Uit dejiand te koop. voor f7500. 8tads- en Gewestelijk Nieuws. Ingezonden Mededeelingen. TELEGRAMMEN. Gemengd Nieuws. Burgerlijke 8tand, Scheepvaart. Handelsberichten. Beurs van New-York. Advertentie 11. Een keurig onderhouden, eenvoudig met grooten Tuin man (S.-D.) 2755, Jac. van Ves'seta (Chr.-Hist.) 4048. f Gekozen: Jac. van Vessem. Bij de stemming op 11 Juni werden uitgebracht 6930 stemmen; hiervan behaalden dr. J. H. Jen- nes (Lib.) 1560, H. Spiekman (S.-D.) 2045, Jac. van Vessem (C.-H.) 3287. Rotterdam II. (Aantal kiezers 9128). Uit gebracht 3981 stemmen, van onwaarde 85. Mr. S. van Aalten Jr. (V.-D.) 1816; C. van Dorp (Lib.) 1880. .Gekozen: C. van Dorp. Bij de stemming van 11 Juni werden uitge bracht 7336 stemmen; hiervan behaalden: mr. S. J. L. van Aalten (V.-D.) 2549, C. van Dorp (L.) 2417, P. J. Helsdingen (S:-D.) 781, H. Spiekman man (S.-D.) 1189, Dr. W. B. van Staveren (A.-R. aftr.) 3679 (gekozen), Rotterdam III. (Aantal kiezers 5191). Uitgebracht 4016 stemmen, van onwaarde 38. C. H. van Dam (Lib.) 1945, Mr. M. Kolkman (R.-K.) 2033. Gekozen: Mr. Kolkman. Bij de stemming van 11 Juni werden uitge bracht 3888 stemmenhiervan behaaldenC. II. van Dam (L. aftr.) 1729, II. H. van Kol (S.-D.) 332, mr. M. J. C. M. Kolkman (R.-K.) 1795. Rotterdam IV. (Aantal kiezers 9724). Uit gebracht 1902 stemmen, van onwaarde 82. E. de Monchy (Lil!.) 514, J. van Stolk (Lib. aftr.) 1306. Gekozen: J. van Stolk. Bij de stemming van 11 Juni werden uitge bracht 7230 stemmen; hiervan behaalden: N. van Hinte (S.-D.) 647, E. P. de Monchy (L.) 2582, P. van der Pols (A.-R. aftr.) 3696 (gekozen), H. Spiekman (S.-D.) 1123, J. van Stolk (Lib. aftr.) 2403. Rotterdam V. (Aantal kiezers 6443). Uit gebracht 4945 stemmen, van onwaarde 59. Mr. van Asch van Wijck (C.-H.) 2734, Mr. Zimmer man (Lib.) 2152. Gekozen: Mr. van Asch van Wijck. Bij de stemming van 11 Juni werden uitge bracht 4549 stemmen. Hiervan behaaldenJhr. mr. van Asch van Wijck (C.-H.) 2137, K. ter Laan (S.-D.) 615, Mr. A. R. Zimmerman (Lib.) 1769. Cercle ten Hove. Men meldt uit Apeldoorn Gistermiddag zou op het paleis Het Loo de aangekondige garden-party plaats hebben. Tegen half drie begaven de genoodiglen, allen provinciale, gemeentelijke of militaire autoriteiten, velen met hunne dames, zich naar het paleis. Jhr. Van den Bosch, kamerheer, en graaf Schimmelpennick, adj. van dienst, ontvingen b(j den ingang van 't paleis de gasten. Daar het weer ongunstig was, werd cercle gehouden in de audientientiezaal, toen H. M. de Koningin en Z- K. H. Prins Hendrik met gevolg daar aanwezig wsren. Het Kon. Echtpaar onderhield zich korteren of langeren tijd met de meeste gasten. De staf- muztek van het 8e reg. infanterie gaf op het bassecour een concert. Nadat het Koninklijk Echt paar tegen 4 uur afscheid had genomen, vertrok ken de gasten. Weer heeft Christoffel schitterend zqn plicht gedaan. 30 Maart vertrok hij van Tjimahi met zijn 40 uitgezochte Amboneezen, en twee en een halve maand later is aan het verzet van den geheimzin- nigen en voor anderen onvindbaren priestervorst een einde gemaakt. Atjeh. Blijkens een door het departement van Koloniën uit Nederlandsch-Indië ontvangen telegram, werd 20 dezer een troep, onder een Europeeschen ser geant in het marschbtvak te Keumalaraja (Aijeh en onder'noorigheder.) aangevallen door een groote over macht, bestaande uit een vijandelijke bende, ver- eenigd met kamponglieden. De vjjand maakte twee geweren, model '95, buit en liet vijftien dooden liggen. Gesneuveld zijn onzerzijds tweei zwaar gewond, vijf licht gewond en één onbedui dend gewond twee inlandsche militairen beneden den rang van officier. Vacnutie voor Handelsreizigers. De Nederlandsche Handelsreizigersvereeni- ging te Rotterdam heeft zich opnieuw^ met een adres gewend tot de joatroons waarin zij met aandrang pleit voor ©en jaarlijksche vacantia van minstens ©en week zonder geldelijke nadeel voor den handelsreiziger. In dit adres hebben zij verscheiden verklarin gen van doktoren opgenomen ,die allen gun stig voor de vacantie gestemd zijn. zijn nog enkelen onzer visschers aan den over kant waar zij' vanuit Broekerhaven deelnemen aan de vangst. Daar houdt zich nog een kleine vloot op van circa 50 vaartuigen uit onderscheide plaat sen langs de Zuiderzee, 't Schijnt de eenige ge legenheid om nog een schotje te maken. De vang sten bepaalden zich in de laatste dagen tot on geveer 500 stuks, wel een klein beschot, maar toch, de duurte der visch in aanmerking geno men, een daghuur. De prijs werd verleden Zaterdag bepaald op 93 cent pér K.G., tegen 98 cent in de vorige week. f De W.ildenborch. Men schrijft uit Lo- chem: j J Woensdag is de heerlijkheid De Wildenborch, ten overstaan van notaris Schiethart, in percee- len en ondermassa's ingezet op 239.865.16 to taal. Op de generale massa werd ingeschreven voor f 184.900. De inzet nam twiee dagen in be slag. Over 14 dagen heeft de toeslag plaats, en de volgende week worden vooraf de hoornen op het landgoed geveild (ruim 1400 perceelen), die dan door de koopers van den grond kunnen genaast worden. f Commissie registratiebelasting. Bij Koninklijk besluit is benoemd tot lid dei- bij Koninklijk besluit van 30 Juli 1906 ingestelde commissie tot herziening der wetgeving op de registratiebelasting ,de hypotheekrechten enz., de heer J. van Herwijnen, directeur der Eerste Neder landsche Scheepsverbandmaatschappij en notaris wonende te 's-Gravenhage. De tweede vredesconferentie. Het officieel communiqué voor de pers, van 21 Juli 1907 Juidt als volgt: Zaterdag te*2^ uur zal de 2e commissie van de vredesconferentie vergaderen en te 4 uur de le commissie, ter organiseering van den loop der werkzaamheden. Tot gelijk doel zullen Maandag vergaderen de 3e commissie te 10 uur en de 4e commissie te 3£ Uur. De vertegenwoordigers der pers, die zich bjj het eindigen dezer vergaderingen op de hoogte willen stellen worden, uitgenoodigd, zich een oogenblik na het einde te vervoegen aan het secretariaat- generaal, waar hun, in afwachting van het pers communiqué, een mondelinge mededeeling zal kun nen gedaan worden. In de vergadering gisteren gehouden door het bureau der conferentie en de presidenten der com- missiën, waarvan reeds melding is gemaakt in het communiqué van gisteren, heeft men zich ook nog bezig gehouden met te onderzoeken of de Neder landsche regeering van de staten, die aan de eerste vredesconferentie hebben deelgenomen, mededeeling ontvangen heeft van de door ieder hunner op grond der conventies van 1899 aange gane overeenkomsten en aangenome bepalingen. Het kwam er op aan, om hen, die deze mede- deelingen nog niet hadden gedaan, te herinneren aan de daaromtrent acht jaren geleden aangegane verbintenis. „Recht Plicht en Orde". De nadere vergadering van de R. K. Kiesver- eeniging „Recht Plicht en Orde", werd gister avond in de gehoorzaal van het Bondsge-bouw gehouden. De voorzitter, de heer A. C. A. Nolet, deelde na goedkeuring van de notulen der vorige ver gadering mede, dat de onderhandelingen met de leiders der andere christelijke parijjen nog slechts ten halve waren geslaagd, zoodat er op dit oogen blik nog slechts één candidaat was, de heer Van der Laan expediteur, die zich had beschikbaar gesteld. Daarom verzocht het bestuur aan de ver gadering volmacht, om wanneer de besturen der bedoelde kiesvereenigingen er in geslaagd wa ren om voor de candidaatstelling in de andere districten tot overeenstemming te komen, de be trokken lijsten samen te stellen in te dienen. Over deze mededeeling ontspon zich nog eenige discussie, waarbij, men echter, de noodzakelijk heid inziende de candidaatstelling in onderling overleg te doen geschieden, geen anderen weg zag dan dien door het bestuur bedoeld. De vergadering, erkennend het besluit reeds voor District I genomen, gaf dus voor de an dere districten het bestuur de gevraagde vol macht, waarvan het hoopte reeds spoedig een doelmatig gebruik te maken. Daarna wei-den nog andere zaken in middellijk of onmiddellijk verband met het verkiezingswexk besproken. Waar algemeen de noodzakelijkheid er kend werd, niet alleen in de dagen van den ver kiezingsstrijd flinke actie te toonen, maar -reeds lang daarvoor het verkiezingswerk flink voor te bereiden, bevroeden zoowel bestuur als leden dat het propagandawerk alleszins moest worden ge steund. Het bestuur verklaarde zich bereid op het denkbeeld te dezer zake in de1 vorige verga dering ontwikkeld, in te gaan en er gaarne de resultaten van te zullen zien. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voor zitter daarna de vergadering. Wat de oorlog J apan heeft gekost. Volgens; Japansche berekening bedroegen de kos ten voor den oorlog 1,484,702.063 yen of onge veer 1,870,724,599 gulden. Hiervan komen voor de uitgaven voor 't le ger: 1,591,607.846 gulden én voor de marine 279,117.153 gulden. De middelen, waarover be schikt kon worden, beliepen 2,157,157.691 gul den, zoodat er een overschot blijft van 286,433,090 gulden. De rekening is einde April van dit jaar afge sloten. Daar er echter nog accepten tot dat tijd stip werden afgegeven, is het onmogelijk, het de finitieve bedrag van het overschot reeds nu aan te geven. 1 In ieder geval echter, zal de eindrekening voor de Japanners een onverwacht gunstig resultaat hebben. 25 cent per regel. Singamagaradja. De »N. R. Ct.", die ook een telegram ontving, betreffende het sneuvelen van Singa Mangaradja, teekent daarbij aan. Nog steeds hadden wy hoop, dat de priestervorst Singa Mangaradja het verzet niet tot het uiterste zou drjjven en zich, hoewel dan nood gedwongen zou komen melden. Hij was altjjd een opeljjk te genstander, wien men een beter lot gegund had dan onder de kogels of klewanghouwen van onze marechaussee het leven te laten. Nu Singa Man garadja gesneuveld is, behoeft men zich niet het hoofd te breken met de rol, die hem verder zou worden toebedeeld. Ook zijn oudste zoon, Soetan Nagari, is geval- Ijb. Zijn moeder, de voornaamste vrouw van den priestervorst, werd met andere den 12en Mei door Chiistoffei gevangen genomen. Volksvoorstelling. Wij vestigen de aandacht op achterstaande ad vertentie, waarin wordt aangekondigd een volksr voorstelling door „Schiedams Mannenkoor Or pheus" Woensdagavond in den Tuin te geven, waarbij dezelfde operettes zullen worden opger- voerd, die Jl. Woensdag-avond gegeven zijn. Het succes dat aan deze zooi gewilde num mers ten deel viel, doet verwachten, dat tot het verminderd entree ook Woensdag-avond de op komst groot zal zijn. GEVONDEN DOOR EEN INWONER VAN SCHIEDAM. Er zijn veel mannen en vrouwen in Schiedam, die met een verdrietige huidziekte aangedaan zijn, ze hebben misschien aambeien of prikkkelende huiduitslag en tevergeefs hebben ze getracht ge nezing te bekomen. Voor zulke inwoners zal de volgende, openhar tige verklaring van iemand uit hun buurt een welkom, bemoedigend nieuws zijn. De heer H. Bezemer, wonende Dwarsstraat 30 te Schiedam, zegt onsTwintig jaar lang werd ik geteisterd door droge aambeien, somtijds waren zij bloedend en vooral bij stoelgang had ik nu en dan vrij wat bloedverlies. Al het mogelijke heb ik hiertegen aangewend ,maar nooit gelukte het mij genezing te bekomen; toen ik Uw Fos ter's Zalf toepaste, kon ik na vijif of zes dagen een groote verbetering waarnemen. Ik had niet meer de minste pijn of jeuking en zag dat mijn ongemak verdweennadat ik tien dagen met Uw zalf doorgegaan was, was ik tot mijn onuitspreke lijke vreugde geheel en al van deze lastige kwaal verlost. 1 Ik ondergeteekende verklaar dat het bovenstaan de waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Verzeker U dat men U de echte Foster's Zalf geeft, dezelfde die de heer Bezemer gehad hééft. Ze is te Schiedam verkrijgbaar bij de heeren KAPPELHOF HOVINGH (voorheen Frans Vis ser.) toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1..75 voor één of f 10.— voor zes doozen. Van morgen is een kindersport- wagen, waarin de 2£-jarige Neeltje Eikenbroek, wonende Spoorstraat, was gezeten, gereden door den 3 jarigen Hendrik Johannes de Koning, wonen de Stationstraat, met de kinderen geraakt in een sloot langs het Boeren wegje. Kinderen en wagen werden door een politie-agent op het droge gebracht. De kinderen bleken geen letsel bekomen te hebben en konden ongedeerd naar de ouderlijke woning terugkeeren. Ansjovisvangst. Zooals we voorspelden is het gekomen, wk>rdt uit Stavoren aan de „Leeuw. Crt.geschreven, 't Is gedaan met de ansjovis vangst aan de Friesche kust. Er woordt hier geen visch meer aangevoerd voor de zouterijen. Wel Een ernstig automobieiongeluk. V ij f dooden. ROME, 22 Juni. Een automobiel, die in vliegen de vaart van Napels kwam, is nabij Cajanello tegen ratsen gereden, die zich daar langs den weg bevinden. De automobiel werd geheel ver brijzeld, Vijf personen, die in de auto zaten, werden gedood. Volgens de „Messagero" zijn de namen der doodenDon Joseph Aseloy, prins de P|escarumarkies Ruffo Generide her tog Frans Capece di San Angello; de markies Vito Motola Nunziante en een chauffeur, die sedert 6 weken gehuwd was. In de hooge arristocratische kringen te Na pels heeft men den rouw aangenomen. De opstand in Frankrijk. MONTPELLIER, 21 Juni. Te half twaalf was de orde hersteld. Twéé gewonden wérden opge nomen. Een groot aantal personen werden gear resteerd. De bisschop van Montpellier richt tot de bevolking een schrijven, waarin hij de crisis betreurende aanmaant den opstand te eindigen, dan zal de regeering ook de maatregelen intrek ken, die door een ongerechtvaardigd wantrou wen veroorzaakt werden. MONTPELLIER, 21 Juni. Te middernacht was het plein voor den schouwburg geheel en al ont ruimd. De dragonders moesten echter blijven chargeeren in de omliggende straten, waar nog revolverschoten werden gelost. In de Rue des Etuves werden gewonden opgenomen. Een groot aantal personen werd in den loop van den avond gevangen genomen, wegens het onwettig dragen van wapenen. De rust. was tegen half een hersteld- 'PERPIGNAN, 21 Juni. Tegen 11 uur begon nen de betoogers zich te verspreiden, en hernam de stad haar kalm aanzien. De troepen zijn nog steeds onder de wapenen. NARBONNE, 21 Juni. De stad is hedenavond volkomen kalm. BEZIE RS, 21 Juni. 250 gendarmes zijin uit Nar- bonne aangekomen. De stad is kalm. Schiedam. Geboren 20 Juni. Anna Catharina, dochter van H. Overdek, en C. de Roode, Vijgensteeg. 21. Elisabeth Petronella, dochter van A. J. Kalk man, en M. van der Werff, Lauronstraat. 2'2- Gerarda Geertruida, dochter van J. Id. R. Bakker, en Th. A. van Lith, Buitenhavenweg. Schiedam, 22 Juni. Aangekomen ss. Ancient Bri ton", kapt J. Henderson, van Newcastle, geladen met 1.300.000 kilo steenkolen, ligplaats Oosterba- ven, zal heden-nacht weder vertrekken; ss. »Holmside" van Newcastle, geladen met 1.200.000 kilo steenkolen, ligplaats Voorhaven Vertrokken ss. »Westland", kapt B. Sandersfeld, naar Newcastle, zeelalk sEbenhaezer", kapt. W: Veen, naar Rotterdam zeilklaar zeetjalk sAlida", kapt. J. Buisman, met ledige flesschen, naar Londen. New-castle, 22 Juni. Vertrokken ss. »Spry"> met steenkolen, naar Schiedam. Methyl, 22 Juni. Vertrokken ss. «Constance Catharina", met steenkolen, naar Schiedam. Wisselkoersen te Rotterdam. 22 Juni. Per Telegraaf. Disc. 3 m. Kort. Londen4 pCt. ƒ11.95 12.05£ Parij»3i 47.60 47.95 Antwerpen en Brussel 5 47.25 47.82£ Duitsche Rijksbankpl. 58.25 58.871 BEURS VAN SCHIEDAM, 22 Juni. 1907. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel voor de Beurs. Moutwijn: f 10.per Hectoliter cont. zonder fust en zonder belasting. Namens de Commissie voor de noteering D. F. W. PRINS. Stemming: vast. Bond van Distillateurs: Moutwijn: f 10t/a Jenever: f 14 y2. Amst. proef 16 Prima Graanspiritus ƒ171/, a 173/„ Spoeling: f 0.70. ANTWERPEN, 21 Juni. Pe troleum. Amerik. vast in loco fr. 22 loop. md. fr. 2 iper Juli fr. 22>/4, per Aug./ Sept. fr. 22>/4. NEW-YORK, Mais, Western in loco 21 Juni 62Vi;20Juni 623/i. '4' CHICAGO, Mais: Juli Sept. Dec. Mei 21 Juni 531/4 531/4 516/- 501/ 20 533/s 535/g 52 53 Rogge: prijsh, Juli 21 Juni 84 20 84 PARIJS, 21 Juni. Spiritus (slotkoers) kalm.; per hectoliter per Juni fr. 43.50 a 43.75, per Juli 44.— a 44.25, per Juli Aug. fr. 44.25 betaald, per 4 laatste md. tr. 39.— dito, per 3 md. van Oct. fr. 37.75 dito, per 4 eerste md. fr 37.75 a 38. Wegens Beursvacantiedag geen noteering vau Effecten. Openingslcoers van heden. Openingsk. Slotk. Openingsk. Slotk. 22 Juni. 21 juni. 22 Juni. 21 Juni. Atchison. 87«/„ South Pac. 75'/4 751/, Rock Isl. 197/8 20 South Rail 171/, Ene 213/4 Union Pc. 131=/. 132 Mis. K 31 Vj 317/a Steel 321/! 321/, Ontario - 35 KC Sout.g. 23 Norfolk 721 j dito pr. 55 Stemmingtraag. Het Huis bevat beneden behalve grooten Kel der, drie Kamers, Alcoof, open Serre, Keuken en Loodsje. Boven vier Kamers en Alcoof. Daar boven Zolder met Dienstbodenkamer. Is voorzien van Gas- en Waterleiding, Elec- trische Schellen, Closet en verdere gemakken. Franco brieven worden ingewacht, onder letter D., aan het Bureau van dit Blad. (Medegedeeld door de firma Wed. D. C. Kok.)

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 2