Dagdienstbode, Te koop gevraagd 'I HOOGSTRAAT 17. HENRY BATS. Goedkoope trein, op Woensdag I Aipta 1909, Goedkoope trein, öp Dinsdag 10 Augustus 1919, N ij megen Een ieder rooke onze onovertroffen 2\ cents sigaar Beter dan ooit tevoren. filiaal van H. HILLEN's Sigarenfabriek te Schiedam, Hoogstraat 155, Int. Tel. 235. Goedkoope Uitstapjes van ROTTERDAM naar 00STV00RNE AAN ZEE, per salonbooten „MAASNYMPH". BBOOTfi BADIÏÏH CACAO NATRON W eduwen - pensioen-V erzekering. Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij. ApeldoornDe Teuge, Twello, Deventer, Klaren beek, Voor s t, Zutphen, Vorden en Ruurlo Hollandsche IJzeren Spoorweg-Maatschappij. 99 VERZEKERINGSBANK 99 Gemengd Nieuws. Kerknieuws. Burgerlijke Stand. Scheepvaart. Advertentitën. voor geldbelegging 2e en 3e klasse, van Den Haag, Delft, Schie dam, Rotterdam Maas, Gouda en Utrecht naar en terug. Inlichtingen aan de Stations en Iteisb ur eau x. Zie de aanplakbiljetten. 2e en 3e klasse, van Den Haag, Delft, Schiedam, Rotterdam D.P., Maassluis, Ylaardingen, Barendrecht, Dor drecht, Sliedrecht, Hardinx- veld—Giesendam en Gorinchem naar en terug. Inlichtingen aan de Stations en Reisbureaux. Zie de aanplakbiljetten. Verkrijgbaar in het DAGELIJKSCHE dienst van af 1 Juli. Uitvoerige dienst regelingen g r a tj s verkrijgbaar bij A. KOSTER, Schiedam en den Directeur A. WILTON VAN REEDE, West Maaskade 80a, Rotterdam, Telefoon 1247. Amsterdam. ROTTERDAM, Haringvliet 98. Almelo. Opent op overeen te komen voorwaarden HANDELSCRE- DIETEN aan geaccrediteerde handelaars en industrieelen. Maatschappij van Levensverzekering en Lijfrente. Opgericht 1862. Gevestigd te ZEIST. Brand. Te Winterswijk is gisternacht een groot woonhuis bewoond door 2 gezinnen, afge brand. Een der bewoners moest half slapend er uit gehaald worden. De oorzaak is onbekend. De inboedel was gedeeltelijk verzekerd. In v r ij h e id. De persoon, die als de inbre ker-uitbreker Thomas naar Breda is overgebracht, is, zooals men weet, gebleken niet Thomas te zijn en in verband daarmee weer in vrijheid gesteld. De Z. H. E. S. Kortsluiting was de oorzaak, dat er eergisterennacht weer storing is geweest op de Zuid-Hollandsche Electrische Spoor, waar door de laatste trein van Den Haag naar Rotter dam niet minder dan twee uur vertraging had. Kort na het vertrek uit Den Haag brak een der isolatoren, waardoor de trein tot stilstaan gedwon gen werd. .Toen dit defect hersteld was, brak er te Rodenrijs weer een isolator, en toen duurde het oponthoud zoo lang, dat de trein eerst te vijf minuten over één aan het station-Hofplein arri veerde. In verband met de herhaalde storingen op de Zuid-Hollandsche Electrische Spoor mag wel eens in herinnering worden gebracht het feit, dat het net staat onder een spanning van niet minder dan 10,000 volt. Deze buitengewoon hooge spanning die als proef geldt, vindt men nergens anders in Europa. Zelfs het net van de nieuwe electrische tram te Berlijn heeft slechts een spanning van 6500 volt. Hoogstwaarschijnlijk is de zeer hooge spanning op de Zuid-Hollandsche Electrische niet vreemd aan het herhaald breken van de isolatoren, die, naar men ons mededeelde, van de beste hoedanig heid zjjn, wat trouwens van al het materieel van dezen nieuwen verkeersweg gezegd kan worden. Ons werd daarenboven medegedeeld, dat storin gen als eergisteren en Maandag-avond plaats had den, ieder oogenblik weer voor kunnen komen. Daarom rijst bij ons de vraagmoet het reizend publiek de dupe worden van deze proefnemingen Kan de proef met 10,000 volt niet geschieden, zonder dat de dienst er schade door lijdt Eerste eisch voor een modern vervoermiddel is tocb, dat het zekerheid van verkeer geeft. (N. R. Crt.) De ofticieele proef der Wright's is gel ukt. Orville Wright heeft in Amerika met goed gevolg de officieele proef in het vliegen af gelegd, welke daarin bestond, dat hij een uur in de lucht moest blijven met een officier als passagier in het toestel. Hij heeft in deze voorwaarden 80 kilometers af gevlogen en bleef 1 uur 12 minuten en 40 secon- in de lucht. Door deze vlucht komen de gebroeders Wright definitief in 't bezit der 500.000 fr. door de Ver- eenigde-Staten uitgeloofd en van welke som Wil bur Wright op 10 October 1908 de eerste helft won door met een passagier, aan boord, geduren de 1 uur 9 minuten 45 seconden 2/5 te vliegen. Men zal zich herinneren dat de voorwaarden van deze prijs waren, dat hij in 1908 moest gewonnen worden doch tengevolge van het ongeval dat aan Orville Wright voorviel en aan zijne medevlieger/ luitenant Selfridge het leven kostte, hadden de de Vereenigde Staten aan de Wright's eenige maanden uitstel gegeven. Op 31 Juli 1909 liep die termijn ten einde. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft tot kapelaan der parochie van de H. Theresia te 's Gravenhage benoemd den weleerw. pater A: Vermeulen S. J., tot dusverre prefect aan het R. K. Gymnasium te Katwjjk a/d. Rijn. De Retraites te Steil, in 1909 zullen plaats hebben Voor Mannen en Jongelingen I. 1417 Augustus (Zaterdag Dinsdag). II. 10-13 Sept. (Vrijdag Maandag). Aanmeldingen gelieve men op te zenden: Aan het Missiehuis te Steil bij Tegelen. Uit Yentschoufoe (Zuid-Schantoeng) is in het missiehuis te Steyl bericht ontvangen van het overlijden van den zeereerw. pater Rudolf Pieper P. Pieper werd in 1885 priester gewijd en in 1886 naar de missie van Zuid-Schantoeng gezonden. Sedert dien was hjj in de missie werkzaam, het laatst als leider der missie-statie in Puoly, in het uiterste Noord-Westen der provincie Zuid-Schan toeng. Ondertrouwd: 29 Juli. Th. J. van Es, 28 j. en A. Tb. Hengst, 26 j. D. M. Krullaars 47 j. en M. J. van Diggelen, 33j. L. J. M. Lansber- bergen, 26 j. en A. van Leeuwen, 18j. H. Nieswaag, 41 j., en A. de Bruin, 36 j. Gehuwd: 29 Juli. F. J. de Roo, 23 j., en J. Huizer, 23j. G. van der Vis, 33j., en J. C, M. Hoogwegt, 22 j. P. Herstel, 27 j., en G. Wet- sel, 23 j. Geboren: 28 Juli. Antonius Hermanus z. v. C. de Kok en P. M. Ronteltap, Klein Groenendal. Albert, z. v. A, Kok en M. Poot, Hoofdstraat Hul), 30 Juli. Vertrokken s.s. «Gelderland," met steenkolen naar Schiedam. Peterhead, 29 Juli. Aangekomen s.s. »Otto", van Schiedam. In een klein gezin wordt tegen September gevraagd een nette van goede getuigen voorzien. Brieven, onder nummer 1346, bureau van dit blad. Franco brieven, met opgaaf van ligging, koop prijs en huuropbrengst, onder letters Z. Z., aan het bureau dezer courant. De ondergeteekende bericht bij deze, dat bij zjjn ZAAK van af heden VERPLAATST heeft van Hoogstraat 3 naar Tarief: Scheren per keer 10 cent; 12 maal voor f 1.00. Haarsnijden per keer 20 cent6 maal voor f 1.00. Dames hoofd wasschen met drogen en opmaken per keer 60 cent12 maal voor f 6.00. Abonnementen voor Dames en Heeren aan huis zeer billijk. Hoogachtend, Heen en terug op één dag2e klasse F. 1.50, 3e klasse F. 1. Terug den volgenden dag 2e klasse F. 2. 3e klasse F. 1.25. Heen en terug op één dag 2e klasse F. 1.50, 3e klasse F. 100. Terug den volgenden dag 2e klasse F. 2.00 3e klasse F. 1.25. Per Va kilo-biiët f I.OO 7« kilo-bus - 0.55 Vio kilo-bus - 0.25 Volgestort Kapitaal f8.000.000.—. Reserve f 1095 966 50. Eischt van uwen Winkelier ZÜIVERE SODA in 1/4 Kilo pakje. Het beste en voordeeligste Waschmiddel voor ALLE huishoudelijk gebruik. DE HAARLEMSCHE SODAFABRIEK. Een man, oud 35 jaar, wenscht, dat na zijn overlijden aan zijn vrouw, die 30. jaar oud is, zoolang zij leeft, een rente van f 400.— 'sjaars, betaalbaar i» driemaandelijksche termijnen, zal worden uitgekeerd. Hij betaalt hiervoor f 106.36, per jaar. Maakt hij de bepaling dat, ingeval zijn vrouw vóór hem komt te over lijden, de betaalde jaarpremiën op één na terugbetaald zullen worden, dan be draagt de jaarpremie f 146,12. Of BE Of BE cPiRfein. KOS OS

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1909 | | pagina 4