Glas in lood. Mrnm en prijsopgave gratis. JOH. KAMMAN, Groepen, Gehouwen, Cliclés in loser, lijsten enz., KHEIPP'S Gezonilieiislirooi (BrÉlrood), Anysbestellen voor melksoep. ^BEOEBSVELD. Oen gelieelen dag warme BESClTOOLLEtL SPAARBANK TE SCHIEDAm" HOOGSTRAAT 150, Alles op het gebied van Probeer onze ge» enommeerde L. B AA E M A N. Geschilderd en Gebrand glas. Portretten in kool, platina en andere procédés. Spaarzegels a I, 2 en 5 cents. HOOGSTRAAT 159 Grootste en meest bekende Zaak in Nederland Sedert 1749, Ingezonden Mededeelingen. Nierpij nen. Rechtzaken. Advertentiën. DAM Mi. Dagelijks geopend en Zondags van 9 tot 6 uur. Fijne Tafelbeschuit in pakjes van 5 en 10 CL^ Hulpkantoor in de Alida-Bewaarschool (Leliestraat), geopend eiken Maandagavond van 77*—81/» uur. in Margarine, Kaas, Koffie, Thee, Suiker, enz. De prijis voor Köpenick's kapitein. De belooning indertijd uitgeloofd voor het vatten van den me es te r- op li ch ter van Köpeninck, is thans onder de rechthebbenden verdeeld. Behalve eenige ambtenaren en particuliere per sonen is ook de stad Wismar in Mecklenburg, de vroegere residentie van kapitein Voigt, na zijn ont slag uit het tuchthuis, bedadht geworden. De al daar wonende hof-schoenmaker, Hilbrecht, kreeg 200 mark, terwijl de commissaris van politie Zim merman en de politie man Haase ieder 125 mark uitbetaald kregen. Een zangvereeniging verongelukt. Een omnibus, waarmee de circa 20 leden eener zangvereeniging van een te St.. Ambroix gegeven concert terugkeerden naar St. Jean de Marejols, in het Fransche departement Gard, viel bij een kromming van den weg in een diepen ravijn. Een zanger werd gedood, 8 zwaar gewond., de overi gen bekwamen lichte kwetsuren. Militairen als landbouwers. Bij het gebrek aan veldarbeiders, een gevolg van de ont volking van het platteland door de gro-ote nijver heid gebruikt men tegenwoordig dikwijls soldaten als hulpkrachten. Ook in de wijnbouwende streken komt dat in den drukken tijd voor. Nu heeft weer de Anhaltsche overheid aan de boeren soldaten aangebeden. Zij moeten ten minste 90 centen daags en voor overwerk 12 centen per uur ver dienen, met kost en inwoning en vergoeding van reiskosten heen en terug. Een dynamietontploffing Een dy- namietontploffinjg verwoestte het Killoil-Hotel in Bloksburg. Drie menschen werden gedood, velen gewond. De directeur van het hotel ondekte 10 dezer meer dan 100 pjjpen dynamiet in een bijgebouw. Echtgenooten gevraagd! Voor Duitsche jongedames, die tot dusver wanhoopten ooit den huwelijkskring aan heur vinger te zien, breekt een gouden tijdperk aan. Geen oogenblik langer dan ze zelf willen, behoeven ze tot hot gilde der „Frauleins" te behooren. In de Z.-O.-Afrikaansche koloniën toch is veel navraag naar echtgenooten. Met iedere boot komen er mannen, voor 't grootste gedeelte vrijgezellen, aan, die zich aldaar vestigen en reeds na korten tijd behoeften gevoelen een éigen haard te stichten. Ieder meisje, dat den overtocht waagt, kan er op rekenen binnen 'n minimum van tijd getrouwd te zijn. Daar er evenwel, niet veel dames landen en de kolonisten meestal geen tijd en geld disponibel hebben voor een reis naar 't moederland, sturen ze op gemeenschappelijke kosten een „zaakwaarnemer" naai- Duitschland, belast met de levering van echtgenooten. Eeni- gen tijd geleden is zoo'n seigneur van zijn reis teruggekeerd. Hoewel hij slechts 5 „vaste be stellingen" had, nam hij voor ,;eigen risico" een heelen sleep jonge dames mee, die op zijn hoeve kosteloos konden logeeren. Ze hadden voiop tijd en gelegenheid met jongelui in aan raking te komen. Binnen korten tijd was onze handige zakenman dan ook geheel en al „uit verkocht." Nieuwe „zendingen"- worden alweer met verlangen tegemoet ge-zien. De „Deutsche Kolonial Gesedlschaft," die na tuurlijk de Duitsche immigratie iu Zuid-Oost- Afrika zooveel mogelijk bevorderen wil, komt den dames in de passage-kosten liefderijk tege moet. Men kan vooraf met huwelijks-makelaars cor- responde-eren, die er dan voor zorgen met eeni ge pretendenten aan de boot te zijn. Eischen worden zoo goed als niet gesteld, Geld „spielt keine Ro-ile", schoonheid evenmin. Als de dame in kwestie maar gezond, handig en niet al te oud is, komt de rest wel in orde. Een geheimzinnige zaak. De Flo-rentijn- sche aristocratie verkeert in groote opgewonden heid over den geheimzinnigen dood van één ha- rer leden, de schoone gravin Magdalena Castel- lare. Men vond haar lijk op het graf van den bankier Rossi. Daar er geen enkele wonde te be speuren viel, wijf men haar dood aan een hart- aandoening. r 't Merkwaardige van 't geval is, dat de gravin den overleden bankier absoluut niet kende. Wél was ze zeer bevriend met graaf Franchi, wiens grafsteen naast dien van den bankier ligt. Zij schijnt zich dus eenvoudig in de plaats vergist te hebben. Hoe ze echter den dood vond is een mysterie, waarmee de gemoederen zich op 't oogenblik druk bezig houden. Te Philadelphia is eergister het gebouw van een groote gieterjj ingestortveertig personen kwamen daarbjj om. Reeds zyn vijftien Jyben uit het puin te voorschijn gebracht. De pest. Het ministerie voor Indië heeft de volgende opgaaf betreffende sterfte aan pest in Engelsch-Indië openbaar gemaaktIn 1896 1704 sterfgevallen aan pest; in 1897 56,000; in 1904 ruim 1 millioen over de vyf eerste maanden van 1907 reeds 991,003. Sedert 1896 zqn er 5^ millioen Indiërs aan •pest bezweken. Ondeugdelijke Amerikaansche ylcesckwafsa. Met het oog op de begrijpe- lijke agitatie tegen het gebruik van Amerikaansché vlceschwaren, naar aanleiding van de bekend© weerzinwekkende onthullingen van het vorig jaar, hebben de Amerikaansch^expodeurs zich natuur lijk beijverd,' at hef mogelijke te doen om den on- gunstigen indruk weg te nemen, zoowef door op officieele inspectie aan te dringen, als door de invoering van dringende hygiënisch© verbe teringen. De gekeurde artikelen zouden voorzien worden van gouvernements-etiketten waaruit de deugdelijkheid der waren zoude moeten blijken. ■Wij ontvangen nu echter uit Londen het be richt, dat Dr. Collingridge, geneeskundig inspec teur van de „City of London", dezer dagen een rapport ge-publiceert heeft, waaruit blijkt, dat zoo wel gerookt vteesch als iu bussen geconserveerde vleescbwaren uit de Ver. Staten afkomstig en voorzien van de officieele op de keuring betrek king hebbende etiketten, in zeer vele .gevallen ondeugdelijk bleken te zijn. Waar derhalve de door het. gouvernement der Ver. Staten verstrekte waarborg hiel, betrouw baar blijkt te zijn, achten wij het in het belang der openbare gezondheid, dit fiV ook Ier kennis van de HoUandsche consumenten te brengen, en is het. o-.i. gebiedend noodzakelijk voor de impor teurs dezer vleeschwaren, op een in alle opzich ten betrouwbare keuring in de plaatsen van pro ductie bij- de Regeering der Ver. Staten aan te dringen. („Maandblad tegen vervalschingcn.") 25 cent per regel. Hare genezing door de Pink Pillen. De Heer C. Waalboer, Wieldrecht, Dubbeldam, schrijft het volgende: „Ik onder-geteekende, oud 25 jaren, verklaar dat ik gedurende een jaar heb geleden aan ver schrikkelijke pijn in den rug en de- lenden. Op- raad van een mijner vrienden heb ik de Pink Pillen geno-men, en ik ben genezen na het gebruik van eenige doosjes. Ik kan nu al mijne werkzaamhe den weer verrichten." De nierziekte waarschuwt u dat zij' bezit neemt van uw organisme door de volgende verschijnse len te weeg te brengen: een doffe pijn in den rug moeilijkheid bij het wateren, opzwelling der en kels en der b-eenen, duizelingen, onregelmatigheid van de bewegingen in het hart. In het algemeen schrijft de zieke die verschijnselen niet aan nier ziekte toe en hij1 kan -een ernstige dwaling be gaan in de wijze van zich te behandelen. Het vatten van k-o-u kan lend-epjjiu te weeg brengen, maar ook het misbruik van bier en sterke- dranken, die de nieren tot overmatige werkzaamheid dwin gen en de verzwakking ervan te voorschijn roe pen. De lendepijn kan ook voorkomen uit een overmaat van urinezuur, een vergift dat een over blijfsel der voeding js, dat niet alleen de nie ren verstapt, waar ook de kanalen die naar de blaas voeren. De Pink Pillen geven de- beste re sultaten v-o-or de behandeling dier ziekte-, Zij: versterken de nieren en brengen de- verwijdering te weeg van (Je vergiften die de- ontsteking der nieren veroorzaakt hebben. ,Üc Pink Pillen zijn o-ok onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, zenuwlijden, algeme-ene zwakte, maagkwalen, rheu- matiek. Prijs f 1.75 de doos, f 9.per 6 doozen. Ver krijgbaar Lij Snabilié, Steiger 27, Rotterdam, hoofd-depothoiuder voor Nederland en Apotheken. Franco- toezending tegen postwis-sel. Centrale Raad van Beroep. (Ongevallenverzekering In d-e gister te Utrecht gehouden openbare te rechtzitting had oi.m. de uitspraak plaats in de volgende zaak: Hoioger beroep van de Rijksverzekeringsbank tegen de uitspraak van den Raad van Beroep te Rotterdam, waarbij met vernietiging eener be slissing van de Bank, houdende weigering van schadeloosstelling, is toegekend aan M. B., wed. A. G. v. K., te Schiedam, eene rent© van f0.24 per werkdag en aan ieder harer acht kinderen eene rente van f 0.12 per werkdag, ter zake van een ongeval met doodelijken afloop den echtge noot en vader overkomen; deze is n.l. -overboord geslagen van het schip waarop hij: als matroos werkzaam was en verdronken. De Centrale Baad bevestigde de uitspraak. P J VAff DER ry VERQflflDSTOFFE/i ^ÏEKEAIVERPL: RRTIKELE/1 BREUKBANDEN LANGE HAVE IN 192. DAM RESERVE-KAPITAAL t 173198 28. Geeft 3.6 rente 'sjaars, rente op rente Minste inlage 25 cents. Inbrengen en terug ontvangen van gelden en bijschrijven van renteop alle werk dagen 's v.m. v. 9-12 uur, en 's Vrijdags- en Zaterdagsavond v. uur. Ten kantore van de Spaarbank en in de Alida-Bewaarschool zyn verkrijgbaar Onze prijzen voor p r i m a Margarine zijn 145, 47Vs, 50, 55, 60, 65 en 721/* cents per 11/2 pond met 1 Bon die I dagelijks inwisselbaar is voor een CADEAU uit een keuze van meer dan 500 verscfjillende artikelen van 1 tot '100 bons. Wij geven ook aan onze koopers van MARGARINE en KOFFIE een extra bonboekje, goed voor 20 Bons. Probeert onze verpakte Margarine, merk IS ATIONAAL, (de beste van alle verpakte soorten. [48 cents per ponds pak met 1 Bon, 24 cents per half ponds pak met 1/i Bon. Het systeem van »DE ATLAS" is van af haar oprichting /Vlies contant in te koopen er» contant te verkoopen. De voordeelen van dat systeem komen onze koopers ten goede. SMIT, ÜOTTEBDMVr. Gedrukt Engelsch lederen BROEKEN,

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 6