Verkooping S. C. van Waalwijk van Doorn, VERKOOPING HTJI Een Huis H NDELSCB ED1ETËN fctads- (Gewestelijk Nieuws. Binnenland. (Gemengd Nieuws. Advertent iën. Ingezonden Mededeelingen. Het vraagstuk van de genezing der slechte magen. Openbare Vrijwillige Openbare Yrij willige Er valt dientengevolge op het oogenblik op de markt in het geheel geen peil te trekken. 3 April. 27 Mrt. Atchison Topeca 74 '/2 747/a Denver Rio 19s/4 217/g Erie 145/, 16 '5/18 Kansas Cify Southern 213/4 227/„ Miss. Kansas 235/8 243/4 Rock Island 14i/2 159/u Southern Pacific 735 s ^ö'/ie Southern Railway 13'/2 153/4 Union Pacific 1275/, 129J/8 Wabash 10'/4 1011/16 Amer Car and Foundry 321/4 3315/10 U. S. Steel Corp. 345/4 6 36 Int. Mere. Marine gew. 75/ic 7!/a Int. Mere. Marine pref. 197ie' 2013/16 Van industrieele en financieele onder nemingen valt mede te deelen, dat Cultu uraandeelen aanvankelijk een zeer vast beloop hadden, wat zeker geen verwondering zal baren, wanneer men weet dat de suikerberichten hoe langer hoe beter worden en dat op die wyze 1908 voor de betrokken ondernemingen weer ta- lijk bevredigende resultaten belooft. Bovendien is de suikerconventie nu tot het jaar 1913 verlengd, wat ook meevalt, daar men meende dat enkele der mogendheden, die zich daarbij hadden aange sloten, zich zouden terugtrekken. Daar zulks evenwel tot dusverre niet is gebeurd, is tenminste de stabiliteit der pryzen gedurende de eerstvolgende jaren genoegzaam verzekerd. Wat natuurlijk de markt niet anders dan ten goede zal komen. Later evenwel werden in de verschillende soorten eenige realisaties ten uitvoer gebracht, waardoor een deel van het behaalde avans moest worden prjj°gegeven. Hetzelfde verschijnsel deed zich voor, wat de aandeelen der »Handelmpij. op de rescon- tre" aangaat. Mijn waarden in den loop der week eerder gedrukt. Voor de aand. «Great Cobar", zjjnde zulks het gevolg van eenige reactie in den prijs van het koper zoowel te Londen als in de Veree- nigde Staten. Blijkbaar kan die prjjs nog niet stabiel worden en is er nog steeds geen voldoende vraag om boogere koersen in voldoende mate te motiveeren. Het spreekt vanzelf dat hieronder ook Amalgamateds geleden hebben. De Tabak s m a r k t was vooral beginweek bij zonder ongeanimeerd. Realisaties vonden in de toonaangevei de fondsen plaats zonder dat daar tegenover noemenswaardige vraag viel op te mer ken en ofschoon einde week de tendenz wel iets aangenamer is geworden, wilde het toch nog maar niet bepaald vioiten. Het wil mjj voorkomen, dat er zich oogenblikkeJijk veel fonds in losse handen bevindt, een gevolg van de daling der laatste maandeD. Daarbij verkeert men nog in het onze kere omtrent wat de Ver. Staten gedurende het loopende jaar zullen doen. Blijft de koopkracht zoo gering als thans, waarop eenige kans bestaat met het oog op het feit, dat de toestanden aan gindsche zijde van den Oceaan nog allesbehalve zuiver zijn, dan is er weinig waarschijnlijkheid, dat de prijzen noemenswaardig zullen monteeren en natuurlijk hangt daar veel voor de toekomst van af. Toch geloof ik niet, dat er op de tegen woordige betrekkelijk lage koersen gevaar bestaat, integendeel is er m.i. kans op rijzing, zoodra de toestand zich eenigszins gunstig mocht wijzigen. Petroleu m-A an deelen kalmer dan eenige weken geleden en daar voor de meeste soorten eenigszins afbrokkelend, vooral wat betreft de aand. «Moeara Eoim", waarvoor eenig aanbod bleek te bestaan. Geld op prolongatie iets vaster en zich tot 4° o verheffende. Schermwedstrijd. Door den heer mr, J. C. von Briel Sasse is voor den op 23 en 24 dezer door de Scherm- vereeniging „St. Michael", onderafd. van den Ned. R. K. Volksbond afd. Schiedam, te houden scherm wedstrijd, een zilveren medaille geschonken. «De Phoenix". De stoomververij en wasscherij „De Phoenix", aan de West-Frankelandsche laan, vestigt in dit nummer weer de aandacht op hare voor deze gemeente zoo belangwekkende inrichting. Zij wijst vooral op de beduidende prijsverlaging voor het behandelen van vitrage en tulle gordijnen. Ook voor uitstoomen van dekens enz. is de firma voortreffelijk ingericht. Vooral verdient de aandacht bijzonder voor die kringen, waar men op de kleedingstukken niet' zoolang kan wachten, dat hier geen sprake is van dat lang uitblijven wat bij stoomververrjen in andere gemeenten onvermijdelijk is. In de „Phoe nix worden de goederen in een minimum van tijd geverfd 'en afgeleverd. Ned. R. K. Volksbond. Morgen-(Zondag)-middag om 121/2 uur zal' in het Bondsgebouw de voortzetting plaats hebben van de Zondag j.l. gehouden vergadering van Md. Schiedam van den Ned. R. K. Volks bond. Ter waarschuwing, Eenige firma's hier ter stede hebben dezer dagen belangrijke bestellingen ontvangen van zekeren Gouma Nzn. te Enschedé. Bij de „Schied. kunstsmederij en Machinefabriek", Hoofdstraat, kreeg men een order voor een distilleerketel met koelapparaat, een koperslager hier ter stede werd vereerd met een bestelling van een distilleer- toestel enz. Bij informaties is gebleken, dat bedoelde heer Gouma, handelt in alles, wat hij zonder betaling los kan krijgen. Er zijn in het land reeds verscheidene firma's, die er in gevlogen zijn en sommige voor zeer beduidende leveranties. Men zij dus op zijn hoede! Typhus. Er doet zich in het Ziekenhuis alhier een ge val van typhus voor. Op de voordracht ter benoeming van een tijdelijk leeraar in de Engelscbe taal en letterkunde aan de H. B 8. Waldeck Pyrmont kade, te 's Gravenhage, is no. 1 geplaatst de beer H. Koolhoven, leeraar te Schiedam. UIT ROTTERDAM. De hertogin van Mecklenburg bezocht gister onze stad. Zij was vergezeld van den kamer heer-ceremoniemeester van H. M. de Koningin, generaal Van de Poll, en een hofdame. Na een rijtoer door de stad te hebben gemaakt, werd de lunch gebruikt in het restaurant „Stroom- berg". Daarna werd om 2 uur een boottocht gemaakt naar Kinderdijk, waar de werven werden bezichtigd. UIT HOEK-VAN-HOLLAND. Op initiatief van dr. Diamant met de commissie leden de heeren jhr. Etias, A. J. v. d. Pauw, J. v. d. Heuveen en G. Redeker zal te Hoek van Holland eene reddingbrigade, voornamelijk voor het verleenen van eerste hulp by ongelukken (scheepsrampen) gevormd worden. Reeds is steun van verscheidene groote scheepvaartmaatschappijen toegezegd en droegen particulieren, o.a. de burge meester van Rotterdam, bij in de kosten der op richting. Een scheidsgerecht. Bij den Zweedschen Rijksdag is Woensdag ter bekrachtiging ingekomen een overeenkomst tus- schen Zweden en Noorwegen om een geschil over een gedeelte van de zeegrens tusschen de twee landen aan een schiedsrechterlijke beslissing te onderwerpen. Volgen Ritzau's Nieuwsagentschap zijn Zweden en Noorwegen verder overeengekomen, H. M. Koningin Wilhelmina der Nederlanden te verzoeken den voorzitter van het scheidsgerecht aan te wyzen. Een onderscheiding. Naar men verneemt heeft H. M. do Koningin Hugo Herold, o.a. correspondent van de „Nieuwe Rotlerdamsche Courant" te Berlijn, benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. 1 De hengelvisscherij. Door de Vereeniging ter veredeling van den Nederlandschen Visc'hstand te Amsterdam is een adres verzonden aan den minister van land bouw, handel en nijverheid, en de Tweede Kamer, waarin wordt opgekomen voor de rechten der hengelvisscherij. Drankbestrijding. De diocesane commissie tot drankbestrijding in en door de school, in 't Bisdom Breda, stelt pogingen in 't werk zich om te zetten in een R. K. Onderwijzers-drankbesti'ijdersvereeniging in dit bisdom, op den grondslag der afschaffing, samen werkend met Breda's Kruisverbond. Daartoe heeft zij aan alle R. K. leeraren en on derwijzers by het Hooger, Middelbaar en Lager onderwijs in het Bisdom Breda een circulaire ge- r cht, waarin zy dit, plan in den breede ontvouwt. Is het aantal bewijzen van sympathie voldoende, dan zal na niet te langen tyd voor de Noord- Brabanters te Breda of te Roosendaal en voor de Zeeuwen in Staats-Vlaanderen een algemeene ver gadering worden belegd ter verdere bespreking en toelichten en zoo mogelijk ter definitieve op richting der Vereenig'ng. Naar wij vernemen, hebben en zestig-tal heeren sympathie betuigd mét dit plan, zoodat de in de laatste alinea aangekondigde bijeenkomsten nu wel spoedig zullen gehouden worden. Hygiënische wetten. Naar het Tydschrift voor Sociale Hygiëne verneemt, beoogen de hygiënische wetten, bjj het departement van Landbouw in bewerking, zoowel de toepassing der arbeidshygiëne als der voedings- hygiëne (vee- en vleeschkeuring, oesterbeveiliging en melk) en betere drinkwatervoorziening ten plattelande, zoomede de beveiliging onzer open bare wateren tegen besmetting. Het kiesrechtvraagstuk. De R. K. kiesvoreeniging «Eendracht maakt Macht, ie Enschedé heeft met algemeene stemmen een motie over de kiesrecht-kwestie aangenomen, waarin zy zich o.a. in beginsel verklaart voor alge meen kiesrecht en tegen vrouwenkiesrecht. Rechtspositie burgelijke ambtenaren. Onlangs werd medegedeeld, dat de gemeenteraad van Wüieskop den secretaris dier gemeente tracht te noodzaken ontslag te vragen door voor hem dezelfden kantooruren te bepalen welke deze ambtenaar heeft als secretaris van Montfoort. Het Utrechtsch Dagblad stelde in een hoofdar tikel de onbillijkheid en den stryd met de wet van dit besluit in het licht, terwjjl de secretaris aan Gedeputeerde Staten verzocht de vernietiging van het besluit te bevorderen. Tbans is de gemeenteraad door Gedeputeerde Staten uiigenoodigd het besluit in te trekken, aangezien het anders ter vernietiging zal worden voorgedragen. Ongelukken. Te Wapenveld is gistermorgen, omstreeks 10 uur, op de Berghuizer papierfabriek de 41-jarige Jan Horst, die bezig was met het opleggen van een drijfriem, plotseling door de machine ge grepen en onmiddellijk gedood. Horst was een oppassend werkman en laat een vrouw met 5 kinderen achter, waarvan de oudste slec'hts 10 jaren en de jongste nog maar enkele dagen oud is. Twee d o z ij n. Als een bijzonderheid deelt men aan „De Ned." mede, dat een vader, C. H., te Willemstad, bij den ambtenaar van den bur gerlijken stand aangifte heeft gedaan van de ge boorte van zijn 24ste kind. De vermiste kotter St. Joseph. Reji- ter seinde reeds, dat een kotter, de St. Joseph, die mgr. Kunemann, den bisschop van Dakar (Senegal) van uit Ngazobil naar diens standplaats zou overbrengen, op mysterieuse wyze is ver dwenen. By volmaakt kalme zee vertrok het scheepje dat eigendom is van de missie der «Paters van den H. Geest", 20 Maart 11., met den bisschop, vyf matrozen en twee inlanders aan boord, van Nga zobil. De gouverneur-generaal van Fransch-West-Afrika zond, toen men dagen lang niets van den kotter hoorde, een schip uit. Ook van Dakar ging een vaartuig in zee om het vermiste scheepje op te sporen, zonder eenig resultaat echter. De St. Jo seph blyft zoek en de onderstelling, dat er een ongeluk is geschied, ligt voor de hand, hoewel er van een eigenlijke schipbreuk met het oog op de effen zee nauwelijks sprake kan zyn Smakelijk eten. Eenige weken geleden werd den onderstaats-secretaris van het Fransche oorlogsministerie Chéron, meegedeeeld, dat in eenige oostelijke garnizoensplaatsen bedorven vleesch aan de kazernes geleverd werd, hoofdza kelijk afkomstig van tuberculeuse of gestorven runderen. Het middelpunt van dezen handel bleek La Villette te zyn, onder vleeschhandelaren kortweg »het kerkhof' genoemd. Een directeur van het ministerie van Oorlog wist uit te vorschen, dat sommige kooplui alle zieke dieren, die ze ontdekken konden, opkochten en aan vaste klanten doorzonden, zoodat vee» hetwelk door de autoriteiten afgekeurd was, ten slotte toch weer op de markt terecht kwam. Verleden week reisde Cbéron zelf naar die steden, vanwaar uit de zieke runderen verzonden werden, en op die manier wist hij overvloed van feiten-materiaal maebtig te worden, zoodat tbans en onderzoek kan worden ingesteld. De OplossingDe Pink Pillen. Hef succes van de behandelingswijze der Pink Pillen ter genezing van slechte magen kan worden aangetoond door tal van getuigschriften van hen die genezen zijn. Heden willen wy een bijzonder belangwekkend geval aanhalen. Het belang van deze genezing schuilt in het feit dat de bevoor rechte een bejaarde man is, van 69 jaren. Vele oude menschen, todh, die vreeselyk aan de maag lijden, die door gebrek aan onormale voeding verzwakken, verbeelden zich dat hun geval on geneesbaar is, ten gevolge van hun hoogen ouder dom, maar niets is minder waar. De Pink Pillen genezen zoowel de ouden als de jongen en het verheugt ons de genezing te kunnen te boek stel len van den heer A. Groeneveld, 69 jaren, houtko per te Gouda Derde Kade no. 81. „Sedert langen tijd, schrijft deze, leed ik aan een maagkwaal, mijn spijsvertering was zeer moei lijk en deed mij veel lijden. Deze kwaal, die geen enkel geneesmiddel tot nu toe had kunnen oestrijden. had een noodlottigen invloed op ge heel mijn organisme uitgeoefend. Onmerkbaar was ik tot een zeer ernstigen toestand van algemeenè zwakte vervallen. Nieuwsgierig gemaakt door de talrijke getuigschriften gepubliceerd over de Pink Pillen, heb ik die pillen ook willen gebruiken en het is die behandeling die mij van mijn maagkwaal genezer, heeft". Waarom lijden wanneer men het middel dat verlicht en geneest bij de hand heeft. Be Pink Pillen zijn onovertroffen tegen bloedar moede, bleekzucht, algemeene zwakte, maagkwa len, scheele hoofdpijn, zenuwpijnen, heupjicht, rlieumafiek. r 1 Bnjs f 1.75 de doos, f9.pet" 6 doozen. Ver krijgbaar bij Snabilié, Groote Markt, Rotterdam, hoofd-depofjhouder voor Nederland, en Apotheken. France toezending tegen postwissel. 1 worden het billykst bezorgd door den makelaar Singel 38, SCHIEDAM. De Notaris W. J. A. ROL- DANUS te Schiedam, zal, ten verzoeke van den Make laar J. F. W. MEIJER al daar, bij veiling op Vrijdag 10 April 1908, des voorm. te elf uren, en bij afslag op Zaterdag 11 April 1908, des avonds ten acht uren, telkens in het gebouw Musis Sacrum" aan de Lange Haven te Schiedam, in het openbaar verkoopen: I. Een WOONHUIS en Erve met Tuin en daarnevens gelegen Gang te Schie dam aan den Tweede Tuinsingel no. 10, kad. Sectie I. no. 1049 groot 147 cA. In eigen gebruik. Grond bel. f 10.31. II. Een WOONHUIS en Erve met over dekte Plaatsje, te Schiedam aan de Laan no. 4, kad. Sectie B. no. 697 groot 28 cA. Verhuurd voor f 1.80 per week. Grondbel. 15.15. III-VII. Vyf, elk afzohderlyk te veilen HUI ZEN en Erven met Open Grond te Schiedam aan de Oosterstraat nos. 49, 51, 53, 55 en 57, kad. Sectie I, nos. 362, 363, 364, 365 en 366, te zamen groot 5 A. 51 c.A. Verhuurd voor f 13. per week. Grondbel. f44.02. VII-XII. Vyf, elk afzonderlijk te veilen HUIZEN en Erven met Open Grond, gelegen alsvoren nos. 44, 46, 48, 50 en 52, kad. Sectie I, nos. 400, 401, 402, 403, en 404 te zamen groot 4 A. 24 cA. Verhuurd voor f 13.10 per week. Grond bel. f40 53. XIII XVI. Vier elk afzonderlijk te veilen HUIZEN en Erven, met Open Grond te Schiedam, achter de perceelen VIII-XII met uitgang naar de Ooster straat en Polderstraat, nos. 422, 424, 426 en 428, kad. sectie I, bos. 452, 455, 456 en 459, te zamen groot 2 A. 80 c.A. Verhuurd voor f 4.80 per week. Grondbel. f 13.06. XVII. Een WOONHUIS met BOVENWO- NING, benevens twee daarachter gele gen gebouwtjes eu erven, met den daarachter en daarnevens gelegen Open Grend te Schiedam, aan de Pol derstraatno. 30, kad. Sectie I, nos. 507, 506 en 505, te zamen groot 81 c.A. en gedeeltelijk no. 504. Grond bel. f 13.41. XVIII. Een WOONHUIS met BOVENWO NING, benevens twee daarachter gele gen gebouwtjes en erven, met den daarachter en daarnevens gelegen Open Grond, gelegen nevens perceel XVII, no. 28, kad. sectie I, nos. 501, 502 en 503, te zamen groot 80 c.A. en gedeeltelijk no.504. Grondbel. f 13.42. Aanvaarding en betaling der kooppenningen den llden Mei 1908. Bezichtiging op Woensdag en Donderdag in de week der veiling, des voorm. van 10 tot 12 uren, en des nam. van 3 tot 5 uren, op vertoon van een bewijs van toegang door genoemden notaris of makelaar afgegeven, te wier kantoren aan de Bolerstraat no. 62 en Lange Kerkstraat no. 36, nadere inlichtingen te bekomen zijn. VAN EEN De Noiaris H. B. E.BLAISSE te Schiedam, zal op Vrijdag 10 April 1908, des voormiddags 11 uur, by veiling, en op Zaterdag 11 April 1908, des avonds 8 uur, bij afslag, telkens in het Gebouw «Musis Sacrum," aan de Lange Haven, te Schiedam, in het openbaar verkoopen: met Open Plaats, te Schiedam, Breedstraat no. 58, kadaster Sectie A no. 695, groot 48 centiaren- Het huis bevat beneden2 kamers en keuken, en bovenkamer, zolder en viiering en is van waterleiding voorzien. Grondbelasting f4.37. Aanvaarding 21 April 1908. Betaling der kooppenningen 11 Mei 1908. Het perceel is te bezichtigen op Woensdag 8 en Donderdag 9 April 1908, van 10—12 en van 2—4 uur, op vertoon van een toegangbewys, afge geven door genoemden Notaris ten wiens kantore, Nieuwe Haven no. 149, nadere inlichtingen te bekomen zyn.

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1908 | | pagina 6