bekwaam monter IA" 30,000,(101) Flcata ei Men. VEEN's SAMT0GËN CONCERT Die Kreuzfahrer. Yerkade's Waan Nachtlichten Firm E. B. Malle Zn., Apollinaris Provinciale Crediet- en Spaarbank Neemt gelden a deposito, Geeft elt 41/2 0/o SCHULDBRIEVEN met WiistaanJeel De Rooker, die Jt A.HftLEN'sBBilES.aeealssigaar, PIL LADEV1SA.4 geproeft heeft, zal toegeven, dat deze merken uitmunten door lichte kwali teit en bijzonder hoog aroma. Verkrijgbaar in het Magazijn der Hoogstraat 155. Int. Telef. 235. St. Nicolaas-collectie. Vraagt steeds Uwen Winkelier SPAARBANK TE SCHIEDAM. Dit is zeker: CACAO Alvorens zijne inkoopen te doen, bezichtige men eerst onze Spaarzegels a t, 2 en 5 cents. OPLEIDING VOOR EN PRACTUJL Gemengd Nieuws. Advertentiën. en Hulpkantoor in de Alida-Bewaarschool (Leliestraat), Sorsto Hederlandsshs Rijwiel- en Maohinofabr. voorbeen H. BUBB23S, Deventer, De moofd te Zeist. Gisterenmorgen zijn Van Valen, Van Ee en Kors, per trein van 5.43 naar Utrecht overgebracht. Overhorst ging zóó geweldig te keer aan het politiebureau, dat men hem nog niet kon transporteeren. Zwaar geboeid en onder sterk geleide werden de drie boven- genoemden naar het Huis van Bewaring overge bracht, j De correspondent van de "Tel." te Zeist meldt: Naar aanleiding van het door uwe redactie overgenomen bericht uit het „II. D.", kan ik het volgende melden: Van de meest bevoegde zijde verneem ik, dat de drie andere verdachten nog njet hebben be kend. f En wat betreft den invloed van de getuigenis van den kleinen Sloots, wordt mij uit dezelfde officieele bron het volgende verzekerd: De kleine Ivl. Sloots bevond zich Zaterdagmiddag op den L trechtschenweg, toen T. van Ee hem voorbij fietste Ongeveer 7 minuten loopens verder zag het knaapje Van Ep uit het laantje naast „Eike- steijn", zonder fiets te voorschijn komen. Vandaar is Van Ee met den jongen meegeloopen tot De Bilt, alwaar hij den knaap in een koffiehuis een glas kwast en een tramkaartje gaf. Slechts in zooverre is dit feit van belang, dat Van Ee zégt, geloopen te hebben, doch gefietst heeft en waarschijnlijk op het rijwiel van den vermoorde. i Gistermiddag is onder toezicht van de politie door ongeveer 20 man in de environs van „Eike- stein" gezocht naar het rijiwiel, doch zonder re sultaat, zoodat men vermoedt, dat Van Ee de fiets later van de tijdelijke bergplaats heeft ge haald, om haar daarop beter te kunnen verduis teren. i f De begrafenis van het stoffelijk overschot van den vermoorde zal Donderdagmorgen plaats heb ben te Driebergen. j Het „Utr. Dbl." meldt het volgende omtrent de vier aangehoudenen: Van Vaalen, in wiens bierhuis de moord werd gepleegd, is 31 jaar oud, heeft een vrouw en kinderen, waaronder nog zeer kleine; hij woonde nog maar kort te Zeist, misschien pas een jaar'. Hij heeft vroeger meermalen in voorarrest geze ten, o. a. te Amsterdam, waar hij ernstig werd verdacht van brandstichting; zijn zondenregister vermeldt dat tot driemalen toe, waarvan twee malen te Hilversum. Hij oefende in verband met zijn herberg ook het beroep van bierbottelaar uit. Zijn liu is bezat geen vergunning, het had slechts verlof; het werd door de politie steeds gecontroleerd, omdat men maar al te goed wist, dat er clandestien drank werd verkocht. Te Zeist kwam hij met de politie nog niet in aanraking. Teunis van Ee is 28 jaar oud, Zeistenaar van geboorte. Vroeger was hij koopman in fruit, maar toen het zaakje niet ging, deed hij zijn handel aan kant en werd hij timmerman-aannemer. Hij bouwde te Zeist verschillende huisjes. Hij werd eenmaal failliet verklaard en onderging bij die gelegenheid voorarrest, omdat hij ernstig werd verdacht van bedriegeljjken bankbreuk. Na dien zocht hij te Zeist zoowel als te Utrecht herhaal delijk bouwcrediet te verkrijgen, wat niemand hem wilde verleenen. Ook aan de Utrechtsche recht bank is hij geen onbekende, al werd hij nooit veroordeeld. Zeer zware verdenking bestond er ook tegen hem wegens brandstichting, maar de bewijzen daarvan waren nooit in voldoende mate aan te voeren. f Van Ee had veel omgang met Kors, de melkboer, in wiens gezelschap hij vooral des avonds laat veel werd gezien. Deze Kors is een zwager van Smits, de beruchte bierhuishouder in „de Stad Hamburg" aan den Zeedijk te Amsterdam, in welk perceel de Amsterdamsche politie herhaaldelijk invallen deed in verband met verschillende ern stige misdrijven in de hoofdstad. Kors werd dan ook verschillende malen op goede gronden ver dacht van deelname aan complotten met Amster damsche inbrekers. Zoo is hij ook bij een inbraak in de Vereeniging te Zeist betrokken geweest, in welke zaak toen de beruchte Amsterdamsche in breker Stubbe heeft gewerkt. Men had Kors dan ook al meermalen in voorarrest; het had den laatsten tijd sterk de aandacht getrokken, dat Kors zich zeer dikwijls ophield met Van Ee, en bij voorkeur heel laat in den avond. Vele klanten .van Kors waren bevreesd hem de levering van melk op te zeggen, omdat menigeen voor den man in hooge mate bang yvas, niet het minst door zijn buitengewoon ongunstig uiterlijk. Kors is 30 jaar oud. i Van Overhorst was weinig of niet bekend; hij was kassierslooper in dienst van de firma L&- bouchere Oyens en Co. en genoot vrij algemeen het vertrouwen van het publiek. Men kan echter moeilijk aannemen, dat deelname aan zoo'n schan delijken moord 's mans eerste misdaad zou wezen. Gewoonlijk gaan daar andere, minder ernstige misdrijven aan vooraf. Standbeeld voor Krupp. Zaterdag is te Essen een standbeeld onthuld voor Friedrich Alfred Krupp. Naar aanleiding daarvan heeft de wed. Krupp een half millioen mark gegeven ter bevordering van de hygiëne onder het werkvolk van Krupp's fabriek, en aan de stad Essen grond ter waarde van 500.000 mark voor park en wandeldreven. Bij de Firma H. JANSEN Co. kan voor direct een worden geplaatst. Directeur: B. JURGENS. Jaarlijksche Verkoop Men vrage uitsluitend het Roode Driehoekmerk» HOFLEVERANCIERS. de meest délicieuse drank. FABRIEK TE SNEEK. Meer dan 1800 professoren hebben erkend als het doeltreffendste versterkingsmiddel bij Bloedarmoede, Engelscha Ziekte Zenuwzwakte en tijdens het herstel uit afmattende ziekten. Verkrijgbaar bij H.H. Apothekers en Drogisten. op DONDERDAG 28 NOV., 's avonds 8 uur, in de groote zaal der S. O. V. Oratorium van N. W. GADE. Solisten: Mej. J. B. VAN KASTEELE, mezzo sopraan. De Heer HARMEN R. VAN AS, tenor aan de Vlaamsche Opera te Antwerpen. De Heer JAN VAN RIJSSELBERG, bariton. Pianobegeleiding (vleugel) Mej. N. FELT- ZER, werkend lid der Vereeniging. Kaarten verkrijgbaar k f0.75, f0.50 en f0.25 bij de Heeren F. H. J.SAS, Hoogstraat, H.FEEL- DERS, jHoogstraat, B. DULFER, Singel, A. JUR GENS, Hoofdstraat, en des avonds aan de zaal. Plaatsbespreking a 10 ct. voor de plaatsen van f 0.75 van 12-1 en van f 0.50 van 12 uur, in de S. O. V. op den dag van het Concert. Waardoor komt het dat ons debiet in steeds vooruitgaat Omdat wij waar geven voor uw geld. Ons Nachtlicht vereenigt vele deugden in zich, als zindelijkheid, betrouwbaarheid, be scheiden doch voldoende licht, volle branduren en eenvoudige behandeling. Het is een ware verza meling van goede hoedanigheden. Verkrijgbaar in winkels van kruidenierswaren, comestibles en huishoudelijke artikelen a 30 ct. per doos. De plaatjes verzameling Verkade's Album No. 4. Zaandam. IVa.tu.u.rly li Koolzuurhoudend Mineraalwater. DE Gemeentelijke Arbeidsbeurs te Schiedam. Gevestigd in het Beursgebouw aan den Dam. Geopend: alle werkdagen van 9j—11£ voor middag, en Maandag, Dinsdag en Vrijdag van 8—9 namiddag. Telefoon Interc. No. 244. Verleent kostelooze bemiddeling aan werkgevers en werkzoekenden. Staat in geregelde verbinding met de arbeids beurzen in andere gemeenten, zoodat haar bemid deling zich niet tot de gemeente Schiedam beperkt. En verstrekt inlichtingen aan hen, die in het buitenland werk willen zoeken. Op de borden aan het Beursgebouw en het Politiehuisje aan de Hoofdstraat worden geregeld de aar geboden en gevraagde werkkrachten vermeld. Schiedam Vischmarkt, rente thans met 10 dagen opzeggen 41,, 1 mnd. of vast 43/4 °/o 3 mnd. 5 °/o Langer termijn volgens overeenkomst. in stukken van f lOOO.—f500.—, flOO.— en f50.—. Na de feesten worden kistjes, mits in ongeschonden staat, gaarne geruild. RESERVE-KAPITAAL f 178237.04. Geeft 3.6 rente 'sjaars, rente op rente Minste inlage 25 cents. Inbrengen en terug ontvangen van gelden en bijschrijven van rente.- op alle werk dagen 's v.m. v. 9-12 uur, en 's Vrijdags- en Zaterdagsavond v. 71/»—8uur. geopend eiken Maandagavond van 71/»—8xh uur. Ten kantore van de Spaarbank en in de Alida-Bewaarschool zijn verkrijgbaar Geen enkel ander fabrikaat rijwiel geeft U dezelfde waarde voor uw geld als Vraagt geïllustreerde prijscourant en attestenboekje aan het hoofdkantoor der of aan hare Filialen en Agentschappen. KD A 1? D Public-Accountant. li U £s M. Leeraar M. O. Boekhou- Bureel van Adniinistra tieve Controle. Gevestigd sedert 1894. den enz. Kantoor: Groote Markt no. 6'. Interc. Telephoon no. 184. Inrichten, bijwerken, in orde brengen, controleeren en geregeld bijhouden van administration van welken aard ook. Leeraar in Staathuishoudkunde en Statistiek, Boekhouden, Handelsrekenen en Handelsrecht. Ji mii um, 3 Firma A.HILLEN, te tt YAROSSIEAU'S E. 1.1 t i

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 4