J IK 1" Grootste Nederland'sche Onderneming. Frederik Keijzer's Bioscope- en V oordrachtenavonden. (Onder-Affl. M. R. K Volksbond) INCOGNITO. Voorafppan hoor imitate voortochten. Voorschotten Provinciale Met- en Spaarhaii, VEEN's INCASSO-BANK, De Eerkoop van 3-centsi sigaar MOORTJES liep in een paar jaar tijd in de millioenen. Verkrijgbaar in ons Magazijn Interc. Telefoon 235. 1 Zondag 23 Februari 1908, CACAO met MAGGI's AROMA om te kruiden, Uit de Pers. Kerknieuws. Adverteutiën. R. K. Jongmensch, u Maatschappij tot Exploitatie yan LeiderFrederik Keijzer (persoonlijk), Regiede Heer Joh. Scheepmaker. PianisteMevr, S.uit 's Hage. Zondag 23 en Maandag 24 Februari, Schiedamsehe Feestavonden Schiedam. Schiedam, Yischmarkt. de meest délicieuse drank. Amsterdam. ROTTERDAM, Haringvliet 96. Almelo. Dr. Kuyper Prof. S. D. van Veen schrijft in het Utreahtsch Dagblad over Dr. Kuyper en de vrijgekomen Ka- rr-f rzetels in Sliedrecht en Tietjerksteradeel- Hij vraagt zich af, waarom toch Dr. Kuyper thans eene candidatuur zoo beslist weigert: „Aan zekere geraaktheid over het herhaalde échec zou misschien bij een der mindere goden gedacht kunnen worden; bij een man van zijne beteek enis kan daarvan echter geen sprake wezen. Dat gezondheidsredenen de oorzaak der weige- ring zouden zijn, blijkt uit niets. Integendeel Dr. Kuypei blijft ondanks zijn zeventig jaren, krachtig van lichaam en helder van geest als weinigen. Van seniele aftakeling bij hem geen spoor. Is de lust hem dan vergaan om aan de practi- sche politiek deel te nemen? Maar dan zou hij Pr. Kuyper niet moeten zijn. Zoo iets laat zich zelfs niet denken. En wie eenigszins op de hoogte der dingen is, merkt wel iets anders op. Wat mag dan de reden der weigering zijn? Mij dunkt, dat de meest voor de hand liggende- reden deze is: bij1 wil zijne vrijheid van bewe- ging, zijn vrijheid van oordeelen, zijne vrijheid van handelen niet prijsgeven, maar zich die ten volle voorbehouden. En die vrijheid zou althans eenigermate worden ingekort, als nij zitting nam in de Tweede Kamer. 1 Wie Dr. Kuyper kent en zich de samenstelling en de werkzaamheid van het indertijd door hem gevormde ministerie herinnert,, kan zich gemak kelijk indenken, dat het pas opgetreden kabinet niet in alle opzichten zijne volle sympathie kan hebben. En terwijl nu uit den aard der zaak dit kabinet in menig opzicht anders zal handelen en anders moet handelen dan het ministerie-Kuyper -deed, zal de kritiek niet uitblijven. i Waar kan dr. Kuyper nu met zijn kritiek dery meesten invloed oefenen, in de Kamer of in de „Standaard"? In breeder kring natuurlijk in zijn blad. Is hij zelf in de Kamer, dan zal zijn kritiek rekening moeten houden met allerlei omstandig* heden, die hij buiten d-e Kamer niet in aanmer king behoeft te nemen. Ja in zekeren zin treft de kritiek op wat de regeering en de regeerings- partij doet ook hem, als hij zelf in de Kamer zetelt. Blijft hij er buiten, dan staat hij vrijer en is zijn invloed grooter en kan hij meer zeggen wat hij, wil. Of zijn kritiek dan meer opbouwend zal zijn, mag betwijfeld worden. En of het ministerie op deze wijze het beste gesteund zal worden door hem, op wiens steun het recht heeft te bouwen, staat te vreezen. r In het belang van het land, dat alleen gediend wordt, als het pas opgetreden kabinet loyaal ge steund en loyaal bestreden wordt, is het niet, als dr. Kuyper buiten de Kamer blijft. Als leider der partij, tot welke de kabinetsfor meerder behoort, mag hij, die Tuet hoofdorgaan dezer partij- tot zijn beschikking heeft, nie-t bui ten de Kamer en in zijln blad, maar moet hij in de Kamer zijn kritiek oefenen. Op deze wijze zal hij het best bet Kabinet steunen. Daarom valt dr. Kuyper's weigering om eene candidatuur te aanvaarden, ten zeerste te betreu ren."- Z. D. H. Mgr. J. H. Drehmanns, bisschop van Roermond, heeft benoemd tot professor aan het progymnasium te Venlo den weleerw. heer J. C. Notermans en tot rector aan het R. K. Weeshuis te Maastricht den weleerw. heer M. Rutten. Eer belargrjjke missie, bestaande uit de eerwaarde paters en broeders H. de Wolf, Fr. v. d. Putten, J, Goossens, P. v. Hoof, P. v. Strjjp' J. v: d. Weerden, i. Evers, W. v. Schjjndel, H. Verheyen, H. v. d. Kerkhof! en de eerw. zusters Godefrida Bekkers, Casparina v. Gornpel, Genoveva v. Wanrooy, Wahera v. d. Eisen, Venantia Ver hoeven en Cajetana v. Tiel zullen den 4en April per «Koning Willem III" van de Sioomvaart- Maatschappij «Nederland", naar Indië (Singka- wang) vertrekken. (Tjjd) Eucharistisch Congres te Londen. De «Germania" meldt Naar aanleiding van het internationaal Congres, dat dit jaar te Londen plaats heeft, heeft men besloten een algemeen Congres van alle Engelsche Katholieken samen te roepen. De Paus zal een kardinaal-legaat naar Londen zenden. Het Congres begint 9 September en duurt 5 dagen. Meer dan 200 bisschoppen worden bjj de plechtigheid verwacht. Het locaal comité heeft tot voorzittersaartsbisschop Bourne van Westminster, den hertog van Norfolk en Lord Ripon. Alle katholieke organisaties van eenige beteekenis worden tot deelneming aange zocht. De «Catholic Union of Great Britain" zal voor het onderkomen der vreemden zorg dragen, de «Catholic Association" zal het verkeer regelen, de «Catholic Féderation of Westminster" zal de groote openbare en de «Catholic Truth Society" de sectie-vergaderingen organiseeren. Inde «Prince Albert Hall", die meer dan 15000 personen kan bevatten, zullen Donderdag en Yrjjdag groote volks vergaderingen plaats hebben's Zondags zal de groote Sacramentsprocessie, waaraan, Daar het zich laat aanzien 50.000 menschen zullen deelnemen, door de straten van Londen trekken. Tegen 15 Maart wordt gevraagd een die eenigszins bekend is met de zaak (Extern). AdresLOUIS DRABBE, Hypolitusbuurt 20, Delft. Op een Kaseierskantoor hier ter stede wordt gevraagd leeftijd ongeveer 16 jaren. Eenige kennis van kantoorwerkzaamheden strekt tot aanbeveling. Brieven, onder letter R, aan het bureau van dit blad. Er zullen op de datums van in de OPFICIIdK KIV-V 5 JIL IC X1 CilG* te Schiedam, des avonds ten 8 uur aanvangende, slechts twee der meest Prachtvolle plaats hebben, met opvoering van een zoo SchitterendElite Prachtprogramma als nog nooit door eenige Directie werd vertoond, bestaande in de meest nuttige, fraaie en leerzaamste en des avonds te 8 ure, in de Zaal van het Bonds- gebouw, met medewerking van het Harmonie- Orkest «St. AMBROS1US". Opvoering van Komische Operette van H. KIPPER. Plaatskaarten d 50 cents Eerste Rang en 35 cents Tweede Rang zijn verkrijgbaar in het Bondsgebouw en verschillende Sigarenwinkels. Des avonds aan de Zaal met 10 cents verhooging per plaats. Plaatsbespreken op Zondag 23 Februari, van 1 tot 2 ure, a, 10 cents per plaats. HET UK STUUR. Toegang voor iedereen. met de bekende boeiende voordrachten door den Heer FREDERIK KEIJZER, o.a. zullen worden opgevoerdDe vergissing van een Notaris (comiseh). De Liefde eener Slavin (dramatisch kleurenbeeld). De wraak van den smid (levensdrama). De gedwongen Danser (uiterst lach wekkend). De Hond van den blinde (zeer boeiend). De weduwe van den zeeman (spel der go ven). De Tooverparapluie (r(jke kleurenpracht), enz. enz. enz. enz., benevens tal van andere nieuwe, ernstige en comische BEELDENGALERIJEN en bjj Nevelbeelden-opvoering van WERELD- en VOLKSVREDE Toegangsprijzen 1 0.25 de persoon (of le rang f 0.50), waarvoor men een genummerde plaats ontvangt). Kaarten verkrijgbaar: Sigarenwinkel van den Heer SAS, hoek Hoogstraat en op de dagen er uitvoering aan de Officieren-Societeit (vanaf 10 uur des morgens, en 's avonds biï de opening der deuren. Let welDes namiddags ten 5£ uur zullen eerst speciale KINDERFEESTUITVOERINGEN plaats hebben tegen f0.7£ per kind en f0.15 per geleider. ATTEN1IE Bij de Avondvoorst- Hingen wordt door de directie aan een der aanwezigen een fraaie remontoir-horloge gratis toegegeven en bjj de Kinderuitvoeringen aan 10 kinderen een fraai boekwerkje. Beleefd uitnoodigend tot bezoek door de Directie en Regie F. KEIJZER en JOH. SCHEEPMAKER. op korten en langen termjjn, onder persoonlijke of zakelijke zeker heid, worden verstrekt door de HOFLEVERANCIERS. FABRIEK TE SNEEK. Volgestort Kapitaal f 8000.000 Reserve f 1.037.589.12. Opent handelscredieten aan geaccrediteerde handelaars en industrieelen. Incasseert en disconteert binnen- en buitenlandsche Wissels. Koopt en verkoopt Wissels op de voornaamste plaatsen van Enropa en Amerika. Beleent Goederen, Ceelen, Cognossementen, Eflecten. Belast zich met den aan- en verkoop van Effecten. Verstrekt circulaire Reiscredietbrieven en Reis wissels. Neemt gelden a DEPOSITO. Met 1 dag opzegging 3' PCt. 'sjaars. 10 dagen 4 1 maan«l 4 6 maanden 4 t 12 .4 Voor Deposito met onderpand. Met 1 dag opzeggingCt 10 dagen Over bedragen tot ƒ25.000 kan zonder opzegging worden beschikt. MAGGI's Onderscheidingen5 groote Prijzen, 80 Gouden Medailles, 6 Eere-Diploma's, 7 Eere-Prij- zen, zesmaal buiten mededinging, o.a. 1899 en 1900 Wereldtentoonstelling Parijs. ZÜU en toch goed koken, dat kan iedere zuinige huisvrouw want een kleine hoeveelheid van dit alom gerenommeerde en bekroonde Product voor het opdienen bijgevoegd zijn voldoende om aan groenten, vleezen, sausen, soepen, zwakken bouillon enz. dadelijk een verrassend krachtigen en aangenamen smaak te geven. Te verkrijgen bij Kruideniers en Comestibleshandelaara. In flacons van f 0.30 tot f 5.25. Zwaardemaker's Jams. A. HILLEN's HOOGSTRAAT 155. SPAARZAAM

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1908 | | pagina 4