VERKOOPING Algemeeiie Vergadering Drinkt DKACHENQUELLE. Hollaisclie Alpiene Yerzekeri HET KAAKTEN HUIS. wm\ Rijwielen. Vraagt steeds Uwen Winkelier UTRECHTSCHE Levensverzekering - Maatschappij. LUW Apollinaris tuiversmagazijn Verzekerd Kapitaal f 24,000.000,-. van ihihen. R. K. Kies vereen iging der Bronwaterfabriek „HOLLAN D", A. F. YAM LM, ApotMer, Firma Mém Swart, Hofstraat 118, Sclieiai Tramongeluk v. Oldenbarneveltstraat. Eepensvcrzekering.niaaf schappij Aptdap „BüRGERS"-RijwiÉi. Adverteert 30,088,800 Flesschen en Krniten. Gemengd Nieuws. Stakingen te Amsterdam. Naar de »Tel". meldt, is een der booten der Ocean Co., oorspronkelijk voor Amsterdam bestemd, naar Londen gestoomd en heeft daar de lading voor Amsterdam gelost. De heeren C. Posthuma, secretaris van den Ned. Scheeps- en Bootwerkersbond, en K. Van Oogen, lid van de Handels- en Pakhuisbedienden- vereen iging Handel en Nijverheid, hebben gister morgen na de ontvangst van het afwijzend schrijven der werkgevers een langdurig onder houd gehad met den burgemeester mr. W. F. Van Leeuwen. Na een breedvoerige uiteenzetting van den toe stand werd de bemiddeling van het hoofd der ge meente ingeroepen. De burgemeester zoo meldt de »Tel". vond het evenwel wenschelijk, dat de zaak tusschen de werkgevers en werknemers werd uitgemaakt. Intusschen verzekerde hij zijnerzijds, zjjn .persoonlijken invloed gaarne te willen aan wenden tot beëindiging van het conflict. Daarmee was deze conferentie afgeloopen. De commissie, bestaande uit de bestuurders L. Ottens, G. van Engelen, J. A. Hengstema en C. Postuma, aan wie alsnog de heer K. Van Oogen zal worden toegevoegd, zal nog een onderhoud (zonder meer) aanvragen met de werkgevers. De Ocean-Company krijgt er deze week niet veel werk meer bjj. Vrjjdag komt de sldomenius" binnen, welk schip voor Amsterdam alleen 2600 pakken Deli-tabak in heeft. Intusschen gaat nu het werk geregeld voort met ongeveer totaal 180 man, van wie de meesten aan Jason, en ongeveer 50 aan de Ripheus werken. Pech. Eergister-morgen bemerkte een reiziger in het' restaurant van het station, te Arnhem, dat hij het pas gekochte spoorkaartje verloren had. Tevergeefs werd er naar gezocht. Goede raad was duur. De trein zou spoedig vertrekken, dus opnieuw naar het loket om een kaartje te koopen. Tot verbazing van den reiziger krijgt hij zijn eerste kaartje weer in handen, voor hem herkenbaar, omdat hij er al met potlood losjes een getal op had gekrabbeld. Vertellende dat hij dit kaartje verloren had, zei hem de bureaulist, dat zooeven iemand aan het loket was gekomen met het beleefd vërzöek, het kaartje weer in te wisselen, omdat hij van de reis moest afzien. Toen was hem het geld teruggegeven. Pech voor den reiziger I Advertcntiën. Openbare Vrijwillige Wilhelmus voor De Ruyter. In den Stadsschouwburg te Amsterdam werden gister avond voor de laatste maal in dit seizoen de „Gijsbrecht" en „Kloris en Roosje" gegeven. Een eigenaardige hulde werd bij die voorstellingen als voorproefje voor de De Ruyterfeesten aan Beste- vaer gebracht. Toen de zeeheld tijdens den Nieuw- jaarswensch verscheen en verzocht op z'n feest het Princelied te doen weerklinken, stond het publiek als één man op en hief met begelei ding van het orkest het „Wilhelmus" in de oude toonzetting aan. Onnoodig te zeggen dat deze betooging grooten indruk maakte. De Notaris H. B. E. BLAISSE te Schiedam, zal op Vrijdag 18 Januari 1907, des voormid dags 11 uur, bij veiling, en op Zaterdag 19 Januari 1907, des avonds 8 uur, bjj afslag, telkens in het gebouw sMusis Sacrum", aan de Lange Havente Schiedam, in liet openbaar verknopen I. Een WOONHUIS, staande te Schiedam, Appelmarkt no. 4 hoek Lange Haven, kadaster Sectie C no. 1103, groot 32 centiare. Het huis bevat benedenKamer en Keuken boven2 Kamers en daarboven Zolder, is van Gas- en Waterleiding, vaste kasten en verdere gemakken voorzien. Grondbelasting 11.13. II. Een HUIS, staande te Schiedam aan de Appelmarkt naast perceel I, kadaster Sectie C no. 1104, groot 25 centiare. Grondbelasting f 4.79. Aanvaarding en betaling der koop penningen, 11 Februari 1907. De perceelen zijn te bezichtigen Woensdag 16 en Donderdag 17 Januari 1907, van 10 tot 12 en van 2 tot 4 uur, op vertoon van een toegangs bewijs, afgegeven door genoemden Notaris, ten wiens kantore, Nieuwe Haven no. 149, nadere inl chtingen te bekomen zijn. van de „RECHT, PLICHT en ORDE" op Dinsdag 22 Januari e.k., 's avonds 8 ure, in bet gebouw van den NED. R. K. VOLKS BOND, Lange Haven. Namens het Bestuur E. J. M. BEUKERS, Secretaris. Agenda Jaarverslag. Rekening en Verantwoording en verdere mededeelirgen. Het Bestuur der Spaarbank te Schiedam heeft besloten de rente over 1907, uit te keeren aan de inleggers, voor dat jaar te verhoogen tot 3.6 drie en zes tiende percent) en in December a.s. te overwegen, of die rente-standaard weer bestendigd kan worden. Namens het Bestuur P. BRILLENBURG, Voorzitter. G. FORTGENS, Secretaris. 11 ets. per Literschroeffiesch, franco huis. Verkrijgbaar bij: Verzekert tegen Ongelukken bij de Vischmarkt, Schiedam. Vrijgevige voorwaarden. Lage pretniën. Beslist het goedkoopste en meest gesorteerd adres voor Ht.H. Winkeliers en Kooplieden is bij B. M. SPANJER8BERG, Or, Kerkplein 10, ROTTERDAM. <»rossier in Stads-, F.tntaisie- en Gelegenheids-kaarten. iHSüSS! Speelzucht. Ook te Coevorden ontwikkelt zich de speelzucht. De burgemeester heeft er een circulaire gericht aan alle vergunning- en verlof houders, waarin er op gewezen wordt, dat er in den laatsten tijd veel en grof om geld gespeeld wordt. Hij geeft in overweging spelen als gokken, tikken, zeilen en vijven tegen te gaan. Er zal streng op worden toegezien. Voorts is in herinne ring gebracht, dat, zoolang de bezoekers in de lo kaliteit aanwezig zijn, de hoofddeur niet mag worden afgesloten. Ernstige mishandeling. De justitie van 's-Hertogenbosch is gisteren, Dinsdagmorgen, naar Nunen bjj Eindhoven vertrokken, tot het instellen van een onderzoek omtrent een aldaar gepleegde mishandeling, waarna de mishandelde onder verdachte omstandigheden is overleden. Nadere bijzonderheden ontbreken nog. Men schrjjft ons uit Uden, dd. 14 Jan. Bij gelegenheid der jaarmarkt heett alhier een ernstige vechtpartij plaats gehad op het Markt veld. Een zekere v. d. V., uit Boekei, werd zoo mishandeld, dat hjj in bezwijmden toestand het calé van Smulders werd binnengedragen, vanwaar hij later per rijtuig naar huis werd vervoerd. Als vermoedelijke dader is een zekere W. uit Boekei gearresteerd, die pas uit de gevangenis is ontslagen, waarin hij twee jaren heeft door gebracht. ('s-Hert. Ct.) alsche.spelers. Aan de politieoverheid in alle groote steden en badplaatsen is dezer dagen een gelithografeerde ambtelijke lijst gezon den, waarop ongeveer duizend namen voorkomen van mannelijke en vrouwelijke personen, die als valsche spelers of als hazardspelers van beroep bekend staan, benevens de beschrijving van hun persoon, van hun levensloop en van de kunst grepen, die zij in het bijzonder in toepassing brengen. Deze internationale opgave zal regelma tig elk jaar aangevuld worden, ook wat betreft de gewoonten en de vroeger opgelegde straffen der gesignaleerde spelers. De lijst bevat o. a. de groepen der spelers van beilerlei kunne, die zich op spoorwegen en in hotels als voorname reizigers voordoen, en is de uitkomst van een internationale studie der poli tie gedurende vek jaren. Bevestigd te Dordrecht. Opgericht in 1873. maatschappelijk Kapitaal (voiteekend) t 2,000,000.— Ucrzekerd Bedrag ruim 00 miüioen. Reserve ruim 131 tnillioen. Door ondergeteekende worden in 't vervolg rijwielen afgeleverd met zoodanige garantie, dat gedurende een vol jaar, alle reparation (schoon houden inbegrepen), aan dat rijwiel of de onder deden daarvan gratis geschieden. Alleen opzettelijke vernieling uitgesloten. „Bruno" Heeren Rijwiel f80.—. „Bruno" Dames Rijwiel f90.—. Andere merken prijzen op aanvraag. m M Lange Haven 75, hoek Branderssteeg. in de V /F A\ Natuurlijk Koolzuurhoudend Mineraalwater. Jaarlijksche Verkoop Men vrage uitsluitend het Roode Driehoekmerk. Abonneert U op het KATHOLIEKE Concurreer ende tarieven. IK onder Redactie der Ueste Kath. Letterknndigen. Maandelijks verschijnen 48 pag. groot m formaat over 2 kolommen, prachtige I JH lectuur alsRomans, Novellen, Histo- |La rische Verhalen, Poëzie, Allerlei, Raad- seis, Logogrief, Rebus, enz. enz. voor den zeer lagen prijs van 65 CENT per 3 maanden. Goedkoopste Maandschrift van Nederland. P. STOKVIS—WATERREUS, Uitgever, 's-Bosch. Stookt nu BIOIHOIBI-BEIIETTEI <3)ordrccht7 YAROSSIEAITS li V n

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 4