^tads- en Gewestelijk Nieuws. Ingezonden Mededeelingen. kerknieuws. Rechtzaken. Kunst en Letteren. Sport. Gemengd Nieuws. Bezoek aan de stad. Van daar per trein naar Hulst en zal de trein ter begroeting te Axel stop pen. Na de ontvangst ten stadhuize rijtoer door de stad en daarna per spoor terug naar Apeldoorn of naar 's-Gravenhage, indien het bezoek zal plaats hebben in de tweede week van September. De Prins naar Velscn. Omtrent het bezoek van Z. K. H. den Prins der Nederlanden, heden te brengen aan de Konink lijke papierfabriek te Velsen, meldt men nog: Het bezoek zal van zeer intiemen aard zijn. Buitengewone aanstalten voor de ontvangst van den hoogen Gast worden niet gemaakt. Z- K. H. zal de fabriek in werking zien, zooals ze alle da gen werkt. Het bezoek zal zich bepalen tot een rondegang door de fabriek. De Koninklijke Papierfabriek te Velsen is een van de Vereenigde Koninklijke Papierfabrieken der firma Van Gelder Zonen, opgericht in 1806 en geleidelijk tot haar tegenwoordigen wasdom gekomen. De twee andere fabrieken zijn gevestigd te Apeldoorn en Wormerveer. De hoofdzetel is te Velsen. Tegenwoordige directeuren van de N. V. zijn de heeren P. Smidt van Gelder en J. H. A, Krummel. Technisch directeur van de fabriek te Velsen is de heer D. Wiepkes. Dat de fabriek te Velsen een grooten omvang heeft, kan blijken, dat daaraan verbonden zijn eigen concertgebouw met badinrichting, koffiekamer leeszalen, eigen muziekkorps, gymnastiek- en too- neelvereeniging enz. enz. Wjjkeroog—het dorp van en door de papierfa briek zal heden feestvieren. Na breedvoerige besprekeningen werd besloten oen© commissie te benoemen ten einde bij dé regeering aan te dringen op het nemen van tijde lijke voorzieningen, om reeds gedurende dezen winter bij eventueele stranding de redding met meer succes te kunnen bewerkstelligen. Tevens werd haar opgedragen middelen te be ramen om tot meer geregelde samenwerking op dit gebied zoowel binnenslands als ook ten aan zien van diet buitenland te geraken. De liertog van Orleans. De hertog van Orleans, die binnenkort een reis naar de Noordpool gaat doen, heeft een viertal dagen te Amsterdam vertoefd. Hij was afgestapt aan het „Amstelhotel" en reisde streng incognito onder den naam van graaf van Villiers. Van Amsterdam uit maakte de hertog tal van uit stapjes naar Zaandam en Zandvoort. Gister ver trok hij naar Brussel. Provinciën. Noord-Brabant Gelderland Zuid-Holland Noord-Holland Zeeland Utrecht Friesland Overysel Groningen Drente Limburg Totaal De bevolking Mannen. 303 057 313.801 638.422 529.158 113.145 136.953 179.567 188.200 160.531 87.598 163.439 Vrouwen 302.363 306.562 674.561 557.378 115.202 142.229 177.856 i 81.735 163.357 79.737 157.682 Totaal 605.420 620.363 1.312.983 1.086.536 228.347 279.182 357.423 369.935 323.888 167.335 321.121 do te Delfshaven, aan den Rotterdamschen dijk, ter hoogte van de Hooge Boomen, tóen hij uit wilde wijken voor de uit Schiedam komende tram, aangereden door de tram uit de tegenovergestel de richting komende. Door spoedig remmen van den wagenvoerdcr liep het ongeluk nog vrij1 goed af, zoodal. de man niet ernstig aan handen en hoofd werd verwond. Hij werd met de tram eerst naar Schiedam en later naar Delftshaven vervoerd. 2.813.871 2.858.662 5.672.533 Vrijgelaten. Naar men meldt, is baron van Heemstra, die in de buurt van Smyrna door roovers gevangen was genomen, den 23sten dezer in goeden welstand bij zijne familie aldaar teruggekeerd, nadat een losprijs aan de roovers was uitbetaald. Naar uit Salonika aan de Duitsche bladen ge seind wordt, eischten de roovers, 10,000 Turksche ponden losgeld. Tweede Vredesconferentie. De regeering is voornemens aan de vredes conferentie op 25 Juli een boottocht aan ie bieden langs den Nieuwen Waterweg De tocht vangt aan te Maassluis en wordt voortgezet tot de Stadsbrug, te Rotterdam; na aanbie ding van een tuinfeest door laatstgenoemde ge- gemeente in het Park, wordt teruggekeerd via Vlaardingen. j Pichon, de Fransche minister van Buitenland- sche Zaken, zal den 3len dezer in de Kamer mede- deelen, welke rol Frankrijk op de conferentie zal spelen. Als toegevoegd militaire afgevaardigde ter con ferentie wordt genoemd brigade-generaal Amourel de maritieme deskundige zal een schout-bij-nacht zyn. Buitendien zal de Fransche afvaardiging met drie gezantschapssecretarissen aangevuld worden. Staatscommissie Middenstand. Bij Koninklijk besluit is le. aan C. L. Bressers, fabrikant en lid van Gedsputeerde Staten van Noordbrabant, te Don gen,- op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als lid der Staatscommissie voor den Middenstand 2e. benoemd tot lid dier commissie mr. A. I. M. J. baron van Wijnbergen, lid van de Tweede Kamer der Staren-Generaal, te Arnhem. Prov. Staten-verkiezingen. De centrale vrijzinnige kiesvereeniging in het district Zoetermeer heeft definitief candidaat ge steld voor de Provinciale Staten de heeren jhr. mi. W. Th. C. van Doorn, te 's-Gravenhage, en D. C. Lans, te Delft. Men verneemt, dat door de centrale liberale kiesvereeniging in het district Leiderdorp tot can didaat is gesteld de heer E. Vernède, burgemeester van Voorschoten. - Door de vrijzinnig democratische kiesvereeniging te 's-Gravenhage werden gisteravond de aftredende leden der Provinciale Staten, de heeren mr. W. Dolk, E. Ederstein, B. Jansen Jzn., mr. R. J. H. Patyn en dr. W. P. Ruysch, by acclamatie opnieuw candidaat gesteld. Maandag 27 Mei a.s. zal in het Ver kooplokaal aan de Lange Haven 's avonds 8 ure een algemeene leden-vergadering worden gehouden van de onderafd. Schiedam en Omstreken der V. P. N., waarin o. a. ter sprake zal komen de in September te 's-Gravenbage te houden groote landbouwtentoonstelling. Doorde politie vanhier endiete Rotterdam is van nacht hier huiszoeking gedaan, waarbij verschillende goederen in beslag werden genomen uit een winkel te Rotterdam door een meisje verduisterd of ontvreemd. De nieuwe burgemeester van Tilburg. Met ingang van 1 Juni is tot burgemeester van Tilburg benoemd de heer G. R. C. Ran pp, bur gemeester van Roermond. Ook een record. Den len Februari 1902 werden door den mi nister van Ooi-log voorschriften vastgesteld ter uitvoering van de Militiewet 1901. Sedert zijn die voorschriften niet minder dan 15 maal gewijzigd en aangevuld; het laatst den 28 Maart jl. („Nbr."J Provinciale Statenverkiezing. De anti-revolutionaire kiesvereeniging «Neder- land en Oranje heeft in hare vergadering op gister-avond tot candidaten gesteld de heeren L. Hoogerbrugge Wzn. te Overschie en A. C. A. Nolet te Schiedam. Door de S. D. A. P. zijn voor de Prov. Staten tot candidaten geproclameerd de heeren dr. J. van Leeuwen en mr. P. J. Troelstra. UIT OVERSCHIE. Nu onder het vee van veehouders in den Berg- polder en onder Overschie mond- en klauwzeer is gec nstateerd, zyn enkele weiden en een hoeve in bedoelden polder op voorschrift van den dis trictsveearts afgesloten. De bewaking dier afgeslo ten terreinen geschiedt door mariniers van het garnizoen te Rotterdam. In verband met dezen bewakingsdienst is door den garnizoenscommandant te Rotterdam nu reeds versterking van garnizoen gevraagd. UIT ROTTERDAM. Brand. Gisteravond brak er door het vlamvatten van vuurwerk binnenbrand uit in den winkel van de weduwe B. C. Zon, boek- en papierhandel, kunst vuurwerk en Bengaalsch vuur aan de Leeuwen straat n°. 22. Dadeiyk na het uitbreken van den brand hadden er in den winkel verschillende ont- ploffinkjes van klein vuurwerk plaats, waardoor het vuur zich in een ommezien door heel den winkel ver spreidde. Daarin is dan ook groote schade aange richt. Onder de leiding van den hoofdman, den heer D. A. Bydendijk, hebben gasten van spuit 21 den brand met een op de waterleiding geplaatste slang gebluscht. Assurantie dekt de schade. van bezwaren en van de verbintenissen tot deel neming. Het rapport, uitgebracht door graaf de Rosen (Zweden), dat onderzocht is door de commissie voor de paardenafdeeling, wordt door het internatio nale cnmité goedgekeurd, dat tevens besluit het te onderwerpen aan de groote vereenigingen voor paardensport in Frankrijk, België, enz Daarna wordt overgegaan tot bespreking van de gymnastiek. Kolonel Balck (Zweden) stelt voor, uit het programma te laten vervallen alle personeele oefening. De Engelsche leden komen daartegen op en kunnen alleen er in toestemmen, dat de reeks van oefeningen wordt vervangen door een afdeeling d Heptatlan, omvattende 7 oefenin gen die iedere mededinger wenscht uit te voeren Dr. Guth (Bohemen) en baron de Blonay (Zwit serland) vereenigen zich met het Engelsche voor stel kolonel Balck en graaf de Rosen verklaren hierop, zich van stemming te zullen onthouden. Het voorstel van Engeland wordt daarop aange nomen. 25 cent per regel. Naar men verneemt zijn in het buitenland vjjf elevators in aanbouw voor de haven te Rotterdam. Deze elevators worden niet zoo groot als de twee thans in gebruik gestelde. Binnen drie maanden zouden zij verwacht worden. V erzekeringswetten »De Risico-bank", orgaan der Centrale Werk- gevers-risicobank te Amsterdam, merkt terecht op, dat in de commissie voor de Verzekeringswetten, hoewel zij ook de Landbouw-Ongevallenwet te behandelen zal hebben, een landbouwspecialiteit gemist wordt. Anti-revolutionaire partij. Naar de »Stand." verneemt, bestaat bij het Centraal Comité het voornemen, terstond naafloop van de zomervacantie een extra-Deputatenverga- dering te Amsterdam saam te roepen. Op deze vergadering zouden dan alleen toegang hebben de stemhebbende leden van de 600 aan gesloten kiesverenigingen, wier stem doorslechts één lid wordt uitgebracht. De saamroeping van deze extra-Deputatenverga- dering zou ten doel hebben, om lo. de definitieve formuleering van het gezinshoofdenkiesrecht vast te stellen, en 2o. de reorganisatie van het Cen- traal-Comité te bespreken. Stedelijk Muziekkorps. De heer C. K. L. Burgdorffer is benoemd tot directeur van bet stedelijkmuziekkorps, alhier. Gevonden voorwerpen. Aanwezig aan het commissariaat van politie sleutel, rozenkrans, Fransch boekje, gezangen- boekje, sleutel waaraan plankje, brandweerpenning. Te bevragen aan de volgende adressengeld stukje in papier bij Malkus, Tuinstraat 5 gouden broche met steentjes bij Zoetmulder, Rotterd. dijk 166; eenig geld bij Teems, Grof baan 169 geldzakje met geld bij Bezemer, Gedempte Broers- vest 62; rozenkrans bij v. d. Kooy, Laan 44; vaarboom in de brandery van Kleipool, Schie 106 ring met 3 sleutels bij v. Dyk, Louronsstraat 9; lapje zwarte zijde bij v. d. Bos, Broersvest 107 postduif gem. Berghem 06, 4736, wed. Verboom' Emmastraat 24; bril met huisje, Rebers, Wa rande 67. Mgr. L. Berkvens. De hoogeerw. heer L. Berkvens, president van het Groot Seminarie te Haaren, is door Z. H. den Paus benoemd tot Geheim-Kamerheer. Door wijlen mej. A. van Veen, te Amsterdam overleden, is f30.000 vermaakt aan het 11. IC. Parochiaal Armbestuur te Nes (N. H.) Het schilderwerk voor het in ui t- breiding gebouwde St. Liduina-gesticht aan de NieHwe Haven alhier, is by onderhandsche aanbe steding door den aannemer gegund aan den heer A. D. Scholte alhier. Eergister had Jillis den Uil, wo nende Stryenschestraat 53, als draaiersleerling werkzaam bij de firma Smulders alhier, het onge luk, bij het draaien van ijzer, de linkerduim en wijsvinger aan een krul te bezeeren. Hij moest het werk neerleggen en de wonden laten ver binden. De schipbreuk van de „Berlin". Te s-Gravenhage had, naar aanleiding van de ramp met het stoomschip „Berlin", eene bijeen komst plaats van afgevaardigden van vereenigin gen op de zeevaart betrekking hebbende en andere belangstellenden. Bij den fotograaf H. Kamman zagen wjj naast de welgeslaagde fotografie van de in aanbouw zynde huizen van «Volkshuisvesting" op 'toogenblik dat de kapspanten gelegd werden, een fraaie foto van de in afbraak zijnden molen «De Hoop", aan de Gerrit-Verboonstraat. Als een herinnering aan den toestand, zooals die daar ter plaatse geweest is, zal deze fotografie, nadat de open ru-'mte zich zal vertoonen, zeker door velen wel begeerd worden. Gistermiddag ongeveer 53/4 ure is de 65-jarige boerenarbeider C. Vroetstein, wonen- Mclkvervalsching. Men meldt uit Arnhem: De weduwe met 6 kinderen, uit Nijmegen vrouw F., die de vorige week voor het gerechtshof alhier terechtstond, in hooger beroep van een vonnis der Arnhemsche rechtbank, waarbij zij wegens melk- vervalsching (zij doopte haar melk zoolang, tot 60 /0 water!) tot 1 maand gevangenisstraf werd veroordeeld, werd door bet hof tot dezelfde straf veroordeeld. De Katholieke Kunstkring «De Violier", afd Rotterdam, geeft Zondag 26 Mei zyn eersten kunst avond in de groote Nutzaal. Onder leiding van den componist zal het Sint Afonsuskoor van de E E. P. F. Redemptoristen ten gehoore brengen de reien van Vondel's treurspel «Joseph in Dothan", getoonzet door pastoor W. P, H. Jansen, oud-prof! van Hageveld. Olympische spelen. Omtrent de vergadering van het internationaal Olympisch Comité valt het volgende te melden Des ochtends vergaderde de commissie voor paardensport en gymnastiek. In de daarna ge houden algemeene vergadering werden telegram men van verhindering voorgelezen van graaf de Mejorada (Spanje) en van den hoogleeraar dr. de Lancastre (Portugal). Den generaal von der Asseburg (Duitschland), die een dezer dagen in de gelegenheid was den kroonprins van Duitschland te spreken over de byeenkomst, werd door den prins opgedragen het comité zijne groeten over te brengen met de beste wenschen voor het welslagen der samen komst. De voorzitter, baron de Coubertin, dankt hier voor uit naam van het comité en verzoekt den generaal, de eerbiedige hulde van het comité aan den Prins over te brengen. Daarna wordt de beraadslaging hervat over de algemeene regelingsvoorschriften voor de Olym pische spelen, in 1908 te Londen te houden, en wordt besproken de regeling van het inbrengen WIJ LATEN U ZELF 00RDEELEN. Geloof niet onze woorden, hecht geen waarde- aan hetgeen een vreemdeling zegt, doch lees de onderstaande verklaring van een bewoner van Schiedam en oordeel zelf. Mejuffrouw M. Sitton, wonende Broersveld 98, te Schiedam zegt onsHet is reeds twee jaren dat ik aan de nieren geleden, heb. Onophou delijk had ik hevige pijnen in de lenden en linkerzij en daar ik me haast niet bukken kon van de pijn, veroorzaakte dit mij zeer veel last in mijn werkzaamheden. Gedurig werd ik gekweld door duizelingen en het schemerde mij veel voor de oogen. Toen men mij zeide dat Foster's Rugpijn Nieren Pillen hiervoor het aangewezen genees middel was, liet ik dadelijk een doosje komen. Ik volgde de gebruiksaanwijzing stipt ojf en hoe groot was mijn verwondering en blijdschap toen ik na gebruik van een enkele doos volkomen genezen was van mijn pijn en thans nu ik me weer volkomen gezond gevoel, wensch ik U te bedanken voor. Uw uitstekende pillen, die mij zooveel goed gedaan hebben. Ik ondergeteekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek le maken op elke wijze, die U goed dunkt. Rugpijn duidt aan dat er een overmatige hoe veelheid urinezuur in het lichaam is. Dit ver gif veroorzaakt de urine-ongesteldheden, want het verstopt niet alleen de nieren, doch belem mert tevens do kanalen welke van de nieren naar de blaas gaan en tegelijkertijd brengt het de prikkeling en ontsteking der blaas met zich mede. Het urine-zuur is de hoofdoorzaak der blaasontsteking, van stoornis der urine, van het verlies van eiwitstoffen enz. Foster's Rugpijn Nieren Pillen lossen het urine-zuur op en hel pen de nieren om het op natuurlijke wijze af te voeren. Verzeker L .dat men U de echte Foster's Rug pijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die mejuffrouw Sitton gehad heeft. Zij zijn te Schiedam ver krijgbaar bij de heeren KAPFELHOF HOVINGH, voorheen Frans Visser. Toezending geschiedt fran co na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één of f 10.voor zes doozen. Een schuldvordering van honder den m i 11 i o e n e n. 't Is om te watertanden hij de gedachte, dat zulk 'n sommetje verrekend moet worden. Eenige honderden millioeuen guldens. Op dii bedrag maakt de Italiaansche markies Vincenzo 1 eruzzi, uit Florence, aanspraak. Volgens een be richt uit Rome, gaat deze markies eerstdaags naar Londen, om met eene Engelsche dame, miss Bet- Cox, in het huwelijk te treden en documenten te verzamelen om een schuldvordering, ten laste van de Engelsche regeering te ondersteunen. Wat bij hem de hoofdzaak is, de vrouw of de documen ten, wordt er niet bijgezegd. Het betreft hier een schuld voor geldsommen, volgens zijn beweren, door de voorvaderen van de familie Peruzzi aan de Engelsche koningen, Edward I, Edward II en Edward III geleend. Intusschen weet de markies heel goed, dat bet moeilijk zal gaan, dé juistheid van zyne aan spraken te bewijzen, maar hij grondt ze daarop, dat sedert eeuwen zijn familieleden, de koningen van Engeland voortdurend aan hun verplichtin gen herinnerd hebben. Toen koning Edward VII, in Mei 1903, te Rom£ vertoefde, schreef de mar! kies Vincenzo Peruzzi hem een maanbrief, waarop hij evenwel geen antwoord ontving. Een bekend Italiaansch patriot, Ubaldina Peruzzi, jaren lang burgemeester van Florence, was nog heel wat minder bescheiden. Op een tuinfeest, dat hij ter eere van dien lord-muyor van Londen gaf, hield hij een toast, waarin hij op ©en voor ieder ver staanbare wijze zinspeelde op de historische schuldvordering van het geslacht Peruzzi, ten las te van de Engelsche koningen. Volgens de buitenlandsche dagbladen, bedroeg de schuld oorspronkelijk 50 millioen lire; met behulp van een loganthmentafel is gebleken, dat, ze thans, rente gerekend, meer dan 1000 millioen bedraagt. Pen tijde van de koningen Edward I, Edward II en Edward III in do 13e en 14e eeuw, had-

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 2