Stads- en Gewestelijk Nieuws. Laatste Berichten. Gemengd Nieuws. TELEM KA Mill HM Burgerlijke Stand. Handelsberichten. Beurs yan New-York. als Raadsleden en hebben daarom hun ontslag genomen. Men meldt nog uit Beverwijk Het is mogelijk dat de Burgemeester zjjn ont. slag zal nemen. Dit werd in de Raadsvergadering althans medegedeeld. Congres der S. D. A. P. Op het 14de congres der Soc.-Üem. Arbeiders partij, te houden te Amfhiem op Zondag 19, Maan dag 20 en Dinsdag 21 April, zullen voorstellen in behandeling komen betreffende de volgende onderwerpen: redactie van „Het Volk", brochuren- handel, Vereeniging van soc.-dem. gemeenteraads leden, propaganda, uit te geven maandschrift, handhoek voor kiezers, brodbure over de schei ding tusschen Kerk en Staat in Frankrijk, anti militaristische propaganda, vergoeding van kos te n dei afgevaardigden voor het congres, commis sic van geschillen, stedelijke federaties, recht der minderheid om voorstellen op den beschrijvings brief te plaatsen, partijufinanciën, contributiere geling der afdeelingen, verkiezingsfonds, oprich ting van soc.-dem. bladen, sociale verzekering, pensioneering, Ongevallenwet, kiesrechtactie, vrou wenkiesrecht, vrouwenarbeid, kinderarbeid, aciht- tmndag, gemeenteprogram, opleiding van krachten voor de propaganda, soc.-dem. vrouwenorganisa tie, onderwijte, coöperatie, S. D. A. P. en geheel onthouding, partij en bestuursbonden, vakbewe ging, insigne, tijd van het congres, plaats van het congres. Brandleiding Groenelaan. B. en W., vooropstellend dat het wel steeds in het voornemen zal liggen de waterleiding te bezi gen bij een begin van brand en voor eerste hulp, meenen toch, dat men zich daarop niet alleen mag verlate*. Het is daarom noodig om in de wijken, die op eenigen afstand van de grachten zijn gelegeD, afzonderlijke brandleidingen aan te leggen. Daarom stelde het College voor om in de Groenelaan eene brandleiding te leggen met een middellijn van 30 c.M. binnenwerks gemeten en waarvan de kosten met eventueel bijkomende werken op hoogstens f4000 geraamd worden. Rijksverzekeringsbank. Men meldt uit Stavoren aan de „Leeuw. Ct.": Zooals wij meldden, werden de visschers hier onlangs door de Rijksverzekeringsbank aangesla gen als verzekeringplichtig ten aanzien van hunne knechts. De visschersbond alhier heeft zich daarop ge wend tot het bestuur van voornoemde bank en betoogd, dat de visschers aJuer niet als ver zekeringsplicht ig zijn aan te merken op grond hiervan, dat de knec-hts „op deel" visschen en dus niet. als loontrekkenden, maar als deelhebben den in het bedrijf zijn te beschouwen. Thans heeft men een schrijven terug ontvangen inhoudende dat het bestuur met deze opvatting ac.coord gaat overeenkomstig de jurisprudentie van den Centralen Raad van Beroep en dat mitsdien niet zal worden doorgegaan met de invordering der premie, voor zoover men kan aanboonen in derdaad deelvisscher te zijn. j Weer ingebroken bij de firma F. W. r/d. Eist Co. Zooals men weet, is er eenige dagen geleden een brutale inbraak gepleegd bjj de firma F. W. v/d Eist Co., aan den Buitenhavenweg alhier. De inbrekers hebben toen een brandkast van oud fabrikaat opengebroken. Zij slaagden er echter niet in een andere brandkast, waarin een belang rijke som gelds was geborgen, te forceereD. In den afgeloopen nacht hebben de brutale inbrekers weer opnieuw een bezoek gebracht aan de werf van genoemde firma. Zjj hebben thans de blinden aan de achterzijde van het kantoor- gebouwtje opengebroken en daarna het raam omhoog geschoven. Toen zij eenmaal binnen waren, was natuurljjk hun eerste werk om te trachten de brandkast, die zjj de vorige keer Diet hadden kunnen openen, te forceeren. Zij hebben de brandkast andermaal flink bewerkt, maar het is hun niet gelukt haar te openen. Bij het binnentreden van het kantoor, vond de baas der werf heden-ochtend de brandkast onderst boven gekeerd in het groote kantoorlokaal liggen, waarheen de inbrekers haar vanuit het privé-kan toor van den heer van Waas hadden gesjouwd. Zooals indertijd is bericht, is het een kast, die men met geen zes man kan verplaatsen. De inbrekers, die hier een bezoek brachten, moeten dus wel pootige kerels geweest zjjn. De politie is met het gebeurde in kennis gesteld. Zjj heeft een onderzoek in deze zaak aangevan gen. Totnogtoe is er van de daders geen spoor ontdekt. Hondenbelasting. Door den Minister van Binnenlandsche Zaken zijn eenige bezwaren geopperd tegen de door den Raad vastgestelde verordening op de Hondenbe lasting. In de eerste plaats meent men volgens het schrijven waarin Ged. Staten namens den Minis ter bedoelde bezwaren kenbaar maken - dat de belasting voor een kamerbewoner niet vaststaat- B. en W. deelen dit bezwaar nietde Kamerbe woners zijn volgens art. 33 der Wet op de Per- soneele belasting niet belastingplichtig, kunnen dus niet voor vermindering in aanmerking komen, en dus blijft op hen de algemeene regel van toepassing dat de belasting f 10 per hond be draagt. Wat de opmerking betreffende art. 2 punt d betreft, erkennen zij als juist, dat bjj de behan deling is over het hoofd gezien het verband dat ligt tusscben de punten a en d. Zjj stellen dus voor, punt d te wjjzigen en het daar bepaalde dus te lezen d Wanneer de houder wegens het gebruik van een door hem bewoond perceel, op grond van art. 12 der wet op de Personeele Belasting, in het dienstjaar in die belasting niet belasting plichtig is. tot f2.50 per jaar. De overgenomen bepaling van art. 8, 2e lid, waartegen bezwaar bestaat, kan vervallen, omdat daarin elders voorzien wordt. De redactie van art. 9, 2e lid, is in dier voege te wjjzigen, dat voor «behalve de ambtenaren, be doeld in de nos. 1 tot en met 70 van art. 8 van het Wet b.v.Straf verordeningen," te lezen is behou. dens de wettelijke bevoegdheid van de ambtenaren, bedoeld in de nos. 1 tot en met 70 van art. 8 van het Wetboek van Strafvordering, behalve. Door B. en W. wordt dus voorgesteld, boven bedoelde wjjzigingen aan te brengen en de veror dening, aldus gewijzigd, onder nieuwe dagteeke ning opnieuw vast te stellen. in het gebouw van de Schiedanasche spoelingver- eeniging. Op de agenda staat: »de te houden tentoon stelling". Bjj het gister te Utrecht gehouden examen fraaie handwerken slaagde o.m. mej. B. M. G. Stolk van hier. Door de politie is opgevangen een hond, basterd fox-terrier, witte borst en dito pooten. Binnen 2 X 24 uren niet opgeëischt zjjnde, wordt de hond afgemaakt. Heden-middag 12 ure is de 66-j a r i g e E. Lemmers, wonende Boterstraat, werkzaam in de branderij »an de firma Wenneker Co., aan de Schie, terwijl bjj bezig was met het uitspoelen van gistzakken in een kuip met heet water, ge struikeld, uitgegleden en achterover in de kuip gevallen, waardoor bjj brandwanden bekwam aan de zitdeelen, beenen en armen. Na voorloopig in de branderjj te zjjn verbonden, is hij op advies van een geneesheer naar zjjne woning gegaan. Naar men ons mededeelt, zalde sociëteit ter geueeskundige verzorging onder de zinspreuk«Waar men met jjver werkzaam is" enz. a.s. Donderdag-avond wederom aan bare leden eene uitkeering doen van 25 cent per jaar lidmaatschap. Gymnastieklokaal. Het besiuur van het Volkshuis, dat reeds voor een avond per week de beschikking heeft over het gymnastieklokaal aan den Buiienhavenweg heeft verzocht genoemd lokaal op dezelfde voor' waarden twee avonden per week ter beschikking te krjjgen. Daar B. en W. meenen, dat tegen inwilliging van het verzoek geen bezwaar bestaat, stellen zij voor ter vermijding van het noemen van het totaal bedrag voor het geval van mogelijke wijzi ging in het gebruik van het lokaal te bepalen, dat als vergoeding voor vuur, licht en sljjtage van werktuigen zal berekend worden f5— per wekeljjkscb lesuur per jaar onder eenige voor waarden. UIT ROTTERDAM. Statenverkiezing Rotterdam IV. De gister in district Rotterdam IV gehouden stemming voor dè Prov. Staten had den volgenden uitslag Aantal kiezers 9724. Aantal uitgebrachte stem me» 5171. Van onwaarde 46. Geldig 5125. Vol strekte meeerderheid 2563. De heer H. Bosch (antir.) kreeg 2951, de heer G. A. M. de Bruijn (lib.) 1514, en dr. J. van Leeuwen (soc. dem.) 660 stemmen. Gekozen is dus de heer H. Bosch (antir.) Bjj de algemeene Statenverkiezingen van 11 Juni 1907 werden in Rotterdam IV ingeleverd 7230 stembiljetten. Van onwaarde 67. Geldig 7163. Volstrekte meerderheid 3582. De uitslag was toen. dat gekozen werd de heer P. van der Pols (antir.) met 3696 stemmen, en dat herstemming moest plaats hebben tusscben de heeren E. P. Monchyflib.) met 2582 en J. van Stolk Azn. (aftr. lib.) met 2403 stemmen. De h«er H. Spiekman (soc.-dem.) kreeg 1123 en de heer N. van Hinte (soc.-dem.) 617 stemmen. Door gas gestikt. Te Amsterdam werd heden.oclhtend Mej. van der Werf, de Clerkstraat 56, door haar huisgenoo- teu door gas bedwelmd op haar bed gevonden. Een onmiddellijk ontboden geneesheer modht ech ter het genoegen smaken haar weer tot bewust zijn te brengen. j f Het antwooid van lord Tweedmouth was even eens persoonlijk, on-officieel, en noch de brief noch het antwoord waren aan het kabinet bekend of medegedeeld. Met het oog op sommige opmerkingen, die schij nen te zjjn gemaakt, zoo besloot de minister, kan ik hieraan toevoegen, dat, alvorens de brief aan kwam, het kabinet was gevorderd tot zjjn defini tieve besluiten betreffende de Marinebegrooting voor dit jaar. (Algemeene toejuichingen.) BERLIJN, 6 Maart. Een Berljjnsch telegram aan de «Kölnische Zeitung" meldt betreflende den brief, door den Duilschen keizer aan lord Tweedmouth gezonden, dat er slechts sprake kan zjjn van een particulieren brief, die onmogeljjk de strekking zou kunnen gehad hebben, eenigen in vloed uit te oefenen op de Engelsche Marine-be- grooting. De brief zou veeleer tegen verkeerde meeningen, die in Engeland over de Duitsche vlootbouw ver breid zjjn, gericht wezen. ROME, 7 Maart. De ontmoeting tusschen Kei zer Wilhelm en den koning zal te Venetië plaats vinden omtrent 25 Maart. De minister van bui- lenlandsche zaken, iittoni, zal bij de samenkomst tegenwoordig zijn. ROME, 7 Maart. Bjj de behandeling van de be- giooting van oorlog in de Kamer beantwoordde minister Cassana de verschillende sprekers. Italië dus zei de hij, is, in jhet heden zoowel als in het verleden, bezield door een kracjhitig verlan gen naar vrede. Het land is volmaakt kalm door de hondgenootschappen en hieeft het grootste deel van zijn inkomsten doen ten goede komen aan do economische ontwikkeling. Sinds eenige jaren evenwel kon, door de verbetering van den finrei- tieelen toestand, meerdere zorg worden gewijd aan de volmaking der bewapening en der verde digingsmiddelen. De minister voegde aan zijn ver klaring toe, dat de oorlogscredieten in de vol gende begrootingen aanmerkelijk verhoogd zullen moeten worden. Aile hoofdstukken der begroeting werden aangenomen. LONDEN, 7 Maart. Alle ochtendbladen bespre ken den brief van den Duitschen keizer aan j.jrd Tweedmouth. De „Daily Mail" en de „Telegrapri" schrijven dat de aard van den brief in zekere klingen algemeen bekend was, doordat de „Ti mes" daarvan bericht ontving en zij die 'hem ge lezen hebben, hebben gelachen over de bewe ging die de „Times" daarover maakt. De „Daily Telegraph" zegt dat de brief een zuiver persoonlijk karakter droeg van een vriend aan een vriend en geschreven werd kort na het bezoek van den Keizer aan Engeland. De Keizer spreekt daarin zijn teleurstelling uit over den loop der critieken op de Duitsche vloot. Volgens de „Daily Mail" maken persoonlijke aanduidingen in den brief de openbaarmaking onwaarschijnlijk. St. Vincentius-Vereeniging. Wq vestigen de aandacht op achterstaande advertentie, waarin weder de gewone algemeene vergadering der St. Vincentius-Vereeniging, voor weldoeners en belangstellenden toegankelijk, tegen aanst. Maandag-avond 8 ure, in haar lokaal aan de Westvest, wordt aangekondigd. Zjj die zich van de zegenrjjke werkzaamheid dier Vereeniging willen overtuigen en hooren hoe zjj met beperkte middelen beduidend veel goeds verricht., kunnen wjj alleszins raden deze verga dering bjj te wonen. Inkomstenbelasting. Daar B. en W. van meening zjjn, dat er ver band moet worden gelegd tusschen de gewjjzigde artt. 10 en 3 der 4 Febr. 11. vastgestelde veror dening op de heffing eener pi. dir. bel. n. h. inkomen, stellen B. en W. voor, in verband daar mede voor art. 1, le lid, te lezen «De belastingschuldigen worden naar gelang van hun belastbaar inkomen, met inachtneming even wel van het bepaalde bjj art. 3, in klassen gerang schikt. Cursus—Volksbond. Woensdag 11 Maart, 's avonds 8 uur, begint de cursus in eenvoudige administratie en boekhouden door den heer H. Voorwaid aan de leden van dé afd. Schiedam van den Ned. R. K. Volksbond, die zich daartoe aanmeldden, te geven. Huishoud- en Industrie school. Wjj vestigen de aandacht op achterstaande advertentie, waarin nog gelegenheid wordt ge boden voor hen, die heden de huishoudschool nog niet bezichtigden, om ze morgen (Zondag)middag van 1—4 uur a 10 cent per persoon te bezien. Door eendracht grooter. De leden van de Werklieden-Vereeniging «Door eendracht grooter" hebben in hunne Woensdag avond gehouden vergadering gewichtige besluiten genomen. Met bjj na algemeene stemmen is be sloten de afdeeling «Pensioenfonds" op te heffen en het bedrag van circa f 14.000 in verhouding tot bet aantal jaren lidmaatschap onder de leden te verdeelen. Een gedeelte van het fonds, groor f4000 met inbegrip van het pand aan het Heerenpad, moet voorloopig nog onverdeeld bljjven, daar dit, ge stort door de donateurs, op aanvragen aan dezen moeten worden terugbetaald. Is dit binnen een jaar niet geschied, dan zal ook dit bedrag onder de leden verdeeld worden. Onveiligheid iu het Vondelpark. Men meldt ons uit Amsterdam: Hoe hoogst onveilig het nog steeds in het Von delpark is, bleek gister-avond weder. De heer S. wandelde in gezelschap van zijln meisje door de lanen van dit park, toen hiji plotseling werd aangerand door een zeer ongunstig uitziend indi vidu. De heer met zijin dame sloegen op de vludht met achterlating van zijln hoofddeksel. Hevig ont steld stormden beiden het bureau aan de Over toom binnen. Een tweetal recherc|hieurs togen na dat zij zich 'bet signalement van den man hadden laten geven en nadat hun de plek waar de aan randing plaats had gevonden, was beduid, op weg, vonden de achtergelaten pet en mochten het genoegen smaken den schavuit, een bekend recidivist nog denzelfden nacht te arresteeren. De man is na verhoor ter beschikking van de justitie gesteld en door opsluiting voorloopig on schadelijk gemaakt. Een wonderka 1 f. In den stal van den heer IJ. M. te Wierum is een wonderkalf geboren, tot nog toe zeker het eenige in deze soort. Het diér heeft namelijk korte adhterwaartsgerichte pootjes met zwemvliezen, evenals een zeehond, terwijl de romp overigens ook geheel overeenkomt met die van een reerob. Aan de buikzijde voelt hij hard als een boomstam. j Kop en staart zijn die van een gewoon kalf, zonder deze waant men evenwel een zeerob voor zich te zien. Jammer, dat bet kalf kort na de geboorte stierf. Het reisplan was gedeeltelijk al gereed eu ongetwjjfeld had bet beestje véél be kijks getrokken. (Leeuw. Ct) De chef van den Generalen staf. Naar wij met zekerheid vernemen, komt gene raal majoor F. N. Thiange; sous-chef van den generalen staf, het ernstigst in aanmerking voor de benoeming tot chef van den generalen staf. De benoeming is eerstdaags te verwachten. Gevonden voorwerpen. Aanwezig aan het bureau van politie: lederen sabelkoppel, horlogeketting, kinderportemonnaie. Te bevragen aan de volgend© adressenstuk bnp er en een vloermat, Zagwijn, Heerenstraat 37; tabakspijpje, v. d. Ende, Lange Kerkstraat 38; kip, v. Karteren, Broersveld 905; eind touw, Immerzeel, Boterstraat 83; bruin witharigen hond, v. d. Graaf, Zijlstraat 144; bloedkoralen armband met gouden slot, Bras, Baan 5. V. P. N. De Onderafd. Schiedam en Omstreken der V. P. N. zal eene buitengewone ledenvergadering houden op Maandag 9 Maart, des avonds 7^ uur, ONDEN, 6 Maart. De conservatieve bladen ei- schen de publicatie van den brief van Keizer Wilhelm benevens van Tweedmouth's antwoord ïerop, en protesteeren tegen deze geheimzinnig heid, waar geregelde officieel wegen voor den Keizer hebben opengestaan. Tweedmouth's secretaris zegt, dat Maandag een ver laring in het Hoogerhuis zal worden afgelegd intusschen gaf Tweedmouth hem machtiging, om te verklaren, dat 's keizers brief uitsluitend per soonlijk was, en zich niet bezighield met de marine-begrooting. LONDEN, 6 Maart. Bjj de sluiting van de heden ge ouden zitting van het Lagerhnis legde minister Asquith de volgende verklaring af Het is een feit, dat lord Tweedmouth op 18 Febru ari een brief heeft ontvangen van den Duitschen kei zer; dit schrijven was echter van uitsluitend particulieren aard, en een persoonlijke mededeeling vervat in volmaakt vriendschappelijke bewoordin gen Geboren: 4 Mrt. Trjjntje, d. v. P. de Heer en J. Verhoev, Helenastraat. - 5 Hendrikus Mar- tinus, z. v. J. van Ejjk en A. de Brujjn, WaraDde. 6 Adrianus, z. v. A. van Grootveld en J. M. C. Koogje, O. Kerkhof. Neeltje Jacobs, d. v. G. Hoogland en W. Broersen, Overschiesche straat. Overleden: 5 Mrt. Johannes Lambertus van Gerven, oud 85 j. en 5 mnd. Broersvest. 6 Adrianus Knicknie oud 42 j. en 6 mnd. N. Haven. BEURS VAN SCHIEDAM, 6 Maart. 1908 Officieel© noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel voor de Beurs Moutwjjn:/ 9'/, per Hectoliter cont. zonder fust en zonder belasting. Namens de Commissie voor de noteering D. F. W. PRINS. Stemming: vast. Bond van Distillateurs Moutwjjn: f 10.— Jenever: f 14. Amst. proef f 15'/,. Prima Graanspiritus f 19k 20. Spoeling: 1.80. Openingskoers van heden. (Medegedeeld door de firm* Wed. D. C. Kok.) Openingk. Slotk. Openingk. Slotk. 7 Ma""- 6 Maart. 7 Maart. 6 Maart. Atchison 687/» 683/4 South Pas. 693/g 69 V, Rock Isl. - 111/, South Rail - 9>/I une V I* ünion Pc. 114 114 Mis. K 18»/4 Steel 303/g 30'/, Ontano 30 KC Sout.g. - 18 Norfolk - 59'/, dito pr. 47»/. 46'/, Stemmmgprqshoudend.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1908 | | pagina 2