Kleine Aflverlenliën. n int hid iilig laeMMtês Firm E. G. ïeitaile li, NATRON van Werktuigen en spoorweg-materieel SMmmmmm SULZÏB SÏ0QHMMIII13, STOOMKETELS. 7 DIESELMOTOREN. Dit is zeker: Vraagt steeds Uwen Winkelier Dag-Dienstbode Dansonderwijs Schiedam. COZA INSTITUTE, .SSBKS& Ingezonden Mededeelingen. Kerknieuws. Koloniën. Leger en Vloot. Burgerlijke Stand. Advertentiën. H. KOOPMAN Jz„ Dronkenschap bestaat niet meer. Fabrikanten van Eerste lecfërlaaisehe Rijwiel- en Machinefabr. voerheea H. BUIISES, Deventer, en 25 cent per regel. WESPREKENDE GETUIGENIS. Indien deze verklaring U nog mocht doen twijfelen en gij wilt zekerheid hebben, dan is het niet noodig voor U om Uw land te verla ten, zelfsniet Uw stad. Het is geen langdra dige geschiedenis van iemand die ergens op een verafgelegen onbekende plaats woont. Het is de eerlijke verklaring van een inwoner, van Schie dam ten voordeele van de bevolking dezer stad. Zwelling der énkels, der voeten en der bee- nen en blazen onder de oogen. (Waterzucht.) Deze gevaarlijke kwaal dient te worden toege schreven aan het overvloedig water afkomstig uit het bloed, dat doorgedrongen is tot in liet weefsel der huid en dat eigenlijk had moeten worden uitgedreven door de filtreering, indien de nieren in goeden toestand geweest waren. Door een groot aantal dankbare menschen werd ons medegedeeld dat dergelijke gevallen volko men genezen werden door Foster's Rugpijn Nie ren Pillen. Mejuffrouw de wed. L. de Wolf, wonende Grutterstoeg 4 te Schiedam, meldt ons: Met genoegen wil ik U mededeelen, dat ik na het gebruik van het tweede doosje pillen zoover gevorderd ben, dat ik nu weer lust in mijn werk heb, dat mij voor het gebruik erg moei lijk viel en dikwijls totaal onmogelijk was. Mijn eetlust is veel heter en het water komt veel gemakkelijker, terwijl het vroeger troebel was en dik, is het thans geiheel helder. De pijn in den rug en in de zijden is oneindig veel beter, terwijl ik thans weer rustig kan slapen, wat mij voorheen ook niet mogelijk was. Ik verloor dikwijls bloed in de urine en dit ver zwakte mij buitenmate, ook had ik veelal dikke, opgezwollen voeten. Mijn lijden was zoo erg, dat nxen mij verschillende malen naar het zie kenhuis wilde zenden om geopereerd te wor den, ik ben blij dat ik hiertoe niet overgegaan ben en op raad van een mijner kennissen, ook Uw Foster's Rugpijn Nieren Rillen eens te ge bruiken, opvolgde. Want na de eerste doos be kwam ik reeds een groote verlichting, terwijl ik drie weken later zoo goed als niets meer van de vroegere pijn en ellende bespeuren kon. Om van een algeheele genezing zeker te zijn, zal ik nog eenigen tijd met Uw geneesmiddel doorgaan en waar ik kan, zal ik dit aan even- tueele lijdèrs recommandeeren. Ik ondergetoekende verklaar dat het boven staande waar is en machtig U het publiek te maken op elke wijze die U goeddunkt. Verzeker U dat men U de echte Foster's Rug pijn Nieren Pillen geeft, dezelfde die mejuffrouw de wed. de Wolf gehad heeft. Ziji zijn te Scihie- dam verkrijgbaar bij de heeren KAPPE'LHOF HOYINGH (voorheen Frans Visser.) Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één of f 10.voor zes doozen. Z D. H. de Bisschop van Haarlem heeft be noemd tot rector van het St. Jozef-gesticht te 's-Gravenhage den Weleerw. heer A. E. K. Huf; tot kapelaan te Lisse den Weleerw. heer B. M. J. van Rooij, en tot kapelaan te Waddinxveen flen Weleerw. heer F. B. J. M. Filbrij (15 Aug. 1.1. priester gewijd.) j - In het Kapucijmenklooster te 's-Bosch zal den 8sten October a.s. een gouden jubelfeest worden gevierd. De religieus jubilaris is de zeereerw. pa ter Edmundus, m de wereld Felix Joseph Bode wijk Gerrils. Munthervorming. De »Sumatrapost" van 21 Augustus schrijft: Heden is via Singapore van Java hier aangekomen mr. Vissering, de president der Javasche Bank, die, zooals een telegram meldde, via Sabang naar Europa vertrekken zal met een driemaandsch verlof. Naar wij vernemen, staat mr. Vissering's komst alhier eensdeels in verband met de plannen voor het gebouw der Javasche Bank; anderdeels, en wel voornamelijk, met de technische uitvoering van de munthervorming, waarvoor besprekingen met verschillende ambtenaren noodig zjjn. Wanneer de voorbereiding naar wensch gaat, zal .de uitbanning van den dollar uit ons gewest plaats hebben in den loop van Februari van het volgend jaar, tegen welk tydstip de geheele be- noodigde voorraad zilver te Medan zal zjjn. Ook mr. Vissering's uitstapje naar Europa houdt gedeeltelijk met de munthervorming verband. Van welingelichte zijde verneemt men, dat de inspectie der artillerie niet zal worden opgehe ven dan na de behandeling der begrooting van oorlog door de Staten-Generaal. U; Schiedam. Geboren: 14 Sept. Koenraad, z. v. P. van Spjjk en J. M. Goudt, Broersveld. Alberta Jacoba, d. v. W. Ruys en C. van der Vis, Hoofd straat. 15. Pieter Hendrik, z. v. Th. Brouns en A. M. J. Vos, Buitenhavenweg Trjjntje en Maria, ds. v. J. Stolk en P. Schoneman, Rhoonsche straat. Maria Cornelia Liduina, d. v. H. J. van Djjk en A. M. Leunissen, Kortlandstraat. 16. Frede. rika Petronella Lucretia, d. v. I. J. van der Plas en A. M. van der Slot, Hoofdstraat. Fatsoenlijke gevraagd, netjes kunnende werken. Loon f 2.50 per week. Zonder goede getuigen onnoodig zich aan te melden. Te bevragen Bureau van dit blad. Oldenbarneveldtstr. 57, Rotterdam, zal te spreken z(jn Woensdag 18 Sept., van 2—4 uur, in het Verkooplokaal aan de Lange Haven. Het prospectus is aldaar verkrijgbaar. De Notaris W. A. VAN DOLDER Dz. te S c h i e- dam, zal bij veiling op Vrijdag 20 September 1907, des voormiddags te elf uren, en bij afslag op Zaterdag 28 September 1907, des avonds te acht uren, beide keeren in het gebouw »Musis Sacrum", aan de Lange Havente Schiedam, verkoopen: I. Een net ingericht dubbel HEERENHUIS en ERVE, met grooten Tuin, te Schiedam aan de Lange Haven no. 103, en uitkomende aan de Westvest en VU alvischsteeggroot 15 aren 73 centiaren. Het huis bevat beneden: kamer met suite, zijkamer, tuinkamer, serre, groote keuken, kelder en badkamer, boven: zes zit- en slaapkamers, en voorts zolder met dienstbodenkamer, berg plaats en nog twee kamershet huis is verder van alle gemakken voorzien en in de grondbelasting aangeslagen voor f 114.40. II. Een net ingericht HEERENHUIS en ERVE, met grooten Tuin, te Schiedam aan het Groenweegje no. 18, groot 6 aren 16 centiaren. Dit buis heeft eveneens onderscheidene kamers, met keuken, zolder en verdere ge riefelijkheden en is in de grondbelasting aangeslagen voor f 34.74. Aanvaarding: 1 November 1907 of vroeger. Betaling: 1 November 1907. Bezichtiging: op Woensdag en Donderdag in de week van de veiling, des voormiddags van 10 tot 12 en des namiddags van 2 tot 4 uren, op vertoon van een bewijs van toegang. Nadere inlichtingen en toegangsbewijzen zijn te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris, Nieuwstraat 30 te Schiedam. De Notaris W. J. A. ROLDANUS te Schie dam, zal ten verzoeke van den makelaar J. F. W. MEIJER, aldaar bij veiling op Vrydag 20 Sep tember 1907, des voormiddags te elf ure, en by a f- s 1 a g op Zaterdag 21 September 1907, des avonds te acht ure, telkens in het gebouw »Musis Sacrum" aan de Lange Haven te Schiedam in het openbaar verkoopen I. Een HUIS met Bovenwoning, Erve en Tuin te Schiedam aan de Warande no. 83, groot 143 centiaren. Verhuurd voor f25.57 per maand. Grond belasting f 19,59. II. Een WINKEL- en WOONHUIS en Erve met Achteruitgang, waarin sedert 50 jaren met succes de melknering wordt uitgeoefend, te Schiedam aan de Verbrande Erven no. 14, groot 43 centiaren. \erhuurd voor f4.per week. Grondbelasting f 9.50. Aanvaarding en betaling der koop penningen op 21 October 1907. Bezichtiging op Woemsdag en Donderdag in de week der veiling, des voormiddags van 10 tot 12 uur en des namiddags van 2 tot 4 uur, op vertoon van een bewys van toegang door genoemden Notaris en Makelaar afgegeven, te wier kantoren aan de Boterstraat no. 62 en Lange Kerkstraat no. 36, nadere inlichtingen te bekomen zjjn. Het Woonhuis aan den Oam no. 11 is uit de hand verkocht. 40 cents per geheele annonce (van ten hoogste 5 regels), bij vooruitbetaling. Met November gevraagd R. IC. DIENSTBODE, goed kunnende koken en netjes werken. Loon f100, waschgeld f20 en verval. Brieven, onder letter H, aan het bureau dezer courant. Te koop gevraagd Oude GRAANZAKKEN. Brieven, onder letter A, bureau van dit blad. Aan de Roomgistfabriek „De Ooievaar" van de firma L. P. M. KOK, te Delft, kunnen tegen October a.s geplaatst worden werktijd van 6-6 en gewoonlijk Zon dags vrij. Franco brieven, met opgaat van leeftijd, waar werkzaam geweest, enz. in te zenden voor Vry dag 20 September a.s. aan het kantoor te Delft. Waardoor komt het dat ons debiet in steeds vooruitgaat Omdat wij waar geven voor uw geld. Ons Nachtlicht vereenigt vele deugden in zich, als zindelijkheid, betrouwbaarheid, be scheiden doch voldoende licht, volle branduren en eenvoudige behandeling. Het is een ware verza meling van goede hoedanigheden. Verkrijgbaar in winkels van kruidenierswaren, comestibles en huishoudelijke artikelen a 30 ct. per doos. De plaatjes verzameling Verkade's Album No. 4. Zaandam. Een monster van bet merk waardige Coza poeder wordt gratis toegezonden. Kan ingege ven -worden in Koffie, Thee, Melk, Likeur, Absint, Bier, Water of in het voedsel, zonder dat het noodig is, dat de dronk aard er iets van af weet. Het COZA POEDER bezit de wonderbare eigenschap om tegen zin tot het drinken van sterken drank (bier, wijn, absint enz.) bij den dronkaard op te wekken. Het COZA POEDER werkt zoo on opgemerkt en zeker, dat de echt- genoote, de zuster of de dochter van den verslaafde het hem toe kan dienen, zonder zijn medeweten, en zonder dat het noodig is, dat de patiënt ooit behoeft te weten waaraan hij zijne redding te danken heeft. Het COZA POEDER heelt het huiselijk geluk van duizenden gezinnen hersteld, duizenden per sonen van schaamte en oneer gered, en deze per sonen tot levenslustige en nuttige leden der maatschappij herschapenhet beeft menig jong persoon op den rechten weg terug gebracht en gelukkig gemaakt en het leven van talloozen met menig jaar verlengd. Het Instituut, waardoor dit ongeëvenaard poeder verspreid wordt, zendt gratis aan hen, die daartoe aanvraag doen, een boek met dankbetuigingen en een monster. Het poeder wordt gewaarborgd vol komen onschadelijk te zyn. Correspondentie in alle talen der wereld. Het echte Coza poeder is verkrijgbaar in alle apotheken en in het volgend depót te Schiedam KAPPELHOF HOYINGH. Onze depöthouder reikt het attestenboek gratis uit aan hen, die er aanvraag voor doen, maar geeft geen gratis proeven. Om deze te bekomen, wendt U direct naar Londen. Wacht U voor namaaksels. Het Coza Poeder is het eenige aldoend middel tegen dronkenschap. ÏUlsolit van uwen Winkelier ZÜ1VEHE SODA in 14 Kilo pukje. Het beste en voordeeligste Waschmiddel voor A T .f .TG Huishoudelijk: gebruik. DE HAARLEMSCHE SODAFABRIEK. Telefoonnummers 1742 en 6270. Telegramadres: WERKSPOOR. ééncylinder, compound en triple compound, van 50 tot 5000 P.K. Deze behooren tot de beste moderne stoomwerktuigen. Geen enkel ander fabrikaat rijwiel geeft U dezelfde waarde voor uw geld als Vraagt geïllustreerde prijscourant en attestenboekje aan het hoofdkantoor der of aan hare Filialen en Agentschappen. Adverteert in de rubriek sKLEINE ADVER TENTIËN" vüd de Nieuwe Schied. Crt. f Ml Y AB.0SSIE AUTS

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 4