Mie ee Moeite «mie peterei, telegrammen. Ingezonden Mededeelingen. Amsterdamsche Effectenbeurs Vu GOEDE SPIJSVERTERING VERZEKERT GOEDE GEZONDHEID. <1 Kerknieuws. Scheepvaart. Laatste Berichten. Handelsberichten. °P kwakzalvers speeialiteits-artikelen, waarmede °ds land overstroomd wordt. Dat uwe Kamer ook niet vergete, dat de ruine van de distillateurs industrie niet allee-i een direct verlies aan de schatkist berokkent, maar het in directe verlies nog veel belangrijker is men zie toch niet over het hoofd, dat duizenden door die industrie bestaan of bij het te gronde gaan daar van een belangrijk deel aan inkomsten missen, als behalve de distillateurs de branders, her bergiers, koffiehuishouders, hoteliers, etc. Dat reeds bij een vorige gelegenheid request van October 1902 - requestrant heeft aangehaald de discussie in Uwe Kamer den 14den December 1900 gevoerd, waarbij gewezen werd op het ge- Vaar, hetwelk het spoeling-district en dientenge volge ook het Westland dreigt, door den achter uitgang van het fabriceeren van gedistilleerd. Men leze hieromtrent ook een zeer belangrijk artikel in het Dagblad »De Telegraaf' van Maandag 2 November 1908, tweede blad, getiteld «De Werk loosheid, de Regeering en het Publiek. Dat eene verhooging van den accijns tot een belangrijk bedrag als thans wordt voorgesteld, lot smokkelarij uitlokt, en het van den Wetgever zeer zeker niet juist is gezien de overtreding van de Wet zóó aanlokkelijk en winstgevend te ma ken als bet onderhavige voorstel bewerkt. Immers geen enkel ander artikel is de verhouding van de waarde van het belasting-object tot de belas ting zelve zóó abnormaal als bij den accijns op bet gedistilleerd. Niet alleen dat op deze wijze de Wet misdadigers kweekt, maar ook de ambte naren om die overtredingen der Wet op te spo ren of zoo mogelijk die overtredingen te verhin deren of tegen te gaan, en zoo dit niet gelukt, de overtreders te straffen, zullen het budget van uitgaven niet onbelangrijk drukken. Niet alleen toch aan de grenzen, doch door het geheele land zullen zoodanige ambtenaren dienst moeten doen. Dat ook reeds meermalen er op is gewezen, dat dat voorgestelde accijnsverhooging het drinken van methylspiritus in de hand werktterwijl niet alleen hierdoor de volksgezondheid wordt benadeeld, uaaar de verhooging van den accijns tot veival- sching prikkelt om hetgeen aan de sterkte van bet gedistilleerd wordt Juitgewonnen, aan te vul let andere voor de gezondheid schadelijke be- «tanddeelen. Reeds nu worden door de gebruike lijke vervalschingen hersens en óogen in booge mate aangedaan. Wat zal dan wel het gevolg zijn, 2oo tot nieuwe vervalschings-methoden wordt gegrepen, bjj een zoo belangrijke verhooging van den accijns? Dat behoudens de tot nu toe aangevoerde grie ven, die meer van algemeenen aard zijn, nog bovendien de distillateur in het bijzonder, door deze voorgestelde verhoogiDg, mocht zij tot stand komen, op hoogst onbillijke wijze wordt ge drukt. Dat toch de distillateur tegenover den fiscus steeds verantwoordelijk is, ook voor zijn alnemer. Deze aansprakelijkheid wordt door het thans aan- hacgige voorstel gebracht van 163. op f90. per Hectoliter ot verhoogd met circa 42%. Naar diezelfde verhouding stijgt ook de borgtocht of zekerheid, welke de distillateur den ontvanger heeft te geven. Kan hij zoodanige zekerheid niet vinden, dan moet hij zijn bedrijf opgeven en is hij geruïneerd. Dat ook voor ondermaat de distillateur tegenover den fiscus aansprakelijk is en voor zooverre strafbaar van hem boete wordt veheven, waarvoor de accijns tot maatstaf dient. Dat niet alleen bij strafbare ondermaat maar bq iedere overtreding de accijns volgens de bepa lingen der wet als maatstaf dient ter heffing der boete en daardoor de straf, tengevolge van het voorgestelde ontwerp met 42% wordt verzwaard. Een zeer zeker zonderlinge en tot nog toe bij het Strafrecht niet gekende wijze van strafverhooging voor een délict, hetwelk betzelfde bljjfr, maar waarop de straf zwaarder wordt, naarmate de schatkist meer geld noodig beèft. Dat requestrant ten slotte meent er op te mo gen wijzen dat Zijne Excellentie de Minister van Financiën bljjkeDs het door hem gesprokene in de zitting der Tweede Kamer van 25 Maart j.l. en die der Eerste Kamer van 30 Maart d.a. v. nog behoorde tot hen, die tegen de verhooging van den accijns op het gedistilleerd zoodanige bezwa ren had, dat hij heeft «gemeend aan H. M. de Koningin machtiging tot intrekking (van het des betreffend onderwerp) te moeten vragen." Hoe die bezwaren thans zijn ondervangen, op welke wijze die zijn weggeruimd en waarom de Minister van tegenstander, voorstander der verhooging op het gedistilleerd is geworden, daaromtrent wordt ieder licht onthouden. Het is op grond der biervoor gemelde bezwaren, dat ondergeteekende zich wendt tot Uw College met eerbiedig verzoek Uwe goedkeuring aan het meergenoemd wetsvoorstel met te geven. 't Welk doende, enz. venter in vanille-ijs, dat maar onder alle weers gesteldheid een uitgezochte lekkernij blijft. Het «inluiden" van de varkensmarkt schijnt ook al tot het verleden te gaan behooren, wel licht wegens de duurte der bodemlooze kruiken, bij de algemeene malaise. 01 zou 't zijn, dat de guitige Hollandsche straatjongen ook al verdwijnt en een minder onschuldig type de straat gaat beheerschen Bij de politie is terug te bekomen een langharige zwarte hond met witte pooten en borst (teef). Binnen 2 X 24 uren niet opgevraagd zgnde, wordt de hond afgemaakt. Van een jongen zijneergisterm d- dag in den Diefhoek, terwijl hij zijne beste Frie- sche schaatsen even had neergelegd, door twee jongens van tien a twaalf-jarigen leeftijd die voorwerpen gestolen. Ouders zullen zeker wel spoedig ervaren of hun jongens met schaatsen, die hun niet toebe hooren, thuis zijn gekomen. Het ijs van nog slechts enkele da gen heeft reeds een slachtoffer geëischt.Woensdag middag is het 13-jarig zoontje van den landbouwer Ham aan Spieringhoek, onder deze gemeente, bij het schaatsenrijden onbemerkt onder het ijs ge raakt en verdronken. Later werd het lijkje gevonden en naar de ouderlijke woning overgebracht. Gister-avond viel de Scheveninger C. van Leeuwen in de Buitenhaven, bij het gaan op een logger, te water, doordat de treeplank wegschoot. Hij werd door de bemanning van het visschers- vaartuig met een haak aan boord gehaald. Van morgen is door de politie hier aan het bureau gebracht een verdwaalde Chinees. Later bleek, dat de man thuis behoorde op een te Rotterdam liggend schip, waarheen hij is over gebracht. Een voorste! van den heer Schaper om die f 25,060 te schrappen, werd met 42 tegen 23 stemmen verworpen. Een millioenenverduistering. Onze Amsterdamsche correspondent seint Uit Kiel werd gisteren gemeld, dat het Land gericht op verzoek van den Marinefiscus beslag gelegd heeft op het vermogen van den koopman, den heer H. Jacobsobn uit Hamburg, die zich zou hebben schuldig gemaakt aan verduistering ten nadeele van de Marinewerf tot een bedrag van 350,000 Mark. Met betrekking tot deze zaak kunnen wij melden, dat reeds sedert vele maanden een strafrechterlijke instructie wordt gevoerd om de millioenenverdui stering, welke op de Keizerlijke Marinewerf te Kiel heelt plaats gehad, tot klaarheid te brengen. Ter dezer zake is een groot aantal personen in voorloopige hechtenis gesteld en wel hooge en lage ambtenaren der werf, alsmede verscheidenen voorname kooplieden, waarvan de meesten te Ham burg woonachtig, die beschuldigd worden de ambte_ naren te hebben omgekocht en deel genomen te heb. ben aan de aanzienlijke verduisteringen welke hebben plaats gehad. Onder die kooplieden bevinden zich eenige millionairs. Een van hen, de bovengenoemde heer Herman Jacobsohn, werd dezer dagen te Amsterdam aangehouden door een commissaris dei geheime politie te Berlijn, daarin bijgestaan door de Amsterdamsche politie en bevindt zich sinds dien in het Huis van "bewaring alhier totdat beslist zal zijn op de aanvraag der Duitsche regee ring tot zijn uitlevering. De behandeling van deze zaak zal Maandag e.k. voor de rechtbank te Amsterdam plaats vinden. Men seint ons uit Rotterdam Hedennacht is ingebroken in het hulppostkantoor aan de Oosterstraat. Men is er in geslaagd de brandkast aan de achterzijde te openen, doch het geld was naar het Hoofdkantoor overgebracht Slechts een doosje inhondende negen gulden wordt vermist. Moutwijn: f 93/4. per Hectoliter corn, zon&éi fust en zonder belasting. Namens de Commissie voor de noteering B. A. J. WITTKAMPF. Stemming: onveranderd. Bond van Distillateurs Moutwijn: f 10?/,. Jenever: f 14'/,. Amst. proef f 16.— Prima Graanspiritus 19 a 19'/v Spoeling: f 1.80. van Vrijdag 13 November. Staatsleeningen. NEDERL. Ned. W. S. Obl. 3 dito dito Cert3 dito dito Cert'2 HONGAR. Obl. Goudl. '81/93 4 L. 1892—1904 0. .4 OOSTENR. Oblig. in Papier dito in Zilver5 Bel. vr. Kron. I. -4 PORTUGAL. O. Tabaksnionop 4 Obl. Ie serie3 RUSL. 5-j. Schatk. bilj. '04 5 Obl. 1906 frs. 500 O. Iwang. Dombr. Obl. Nicolai 67/69 20. Obl. Nicolai 67/69 100. Zuidw. Z. R. 125 dito 8/90 G. R. 625 bij Hope 4 JAPAN. Binn. Schatk. Obl. 5 MEXICO. Aflosb. O. 1,2,3, 4 s. 5 COLUMBIA. Gee. B. Sch. Obl. 3 DOMINIC. Rep. 4 ptf. 2% O. m. tick. 1901 4è 4 .4 .4 57$ V. K. Heda®. 91 89»/$ 76 921/2 927. 985/4 99>/u 96u/i« 958/4 58 96i/, 938/4 891/4 8" 87 79 SO»/, 933/4 48 V, 44(4 583/s J Wanneer Uwe Spijsverteringsorganen behoor lijk werken trekken zij uit het voedsel dat ge eet al de voedende bestanddeelen en maken deze voe dende stoffen'gereed ter opneming in Uw gestel, zoodat het voedsel wordt omgezet in krachtig bloed. Op deze wijze wordt elk orgaan, elke zenuw, alle spieren en beenderen behoorlijk gevoed en Uw lichaam en ledematen zullen dientengevolge gezond en krachtig zijn. Maar wanneer ge eene gebrek kige Spijsvertering hebt, hoopt het voedsel zich in de maag op om daarin tot gistiging en verrot ting over te gaan, inplaats van behoorlijk te worden verteerd. Weldra vormt het vergiftigde zuren, die in Uw bloed opgenomen worden en Uw geheele lichaam ten slotte aantasten, Uw gestel verzwak ken, jicht en rheumatiek voortbrengen, zenuw achtigheid, slapeloosheid en andere pijnlijke en wellicht doodelijke kwalen. Moeder Seigel's Tabletten werken tonisch op de Spijsverterings Organen en helpen de Natuur bjj het Spijsverterings proces. Gebruik daarom deze Tabletten ten allen tijde dat Uw maag niet geheel ,n orde is. Zij zullen U weder opknappen en U ge zond houden. De Heer J. G. Mingelen, wondende Lage Zand 8, den Haag, schrijft ons als volgt: «Sedert ge- ruimen tijd leed ik onnoemelijk aan Slechte Spijs vertering en al de daarmee gepaard gaande ver schijnselen, zooals ongeregelde ontlasting, een ge voel van volheid en zwaarte in de maag, dofte pijn in de rug, slapeloosheid en gebrek aan eetlust. Ik was zeer zwak en b^j het minste werk dat ik deed, voelde ik mü totaal uitgeput. Bij geen enkel medi cijn dat ik probeerde, vond ik baat, totdat ik ten slotte Moeder Seigel's Tabletten probeerde en weldra gevoelde ik mij een geheel ander mensch. Ik heb weder een prachtigen eetlust, mijn eten smaakt mij weder en het verteert gemakkelijk. De stoelgang gaat weder geheel geregeld en ik ver heug mij in de allerbeste gezondheid. Te Schiedam verkrijgbaar 0. a. bij de Heeren KAPPELHOF HOVINGH, drogisten en te Vlaardingen bij A. S. BLEEKRODE, diogist. Men seint ons uit Breda Hedenochtend had iu de Kazerne een ernstig ongeluk plaats. Een milicien der veldartillerie viel door het steigeren van zijn paard eraf. De onge lukkige werd zwaar verwond naar de Ziekenzaal gebracht, doch was inmiddels reeds overleden. I. Bank- en Cred.-Instellingon A. NED. en KOL. Amst. Bk. A. Lab. Oyens Co. s. A. Nederl. Bank. A. 190 97 208 II. Hypotheek-Banken. NED.enKOL. E. Ned. H. Briefb. 4 Gener. H.-B. Pbr. ,4 Ned. H.-B. Veend. .4 N. W. Pac. A. dito Bew. v. deelg. 98 89V, 99'/i 17H/4 71.50 III. Industr. Ondernemingen, NED. en KOL. N. Gist-& Sp.f.A. West. Suikerr. A. - BUITENL. Am. Car&F.C.v.A. New- Orl. Rw. Co. C. y. g. A. Cerf. v. Pref. A. U. S. Steel C. C. g. A. dito C. v. Pr dito 230 150 45 »/u 141/, 35 5374 1121/4 46 568/u KONSTANTINOPEL, 12 Nov. In strijd met de mededeelingen der bladen, wordt opgemerkt dat de 45e divisie Nizams thans geheel is gecon centreerd in de districten Plevlje, Mitrowitza en Berame. De Porte heeft aan regeerirgen te Bel grado en te Cettinje nota's gezonden waarin de schorsing wordt gevraagd der militaire maatrege len aan de grenzen, daar deze de Turkscbe bevolking verontrusten. Een Irade is uitgegeven tot vervanging van maarschalk Chefhet-paaja door generaal Djevad-paeja. PARIJS, 13 Nov. De bladen bevatten een tele gram uit Berlijn, mededeelend dat de Duitsche militaire bestuurbare ballon in de Oostzee gevallen is. De luchtschippers zijn met moeite gered. De ballon is ernstig beschadigd. BRUSSEL, 13 November. De crisis in de trans portbranches en de groote verliezen, welke door de stoomvaartmaatschappij geleden zijn, zal een onderzoek ten gevolge hebben, met het oog op het invoeren van eventueele bezuinigingen. Dit onderzoek door de directies der stoomvaartmaat schappijen, welke door hun makelaars te Antwer pen vertegenwoordigd worden, in te stellen, heeft een groote emotie zoowel bij de makelaars als bij bun personeel teweeggebracht. Een groote Lngel- scbe maatschappij beeft reeds wat de bezuinigings maatregelen betreft het voorbeeld gegeven, terwijl een Duitsche lijn spoedig zal volgen. Vele bedien den leven in ongerustheid, wat de dag van morgen brengen zal. IV. Koloniale Crediet-InsteUingen en Cultuur-Ondernemingen. C. M. d. Vorst. A. 134$ 135 Koloniale Bank A. 108 Nederl. Handelm. resc. A. 1/4$ N.-I, Handelsb, A. t 1447/t V. Mijnbouw-Maatschappijen. NED. en KOL. Ketahoen,gew.A. dito pref. Aand. s Paleleh gew. Aand. Redj. Lebong A. BUITENL. Gr. Cobax Ree. v. A. Kimb, Vot. Tr. C. v. A. 139$ 2081/, 21$ 929 1033/4 6$ iJ 4 VI. Petroleum-Ondernemingen NED. en KOL. K.M.t.E.P.br. A. Moeara Enim A. Perlak-Petr. M. A. Sum. Pal- P.-M. A. Z. Per lak P. pref. A. 288'/. 1289 1391/, 141 130 110 1358/4 110 1 VII. Scheepvaart-Maatschapf. jj NEDERL. en KOLON. Ned.- Am. S.-M. A. Rotterd. Lloyd. A. BUITENL. Int. Merc. Mar. A. dito Pref. dito ,1.1 131 122 7$ 2Q»/« VIII. Tabaks-Ondernemingen, Varkensmarkt. Onder den invloed van het slechte weer bad de jaarljjkscbe varkensmarkt heden een zeer ongun stig verloop. Niet dat er een enkel varken minder ter markt was dan er in den regel plegen te worden aangevoerd; maar ook de kooplieden in andere artikelen, die meer het hoofddoel zjjn vsn de varkensmarkt vierende jeugd, lieten zich ditmaal veelal wachten. Slechts de traditioneele koopman in molentjes was op zijn post, geflankeerd door een enkel pepermuntstelletje en de onontbeerlijke Men seint ons uit Breda Hedenmorgen is alhier op 65-jarigen leeftijd overleden mgr. van den Corput, vicaris-generaal van het Bisdom Breda. Mgr.was huisprelaat van Z. H. den Paus en kanun nik van het Kathedraal Kapittel. te Schiedam. Geveild Vrijdag 13 November. Notaris H. B. E. Blaisse. Een Huis en erve met open grond in een gang, uitkomende aan de Hoofdstraat, gemerkt 1.1 /a, 1480. Een Huis waarin waterstokerij en erf, aan den Singel, no. 181, f1525. Twee Huizen en een erf, aan den Singel, nos. 183 en 185, f 1400, 1540. Een Winkel- en Woonhuis en erf, aan dtn Singel, no. 187, f2075. Tentoonstelling te Brussel. Hedenmorgen heeft de Tweede Kamer bij de behandeling van den post van f25,000 (eerste termijn van de 1200,000 voor de vertegenwoordi ging van Indië op de tentoonstelling te Brussel een voorstel-Drucker aangenomen, dezen post te verminderen tot f 1000, ten einde daarmede uit te spreken, dat de Kamer bereid is nieuwe voor stellen van de Regeering in zake die tentoonstelling af te wachten. Binnengekomen schepen, s.«: «Bestevaer", kapt. Spanjer, geladen m.t 1.300.000 kg. steenkolen, van New-Castle. Volgens gister bij de werf «Gusto" alhier ont vangen telegrafisch bericht, is de 100 tons dra vende kraan «Puerto de la Capital No. 3" Dinsdag 10 dezer behouden op hare plaats van bestemming (Buenos Aires) aangekomen. BEURS VAN SCHIEDAM, 13 Nov. 1908. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel voor de Beurs. NFD. en KOL. Amst. Deli-C. A. Amst. Langk. C°, A. dito pref Aand Amst. Serd. T.-C. A. Deli Cult.-Maatsch. A. Krapoh. Tab. Maatsch. A. Langk. T. M. Ad. A. Medan Tabak-Maatsch. A. N. Asah. Tabak Maatsch. A. Rotterd. Deli-Maatsch. A. -. BUITENL. Un. Lk. PIC.v.g. A, IX. Diversen. BUITENU. Maxw. Land Grant Cert. van Aand. 1 Cert. v. Inc. bds. Per. Corp. C. v, A. dito C. v. Pr, A. 5 ïransv. L. Ex C, v. 'A. s dito Cert. y. Pr, A. Spoorwegen, NEDERL. Holl. IJ.-Sp.-M. A. Maatsch. tot. K. v. S. A. N. B. Boxtel. W. A. dito 2e hypoth. O. .5 ENGEL. Underground 4.1 tMERIKA. A. Top.C.v.gew. A. üenv. Rio-Gr. Cert. v. A. Erie gewone A Kans. Cit. S. Rw. Cy. g. A, dito dito Prefer. Aand. Miss. K. Tex. C-ert. v. A. Rock Island Co. C. v. g. A. South. Pac. Cy. gew. Aand. South Rarlw. Co. Afg. g. A. Un. Pac. Rr. Cert. v. g. A. Wabash Spoorwmij. gew. A. CANADA. Grand Trunk Rw. Cy, Cert. y, gew. Aand. 1659 179 235$ 98 y3 119 85 93$ 291$ 116 388 410 122 118 390 •J! 3'/, 67/u n>7u 42$ 447, 46$ 85 92 10 167, 75$ 967i6 317» 34l7i« 297i. 647x6 317x6 22 7, U3'Vu 24»/, 1767x« 143/g 22 97 327x6 3"Ve 297, 648/4 35$ 22 Vu 115$ 247, 1777, 14»/, Prolongatie Rente. i 3»/, 3$ PRIJZEN VAN COUPONS Meiall. pap, in kr. zilv. Jan. in kr„ Engelsche in Eng. met affidevit. Pc tugeesche F nsche Belgische Diversen in Reichsm, Hamburg-Russen - J 50.07 50J5 41.30 - 11.90 - 47.60 - 47.50 58.50 1-21 j 'f i 'i

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1908 | | pagina 3