Abonneert U op ie "Wie was zij? Nieuwe Sciiiedamsclie Courant rot iratis Mister! Zenlajsblai 4 maal laap verscbe Besdmittolle n. H. A. v. d. MEER, 4 maal laap wsche Beschnittofc trijs 10 c. p. weet, 0.45 p. fl.35 p. 3 M. FEUILLETON. ÜmnettlaiiiL Rechtzaken. Ingezonden Mededeelingen. Advertentie n. Lange-, Ronde-, Klein- ronde-, Platte-zoete-, Anijs- en Yanille- Boterstraat 89. 't Eerste, tot. voor korten tijd bewoond door wijlen de weduwe van mr. C. J. Sickesz, omvat don veelbezochtcn Lochemschen berg met den f raaien uitzichttoren, en de bekende hotels Dol- leboed en Luchte, de Wildenborch, onder Vor den gelegen, is vooral beroemd door zijn prach tige bosschen en is het eigendom der familie Brants. Sterfgevallen zijn oorzaak, dat de beide fraaie bezittingen binnenkort publiek zullen worden ver kocht, niet enkel en bloc, maar ook in tallooze perceelen en perceeltjes afzonderlijk. Ook al het houtgewas wordt op zichzelf verkocht. 't Ligt voor de hand, dat schier alle ingeze tenen den afloop dezer verkoopingen met span ning tegemoet zien. De kans bestaat natuurlijk, dat één der buitengoederen, of alle twee, in mas sa wordt aangekocht door menschen, die zulk een uitgestiekte bezitting kunnen aanhouden; en dat zij, evenals tot dusver, de vrije wandeling open laten. Wordt echter een jachtliefhebber eigenaar dan zal deze waarschijnlijk tot geheele of ge deeltelijke afsluiting overgaan. En voor 't geval de goederen in perceelen worden versnipperd, is het volstrekt niet na te gaan, wat daarvan de gevolgen zouden kunnen zijn. Redenen genoeg dus, om te spreken van een „dreigend gevaar" voor onze goede stad, waar van vele ingezetenen in het vreemdelingenverkeer hun bron van inkomsten voer een meer of min der aanzienlijk deel vinden. Wat do Cloese betreft, had het overlijden van mevrouw Sickesz nog een bijzonder gevolg, 't Bleek n.l. dat het oorspronkelijk goed een „fidei commis" is (een volgens de tegenwoordige wet niet meer nestaande bezitvorm), zoodat het niet overging aan de erfgenamen van mr. C. J. Sic kesz, maar aan een anderen tak zijner familie. Deze rechtverkrijgenden weigerden dan ook een contract van mr. C. J. Sickesz met het hier be staande Verfraaiings-Gezelschap, ten aanzien van de Belvédère op den berg te erkennen, en hangt het dientengevolge van den a.s. kooper af, of bedoelde uitzichttoren zal mogen blijven staan. Moge ten slotte alles nog ten go-ede afloopen. De stalhouders te Amsterdam klaag den reeds vele jaren over het samenvallen van de Katholieke aannemingsdagen met den drukken trouwdag, den Donderdag. Met het oog op de veiligheid is nu door de vereeniging van werk gevers in het stalhoudersbedrijf gepoogd, aan dien ongewenschten toestand een einde te maken en is thans getracht bij de hooge geestelijke autori teiten een opschuiving van den aannemingsdag te verkrijgen. Bij een gehouden conferentie heeft de Deken het ongewenschte van den toestand toegegeven, doch van den anderen kant verklaard, dat hij geen termen vond, in deze in te grijpen, daar het vaststellen van den aannemingsdag aan de pastoors der verschillende parochies is overge laten. Wel heeft Z.H.Eerw. beloofd in een con ferentie met de pastoors, te zullen aandringen op wijziging van den toestand. De ,,Ut baintjes." De gister te 's-Graven- hage gehouden algemeene vergadering van aan deelhouders van de Rijtuig Maatschappij „Ur- bainc" heeft de balans en de winst- en verlies rekening goedgekeurd. De resultaten, met het be drijf in 1906 verkregen, waren door de concur rentie van de electrische tram zeer teleurstellend, zoodat de balans, na de noodzakelijke afschrij vingen, met een vrij belangrijk verlies sluit. Met het. oog op de weinig bemoedigende voor uitzichten, werd besloten in den loop van dit jaar tc overwegen of het bedrijf zal worden voortgezet Uitde millionairswereld. Te New-York zijn eergisteren millioenen met millioenen ge trouwd. Juffrouw Ethel Geraldini Rockefeller, de lievelingsnicht van de petroleumkoning John D. Rocke.eller, schonk haar hand aan Marcellus Hart ley, den eigenaar van 48 millioen gulden. Ethel is het mooiste meisje uit de familie Rockefeller WILLIAM JAMES. II) „Hoe zoo? Gaat u soms uw hötel verlaten?" „Neen, wij zijn de nieuwe bewoonsters van Villa Catharina!" „Villa Catharina? Die verrukkelijke villa vlak bij zee? Die weet ik wel te staan, wat woont u daar lief D Op het oogcnblik werd het gesprek afgebroken door den violist, die voor de tiende maal Syl via op het hart meende te moeten drukken, dat hij liefst eene zachte begeleiding had, om dat het hem niet zoozeer om kracht en vuur, dan wel om gevoel en uitdrukking te doen wa.s. Behalve een vriendelijk „goedenavond" en her haalde dankbetuigingen aan het einde der voor stelling, zag of hoorde Sylvia niets meer van de dame van „Zuidduin". „Nu, ben je per slot van rekening niet blij, dat je mee hebt gedaan? Heb je je niet geamu seerd?" vroeg May toen zij huiswaarts keerden. „Ik denk, dat ik te hard heb gewerkt om pret te nebben", antwoordde Sylvia lachende, „maar ik moet eerlijk erkennen, dat iedereen heel vriendelijk was en dat is op zichzelf ai en zij heeft van haren vader en haren oom onge veer 240 millioen gulden te wachten. Zij had natuurlijk een uitzet, kostbaarder dan ooit een bruid gehad, en hare huwelijksgeschenken wa ren metst sieradiën met zeldzame en kostelijke juweekn. Slecht vleesch. Te Aschersleben zijn 5 gezinnen ziek geworden tengevolge van het ge bruik van slecht gehakt. 12 personen liggen zwaar ziek te bed. Verdwenen. Eenige weken geleden was de koopman Ferdinand Wasberger uit Bremen, met zijn vrouw op een pleizierreisje zijnde, te Parijs aangekomen. Sedert een paar dagen is de man spoorloos uit zijn hötel verdwenen. De politie, die op verzoek der vrouw een onderzoek in alle richtingen heeft ingesteld, heeft nog geen enkel spoor gevonden. De aardbevingen en vulkanische uitbarstingen. In een speciale editie van het „Evening Journal" van New-York staat een telegram uit .Ei-Paso, met eenige bizonderheden over de aardbeving in Mexico. Duizend menschen zouden .zijn omgekomen in de streken ten Zuid- Oosten van Mexico City en verscheidene plaatsen geheel zijn verwoest. Ook moeten in Mexico City vele menschen gedood zijn. Twee hevige aardschokken zijn gister, volgens een Reuter-telegram, te Manila gevoeld. Schade werd echter niet aangericht. De „Sun" meldt uit Lima, dat de vulkaan Puyehue in de Cbileensche provincie Valdivia nog steeds werkt en er verscheidene nieuwe kra ters zijn ontstaan. Een groote paniek heeft de bevolking bevangen. Aschregens, aardbevingen en hevig ondergrondsch gestommel blijven voortdu ren. Uit Sydney werd gister geseind, dat de vulkaan Ruapehu hevig werkt. De krater spuwt overvloe dig lava uit en slingert groote stukken steen hoog in de lucht. De bewoners in den omtrek zijn met achterlating van have en goed gevlucht. Een typhoon in den Grooten Oce aan. Volgens telegrafische bericht van het di- strictsbestuur van 't eiland Jap, woedde Goeden Vrijdag in den Grooten Oceaan een hevige typhoon, die op de noord-oostelijk van de Noord-Carolinen gelegen Uiulsi eilanden groote verwoestingen aan richtte en waardoor aldaar 230 van de 800 inboor lingen omkwamen. iEen sluipmoord. Aan de „Daily Mail" wordt uit Singapore gemeld, dat op den Arabi- stheu miJh on air Ahdoel Kadir Alsagoff een sluip moord is gepleegd in de veranda van zijn huis, terwijl hij met zijn gezin bad. De moordenaar Ontkwam in do duisternis; op zijn gevangenne ming is een nooge premie gesteld. Verjaardag Prins Hendrik. Alen meldt uit Apeldoorn, dato- 19 April: De verjaardag van Prins Hendrik werd in hui- selijkon kring gevierd. Door bet gemeente-bestuur van Apeldoorn, de Oranje-Vereeniging, de ver eeniging „Naar Apeldoorn" en de Vereeniging tot Veraangenaming van het Verblijf, zoo-mede van hot personeel van de paleizen Den Haag, Het Lo-o en Soestdijk werden bloemstukken aange boden Z. K. H. ontving van H. M. haar levensgroot portret, geschilderd door mej. Van Stockum, een aantal kostbare gravures in fraaie lijsten, een fraaten jachthond voor de hertenjacht en van c'e Koningin-Moeder acht prachtig afgewerkte can- delabros. In het dorp Apeldoorn woei van rijks- en gé- meentegebouwen, eveneens van zeer velé parti culiere woningen, de vaderlandsche driekleur. Gisteravond om half negen is er aan den Prins een serenade gebracht met fakkellicht. Ruim 40 prettig." „Wanneer denk je het gezelschap weer te ontmoeten?" vroeg May, verlangend. „Nooit, natuurlijk!" „Wat?! Heeft niemand je gevraagd eens een bezoek aan huis te komen brengen?" „Lieve May, welopgevoede en rijke menschen sluiten maar niet voetstoots vriendschap met een onbekend meisje, alléén omdat ze toevallig muziek van het blad-af kan lezen", antwoord de Sylvia, plotseling tot de overtuiging ko mende, dat May Keswick als eenvoudige secon dante vee. liever was dan May Keswick, die niets om handen had en voldoende geld ont ving. Het speet haar wel, maar het was haar verre van aangenaam, dat May er zoo naar scheen te hunkeren om nieuwe vriendschaps banden aan te knoopen en den kalmen vrede en rust van Ringwold te verstoren. „Ik - 'k denk, dat die man, die tijdens het concert naasl me heeft gezeten, je weet wel, die je pl a ais heeft ingenomen de Norrey- garde's kent. Denk je ook niet?" merkte May op. Toen zij zoo onverwacht over dien knappen jongen man met die helderwitte tanden hoorde spreken, werd Sylvia verbazend verlegen. schoolmeisjesachtig van haar I „Ohneen ja dat kan wel daar heb ik niet over nagedacht!" antwoordde zij, toen zij „Villa Caiharina" binnentraden. jMay gaf geen antwoord. Zij had er wèl over voreenigingen met vlaggen en banieren trokken uit de ^,oolaan naar liet paleis, de leden van Volksweerbaarheid, van den knapenbond Klein maar Dapper en van sp-o-rtvereenigingen waren in costuum. Op het bordes van het paJeis waren de Koninginnen en de Prins. De stoet trok langs hen, onder de toonen der muziek van p laats.v selijke corpsen. Nadat besturen met fakkeldragers zich voer het paleis geschaard hadden, werd door gecombineerde mannenkoren vierstemmig gezon gen het Oud - Wilhelmus, onder leiding van den heo-r Stok'huyzen. Door het Koninklijk echtpaar en de K'ipngin-Moeder waren smaakvolle prijs- numm-us aangeboden. De Prins betuigde na af loop zijn dank aan het bestuur der Oranjever- eeniging. Duizenden waren er hij het Loo en omgeving op de been. Na afloop trok de stoet naar Apeldoorn, waar hij voor het park Tivoli ontbonden werd. H.H. M.M. de Koninginnen en Z. K. H. Prins Hendrik maakten gistermiddag in een rijtuig met 4 schimmels bespannen en door den Prins zelf gemend, een rijtoer door de Schuine laan, Loo- schen weg, Zwolschen weg en 't dorp. H. M. zat naast den Prins, terwijl de Koningin-Moeder met een hofdame in het rijtuig hadden plaats genomen. Men meldt uit Baam dato 19 April: De Oranjevereeniging alhier heeft haar eerste feest gegeven ter eere van den verjaardag van Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden. Reeds om 8 uur werd het feest ingeluid door de groote torenklok en zond het bestuur der vereeniging in de stem des Lands niet alleen de manne- maar een felicitatietelegram aan Z. K. H. den Prins. In den voormiddag werd een welgeslaagde vlieger wedstrijd gehouden, terwijl in den namiddag een 10-tal volksspelen werden gehouden, waaraan door ruim 400 kinderen werd deelgenomen en door vele honderden werd bijgewoond. Te half zes steeg de luchtschipper W. Pottum van uit het Oranjepark loodrecht omhoog, onder gejuich van een talrijke menigte. Het fanfarekorps „Crescendo" gaf in het Oranjepark een welgeslaagd volkscon cert. Ook jn vele andere plaatsen van het land is de verjaardag van den Prins feestelijk herdacht. Men meldt nog uit 's-Gravenhage Het Haagsch comité voor volksfeesten kan op de feestviering van gister met groote voldoening terugzien. In het Gebouw voor Kunsten en Wetenschap pen werden hedenavond door het tooneelgezel- schap „Fritomya" een drietal blijspelen opge voerd. De aanwezigen werden daar welkom ge- heeten door den heer R. H. Driessen. Een opwekking om een „hoeral" aan te hef fen voor den mede aanwezigen burgemeester, baron Swecrts, eere-voorzitter van 't comité voor volksleesten, met zijne echtgenoote, werd met langdurig gejuich beantwoord. Daarna herinner de de heer Driessen er aan, hoe de houding van ,den Prins bij en na de ramp van de „Ber lin" hem nader tot het Nederlandsehe volk heeft gebracht. Langdurige „hoezee's" voor den Prins en het geheele vorstelijke huis volgden op de toespraak. In „Diligentia" voerde de tooneelvereeniging T. O. V. I. D. O. op het kluchtspel „Bioscoopver rassingen", waarbij de 's Gravenhaagsche muziek vereniging „Crescendo", haar medewerking ver leende. Be „Ddle-ttantenclub Haag" trad in het Feest lokaal, Willemstraat, op, met het blijspel „Pension Schöler". In den Kunstkring deden zich solisten hooren. In het gebouw van den Ned. R. K. Volksbond, welwillend afgestaan, werkten mede de afdeelin- gen van dezen Bond. In de 5 kerken, waaronder de Nieuwe Kerk te Scheveningen, werden orgelconcerten gegeven. In de Groote Kerk werd een gedeelte van het concert bijgewoond door den burgemeester en zijne echtgeno-ote. De feestvreugde op straat vond zonder twij fel wel haar middelpunt in het Voorhout, welks hoofdlaan in een schitterende verlichting van de ouderwetsche vetpotjes prijkte. In de op gelijke nagedacht en ze dacht er nóg over na. Die man met zijn donkere oogen had een die pen indruk op haar gemaakt een zeer diepen zelfs en de wijze, waarop hij haar bedankte, toen zij hem haar programma had geleend was VIJFDE HOOFDSTUK. Den volgenden morgen zat Sylvia in de dui nen voor zich uit le staren. Zij wist niet, hoe het kwa m maar zij was in gedachten voortdurend met zichzelf bezig. Sinds zij t;- Ringwold was aangekomen, had zij met alle kracht, waarover zij kon beschik ken, gelracbt, het ondoordringbaar geheim, het welk haar hel leven zoo onaangenaam maakte, te vergeten: zij had getracht zich niet anders dan dankbaar te gevoelen voor hetgeen zij thans bezat, doch vandaag, vandaag kwam het oude gevoel met verdubbelde kracht boven. „Het is zulk eene nare gedachte, te weten dat ik geheel alleen op de wereld sta", mompelde zij, recht voor zich uit over de zee turende, „en dat ik, geheel huiten mijne schuld, heb moeten m'ssen, wat andere meisjes geschonken wordt. En de toekomstwat kan de toekomst wezen voor een meisje, dat-niet-weet-wie-zij- is?" Toen kwam de herinnering aan de moe derlijke hartelijkheid van mevrouw Norreygar- de en de vriendelijkheid van Ninette bij haar boven. Als zij, Sylvia slechts de teederheid wijze Verlichte muziektent speeldè een burger fanfarekorps opgewekte volkswijzen. De pret op de z.g. kleine kermis had hier duizenden bijeen gebracht. Ook in de stad, waar vóór de lands, pro vincie- en gemeente-gebo-uwen, benevens voor eenige particuliere - woningen fraaie verlichtin gen waren aangebracht, verdrong zich een groote menigte. Vredesconferentie. De Keizer heeft Tsoesoeki, den eerste-secre- taris van den Raad van State en lid van den Se naat, benoemd, tot eerste gedelegeerde van Ja pan ter Haagsche conferentie. Tsoesoeki zal, met de overige leden der dele gatie, den 27en vertrekken. De reis wordt ge maakt door Siberië. Retraitcnhuis. De bouw van het Retraitenhuis te Venlo, is gegund aan den laagsten inschrijver, den heer Fr. Paes te Venlo, voor de som van f 87.648. De aanslag op Minister Van Raalte. Men verneemt, dat de instructie tegen Simon Polak, die den aanslag pleegde op den Minister van Justitie, gesloten is. Gewacht wordt op het rapport van de deskundigen, voordat de zaak naar de openbare terechtzitting wordt verwezen. 25 cent per regel. ZIEKTE TE SCHIEDAM. Er is niets meer dat iemand meer uit zijn hu meur brengt, niet dat Uw geduld meer op de proef stelt dan jeuking der huid. Aambeien ma ken U bijna krankzinnig ze houden U den geheelen nacht wakker. Prikkelende huiduitslag is even slecht en even moeilijk te genezen. Der gelijke kwalen worden met den dag erger. Dank zij de verklaringen, gelijk de volgende, begin nen do menschen in te zien, dat zij een genees middel onder htm bereik hebben tegen deze ziekte. Mejuffrouw E. F. Christiaanse, Generaal de Wet straat 07 te Haarlem, deelt ons medeAls een ge volg van de mazelen had mijn kindje dat vijf jaar oud is, het geheele lichaam vol uitslag. Hierbij kwam brand en het was verschrikkelijk om aan te zien hoe het arme kind leed. De jeuking was onuithoudbaar en wat wij ook aan wend Ion, niets hielp. Ik ben zeer tevreden dat Uw middel het ware was, want nog voordat ik een doosje geledigd had, was het kind totaal van zijn kwaal genezen en met veel genoegen wil ik iedereen hierover inlichtingen. A erzeker U dat het de Echte Foster's Zalf is, die men U aanbiedt, dezelfde die Mejuffrouw Christiaanse gehad heeft. Ze is te Schiedam ver krijgbaar bij de heeren KAPPELHOF HOVIGNH, voorbe. n Frans Visser. Toezending geschiedt fran co na ontvangst van postwissel a 1.75 voor één, of f 10.voor zes doozen. Fijn, Broos en Smakelijk. Aanbevelend, fcö van eene moeder en de bescherming van een vader had gekend, hoe geheel anders zou dan alles hebben kunnen wezen I Maar wat gaf het haar, of zij zich daarin verdiepte, het veranderde niets aan het feit, dat zij een meisje was, „dat-niet-weet-wie.zij-is". Na de lunch, welke veel van een maaltijd in een doofstommen-instituut had ging Syl via naar hare slaapkamer waar zij een beetje rommelde en eene massa dingen deed, welke in het minst niet gedaan behoefden te wor den tot het eindelijk thee tijd werd. Juist toen zij zich verkleed had, kwam Martha haas tig en zenuwachtig de trap opstormen en aan ha re kamerdeur kloppen. „Oh, juftrouwl" riep zij, op Sylvia's toestem ming om binnen te komen, „het rijtuig heeft voor het hek stilgehouden en Ellen doet de deur al open 1" „Rijtuig?! Wat rijtuig?! Welke deur, Martha? „Het rijtuig van „Zuidduin", juffrouw, en '5 Daar kwam Ellen aangekropen. „Jufirouw, mevrouw Norreygarde zit be neden", meldde zij, met al de deftigheid van een huisknecht Wordt vervolgd). DOOR oo pq Q~3 C_=» CK2 fc=J) BESCHU co c«

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 6