennisgeving. Idem. missive, ten geleide van het door hen goedgekeurd Raadsbesluit van 28 November jl. tot betaling uit den post voor onvoorziene uitgaven, dienst 1905, van een bedrag van f46.—. Kennisgeving. Idem missive, ten geleide van het door hen goedgekeurd Raadsbesluit, d.d. 28 November jl, tot verkoop van de panden aan de Roosbeek, Sectie B no. 1689—1692 en het perceel B no. 1846. Kennisgeving. Idem. missive, ten geleide van een extract-staat, aangevende de verrekening der uitkeering aan deze gemeente over 1905, ingevolge art. 1 der Wet van 24 Mei 1897 Stbl. no. 156), waaruit blijkt dat op 30 December a.s. nog betaald zal worden t 22475.85, terwijl over de afgeloopen 3 kwartalen reeds betaald is f 64233. Kennisgeving. Van Burgemeester en Wethouders missive, houdende voorstel tot vaststelling van een gedeelte van het uitbreidingsplan en wel dat, begrensd door de ontworpen Westerspoorlijn, Vlaarding- schen dqk, Nieuwe haven, Westerhaven, Groenelaan en Voorhaven. Ter visie gelegd ter behandeling in een volgende vergadering. Idem. missive, houdende voorstel om aan het Bestuur van den Bond van Gemeente Ambtenaren een bedrag van f25als financieelen steun te verleenen voor een in den nazomer ven 1906 te houden tentoonstelling op het gebied van Ge- meente-Administratie. Komt straks aan de orde. Idem. Afschrift van hun besluit, dd. 21 Decem ber jl., waarbij aan den met ingang van 2 Maart 1906 eervol ontslagen stalkneeht A. Dekker hjj de gemeentereiniging een pensioen is verleend van t 65.alsmede een toelage van f 57.per jaar, in te gaan den 2en Maart 1906. Kennisgeving. Van den heer W. A. van Dolder Dz. missive, houdende verzoek om ontslag als lid van de pl. comm. van Toezicht op het Lager onderwijs. Op voorstel van B. en W. wordt dit ontslag eervol verleend. Van den heer mr. D. Lodder missive, houdende mededeeling dat de kantonrechter zich bij vonnis van 5 December jl. heeft onbevoegd verklaard kennis te nemen van de zaak van den Bond van Nederl. onderwijzers tegen de gemeente, uithoofde van het onderwerp van geschil. Aangenomen voor kennisgeving. Van het bestuur van den Bond van Nederland- sche gemeente-werklieden, afd. Schiedam, adres dd. 30 November jl. daarbij aan den Raad ter kennis brengende een motie, aangenomen in een openbare vergadering op 20 November 11, belegd door bovengenoemde afdeeling in zake een werk lieden Reglement met een daaraan verbonden scheidsgerecht. In handen van B. en W. om advies. Van J. J. Gabel, adres dd. 9 December jl., hou dende verzoek hem in zijne hoedanigheid van last hebber, te verkoopen een stuk gemeentegrond en wel van af den 12 M. breeden weg langs de Groenelaan tot aan de bierbrouwerij van den heer Droge ep de kortste zijde, ter diepte van 21 Meter. In handen van B. en W. om advies. Van de Gemeente-werkliedenvereeniging »Ons belang" adres, dd. 12 December jl., houdende betuiging van instemming aan het adres van de Afd. Schiedam van den Bond aan Nederl. Gem. werklieden, tot invoering van een werklieden reglement met een daaraan verbonden scheidsge recht en verzoek dat de rechtspositie der werk lieden nader worde geregeld. In handen van B. en W. om advies. Van het Bestuur der Christ, bewaarschool, adres, dd. 27 December jl., houdende verzoek hem voor 1906 subsidie te willen verleenen, overeenkomstig de onlangs vastgestelde verordening. In handen van B. en W. om advies. Van Directeuren der Departementale Bewaar scholen adres, dd. 7 December jl., houdende ver zoek aan hen voor 1906 subsidie te verleenen, overeenkomstig de onlangs vastgestelde verordening. In handen van B. en W. om advies. Van de Afd. Schiedam van den Ned. R. K. Volks bond en van de Afd. Schiedam van Patrimonium adres, houdende verzoek tot opneming in de be stekken voor het uitvoeren van werken in dienst van de gemeente van bepalingen omtrent mini mum loon en maximum arbeidsduur. In handen van B. en W. om advies. Van A. C. Degens q.q. te Rotterdam adres, hou dende verzoek hem zoo spoedig mogelijk te willen mededeelen op welke voorwaarden de gemeente bereid is mede te werken tot het vestigen alhier van een Export-slachterij op een terrein ten Westen van de Spuihaven, gelegen langs een door en voor rekening dezer gemeente daar te maken haven ter grootte van 500 bij 150 Meter en deze tévens te bestemmen voor abattoir. In handen van B. en W. om advies. Van mej. N. H. Jansen adres, dd. 21 December, jl., andermaal aandringende op het haar toekennen der vergoeding, waarop zq meent recht te hebben, wegens het aanwijzen van haar eigendom als publieke weg. In handen van B. en W. om advies. Van Gebr. van der Meer en W. L. W. Stevens alhier, adres dd. 21 December jl. waarbij zij ver zoeken op het h.i. geheel onvoorzien genomen besluit tot wijziging van het havenreglement te willen terugkomen. De heer van Westendorp vraagt voorle zing van dit adres, omdat het verband houdt met zijn straks te stellen vragen. De secretaris doet alsnu voorlezing van dit adres. De heer G o u k a wijst allereerst op de wijze van samenstelling van de agenda van de gemeente raadszitting van heden. Verschillende taalkundige fouten komen hierin voor en de vreemde uitdruk king sdeliminatie". Spr. zou gaarne zien, dat de agenda's beter werden opgesteld en vreemde woorden zooveel mogelijk worden vermeden. Ver der heeft het spr. bevreemd, dat op deze agenda niets voorkomt omtrent de schoolartsen. Met 1 Jan. a.s. zal hun proefjaar eindigen. Kunnen B. en W. staande de vergadering nog een voorstel doen, vraagt spr. Indien niet, dan verzoekt hij straks in de gelegenheid te worden gesteld zelf een voorstel in te dienen. De Voorzitter spreekt zijn leedwezen er over uit, dat hieraan niet is gedacht. Er wordt van deze zaken geen ljjst bijgehouden. Hjj heeft geen be zwaar den heer Gouka straks in de gelegenheid te stellen een voorstel te doen, misschien zouden B. en W. het wel over kunnen nemen. Agenda. Benoemingen. Aan de orde is de benoeming van een lid der commissie van Administratie voor het Stads-Ziekenhuis, wegens periodieke aftreding van het Raadslid den heer W. A. Beukers. De Raad herbenoemt den heer W. A. Beukers. Benoeming van twee leden der commissie van toezicht op het Lager Onderwijs, wegens periodieke aftreding van de heeren F. A. C. Lechner en D. C. R. Vermaas. De Raad herbenoemt de heeren Lechner en Vermaas. Benoeming van een lid der commissie van toezicht op het Middelbaar Onderwijs, wegens periodieke aftreding van den heer A. Gouka. De Raad herbenoemt den heer A. Gouka. Verlenging der benoeming van den heer J. H. Evers, als tijdelijk leeraar in de Natuurlijke Historie aan de Hoogere Burgerschool tot het einde van den loopenden cursus. De Raad herbenoemt, behoudens nadere goed keuring, als zoodanig den heer J. H. Evers. Periodieke verhoogingen. Hierna komt aan de orde Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot periodieke verhooging der jaarwedden van eenige leeraren bij het Hooger- en Middelbaar onderwijs, ingevolge art. 2 der verordening, regelende de jaarwedde van de leeraren en beambten van open bare seholen op Hooger- en Middelbaar onderwijs. Overeenkomstig dit voorstel worden aan de heeren J. Bitter, M. J. de Boer, F. de Jong van Arkel, G. W. Ten Dam, J. Koppenhagen en C. Doets, wegens 3 jarigen, en aan H. J. van der Noorda, wegens 6-jarigen diensttijd, de verhooging toe gekend. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot periodieke verhooging van jaarwedden van eenige onderwijzers bij het Lager onderwijs, overeen komstig de verordening van 20 December. 1901. De Raad kent, overeenkomstig dit voorstel, aan de heeren J. Goedvolk, J. van Meurs en C. Ruiter, wegens resp. 21, 15 en 18-jarigen diensttijd bij het Lager onderwijs, de verhoogingen toe. A d r e sW. den Duik. In behandeling komt nu Adres van W. den Duik Jz., betreffende het niet moge overwinteren van bomschepen, met advies van Burgemeester en Wethouders. [B. en W. zeggen in hun advies, dat adressant, na de vaststelling der laatste wijziging in de verordeningen op het havengeld en havenpolitie, zijn schuit -heeft weggevoerd, zonder het antwoord op zijn adres af te wachten, en meenen daardoor ontslagen te zijn van op de bewering, in dat adres aangevoerd, in te gaan, en stellen voor het stuk dus voor kennisgeving aan te nemen.] De heer L o o p u y t zegt, dat hij in verband met dit adres nog wel iets te zeggen heeft, maar daarmede zal wachten tot de heer v. Westendorp straks zal hebben gesproken. De heer De Groot vindt het vreemd, dat B. en W. geen inlichtingen hebben verstrekt op dit adres en niet hebben medegedeeld of de klacht is onderzocht en welke maatregelen er zijn genomen. De Voorzitter zegt, dat den anderen dag nadat het besluit van den Raad was gevallen, de betrokken schipper met zijn schip is weggevaren er lag een stuk klaar ter beantwoording, maar toen bericht is ingekomen, dat het schip vertrok ken is direct na het genomen Raadsbesluit, meen den B. en W. dat dit geen dienst meer zou doen. De heer De Groot vraagt of de havenmees ter geen blaam verdient. De Voorzitter ontkent dit ten stelligste. De heer Loopuyt vraagt of het waar is dat hier geen plaats is voor de visschersvaartuigen. In enkele havens is z. i. toch plaats genoeg. De Voorzitter zal straks antwoorden bij de interpellatie van den heer van Westendorp. Gemeentegrond. Aan de orde is Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot deliminatie met D. de Lange betreffende het per ceel Laan no. 1. De gevraagde machtiging wordt verleend. Bezwaarschriften. In behandeling komt Bezwaarschriften tegen de Inkomstenbelasting dienst 1905/6, met advies van de Commissie voor die bezwaarschriften. Overeenkomstig dat advies wordt aan 56 recla manten ontheffing en gedeeltelijke ontheffing ver leend, en op 35 anderen bezwaarschriften wordt af wijzend beschikt. Comptabiliteit. Voorts is aan de orde: Ontwerp-besluit tot af- en overschrijving op de begrooting van uitgaven, dienst 1905, van een bedrag van f 28. Wordt goedgekeurd. (De zitting duurt voort). MOSKOU, 21 Dec. In de zalen van het aquarium had gisteren een vergadering plaats van 12,000 personeninfanterie, dragonders, gendarmerie, kozakken en politie bezetten de uitgangen en eischten, dat de wapens zouden worden uitgeleverd. PETERSBURG, 21 December. De gistermiddag uitgebroken staking breidt zich steeds meer uit. De middagtrein naar Eydtkuknen vertrok onder sterk militair geleide. Het deel der stad waarin de Rijksbank en de groote magazijnen liggen, wordt sterk bewaakt. Infanteriepatrouiües kruisen door de straten. MOSKOU, 21 Dec. Voerlieden deden een aanval op de stakende spoorwegarbeiders. Bij het gevecht werden vele paarden en voerlieden gedood. De leden van het bureau der arbeiders-deputatie zijn gearresteerd. Door het volk werden geweldadig- heden gepleegd jegens revolutionaire redenaars en studenten. De stakers willen de post- en telegraaf- beambten dwingen aan de staking deel te nemen. Alle particuliere banken zijn, krach tens een besluit van de vereeniging van bank- beambten, geslotenalle winkels, magazijnen en schouwburgen zijn eveneens gesloten. Een bende van 300 man trok door de straten en dwong de koffiehuizen hötels tot sluitiDg. RIGA, 22 Dec. Uit Petersburg zqn hier 8 mitrailleuses aangekomen. De gendarmes, die van verschillende spoorwegstations zonder wapens aan komen, melden dat hun de wapens door de opstan - delingen zijn ontnemen. Een trein die gemunt goudgeld voor de staatvbank vervoerde, werd bij Walk door de opstandelingen aangevallen. Zjj werden echter duor de toegesnelde troepen ver jaagd, zojdat de trein naar Riga kon doorstoomen en het geld aan de bank kon worden afgegeven. Holierhoek, oud 25 jaar, en W. M. Daalmeijer, oud 26 jaar. Geboren: 20 Dec. Thomas, zoon van T. Leliveld en E. Janssen, Leliestraat. 21. Philip- pus Jacobus, zoon van A. W. H. Witberg en C. W. M. Haelsakkers, Broersvest. Jacob, zoon van A. v. d. Kwast en G. Bakker, L. Singelstraat. Schiedam, 22 Dec. Aangekomens.s. Zuid- Holland, met steenkolen, van New-Castle; Ver trokken s.s. Boldon n. New-Castlezeilschip Corintian, n. Londen. New-Castle, 22 Dec. Aangekomen s.sOlanda, v. Schiedam. 22 Dec. Per Telefoon, 2V2 0/0 Nederland Zilver Metalliek 3 o/0 Portugal 41/2 °/o Turkije C 7 o/q China 4 0/0 Japan 5 0/0 Binn. Mexico Venezuela Cultuur der Vorstenlanden Asalian Plantage Medan Tabak N. Asalian Tabak Rotterdam Deli Konink. Petrol Mjj. Moeara Enim Commo.1 Schibaiü. 6 0/0 Peruvian 5 0/0 Trans Afrika Common Atchison Shares Erie Common Missouri 2e Missouri Common Mexican Sharei 4 o/o Mexican Norfolk Shares. South, Rail, Union Canadian Prolongatie 78i/„ 997a 88 971/, 152S/4 278 387 105 347, 1453/4 *3y»% Z. D. II. de Bisschop van Haarlem heeft be noemd tot kapelaan te Oude-Tonge den weleenv. heer G. Krijs. 1 Schoolartsen. De Raad heeft in zijne vergadering op heden op voorstel van den heer Gouka nog besloten, de instelling van de schoolartsen met 1 Januari 1906 slechts voor zes, maanden te bestendigen om in middels B. en W. gelegenheid te geven eene andere regeling te ontwerpen. Het ontslag Traanberg -Edelman. Ten Stadhuize te Amsterdam is bericht inge komen dat Ged. Staten het ontslag door den Raad begeven aan de onderwijzers van school T de heeren K. F. Traanberg en T. Edelman hebben goedgekeurd. Schiedam. Ondertrouwd: 21 Dec. M. Hijmans, oud 29 jaar, en M. Sanders, oud 22 jaar. T. J. Wisselkoersen te Rotterdam. 22 Dec. Eer. Telegraaf, Londen kort 12.09 Disc. 4 pCt. Parjjs - 48.17£ 3 Antwerpen en Brus. - 48.4 Duitsche Rqksbankpl. - 59.20 6 BEURS VAN SCHIEDAM, 22 Dec. 1905. Officieele noteenng Tan de Commissie aft de Kamer van Koophandel looi da Beun. Vrijdag 22 Dec. MOUtKBn 1 'f83/4. por Hectoliter coat zond» fait en zonder bsla^tinp Rome»* i* Cot*mue%* voor de BOteeringx D. E. W. PRINS Stemming: stil. Bond van Distillateurs i Moutwijn; f 91/,. Jenever: f 131/,. Amst. proef 115-~ -£»'•- l 't Prima Graanspiritua ff 18^18^. Spoeling» 11.80. .-TT AMSTERDAM, 21 Dec. j Rogge op lev. zonder noteering. ^sHattréi ANTWERPEN, 21 Dec. 7 Petroleum Amerik. kalmin loco fr. 19V2, per Dec. fr. 19x/j, Jan. fr. 19s/4, 3 eerste md. fr, BERLIJN* 22 Dec. Spiritus in loco PARIJS* 21 Dec. Spiritus (slotkoers) kalm maar gedrukt per hectoliter per Dec. fr. 36.75 a 37.per Jan. fr. 36.75 a 37.per 4 eerste md. fr. 37.a 37.25, per 4 md. van Mei fr. 37.75 a 38.25. HAMBURG, 21 Dec. Spiritus kalmper Dec. mk. 18Jan./ Feb. 18— (z.f.) NEW-YORK* 21 Dec. Mais, Western in loco 21 Dec. 517*20 Dec. 51V VEEMARKT TE DELFT, 21 Dec. Heden waren de veeprjjzen als volgt: vette koeien 1ste kw. f 180 a 260, dito 2de kw. 1120 a f 170, kalfkoeien 1ste kw. 1190 a 260, dito 2de kw. f 140 a 180, vaarkoeien 1ste kw. f 160 a 200, dito 2de kw. f 100 a 150, vette kalveren 1ste kw. f 70 a 98, dito 2de kw. f 45 a 65, vette schapen lste kw. fa dito 2de kw.f a wei schapen 1ste kw. fa dito 2de kw. f a vette lammeren f a weilammeren fa - magere varkens f 24 a 42biggen f 4 a 13nuchtere kalveren f8 a 16paarden f 40 a 85stieren f a veulens f a rundvleesch 74, 64 en 50 c., vet kalfsvleesch 100, 90 a 75 c., schapevleesch a c., lamsvleesch a c., alles per kilo. Op de veemarkt waren aangevoerd 210 runderen, •20 paarden, 32 vette kalveren, 99 magere dito, 46 schapen of lammeren, 100 varkens, 354 biggen an 22 geiten of bokken. Jarige Zeeuws, en Overm. tarwe f7.50 a 8.50, nieuwe do. f 7.25 a 8.50. Westlandsche roode ris dito f7.25 a 8.50, Zeeuwsche en Overmaassche rogge f5.50 a 6.25, nieuwe dito f5.50 a 6. wintergerst f -*.50 a 5.zomer- dito f 4.25 a 5.chevalier dito f5.a 5.75, zware haver f4.a 4.75, lichte dito f3.75 a 4.25, groene erwten f 9.a 10.mesting f 6.50 a 7.paarde- boonen f6.25 a 6.75, duiveboonen f8.50 a 9.25, bruine boonen fll a 12.75, witte boonen f 11.75 a 14.25, koolzaad f8.25 f9.50, buitenl. hennep zaad f7.75 a 8.25, kanariezaad f 14.75 a f 16.75. Granen onveranderd vast. Boter. De prijzen der boter waren hedenle kw. f 62, goede f 58 mindere f 51 per vat van 40 kilo, per 4£ resp. 771/2 ct, 72'/2 ct. en 63% ct. Aanvoer pot, 200/8 en 69/16 vaten, wegende te zamen 4690 kilogram. j CUREGHEM-ANDERLECHT, 21 Dec. Heden waren aangevoerd 1960 runderen, waarvan 634 ossen, 264 stieren. 962 koeien. Men betaalde voor ossen fr. 0.71 a 0.94, stieren fr. 0.62 0.85, koeien en vaarzen fr. 0.62 a 0.82 per kilo- 86 47 37 20j

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1905 | | pagina 3