SMAT0GEN BLOOKER'S DAALDERS CACAO 99 Beste losmakend middel teèen den Hoest VERZEKERINGSBANK CACAO moet in de fabriek in BUSSEN verpakt worden en in dien vorm de gebruikers bereiken; dan is er waarborg van zuiverheid en kwaliteit. De lage prijzen der bussen bewijzen, dat de kosten der verpakking niet van beteekenis zijn. Bussen van 1 Kilogram (2 pond) f 1.50 (1 pond) f 0.80 pondf 0.42-2 1 Hectogr. (1 ons) f 0.18 OPLEIDING VOOR EXAMEN EN PRAGTI.7K 99 Maatschappij van Levensverzekering en Lijfrente. Uitbetaald op polissen tot nlto. 1906f 21530,082,675. chief voor Schiedam erkent, zal men het werk van dezen archivaris waardeeren. De heer De Bruin meent 't tocjh slechts een'bijbetrekking is; als men deze verhooging voteert, hoopt hij, dat men voor andere ver hoogingen niet zoo zwaartillend zal zijn. Do heer Van der Laan vraagt waar de f500 onkosten voor dienen. iDe V o o r zi 11 e r zegt, dat zij dienen om allo benoodigde boeken aan te koopen benevens stukken die voor het archief van belang zijn. In antwoord op de nadere vraag van den heer Van der Laan zegt de Voorzitter, dat het vorig jaar f 250 op dezen post was uitgetrokken. De heer Van der Laan acht een archief in zekeren zin een artikel van luxe. De Voorzitter wijst op het belang van het arc'hief; 't zou jammer zijn als er iets van te loor ging. De heer Lagerwey zegt,-dat het vorig jaar de begrootingspost overschreden werd en af- en overschrijving op onvoorziene uitgaven moest plaats hebben om belangrijke zaken voor |het archief aan te knopen, De heer De Bruin wil den post met f 150 besnoeien. De heer mr. von Briel Sasse stelt voor dien van f500 tot f400 te verminderen. De heer De Bruin merkt den heer Lager- weij, die bezwaar maakt op, dat toch altijd, uit „onvoorziene" kan gekocht worden. De heer Van der Schalk wil op dezen post niet bezuinigen. Het voorstel, vermindering tot f400, wordt aangenomen met 11 tegen 8 stemmen. Voor stemmen de heeren De Bruin, Koopmans, Van der Velden, Wittkampf, Van der Laan, Ris, Gouka, Beukers, mr. von Briel Sasse, De Groot en Kranen. 1 Bij art. 92, kleeding en uitrusting der politie dienaars en veldwachter stelt de heer D e B r u i n voor de helmen te vervangen door petten, om dat de eersten dure bedeksels zijn, onpractisch en ongewenscht, f De Voorzitter meent, dat waar er iets voor het gebruik van petten zou te zeggen zijn, aan de helmen toch voordeelen zijn verbonden. De heer De Bruin ziet die voordeelen niet; alleen nadeelen, als kouvatten pijn in het 'hoofd, duur en ongewenscht hoofddeksel. De V oorzitter meent, dat aan het afschaf fen der helmen nadeelen verbonden zullen zijn. De heer De Bruin merkt op, dat de agenten toch zomers petten en des winters mutsen dragen. De heer R i s aclht er besliste nadeelen ook uit hygeniesdh oogpunt aan het dragen van helmen verbonden; buitendien maken ze die naars van den H. Hermandaad voor velen die ze moeten verrassen, al te spoedig kenbaar. De oorzitter belooft dan te overwegen of een andere uniform meer geschikt zou zijn. De heer Smit wil nog eens spreken voor de zes oude agenten, die in de algemeene loons- verhooging niet gedeeld hebben. De Voorzitter zegt dat men wel degelijk overwogen heeft, die mannen in de algemeene loonsverhooging te doen deelen maar dat men af gestuit is op het bezwaar, de andere agenten dan ook trapsgewijze zouden moeten verhoogd wor den. De heer Smit verklaart, dat bedoelde agen ten met een kleine gratificatie tevreden zouden zijn. f De heer Van der Schalk stelt voor, voor deze oude agenten f 150 voor gratificatie beschik baar te stellen. De heeren Koopmans en De Bruin krij gen op hunne vragen omtrent den veldwachter en de beschikking alleen voor dit jaar bevesti gend antwoord. Den heer De Groot is 't niet helder wat men bedoelt: krijgen die zes agenten nu ieder f25, omdat ze het hoogere loon reeds zooveel vroeger hadden? De Voorzitter vreest er voor met die f 150 onaangename stemming te verwekken. De heer Gouka zou zonder motief liever f 10 verhooging dan zoo'n foodje willen geven. Na nadere opmerkingen van den heer Van der Schalk en den Voorzitter merkt de heer Smit op, dat die ouderen toch 18 jaar op de loonsverhooging wachtten, terwijl de jon geren haar na 12 jaar gekregen. De heer Smit wijst op het geen met het pen sioen van de beambten der gemeente-reiniging, die eerst in particulieren dienst waren is ge beurd. f Na repliek van den heer Ris en den Voor zitter handhaaft de heer Van der Schalk zijn voorstel, aan de zes oude agenten te zamen f 150 uit te keeren. Dat voorstel wordt aangenomen met 118 stemmen. Tegen stemmen de heeren Van der Laan, Ris, Gouka, Honnerlage Grete, Lagerweij, Van Wes tendorp, De Groot en Dirkzwager. Bil art. 93: onkosten voor de nacht- en stille wachten, stelt de heer De Bruin voor het uur loon van de nachtwakers te veijhoogen, herin nerend aan het antwoord door B. en W. te dezer zake uitgebracht. De Voorzitter zegt, dat hij gaarne de op- Toen hij zich vervolgens door een nauwkeu rig onderzoek ervan vergewist had, welke dee len van den tuin verlicht waren, ging hij op de vensterbank staan, en sprong behendig over het kozijn. Vervolgens een langen omweg makende zoowel om het huisje van den tuinman te ontwijken als om zich te verbergen in de goedgesclhikte schaduw der dichte boschjes, bereikte hij het tuinpoortje, waardoor hem eens Bertha was ko men opzoeken. 1 Na de deur met eene berekende langzaamheid geopend te hebben, en er zich van overtuigd hebbende, dal de straat volkomen verlaten was, sloot, hij ze achter zich en bereikte snel de boulevard Port Royal. Om iedere verdenking te verdrijven, indien men hem bij toeval bemerkt had, ging hij vol beslistheid voor de deur zijner woning voorbij en vervolgens den boulevard af, tot aan de avenue de Gobelins. 1 Hij liep goed door, zonder zich evenwel meer te haasten, dan noodig was, en terwijl hij zich de manieren en toon gaf van een klein burger, die naar zijn huis terugkeert. Op dit uur van den nacht zijn de voorbij gangers op de buitenboulevards reeds zeldzaam en het is gemakkelijk hen te ontwijken, zonder dracht aanvaardt om in den geest van dat ant woord deze zaak in het College ter sprake te brengen. f Bij art. 97jaarwedden voor twee deskundigen belast met het schouwen van de distilleerke tels en helmen in de branderijen en distilleer derijen, stelt de heer Koopmans voor in het belang van de veiligheid der brandersknechts ook het schouwen van de ruwketels in dit artikel te omvatten. De heer Wittkampf moet een fout recti- ficeeren die in het afdelingsverslag voorkomt. Daarin staat dat men algemeen in de afdeelingen dq doeltreffendheid van een schouw ook der distilleerketels inzag. Dat is onjuist. Hoewel hij, spr. veel voor de zaak gevoelt, gelooft hij niet, dat ze uit te voeren is, omdat ze abso luut geen waarborg voor de veiligheid oplevert. Een ruwketel, die 's morgens geschouwd is, kan 's avonds doorbreken, hoe dikwijls gebeurt 't toch niet, dat zoo'n ketel scheurt boven de klinknagels. Daarom acht hij een dergelijken schouw hoevee] hij er voor gevoelt, practisch onuitvoerbaar. De heer Koopmans verzekert, dat toch wel de algemeene indruk in de derde sectie was, allen met het denkbeeld, scftiouw ook van de ruw ketels meegingen. Wat den bedoelden waarborg betreft, in welken tak van bedrijf heeft men dien wel? spr. meent dat de aangevoerde argu menten de doeltreffendheid van bedoelden schouw niet ontzenuwen. De heer De Bruin merkt op, dat de schouw van distilleerketels alleen met het oog op brand gevaar geschiedt, maar dat een schouw van ruw ketels in het belang van de veiligheid der arbei ders evenzeer noodig is. In 1891 en 1903 zijn nog menschen bij: het springen van ruwketels omgekomen; spr. acht een dergelijken schouw wel uitvoerbaar. De "V oorzitter meent dat de bepalingen der betrokken verordening niet alleen slaan op een schouw van distilleerketels, maar ook op een schouw van ruwketels doelen. De heer R i s geeft dit niet toeer is, althans naar het gebruik, wel degelijk verschil lusschen ruw- en distilleerketels. Overigens hebben de argumenten van den heer Wittkampf hem niet overtuigd van de onmogelijkheid van een schouw op ruwketels. Mogelijk en wenschelijk aclht hij die welal zal niet alles kunnen voorkomen wor den; plichtsverzaking, die toqh veelvuldig voor komt, zal bestreden worden. De Voorzitter zegt, dat de meening van het College te dezer zake op een advies van des kundigen steunt. De heer De Bruin betoogt, dat daarin al ken van brandgevaar sprake is, maar als er een ruwketel springt ontstaat er nog geen brand. De V oorzitter verzekert, dat op grond van de interpretatie door deskundigen der betrokken verordeningsartikelen ook alle ruwketels kunnen geschouwd worden. k De heer Wittkampf verklaart, dat het me degedeelde hem niet van de practische uitvoer baarheid van den maatregel overtuigd hebben en blijft ook tegenover de nadere opmerkingen van den heer R i s volhouden, dat de schouw, feitelijk onmogelijk uit te voeren is; de ketels zouden veelvoudig alle dagen moeten geschouwd worden. De heer De Bruin meent toch, het College te moeten uitnoodigen, de commissie voor de straf verordeningen te verzoeken, een verordening in bedoelden geest te maken. De Voorzitter zegt, dat daarvan nota zal worden genomen. i Bij art. 102kosten der schutterij; doet de heer Van der Schalk het voorstel, den menschen on der den rang van officier, die door het af schaffen der Schutter ij schade lijden eenige tegemoetkoming in den vorm van wachtgeld te geven, èn blijft ondanks de op merking van den Voorzitter dit denkbeeld in het College geen steun vond, daarop aandrin gen, voorstellend daarvoor een post van f500 uit te trekken. De heer Wittkampf meent, dat waar 't nog de vraag is of het rijk of de gemeente te dezer zake moet helpen, bedoelde onderstand 't best in den vorm van een voorschot op reke ning kon gegeven worden. De heer R i s meent, dat hier werkelijk de plicht op de gemeente rust, bedoelde menschen eenige tegemoetkoming te geven. De Voorzitter deelt mede, dat deze zaak een onderwerp van langdurige discussie in de Tweede Kamer heeft uitgemaakt en de debatten daarbij, werden beheerscht door het feit de schut terij gedeeltelijk rijks-, gedeeltelijk gemeentein- steliing is. Overigens wil het College het denk beeld van een voorschot wel in overweging ne men. De heer R i s merkt op, dat de schutterij' fi nancieel toch meer gemeenteinstelling is en blijft hel denkbeeld van een voorschot te geven, aan bevelen. I 1 De heer Wittkampf stelt bepaald voor, B. en W. in overweging te geven aan geëm- ploieerden der Schutterij beneden den rang van officier een voorschot te geven. opzien te baren. Door de avenue Gobelins, waarin hij gegaan was, bereikte Marcel de place d'Italie, vervol gens de laan van denzelfden naam. Op deze laatste ter hoogte van de Saint Marcel- kerklaan aangekomen, ging hij plotseling rechts en nam de Tolbiac-straat. Voor het vervolg bevond hij zich in deze eenzame straat in volkomen veiligheid. Daar hij tot nogtoe, meende hij, door niemand herkend was, ademde hij vrijer en vertraagde zijne schre den. De eenige ontmoetingen, die hij nu nog te vreezen had, waren die met nachtelijke roovers. Maar hij was goed gewapend, om ze te ont vangen en hij was er verder niet ongerust over. Hij ging eerst door de Tolbiac-, vervolgens door de Barrault-straat, zonder eene levende ziel te ontmoeten. •Een beetje verder bevond zich de bres in de palissadeering, waardoor Bertha eenige dagen geleden gegaan was, toen ze in handen viel van de agenten van Troussardière. Daar keek hij scherp rond, of zich niemand in de omstreken bevond, of dat men hem niet gevolgd was. Toen hij hieromtrent was gerustgesteld, ging hij door de nauwe opening, nadat hij zich ter aarde gebukt had. t Tegen dit voorstel door de heeren Koopmans en Smit ondersteund, verklaart zich de heer De Groot. Hij: acht 't een beetje overdreven, voor deze kleine bijbetrekking een vergoeding te geven aan menschen, die toch jaren lang hebben kunnen voorzien, zij dit inkomen zouden missen. Bij onze berooide gemeentekas, moeten wij de gemeentezorg niet zoover uitstrekken, maar deze zaak meer aan het particulier initia tief overlaten. i De heer Gouka meent, dat de oude .leden van het muziekkorps ook in het genot van dat voorschot moeten gesteld worden. Den heer Wittkampf wordt geantwöoord, dat die niet allen in gemeentedienst bij het stedelijk muziekkorps zijn overgegaan. Na nog eenige discussie waarbijl de heeren Vander Schalk en Wittkampf hun stand punt te dezer zake handhaven, motiveert de heer Lagerweij zijn stem tegen dit voorstel op grond van den financieelen toestand en het feit deze zaak die reeds eerder had kunnen geregeld worden, nu toch werkelijk zoo niet dringt. Nadat de heeren Ris en VanWestendorp het voorstel nog nader hadden geformuleerd, wordt het in stemjning gebracht, aangenomen met 116 stemmen. Tegen stemmen de hee ren Gouka, Lagerweij1, Beukers, De Groot, De Bruin en Van der Velden. De Voorzitter schorst nu, ingevolge den gebleken wensch der leden, de vergadering tot heden-middag 2 uren. 1 Advertentiën. [rr.,. A/i echte Sodener fAYs l'lineraal -Pastilles. a 60 cents per doos. Meer dan 1800 professoren hebben erkend als het doeltreffendste versterkingsmiddel bij Bloedarmoede, Engelsclu Ziekte Zenuwzwakte en tijdens het herstel uit afmattende ziekten. Verkrijgbaar bij H.H. Apothekers en Drogisten. KD A 17 P D d Public-Accountant. K U V u II Dj Zeeraar M. O. Boekhou- Bureel van Administra tieve Controle. Gevestigd sedert 4894. den 6I1Z. Kantoor: Groote Markt no. 6. Interc. Telephoon no. 184. Inrichten, bijwerken, in orde brengen, controleeren en geregeld bijhouden van administration van weiken aard ook. - Leeraar in Staathuishoudkunde en Statistiek, Boekhouden, Uandelsrekenen en Handelsrecht. Goedgekeurd bij Kon. Besluit van 23 Febr. 1862. VOLTEEKEND MAATSCHAPPELIJK KAPITAAL f2700.000- Gevestigd te ZEIST. Verzekerd Kapitaal ulto. 1906 Verzekerde Rente W aarborgkapitaal t 85,452,701 - 936,733,59 25,450,753,65b Inlichtingen, Prospectussen en Jaarverslagen worden gaarne verstrekt ten Kantore der Maatschappij en door H.H. Vertegenwoordigers 5? V V V V Vervolgens ging hij langs de binnenzijde ,van de palissaden voort, zóó, dat hij .steeds in scha duw gehuld was, en volgde ze tot aan de hel ling van de puinhoopen achter het park van Montsouris. Toen nam hij rechtuit den weg naar het Witte Huis. Twee of drie honden, die daar de werk plaatsen aan de oevers der Bièvre bewaakten, lieten bij het naderen zijner schreden ,een hevig geblaf hooren. Maar daar zij dit eveneens cloen tegen de zeldzame voorbijigangers die door de Toilbiac- straat gaan, en men zich over /hun blaffen dus niet verontrustte, leverde dit voor hem geen gevaar op. Daar hij1 echter duchtte, dat zij soms over de Biévre zouden gaan, om hem aan te vallen, trok hij zijne revolver, om ze op eerbiedigen alstand te houden. Maar zijne vrees werd niet verwezenlijkt. Om de politie af te brengen van het idee, om de toegangen tot het Witte Huis te laten bewaken, had hij het zelf nauwkeurig laten doen. f Drie ondergeschikten van Troussardière hiel den nacht cn dag de wadht in de omstreken van. huis, één bij de laan vóór den ingang, één in de la;Glacière-straat en een aan het voetpad door het bosch bij de palissadeering. Deze laatste was het meest te vreezen voor een persoon die van de zijde van Marcel kwam. Maar Marcel kende de kleinste paadjes en weegjes in de buurt. Hij wist dat het hem mogelijk zou zijn aan de aandacht vafl dezen man te ontsnappen, door zich terstond onder de daarstaande groote boomen te werpen Zoodra hij deze bereikt had, ging hij in hun schaduw en bereikte den voet van een enorme vlakte, die zich ternauwernood 20 passen van de palissaden bevindt. Daar aangekomen, in de ondoordringbare duis ternis, hield hij eenige minuten stil om weer op adem te komen en de .streken te herken nen. l Na met zijn blik oplettend de omstreken on derzocht te hebben, zag hij eindelijk aan zijne rechterzijde op de boscjhhelling den agent van Troussardière, half onzichtbaar in de duis ternis. 1 Deze man, die stilstaande de koelte van den nacht zeker niet verdragen kon, ging langs de helling op en neer, waarbij 'hij telkens na hon derd meter terugkeerde. (Wordt vervolgd). KOS OS 99 99

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 6