nniNKT ADVOCAAT Boerenjongens. Thee SPAARBANK TE SCHIEDAM. Q 40. MET S Stoffwasche van W erktuigenen Spoorweg-materieel SÏÏLZSB STOOXKACHIIZS STOOMKETELS. DIESELMOTOREN. Spaarzegels a 2% en 5 cents. Fabrikanten van FEUILLETON. KLATER VAN TIER. Kerknieuws. Advertentiën. Verkrijgbaar Slijterij Groote Markt 35. In het hijzonder wordt de aandacht gevestigd op SOUCHON h f 1.30 per Va KG. Hulpkantoor in de Alida-Bewaarschool (Leliestraat), geopend eiken Maandagavond van 77*—j^V* uur. Condussi, die 401 jaar is geworden. Zij laat 235 nakomelingen achter, kinderen, kleinkinderen, en achter-kleinkinderen. Pest. Naar uit Teheran gemeld wordt, is in Seistan de pest uitgebroken. Vreeselijk. Een soldaat van de bataillons d' Afrique, veroordeeld tot dwangarbeid en zijne straf ondergaande in de militaire strafkolonie, heeft, om zich te doen afkeuren, door zijn makkers eerst zijn rechteroog en toen dat niet genoeg bleek ook zjjn ander oog doen uitsteken. Nu betreurt hij zijn blindheid. De soldaat die zyn tweede oog uitstak, is insgelijks tot dwangarbeid veroordeeld. Transport van Russische gevange nen. In Japan bevinden zich 72086 Russische gevangenen, die over het geheel© land van 't zui den (Hiroshima) t.ot het noorden (Sendai) zijn verspreid. Over een slechte behandeling van de zijde der Japanners hebben zij njet te klagen, maar toch verkeeren zij over het algemeen niet in gun stige condities. Hunne kleederen en schoene|n zijn geheel en al versleten. Zij hebben niets te doen en boeken of tijdschriften worden hun niet verstrekt, Wel hebben te Yokohama inzamelingen plaats gehad, waardoor men de meest have- loozen in een nieuw pak kon steken, en heeft de „Deutsche Mission" te Tokio 250 Duitsche gezangboeken gezonden, maar er is zooveel noodig, dat deze hulp niet veel nut heeft ge sticht. Het transport gaat pok niet al te vlug. De „HamburgAmerika lijn" en de „Norddeut- eche Lloyd" doen echter wat zij kunnen. In de havens Yokohama, Kobe en Nagasaki liggen gansche rijen schepen gereed om een gedeelte der troepen al yast naar het vaderland terug te brengen. Met de leiding vhn het transport is belast generaal Danilow, die nu te Tokio verblijf houdt. Deze generaal is in den jongsten oorlog drie maal gewond. Hij is tegenwoordig geweest op de feesten, die hebben plaats gehad ter ge legenheid van. den geboortedag v,an den Mi kado. Ook mam hij deel aan het feest, dat baron Kamoera voor zijn vertrek naar China heeft ge geven. Een anteresisant pogenblik was de ont moeting tusschen generaal Danilow en den Ja- panschen minister van Oorlog, generaal Treran- chi. De vroegere vijanden hebben zich de beiste KTienden getoond. Ramp in Amerika. In een van die be ruchte Amerikaansche hotels is weer een vreese- lijke ramp gebeurd. Woensdag-ochtend om zeven uur brak er brand uit in een hotel te Minnea polis. Er lagen 472 gasten te bed. In weerwil van de pogingen tot redding werden er om elf uur nog dozijnen menschen vermist, en 44 lyken zyn gevonden. Een vrouw en twee mannen spron gen uit een raam van de zevende verdieping zij vielen morsdood op straat. I Mooi vooruitzicht. Uit New-York wordt gemeld, dat prof. Cormick, van Pennsylvanië, ver klaart dat binnen vyftig jaar de vrouwen in Amerika de plaats der mannen geheel en al zullen hebben ingenomen, zoowel in de openbare als in de bijzondere zaken. In de hoogeschool zijn er vier vrouwen voor één man. Geentra. ppen. Men maakte van iets' nieuws gebruik bij dpn bouw Van het nieuwe Hahne mann Hospitaal te San Francisco; in Californië. In dit hospitaal zullen in het gehteel' geen trap pen, idoch jn plaats daarvan slechts hellende Vlakken voorkomen. Dit zal het vervoer van pa tiënten zeer vergemakkelijken. Ook treft men er inrichtingen pan waar langs1 men de patiënten, in geval van brand, spoedig een voor een naar beneden kan laten glijden, vérder een crèche voor kinderen jn den koepel van het géb'ouw, en vloeren, (die men onhoorbaar beloopen kan. Een roman uit den tyd van het Schrikbewind. M. BARSTOW. 55) Zy luisterde weer en nogmaals hoorde zy die welbekende, echt Engelsche, aardsche bromgelui den, allerminst gelijkend op fluistertonen van het paradijs ot gesuizel van engelwieken. Zij zag weder rond naar de rotsen, de eenzame hut, den steil naar het strand afdalenden klip - wand. Daar ergens, boven of beneden haar, achter een blok of in een spleet, maar voor hare zoekende oogen onzichtbaar, moest de eigenaar van die stem verborgen zijn van die stem, die vroeger haar placht te ergeren en te vervelen, maar die haar thans tot de gelukkigste vrouw van de wereld zou maken, indien zij slechts ontdekken kon, waar zij vandaan kwam. Percy I Percyriep zy, gemarteld tusschen twijfel en hoop. Ik ben hierKom by mij Waar zijt ge Percy Percy 1 Ge hebt goed te roepen, mijn engel, ant woordde dezelfde slaperige, lyzige stem, maar, zoo waar als ik leef, ik kan niet by u komen. Die yerwenschte kikyorscheneters hebben my gebonden K a n n i b a 1 i s m e. Naar uit Nigeria gemeld wordt, is daar een Engelsche arts, Stewart geheeten, door kannibalen gedood en daarna opgegeten. De misdaad werd op een afstand van slechts twee dag- marschen van Calabar gepleegd. Deze tijding is door den kapitein van een stoomschip van de Elder Demp ster Linie naar Liverpool gebracht. Er werd een expe ditie naar het binnenland uitgerust en dr. Stewart begeleide haar op zyn rijwiel. Op den terugweg reed hij een weinig sneller dan de expeditie kon marcheeren en verwijderde zich op die manier van haar. Hij keerde niet weerom en daarom werd naar hem gezocht, men vond slechts zijn rijwiel aan den kant van den weg liggen. Na een verder onderzoek bleek, dat de arts in een hinderlaag der inboorlingen gevallen was, die hem gedood en zijn lijk opgegeten hebben. Deze negers staan als menscheneters bekend en ofschoon reeds verschil lende strafexpedities tegen hen zijn uitgezonden, vervallen zij altijd weer in hun kannibalisme, zoo dra zij zich op veiligen afstand van de Engelsche regeering wanen. Eergister-namiddag zijn de HH. Sacramenten der Stervenden toegediend aan den weleerw. heer I. J. Bruijstens, pastoor te Wassenaar. Zijneerw. is lijdende aan een verzwakking van het hart. Dezer dagen had in 't klooster der E.E. Fraters i te Tilburg een treffend sterfgeval plaats. Op een uurtje dat eenige Fraters in een gezel lige ontspanning doorbrachten, gevoelde zich een hunner plotseling onwel en slechts eenige minuten later had bij het tijdelijke met het eeuwige ver wisseld. Het was de eerw. frater Severinus, die dezen plotselingen dood trof na meer dan 50 jaren binnen de kloostermuren te hebben doorgebracht. 75-jarig priesterfeest. Den 7en Maart a.s. zal dit zeldzame feest gevierd worden door den weleerw. heer F. Valenthorn te Groteweise in het bisdom Paderborn. Sinds 1893 is z.eerw. vicaris in deze gemeente, waar hij ook werd geboren. en als een nuchter kalf, en ik kan geen veer van myn mond blazen... Ik kan niet weg Nog altijd begreep Marguerite er niets van. Waar kwam toch die stem vandaan Er was niemand te zien behalve daar achter die rots... Groote Godde Jood Benjamin Rosenbaum 1... Was zy krankzinnig Of droomde zij Daar lag hij, vergeefs trachtende zich op te richten. Marguerite liep naar hem toe, nam zijn hoofd tusschen hare beide handen, en zag recht in een paar blauwe, goedige oogen, die haar aan staarden van uit de groezelige, gerimpelde en ruigharige grimeering van den Israëliet. -r- PercyPercy 1... mijn man I hijgde zij, half bezwijmend onder de heftigheid harer vreugde. God zij gedankt I God zy gedankt Ta tal kindlief, dat komt alles wel later, antwoordde hij welgemoed. Als ge nu maar eerst eens die verduivelde touwen losmaakt en mij bp- ïelpt uit deze alles behalve elegante positie. Zij had geen mes, en hare verstijfde vingers varen te zwak; maar zij werkte met hare tanden, erwijl hare warme, zalige tranen, op de schunnige (vleeren van den pseudo Joodschen koopman neer drupten. Alle drommels nog toe, zeide hy, toen de xnoopen eindelek loslieten dat is in de wereld geschiedenis zeker wel de eerste keer geweest, dat een Engelsche gentleman zich door een paar kik- vorscheneters liet afrossen, zonder terug te slaan. Blijkbaar was hij uitgeput van pijn, en toen eindelyk het touw los was, zonlt hij ineen tegen RESERVE-KAPITAAL f 160699.72. Geeft 3 rente 'sjaars, rente op rente. Minste inlage 25 cents. Inbrengen en terug ontvangen van gelden en bijschrijven van rente: op alle werk dagen 's v.m. v. 9-12 uur, en 's Vrijdags- en Zaterdagsavond v. 7y2—8uur. Ten kantore van de Spaarbank en in de Alida-Bewaarschool zijn verkrijgbaar uit één stuk vervaardigd, is praktisch, elegant, van echt linnen niet te onder scheiden en goedkooper dan het waschloon voor linnengoed Verkrijgbaar te Schiedam bij: GEBR. BERTELS, Dam A 37, D. BAL-GABEL, Hoogstraat, G. VAN DER HEIJDEN, Boterstraat 63, D. VAN PELT, L. Achterweg 48 en B. C. MONTFOORT, Hoogstraat. Telefoonnummers: 1742 en^6270. Telegramadres: WERKSPOOR. ééncylinder, compound en triple compound, van 50 tot 5000 P.K. Deze behooren tot de beste moderne stoomwerktuigen. de rots. Marguerite zag radeloos rond. O, een droppel water in deze wildernis I riep zij, vreezende dat hij in zwy'm zou vallen. Neen kind, mompelde hij, met een goedigen glimlach ik voor mij zou de voorkeur geven aan een druppel goeden Franschen cognac en als ge in den zak van deze smerige jas wil tasten, dan zult ge myn veldllesch vinden.., Ik mag ster ven als ik mij verroeren kan. Toen hy gedronken had, dwong hij ook Margue rite tot het nemen van een slok. Zoo, vrouwtje, dat doet goed hé zeide hij met een zucht van voldoening... Bij al de goden en godinnen een schoon parket voor sir Percy Blakeney, om zoo door zyne lady te worden ge vonden... Ik heb mij in vier-en-twintig uren niet geschoren ik moet er uit zien als een landloo- per I En dan die krullen I Lachend nam hij de 'krullende, grijzig bruine pruik af, en hij rekte zijn lange beenen, die van het lang liggen geheel stijf waren. Percy, fluisterde zij, terwijl een diepe blos haar hals en wangen overgoot... als ge wist Maar ik weet het, kind, alles, zeide hy, met oneindige goedheid. En kunt ge ooit vergeven Ik heb niet te vergeven, mijn lief. Uwe held haftige toewijding, die ik, helaas, zoo weinig ver diende, heeft die ongelukkige episode van het bal rijkelijk goed gemaakt. Ge wist dus, fluisterde zij al dien tijd reeds Ja, antwoordde hij teeder ik wist het, al dien tjjd reeds... Maar, by myn eer, had ik ge weten wat een nobel hart gij hebt, Margot, dan zou ik u van den beginne af vertrouwd hebben, en ge zoudt niet al dit vreeselijk lyden hebben behoeven te ondergaan, om een man na te loopen die niet half goed genoeg voor u is. Ze zaten naast elkaar tegen de rots, en hij liet zijn pijnlijk hoofd tegen haren schouder leunen. Het is hier wel de blinde die de kreupele leiden moet, mijn engel 1 zeide hy glimlachend. Alle drommels nog toe! Ik weet niet wal al erger pijn moet doen mijn schouders of uw voetjes. En hy boog zich om ze te streelen, die kleine voeten, die uit de gescheurde kousen keken, gekneusd en bloedig. Maar, Armand vroeg zy, met een plotse linge wroeging, terwijl in het midden van haar geluk het beeld van den broeder, om wien zy zoo zwaar misdreven had, voor haar oprees. O, maak u niet bezorgd over Armand, ant woordde sir Percy vroolyk. Had ik niet mijn woord gegeven dat hy veilig zou zij u Hij en De Tournay en de anderen zitten nu aan boord van de Morning Star. Maar hoe riep zy. Ik begryp het niet. (Wordf vervolgd.) DOOR a womioir TBADE MARK

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 6