Cateiia Louisa Paoliia Mis, Adverteert mm t. Transport- en Schepenverzekeringen- H.H. Huiseigenaars, r. m N Abonnementen Nieuwe Schiedamsche Courant Weduwen - pensioen - V'erzekering. HERMANS, Keizerstraat, Rotterdam. «1 BADXÏÏX CACAO WASCHMACHINE. Openbare Proefwasch E. CAMOZZI, r )ÉÏS VERZEKERINGSBANK IW Alle artikelen, ook nu reeds gekocht, mogefl tot 8 dagen na St. Nicolaas worden verruild (behalve kammen}. Staten-(lener aal. Kerknieuws. Rechtzaken. Advertentie n. De kuip is ONVERWOESTBAAR teakhout Twee jaar schriftelijke garantie. A contant en op afbetaling Het goedkoopste adres yoor liet herstellen Vl111 daklekkage en riolen en wat het vak foe' treft. Dagblad voor Schiedam en Omstreken, Gratis Geïllustfreerd Zondagsblad, Maatschappij van Levensverzekering en Lijfrente. Opgericht 1862. Gevestigd te ZEIST. Hoofdstuk VII (financiën). Belastingpolitiek. Beslist komt de minister van Financiën op tegen de meening van sommigen, dat er in zijn belas tingpolitiek sinds het vorige jaar een belangrijke wijziging is gekomen. Nimmer gat hij reden tot de meening, dat hjj niet minder dan 8 millioen uit de wijzigingen van de successie- en de inkom stenbelasting zou trachten te verkrijgen. De plan nen ten deze zjjn sedert het vorige jaar volstrekt onveranderd gebleven. Aan de omstandigheid, dat de aanvullingsbelasting in de Troonrede niet wordt genoemd, valt allerminst de beteekenis te hechten, dat daarvan zou zjjn afgezien. Het toegezegde ontwerp tot verhooging van de successiebelasting is reeds ingekomen; dat tot vervanging van de vermogens- en bedrijfsbelasting door eene inkomstenbelasting met eene aanvuilings- belasting, zal evenals het ontwerp eener nieuwe tariefwet nog in den loop van dit zittingsjaar in komen. Van de opbrengst van deze laatste blijft de eerste en voornaamste bestemming: dekking van de kosten der sociale maatregelen, eene be stemming, waaraan geenszins te kort wordt gedaan doordat in afwachting van de totstandkoming van de successie- en inkomstenbelastingen tot dekking van het tekort, tijdelijk gelden worden ontleend aan eene voorloopige verhooging van het tarief in den vorm van evenredige verhooging der tegen woordige tariefcjjfers. Dat tegen zulk een even redige verhooging bezwaren bestaan, ontkent de minister niet; zijnerzijds zal dan ook niets onge daan gelaten worden om dien voorloopigen toestand zoo kort mogelijk te doen duren en hjj rekent daarbjj op de medewerking der Staten-Generaal. Dat het tarief met tot sluitpost kan dienen in dien zin, dat het jaarlijks wordt verhoogd of ver laagd, ai naar de behoeften, staat voor den minis ter vast. Er is dan ook geene sprake van een tij delijke, doch van een voorloopige tariefsverhooging. Voorshands gedoogt 's lands financieele toestand niet, het initiatief te nemen tot uitgaven voor krachtiger steun aan in financieelen nood verkee- rende gemeenten. De bewering, dat de successiebelasting tot kapi taalvernietiging leidt, is vooral, waar slechts een gering percentage wordt geheven, alleszins betwist baar. Voor vrees, dat de fiscale zijde van de tariefs wijziging op den achtergrond zal geraken, behoeft niet meer aanleiding te bestaan dan ten vorigen jare. Groote beperking van den invoer is een slecht middel, om de opbrengst van het tarief ruimer te maken. Eene belasting van goederen in de doode hand is van den minister niet te verwachten. Tot over weging van een belasting op de beurstransactiën is hjj bereid. Hen, die opheffing verlangen van de bevoorrechting, doordat de landbouw-inkomsten in de bedrijfsbelasting zijn vrijgesteld, kan de minis ter geruststellen. Op het oogenblik, met een geraamd tekort van 12 millioen, kan de minister den suikeraccjjns kwaljjk gaan verlagen. Z. D. H. Mgr. J. H. Drehmanns, bisschop van Roermond, heeft benoemd tot professor aan het Bisschoppelijk College te Weert, den weleerwaar den zeergeleerden heer J. J. Gofischmitz, uit het Groot-Seminarie te Roermond. De Noordbrabantsche Bank. De Hooge Raad vernietigde het arrest van bet Hof te 's-Hertogenbosch in de zaak van den heer A. te Schiedam, die bij het agentschap der Noord-Brabantsche Bank te Breda eenige ef fecten in depót had gegeven, voor het bedrag, waarvan de curator hem niet wilde verifieeren op grond, dat het depótrefu door den agent van de Bank was geantidateerd op het oogenblik dat die agent geen agent meer was. Het hof had-den eischer niet ontvankelijk ver klaard in het verzet door hem tegen de 2e uit- deelingsljjst gedaan, omdat hij dit niet kon doen daar er reeds een andere vordering van hem ge verifieerd was. De rechtbank te 's-Hertogenbosch had in haar door het hof vernietigd vonnis de vordering wèl ontvankelijk geacbt. Op gronden, die grootendeels overeenkwamen met de door de rechtbank gebezigde motieven, was de Hooge Raad van oordeel, dat de uitlegging door het Hot aan art. 186 Faillissementwet [gege ven en 's Hofs beroep op andere bepalingen der Faillissementwet en op hare geschiedenis onjuist waren en dat art. 186 zoo moet worden verstaan dat ook een schuldeischer, die reeds een vordering heeft geverifieerd, verzet kan doen tegen de uit- deelingsljjst voor een andere vordering, die nog niet is geverifieerd. 's Hols beslissing moest leiden en heeft dan ook geleid tot een nietontvankeljjkverklaring der vor dering. Maar ten einde het faillissement der N. Brab. Bank tot een spoediger einde te brengen, was het Hot nog getreden in een bespreking van een ander verweermiddel van den curator tegen de vordering en wel dat, hetwelk betrof de be wijskracht van het depotnfu, waarop het Hof met den curator art. 1917 B. W. toepasselijk achtte. Het daartegen gericht cassatie middel moest, zoo overwoog de H. R. buiten beschouwing blij ven, omdat 's Hofs beschouwingen omtrent het re^u niet geleid hebben tot een ontzegging der vordering, wat bij de door het Hof uitgesproken niet-ontvankeljjkverklaring ook bezwaarlijk ging. Ten einde met inachtneming van 's H. Raads ar rest verder de zaak te beslissen, werd zjj terugge wezen naar meergemeld Hof. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een smartelijk ljjden, voorzien van de H H. Sacramenten der Stervenden, onze innig geliefde Zuster en Tante, Mejuffrouw geboren Nievergeld, in den ouderdom van 61 jaar. Maastricht. Wed. H. ADAMS, Nievergeld. Arnhem. H. ADAMS. H. ADAMS, Dercks. Schiedam. S. J. ADAMS. P. J. ADAMS. Schiedam, 12 November 1909. Hoogstraat 103. Voor de vele bewijzen van deelneming, welke wjj bij het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader, den WelEd. ZeerGel. Heer Dr. P. J. JANSEN, van zoo vele zijden moch ten ontvangen, betuigen wij onzen welgemeenden dank. Uit aller naam: W. P. H. JANSEN, Pastoor. Schiedam, 15 November 1909. Door het verbindend worden der tweede en slotuitdeelingslijst in het faillissement van H. PLANT, houthandelaar, gewoond hebbende te Schiedam, heeft dat faillis sement een einde genomen. De Curator, Mr. D. LODDER. Schiedam, 15 November 1909. URBANUS PILLEU van L J. Grootendorst, Utrecht. Volgens het oude en echt bereide recept, zijn zacht laxeerend, bloedzuiverend en slijmafdrijvend, bijzonder dienstig tegen ongesteldheden der maag, bevorderen de spijsvertering, nemen de duizelig heid weg en zijn zeer heilzaam tegen de gal en scherpte in het bloed. Door het vermeerderd debiet tegen den ver minderden prijs van 30 cents het verzegelde doosje met gebruiksaanwijzing. Te Schiedam verkrijgbaar bjj den Heer P. J. VAN DER SMAN. in de lis de Het raderwerk, dat geheel op kogels loopt, van onbreekbaar gereedschapsstaal vervaardigd. Scheuren, slijten ot roesten is totaal onmogelijk. Naboenen, nazien of bleekpoeder ge heel onnoodig. Wascbt alles zuiver schoon in vijf minuten. Veel gezonder daar ze geen vuile dampen uitlaat. Veel zindeljjker Uw wasch in eigen huis te doen. Betaalt zichzelve in korten tijd doordien Uw goed niet slijt en Uw tijd en arbeid uitspaart. zeer gemakkelijke conditiën. lederen DINSDAG van 2 tot 4 uur in liet Depöt Groote Markt 23, SCHIEDAM, waartoe iedere huisvrouw in haar eigen belang wordt uitgenoodigd om de machine in werking te zien. ILen Beursfirma vraagt op zeer gunstige voorwaarde"1 soliede en actieve agenten. Aanbieding, onder letter M. H. 5651, Alg. Adv. Bur. D. IJ. ALTA, Amsterdam- Schoorsteenveger en Metselaaf' BROERSVEST No. 129. =222^ OP2DE MET worden dagelijks aangenomen aan het bureau van de „Nieuwe Schiedamsche Courant", Boterstraat 50boven5 hij d0 boekhandelaren en de courantenbezorgers. Abonnementsprijs lo cent per week, f o.45 per maand, f 1.35 per 3 maanden. Een man, oud 35 jaar, wenscht, dat na zijn overlijden aan zjjn vrouw, di0 30 jaar oud is, zoolang zij leeft, een rente van f400.'sjaars, betaalbaar driemaandelijksche termijnen, zal worden uitgekeerd. Hij betaalt hiervoor f 106.36, per jaar. Maakt hij de bepaling dat, ingeval zijn vrouw vóór hem komt te over' lijden, de betaalde jaarpremiën op één na terugbetaald zullen worden, dan W draagt de jaarpremie f 146,12. Per V» kilo-bus f l.OO Va kilo-bus - 0.55 Vio kilo-bus - 0.25 „K O S M O S."

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1909 | | pagina 4