Maar kereltje, warm tail je zoo CARNIB03 VRAACT Gemengd Nieuws. Leger en Vloot. Uit de arbeidersbeweging. Uit de Pers. Kerknieuws. Rechtzaken. Wetenschappelijke berichten. Burgerlijke Stand, Ingezonden Mededeelingen. Maaglijden. TELEGRAMMEN. Amsterdam. V isscherij -berichten. Beursbericht van M andolsberichten. alhier te houden, zullen als sprekers optreden de heeren mr. Tasman, van Hilversum, en Schoonder- woerd, voorzitter van den Bond van Gemeente werklieden met het onderwerphet gemeente werk in eigen beheer uit te voeren. Deze vergadering wordt belegd van wege de afdeeling Schiedam van den Bond van Gemeente werklieden. Heden, Vrijdag, werden proef- ritten gehouden met de electrische tram op de lijn SchiedamDelfshaven. Wel liberaall De Rotterdammer maakt melding van eene ergerlijke wraakneming van den te Weesp bij eene verkiezing voor den gemeenteraad gevallen liberalen candidaat Bode, die aan een katholieken bakker en aan een katholieken melkboer in ver band met zijn nederlaag de leverantie opzegde. In vrijheid gesteld. Men deelt ons mede, dat D., die onlangs in verband met den moord, te Amersfoort gepleegd, werd gevangen genomen, Woensdag in vrijheid is gesteld. (Tel.) Historisch kasteel afgebrand. Het bekende historische kasteel te Wijchen is gister nacht totaal atgebrand. Alle kunstschatten en oud heden zjjn verloren gegaan, niets is gered dan een kistje met zilver. Van het prachtige bouwwerk staan alleen nog de gebarste muren overeind. De eigenaresse, mevr. douairière van Andringa de Kempenaer, is met moeite gered. De oorzaak is niet bekend. Omtrent den brand meldt de Nijm. Ct. nog Eergisterenavond om 6 uur was het Sint-Niko- laasfeest met de kinderen van het dorp gevierd Om half twaalf begaf men zich te ruste. Geen kachel geen lamp brandde meer. Het was misschien 2 uur toen een der vrouwelijke dienstboden wak ker werd en tot een andere zijde «Wat is 't hier lichtDeze keek uit het venster en zag de vlam men uitslaan by de bibliotheek. Mevrouw, die in een anderen vleugel van het kasteel sliep, werd terstond gewekt en allen hadden nog juist den tijd, het leven te redden. Alles is verloren gegaan fondsen, geld, de prachtige meubels, de schilderijen, de oude familie portretten en archieven enz. Men meldt nog Velen trokken gister naar Wijchen, om te zien de verwoesting, welke het vuur aan het kasteel daar heeft aangericht. Zooals reeds werd gemeld zijn de buitenmuren blijven staan. Ook de vier hoektorens staan nog, doch de groote middeltoren is slechts tot halver hoogte, wat de muren bet!eft, betreft, behouden gebleven. Toegang tot de ruine wordt niet gegeven, wijl een der v er groote schoorsteenen (de eenige die nog niet instortte) dreigde te vallen. In verschil lende gedeelten van het gebouw was het vuur gistermiddag nog niet gebluscht. Oude gebruiken. Men sehryft ods uit den Gelderschen Achterhoek Van de vele oude gebruiken in deze streek blijft het planten van meiboomen nog in zwang. Bouwt j iemand een nieuw huis of wordt een bestaand huis vergroot, dan verzamelen zich jongens en meisjes uit de buurt, om 's avonds, als de bewo ners van het huis ter ruste zijn, een langen den nenboom met versiering op het terrein, waar het huis onder dak komt, in den grond te zetten. Het heele gezelschap werkt samen om den boom te vervoeren en één is er die bjj het graven van den kuil moet bijlichten. Dit planten met gebrekkige hulpmiddelen is lang niet gemakkelijk. Toch hebben de plantenden veel pret en de grootste pret komt nog als de huisbewoner den jongelui voor hun moeite een flinke som geld ter hand stelt om er een prettigen avond van te maken. Deze gave is niet verplicht, maar iemand die op zijn goeden naam prjjs stelt, zal zich niet aan het gebruik onttrekken, omdat hjj dan te boek komt te staan als een gierigaard, wat door de planting van een dooden boom voor zyn huis publiek wordt kenbaar gemaakt. ArnhCt.) kon plaats. De remmer Wiersma redde zich door tijdig uit de remkast te springen. De opgaande lijn is versperd, doordien een wagen dwars over het spoor staat. Waar thans slechts van een lijn gebruik kan gemaakt wor den, onderwindt de dienst vertraging. Er worden evenwel in allerijl maatregelen ge nomen den weg vrij te maken. Brutale dieven. Men schrijft uit Tilburg: Dat goten en afvoerbuizen van gebouwen ont vreemd worden is een alledaagsch verschijnsel. De brutaliteit evenwel, waarmede een paar per sonen uit Tilburg daarbij te werk zijn gegaan, mag zeker ongewoon heeten. Zij hebben bij nacht met kar en paard een bezoek gebracht aan ver schillende dorpen in den omtrek: Moergestel, Oisterwijk, Haren, Spoordonk en Oirschot, en daar op ongeveer 20 plaatsen goten en buizen van de woningen afgerukt en op den wagen geladen. Gister-middag is een groot gedeelte door de marechaussees bij een opkooper alhier in beslag genomen. Men is de daders op het spoor. Uit den Haag meldt men De nieuwbenoemde inspecteur der cavalerie generaal-majoor Braams, heeft zijn betrekkingaan. vaard. Zoowel de hem toegevoegde hoofd-officier van het wapen als de adjudant van den inspec. teur bljjven voorloopig in hun functie bestendigd. De Mooren, die in de laatste dagen aankwamen, zeggen dat de macht van den pretendent tot den aanval zal overgaan, maar zij gelooven dat de troepen van den Sultan de overwinning zullen behalen. Bedriegelijke bankbreuk. Naar wij vernemen, is het der justitie mogen gelukken, de verblijfplaats op te sporen van J. L. v. d. G vroeger wonende te Kampen, die bij vonnis der rechtbank te Zwolle van 14 Juni 1906 was ver oordeeld tot 6 maanden gevangenisstraf wegens bedrieglijke bankbreuk. Hij werd te Borgerhout bjj Antwerpen aange houden en zijn uitlevering aan de Nederlandsche regeering door de Belgische toegestaan. Donderdag werd hij overgebracht naar de strafgevangenis te Zutfen. (Zw. Ct.) Een Belgisch blad overonze koloniën De Standaard schryft In de Indep. Beige, nogal in een hoofdartikel met naam onderteekend, heeft de heer Roland de Marès zich hoogst onvriendelijk over onze Oost- Indische bezittingen uitgelaten. Er was in de discussie over de Congo-kwestie op gewezen, dat de -Belgen evengoed Kolonies zouden kunnen beheeren als de Nederlanders en Portugeezen. En, zonder eenige uitdaging, komt nu de heer Roland de Maiès opmerken, dat men zich vooral niet op Nederland beroepen moet als voorbeeld van deugdelijk Koloniaal beheer. Dit is kras. Tegen hetgeen de Belgen, onder hun Koning, in den Congostaat deden, wordt in Engeland amok gemaakt. Ten onzent geeft men ten deze van zijn sympathie voor België blijk. En dit beant woordt het hoofdorgaan der liberalen in België met een schampere opmerking op ons Koloniaal beheer. Ons dunkt, noch de heer Roland de Marè3 had dit aan zyn pen moeten laten ontglippen, noch de Indép. had dit zonder protest moeten opnemen. En dat te minder, waar de schrijver als hoofd doel voor het bezit van Kolonies aangeeft de ont sluiting van nieuwe markten voor eigen uitvoer een op zichzelf geheel egoïstische en aan alle hoogere moraal gespeende opvatting. Zaak is het hierop te wijzen, omdat juist uit zulk een uitlating zoo duideljjk blykt, hoe de lastercampagne tegen ons Koloniaal beheer zelfs in België reeds vrucht begint te dragen. Blijkbaar kent de heer Roland de Marès onze Koloniën niet uit eigen onderzoek, gaat hij af op Engelsche misrepresentation, en merkt zelfs niet hoe ongerijmd het is dit te doen op het eigen oogenblik, dat België zich over den Congostaat tegen Engelsche critiek heeft te verdedigen. Brutaal stukje. Men meldt uit Tilburg aan de 's-H. Ct. d.d. 4 Dec.: In den afgeloopen nacht omstreeks één uui', Vervoegden zich drie personen: C. de R., A. II. en L. P. aan de woning van vrouw S., in de Prinses Sophiastraat alhier en verzochten te wor den binnengelaten. Vrouw S., die met hare kinderen reeds te bed }ag, weigerde, waarop de drie mannen de deur intrapten en alzoo binnendrongen. Bevreesd voor dunne bedreigingen, vluchtte de vrouw met hare kinderen naar een der buren. De politie werd 'Uet het gebeurde in kennis gesteld, waarop zich °unige agenten naar de woning begaven. De po litie trof de indringers aan, zich te goed doende aau een pan met gebraden spek en brood. Ze berden gepakt en naar het hoofdbureau van po rtie gebracht. Z. D. II. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot kapelaan te Laren (N. II.) den wel. eerw. heer H. J. Smit, tot kapelaan te Borne den weleerw. heer C. van Amerongen, tot assistent te Renkum den weleerw. heer E. J. Kemperman, tot kapelaan te Vinkeveen den weleerw. heer G. H. van Driel, tot kapelaan te Keijenburg den weleerw. heer P. M. Simons en tot kapelaan te Lonneker den weleerw. heer C. H. A. M. Brom. Trein-déraillement. Men meldt ons uit Pergen op Zoom: Donderdag-avond circa 5 uur 45, is de goederen- trein no. 1484, nabij den wachtpost no. 12 gede- ï^jlleeitl. Er hadden geen persoonlijke ongeluk- Dinsdagavond werd door de St. Thomas studen ten, de leden van «Geloof en Wetenschap" en van het Dames-leesgezelschap te Amsterdam op luister rijke wyze het zilveren ordefeest van pater F. Hendrichs S. J. gevierd. Zuidhollandsche Hypotheekbank. Naar wjj vernemen, is de instructie in de zaak van den directeur Bland van den Berg geëindigd en kan binnenkort een verwijzing naar de open bare zitting worden tegemoet gezien. Nansen houdt zich bezig met het schrijven van een werk, waarin hij den huidigen stand van het Poolvraagstuk zal uiteenzetten. Vooral de jong ste expedities zullen daarin uitvoerig worden be handeld. Een resumé van dezen arbeid is door Nansen voltooid; hij zal het binnenkort mede- deelen in een vergadering van de Royal Geo graphical Society te Londen,. Men meldt uit Vlissingen: De pogingen in 't werk gesteld om de geschillen tusschen de stakende timmerlieden en den pa troon Anker, alhier, uit den weg te ruimen, zijn tot dusver geheel mislukt. De heer Anker wil verder geen onderhandelingen voeren met de sta kende timmerlieden, die hij grootendeels voor ont slagen houdt. Schiedam. Ondertrouwd: 6 Dec. C. P. Koens, eud 22 jaar, en G. J. van der Velden, oud 22 jaar. J. Groeneweg, oud 30 jaar, en J. Aleman, oud 23 jaar. E. J. Beekman, oud 25 jaar, en H. C. C. van der Pant, oud 25 jaar. Geboren: 4 Dec. Elisabeth Frederica Antonia Martina Mignon, dochter van N. J. M. Dresch en M. M. C. C. UUers, Lange Haven. 5. Daniel, zoon van W. van Torenburg en A. van 't Hofï, Nieuwsticht. (Zuidzijde) 6 Francisca Helena, dochter van G. Pvan Ooyen en J. van Djjl, Groenelaan. Overleden: 6 Dec. Pieter Johannes van Eek, oud 2 dagen, Hoflaanstraat. 25 cent per regel. De Pink Pillen bezorgen verlichting en genezing aan een jong meisje. De Pink Pillen zijn een geneesmiddel bij geheel een menschengeslacht goed bekend. Zij geven al tijd mooie genezingen en de volgende is daarvan een bewijs „Ik ondergeteekende, Mej. Adriana Mosterdijk verklaar dat ik genezen ben door de Pink Pillen. Ik heb lang en veel aan ernstige maagpijnen en moeielijke spijsvertering geleden. Ik heb geen ver lichting gevonden bij de behandelingen die mij waren voorgeschreven. Te einde raad, en niet meer willende lijden en verkwijnen, heb ik een proef genomen met de Pink Pillen, waarop ik mijn laatste hoop gevestigd had. Dat is een goede inval geweest. De Pink Pillen hebben mij dadelijk een betere spijsvertering bezorgd. Zij hebben mij eetlust gegeven, waardoor mijn voedsel, gemak kelijk en snel opgenomen, mij sinds dien veel versterkt heeft, en zoo ben ik er spoedig beter gaan uitzien. Nu bevind ik mij heel wel." De Pink Pillen genezen de maag op de eenige wijze waarop zij genezen kan worden. Het is toch niet de maag genezen door er een verterend gistmiddel in te brengen dat in plaats van de maag het voedsel verteert. Zulk een middel is een drogmiddel, waarvan gij u spoedig zelf kunt over tuigen. Daarvoor behoeft gij maar met de behan deling op te houden en de kwaal komt onmiddel lijk weer terug. Het eenige middel de maag te genezen is haar te versterken, want indien zij slecht haar werk doet, is dit omdat zij zwak is. Zij is zwak omdat gij zelf zwak zijt, omdat uw bloed arm is. De Pink Pillen geven bloed, verrijken het bloed; zij versterken ook geheel het organisme en de maag bevindt zich krachtig geworden. De Pink Pillen genezen ook bloedarmoede, bleekzucht, al- gemeene zwakte, neurasthenie, rheumatiek. Prijs f 1.75 de doos, f 9.per 6 doozen. Ver krijgbaar bij Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofd-depolhouder voor Nederland en Apotheken. Franco toezending tegen postwissel. Moeder heeft me zes Fays echte So- dener inineraal pastilles meegegeven en die heb ik verlorenEn als ik nou ver kouden wordKom jongen, daar hoef je toch niet om te huilen. Ik heb altijd Fays echte Sodener bij me, en kan er dan ook niet buiten. Hier heb-je zes andere en wees nou maar stil. I ays echte Sodener mineral- pastilles kosten slechts 60 cents per doos en zijn overal verkrijgbaar. 1/6 pot 40 ct. 1/8 pot 70 c. 1/4 pot 1.25 c. 7 Dec. 77 997i6 SCHIEDAM, 7 December. Aangekomen de logger SCI1 69 Clara, met 19 last haringSDM 18 Saturnus, met 19 last haring. R&? Ttktoon, Integralen Juli Oostenrijk 3 Portugal Venezuela Cultuur der Vorstenlanden N. Asahan Tabak Rotterdam Deli Deli Cult Konink. Petrol Moeara Enim. Sumatra Palembang Steel Shares Atchison Shares Rock Island Denver Rio Gr Erie Shares Missouri Southern Pacific Railway. Prolongatie 967, 181 518 133S4' 6U3 133 76»'» 487w 106i/4 3114 4314 ff1 v 41 94»/g 34»/8 5»4 Wisselkoersen te Rotterdam* 7 Dec. En Tekgraaf. Londen kort 12.10J Piss 6 pCL - 48.— 3 Antwerpen en Brus. - 47.82s 44 Buiteehfs Ruksbankpl. - 59.— s 6 BEURS VAN SCHIEDAM, 7 Dec. 1906. Olficieele. noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel voor de Beurs. MoBtwjjni l 13»/,per Hectoliter cont. zonder fust en zonder belasting Nanient de Commissie voor dt noteering2 a Ei BL ERINS, Stemmingi zeer willig. Bond van Distillateurs i Moutwgni 114.- Jenever» t *8-— Amst. groaf t 19Vi- Prima Graanapiritns 17 A 171/,. Sgoenau i 1.80. ANTWEREEH, 6 Dec. Petroleum. Amerik. kalmin loco fr. 19U-, per Dec.fr. 191/», per Jan. fr. 19s/i, per Jan./ Maart fr. 193/4. EERLIJN, 7 Dec. Spiritui ia loco HAMBURG, 6 Dec. Spiritus in loco vastper Dec. mk. 181/»' Jan./Febr. 18 */2(z.f.) PARIJS, 6 Dec. Spiritus (slotkoers) prijsh.per hectoliter per Dec. fr. 42.betaald, per Jan. fr. 42.25 A 42.75 per 4 eerste md. fr. 43.25 a 43.50, per 4 md. van Mei fr. 44.75 betaald. NEW-ÏORK/ Ma is, Western ia loco 6 Dec. 515 Dec. 5112. VEEMARKT TE DELFT, 6 Dec. Heden waren de veeprijzen als volgt: vette koeien 1ste kw. f190 a 260, dito 2de kw. f 120 a 180, kalfkoeien 1ste kw. f 180 a 240, dito 2de kw. f 130 a 170, vaarkoeien 1ste kw. f 160 a 200 dito 2de kw. f 100 a 150, vette kalveren 1ste kw! f 75 a 95, dito 2de kw. f 45 a 65, vette schapeD lste kw. f— a dito 2de kw.f awei schapen 1ste kw. f— a dito 2de kw. f a vette lammeren f— a weilammeren f - a magere varkens 119 a 38 biggen f5 a 13nuchtere kalveren f 8 a 18paardeD 1 60 a 100stieren f a veulens f a rundvleesch 76, 66 en 52 c., vet kalfsvleesch 100 90 a 74 c., schapevleesch a c.,lamsvlee.se! a c., alles per kilo. Op de veemarkt waren aangevoerd 218 runderen 21 paarden, 11 vette kalveren, 89 magere dito', 241 schapen of lammeren, 144 varkens, 455 biggen' en 17 geiten of bokken. Jarige Zeeuws, en Overm. tarwe f7.50 a 850 nieuwe do. f 7.— a 8.25. Westlandsche roode ris dito f7.25 a 8.50, Zeeuwsche en Overmaasscb- rogge 15.50 a 6.50, nieuwe dito f5.50 a 6 50 wintergerst f 4.50 a 5.25, zomer- dito f 4 25 5.25, chevalier dito f5.- 5.75. zware haver 14. 4./5, lichte ditc f3.75 a 4.125, groene 1 erwten f9.— a 10.—, mesting f 7.— a 7.25. paarde- boonen f6.75 a 7.25, duiveboonen f8.50 a 9 25 bruine boonen f9 a 12.75, witte boonen f41.75 a 14.25, koolzaad 10 A fll, buitenl. hennep zaad f6./5 a 7.25, kanariezaad f10.a f12. Granen onveranderd Boter. De prijzen der boter waren hedenle kw. f64, goede f58, mindere f 53 per '/4 vat van 40 kilo. per HÈ resp. 80 ct, 72", ct. en Q<aU ct. Aanvoer pot, 159/8 en 64/16 vaten, wegende te zamen 3820 kilogram. Uit Marokko. MADRID, 6 Dec. Uit Melilla wordt gemeld, dat de troepen van den Sultan oprukken, en onder bevel van Kaid Bachem de rivier Monionga over- e mokken. CUREGHEM-ANDERLECHT, 6 Dec. Heden waren aangevoerd 1701 runderen, waarvan 589 ossen, 233 stieren, 879 koeien en vaarzen. Men betaalde voor ossen fr. 0.74 A 0.98, stieren fr. 0.64 A 0.86. koeien en vaarzen fr. 0.63 A 0 85 per kiJe. VEEMARKT TE LONDEN, 5 Dec. Op de Veemarkt waren aangevoerd: 1Ö<' Runderen, 100 Schapen 20 Kalveren. 10 Varken' Men noteertRunderen 2/8 A 3/6 Schapen 4/2 a 6/2 Kalveren -/ A Varkens A Mejuffrouw Mosterdijk woont Haarlemmerstraat 80, te Helvoetsluis. IfLEESCH-EXTRACT I I I 1 '-li .1

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1906 | | pagina 3