SMATOGEN de Nederlanden mi845 HENRI REBERS Register-, Kantoor- en Winkelboeken, Provinciale Crediet- en Spaarbank Dit is zeker: Vraagt steeds Uwen Winkelier NATRON ILEVENSVERZEKER1NGI BRAND -- INBRAAK Neemt gelden a deposito, rente thans lit O/jVo SCHüLDBRISTEN met Winstaanieel Gemengd Nieuws. Advertentie n. DANSCLUB R. K. Heeren JAN S O N Saks. Kanaries TELEGRAMMEN. V isscherij-berichten. VERZEKERING in diverse FormatenBanden en Linieeringen. sa I, Deventer, en Ongelukken. Gisterochtend is een Marker botter, die geen licht op had, aangevaren door de Hoornsche boot. De vrouw van den schipper raakte in zee; met veel moeite werd ze gered. Alle vier de opvarenden werden naar Hoorn gebracht. De botter is op den steenen dam terecht gekomen. In de Haarlemsche katoenfabrieken is een jon gen van een trap in een reservoir met water gevallen en verdronken. t ri Spoorkaartjes. Door den directeur-generaal der S.S. is bepaald, dat bij het aantreffen van reizigers zonder plaatskaarten, of met ongeldige plaatskaarten, die personen zoo toegevend mo gelijk moeten woTden behandeld. In de meeste gevallen wordt op grond dier beschikking nu al leen de enkele reisvracht van het voorafgaande hoofdstation, maar geen boete gevorderd. Waarlijk een maatregel, die ten goede komt aan vele 1'ei- zigers, die zonder boos opzet zonder of met on geldige kaart reizen. Naar aanleiding van een vonnis. Naar aanleiding van de uitspraak der Amster- damsche rechtbank, waarbij de jonge man, die een meisje had willen dooden, doch later met haar in het huwelijk werd veroordeeld, herinnert men aan het volgende: Was in de middeleeuwen iemand ter dood ver oordeeld, dan was er voor hem nog één middel om zijn straf te ontkomen, indien nl. een meisje zich aanbood met hem in het huwelijk te tre den. Dit voorrecht bleef nog lang in gebruik; in 15-13 breeg b.v, één der zeven misdadigers die in Den Bosch ter dood veroordeeld waren, genade, toen een meisje zich aanbood met hem te trouwen of, zooals de kroniekschrijver naïef zegt, „hij wert van eene maget verheden, die hem troude terstont." Onderzoek heropend. Men meldt uit Die ren Het onderzoek der justitie naar do vermoede lijke daders of dader van den moord op den beruch- ten strooper Van den Br., nu ongeveer twee jaar leden, moet opnieuw begonnen zijn, naar aan leiding van een ruzie tusschen twee vrouwen op de „Heide," bij Dieren, die elkaar jl. Zaterdag avond verschillende verwijten deden. Een en an der is afgeluisterd en aan de politie medegedeeld. Wjj herinneren, dat v. d. Br. slecht aangeschre ven stond om zijn stoutmoedig optreden in het veld, en dat hij plotseling met een schot hagel in den buik en met een mes, waarmede hij zich den hals afgesneden zou hebben, in een bosch- rand is gevonden. Meteorologische Vondst. Men meldt uit Monster: Een vreemd voorwerp is bij Ter Heyde aangespoeld. Het is een blikken bus, aan wel ker uiteinden een ballonnetje bevestigd was. In de bus ziet men een wiel, benevens een netwerk van roode draadjes en ijzerdraadjes. Het voor werp is zeer licht. "Sijjkens de aanhangende kaart is het voorwerp afgezonden door het Meteoro logisch Instituut te Londen. In het Fransch en Engelsch wordt den vinder verzocht, het voor werp niet te beschadigen en uiterst voorzichtig te behandelen. De vinder heeft onmiddellijk bericht naar Londen gezonden; hem wacht een beloo ning van 6 francs. Slechte tijden. De Amsterdamsche corres pondent van „De Controleur" schrijft: De algemeene misère blijkt uit alles. Dezer dagen werd het hotel Adrian verkocht. Er ston den drie hypotheken op van respectievelijk 160, 40 en 20 duizend gulden, in totaal derhalve f220.000. Een paar maanden geleden wilde on dershands een combinatie niet meer dan f 160.000 er voor betalen. Thans is het in openbare vei ling door de houdster der eerste hypotheek, een onzer grootste bankinstellingen, ingekocht voor f143.000. j Het geval met het hotel Adrian staat niet al leen. Nog onlangs werd bij een boedelscheiding een mooi pand op den Amstel toegeslagen voor 112.000, dat eenige jaren geleden op meer clan het dubbele werd geschat. Afdoen van Tiypotheken is een absolute on mogelijkheid zoo dat noodgedwongen de hypo theken blijven voorïloopen, omdat bij executie het pand zelf de hypotheken niet zou dekken. Hiervan zouden tientallen voorbeelden zijn te ge ven. bezwaar bestond, noodigde de burgemeester de heeren mr. G. H. Guepin, H. C. Rehbock, W. Spakler en dr. J. Th. De Visser uit zitting in deze commissie te nemen, waartoe deze heeren zich bereid verklaarden. In de gister te Amsterdam gehouden huishou delijke vergadering van werkloozen is de volgende zonderlinge motie aangenomen: „De vergadering, gehoord de gehouden bespre kingen; gelet op de heerschende werkloosheid en de ellende, daaruit voortvloeiende, protesteert tegen de komst van den Duitschen Keizer en de festiviteiten, daarbij behoorende; noemt dat opruien der werkloozen; verklaart de gevolgen voor rekening der autoriteiten, en besluit deze motie te publiceeren." Stead en de Nobelprijs. Onze Londen- sche correspondent schrijft, uit goede bron te kunnen mededeelen, dat de Nobelprijs Voor Sen vrede in 1908 aan William T. Stead zal worden toegekend. i 1 Candidaten voor dien prijs moeten vóór 1 Fe bruari worden opgegeven en met Stead's naam is men van 't jaar te laat gekomen, dat is de eenige reden van het uitstel, dat gelukkig "belooft geen afstel te worden. (N. Ct.) De hamer van den afslager zweeft niet alleen te Brussel maar ook te Weenen dreigend over de eigendommen van prinses Louise van Koburg. Drie zalen* van het „Dorotheum", het prachtige rijksverkooplokaal, zijn gevuld met de bezittingen der prinses, die haar na de ontbinding van haar huwelijk werden toegewezen. Toen de prinses zich te Parijs vestigde, schaf te ze zich daar tevens nieuwe meubelen etc. aan. Het andere werd te Weenen bij een ver- huismaatschappij in bewaring gegeven, die haar later ook voorschotten hierop verleende. Aanvan kelijk werd de rente prompt betaald. In de laatste jaren geschiedde dit echter niet, en 't gevolg er van is, dat de onderpanden thans publiek verkocht worden. Honderden kostbare kleedingstukken worden onder den hamer gebracht. Bonten en staatsie robes, lijfgoed van zijde en batist, prachtige bro- deriën en echte kanten, antieke sieraden, kunstig bewerkte meubelen, mooie schilderijen, porcelein, dat zijn gewicht in goud waard is, voorwerpen van ivoor, hout, parelmoer en schildpad vervaar digd. Toiletten uit de eerste Parijsche ateliers, mantels, hoeden, zeldzame shawls, veeren, sluiers, schoenen, handschoenen, parapluies, rijzweepen, ceintuurs, horloges, bustes, in één woord massa kleinigheden pn groote dingen, die met elkaar do huishouding der prinses vormden. Men verwacht, dat sommige der te koop ge boden voorwerpen hoog© prijzen zullen opbren gen, zoo o.a. een mantel van echt hermelijn, die bij taxatie op 1300 kronen geschat werd, doch indertijd het twintigvoudige kostte. Verder een hermelijnen kraag met chinchilla rand, taxa tieprijs 3500 kronen, een sealskin robe met chin chilla gegarneerd (2000 kronen), een chinchilla kraag met echte kant etc. etc. Er is een verzameling waaiers, waaronder exem plaren, die indertijd met 4000 kronen per stuk betaald werden. 1 j Van al deze heerlijkheden heeft de konings dochter afstand gedaan, om ergens te Parijs op een derde verdieping van een hotel als vergeten burgeres te leven. Werkloozen. Door den burgemeester van Amsterdam waren eergisteren uitgenoodigd tot een bijeenkomst op het stadhuis de commissie uit do burgerij, ten behoeve van de werkloozen 190708 en de heeren, die den oproep aan de ingezetenen hebben aanbevolen. De burgemeester zette het doel der vergadering uiteen, terwijl de heer dr. Klap, voorzitter der commissie, de ont worpen plannen nader toelichtte. De burgemeester deelde mede, dat het hem, in overleg met den heer K. Van Lennep, die zich tot bet in ont vangst nemen van de giften bereid heeft verklaard, wenschelij'k voorkwam, om aan genoemden heer nog eenige personen uit de vergadering toe te voegen, ten einde gezamenlijk te vormen een com missie voor de financiën en voor het uitoefenen van toezicht en controle. Aangezien bij de vergadering daartegen geen Op een reeds gevestigde worden nog eenige nette gevraagd. Brieven, letter X, aan Rebers' boekhandel, Hoogstraat. is aangekomen met de beste met nachtegaalslag. Meer dan 1800 professoren hebben erkend als het doeltreffendste versterkingsmiddel bij Bloedarmoede, Engelsch 3 Ziekte Zenuwzwakte en tijdens het herstel uit afmattende ziekten. Verkrijgbaar bij H.H. Apothekers en Drogisten. Tabaksoorlog. Hopkinsville, een stad van 10,000 inwoners, in het hart van het district in Kentucky waar de tabaksoorlog tusschen plan ters en fabrikanten woedt, is Zaterdagochtend kort voor het aanbreken van den dag door een bende van 400 gewapende en gemaskerde mannen overvallen. De bandieten zetten de gehéele politie-macht gevangen, bezetten de brandweerposten en telè- graaf- en telefoonkantoren en legden eenige ta baksfabriekjes in de asch en vernielden ook de drukkerij van een krant, die tegen de eischen van de planters gekant is. Nadat de boosdoeners Voor 120,000 gulden schade hadden aangericht, schoten zij hun wa pens af op de huizen van de fabrikanten en grepen zij Lindsay Mitchell, een van de voor naamste handelaars in tabak. Zij bonden hem aan een boom en rosten hem af tot hij bewus teloos was. BLOEMFONTEIN, 10 Dec. De oproerige mijn- kaffers werden gevangen genomen door de politie en naar Kroonstad gebracht, waai' de leiders wer den gestraft met boete, subsidiair gevangenisstraf. Heteinde van het haringseizoen. Afgeloopen week van Zondag tot Zaterdag 7 December was de binnenkomst van Schevening- sche haringschepen bijzonder groot. Ruim 162 schepen van daar kwamen binnen met uit een loopende vangsten van 3 tot 32 last dooreen 13 last per vaartuig en gezamenlijk ruim 2100 last of ongeveer 30000 ton haring. Hiervan kwamen te Scheveningen 12 loggers en 40 bommen binnen 'en 110 in de Maashavens waarvan 102 te Vlaar- dingen. Ongeveer 100 schepen van daar moesten gisteren nog thuis komen nl. 60 loggers en 40 bommen. Hoogstraat 146. KANTOORBOEKHANDEL. Hoek Zwaansteeg. Goedkoop adres. Prima kwaliteit. Vraagt prijscourant. VISIT F.KAA RTEN. AGENDA'S. SCHEURKALENDERS. Schiedam Vischmarkt, met 40 dagen opzeggen 4 llt s 1 mnd. of vast 43/4 °/o 3 mnd. 5 Langer termijn volgens overeenkomst. in stukken van flOOO.—f500.—, fI00.— en f50.—. Geen enkel ander fabrikaat rijwiel geeft U dezelfde waarde voor uw geld als Vraagt geïllustreerde prijscourant en attestenboekje aan het hoofdkantoor der of aan hare Filialen en Agentschappen. 4^ 4* 4* 4« 4«4s4«4s4s4s4*4*4*$&4w Eischt van nwen Winkelier ZÜIVEKE SODA in 14 Kilo pakje. El et beste en voordeeligste Waschmiddel voor ATLE liiiisdiontLtilij lt g-ebrnili. DE HAARLEMSCHE SODAFABRIEK. Roerenvischmarkt No. 13, Rotterdam. DEN HAAG (vroeger Zutphen). Directie HENNY. KAPITAAL.'". f 4.000 000.001 RESERVEFONDS: ruim 1.23S.000.00 YAROSSIEAU'S

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1907 | | pagina 4