Maria Lucia Josejliae TMjssci, Provinciale Crediet- en Spaarbank, Hrs. rebers, Oranjestraat 1. „Redt, Plicht en Orde." Ledenvergadering in liet ptai m iei Nel E. K. VoIhM. Sienwjaar 1911 Nieuwjaarswenschen. Weduwen - pensioen -Verzekering. de beste Maize na ter wereld, HOM GS MAÏZENA BADIÜM CACAO is een uitmuntend v o e d s el voor Kinderen en het allerfijnste voor de bereiding van Puddingen en Sauces. Rechtzaken. Burgerlijke Stand Advertentie n. R. K. Kiesvereeniging Woensdag 29 December 1909, Nieuwjaarswenschen, VERZEKERINGSBANK 99 Maatschappij van Levensverzekering en Lijfrente. /AS Baad voor de Scheepvaart. De Raad voor de Scheepvaart te Amsterdam behandelde Vrijdag het ongeluk, bij Maassluis op 7 dezer [het Scheveningsc-he loggerschip „Ad miraal de Ruyter" (SCH 421, eigenaars J. den Duik Zoon) overkomen. Deze logger was op den Nieuwen .Waterweg op bovengenoemd punt door de „Batavier IV" aangevaren en gezonken. Met een anderen logger werd het schip opge sleept in de richting Maassluis. Bij den Hoek van Holland waren de lichten opgestoken. Vol gens de scheepsverklaring, door den schipper voor den kantonrechter te Schiedam afgelegd, had men steeds den zuidwal gehouden. De andere logger was kort vóór de aanvaring door een andere sleepboot overgenomen. Plotseling zag men toen de „Batavier" uit de richting van Rotterdam komen, welker voorsteven den logger aan bak boordzijde raakte. Volgens de scheepsverklaring, door den kapitein van de „Batavier" afgelegd voor den Nederland - schen consul te Londen, had hij aan situur- en, aan bakboord een sleepboot waargenomen. Ach ter een daarvan had hij de lichten waargenomen van een gesleept wordend vaartuig, en tevens gezien, dat de andere sleepboot een vaartuig van de eerste overnam. Toen men achter de sleepboot aan bakboord een groen licht zag, is er volle kracht achteruitgeslagen, maar de aan varing was niet meer te voorkomen. De „Batavier IV", raakte aan den grond, doch kwam vanzelf weet vlot. De eerste getuige die gehoord werd was de schipper van den logger, Klaas Pronk. Deze be vestigde de door hem afgelegde scheepsverklaring. Zijn lantaarns waren goedgekeurd en in orde; aan de lichten van zijn sleepboot kon hij zien dat 'hij steeds achteruit stuurboord daarvan is gebleven. De stuurman van den gezonken logger, Jacob Keus, verklaarde de lichten van de „Batavier" reeds te hebben gezien vóórdat de tweede logger door de andere sleepboot was overgenomen. Noch de sleepboot van de „Admiraal de Ruyter", nóch de „Batavier" Lebben stoeten op de stoomfluit gegeven. Op het allerlaatste oogenblik heeft ge tuige stuurboordroer gegeven. Volgende getuige is J. Verschoor, de kapitein der sleepboot „Rozenburg", die den verongelukten logger sleepte. 'Hij verklaart, dat de lichten der beide loggers zeer helder brandden. Volgens dezen getuige was de sleep de groote bocht reeds voorbij, en had de „Batavier" niet naar den zuidelijken, maar naar den noordelijken wal moeten uitjwijfcen. Het raadslid Kotting wees erop, dat getuige, in strijd met het politievoorschrift, eerst het voor ste gesleepte schip heeft losgelaten, waardoor op dé „Batavier" een misverstand is ontstaan. Daar heeft men gemeend, dat het losgelaten vaartuig het achterste was. De heer J. J. Wilkens, gezagvoerder van de „Batavier", schrijft de ramp toe aan de slechte vuren van den logger. De loods Van den Berg, die zich aan boord van de „Batavier" bevond, verklaart, dat hij op het laatste oogenblik een groen lichtje had ge zien. Toen daarop een helder rood licht in plaats van een groen verscheen, wist men op de „Ba tavier" niet meer waaraan zich te houden. Den schipper Pronk wordt gewezen op de te genspraak van deze verklaringen meï de zijne. Volgens den loods kan de logger niet recht ach ter de sleepboot geweest zijn. Pronk blijft erbij, dat zijn vuren goed zijn geweest. De matroos, die op de „Batavier" op uitkijk was, verklaart aan stuurboord een rood en een groen licht gelijktijdig te hebben gezien, en een zwart voorwerp. Onmiddellijk daarop had de aanvaring plaats. Hij kon niet waarnemen, of dit het schip was, dat gesleept werd door een sleepboot met 2 toplichten. Geboret:23 Dec. Johanna Maria, d. v. W. van Pelt en A. W. Bras, Puttersche straat. Johanna Eogelina, d. v. H. van Eek en J. E. Zwart, Hof- laanstraat. Overleden: 22 Dec. Catharina Morel, oud 84 j. en 5 mnd., echtgenoot van Wilhelmus Cor- nelis van Krugten, Broersveld. 23. Maria Lucia Josephine Tbjjssen, oud 60 j. en 7 mnd., weduwe van Wilhelmus Schuurmann, Boterstraat. Aatje Stooker, oud 1 j. en 5 mnd., Breedstraat. Bertha Johanna Ernestina Cordemans, oud lj. en 9 mnd.i Vriendschapstraat. 24. Leentje van der Most' oud 82j. weduwe van Lieving Verveen, Heeren straat. Maria Frederika Labrjjn, oud 56 j. en 7 mnd., weduwe van Gerrit Saly, Buitenhaven weg. Scheepvaart. Scheepvaartbeweging. Gedurende de atgeloopen week zgn den Nieuwen Waterweg ingekomen 174 schepen, waarvan 3 zeilschepen en 2 zeelichters. Hiervan waren be stemd voer Rotterdam 163, voor Schiedam 2 en voor Hoek van Holland 9. In hetzelfde tjjdperk van 1908 kwamen binnen 157 schepen, waarvan 2 zeilschepen en 4 zee lichters. Hiervan waren bestemd voor Rotterdam 147, voor Schiedam 1 en voor Hoek van Holland 9. Heden overleed zacht en kalen, tfjdig voor zien van de H.H. Sacramenten der Sterven den, onze dierbare Moeder, Zuster en Behuwd zuster, Mejuffrouw Weduwe van den Heer Wilhelmus Fran ciscus Schuurman, in den ouderdom van ruim 60 jaren. Uit aller naam p. fr. A. W. J. SCHUURMAN, O. F. M. Schiedam, 23 December 1909. Verzoeke van rouwbeklag verschoond te blijven. De Heer en Mevrouw J. EVERS Haan be tuigen hunnen bartelgken dank voor de bewjjzen van belangstelling bij de geboorte van hun Zood ondervonden. Kraamvisites worden bij voorkeur afgewacht V/oensdag van 2jj—4 uur. Schiedam, Lange Haven 103. Dc Directie bericht dat Coupons no. 9 der 41/s Schuldbrieven van f 1000. f 500.en f 100.van af 3 Januari 1910 betaalbaar zijn; Dat de 47»' schuldbrieven tot den koers van 100 U verkrijgbaar zijn ten kantore der Bank alsmede bij H. H. Commissionairs in Effecten. OP des avonds 8 uur, AGENDA Mededeelingen en Besprekingen. Namens het bestuur P. KEILKER, Secretaris. O In het nummer van de NIEUWE SCHIEDAMSCHE COURANT, Dag blad voor Schiedam en Omstreken, dat Vrijdag-avond 31 December a.s. ver schijnt, bestaat, evenals vorige jaren, wederom gelegenheid voor nering doenden en particulieren voor het plaatsen van tegen den prijs van 50 CENT per advertentie, van hoogstens 6 regels. Deze Nieuwjaarswenschen worden reeds nu aan ons bureau aangenomen. De Directie. d//.d/» -7. W Opgericht 1862. Gevestigd te ZEIST. Een man, oud 35 jaar, wenscht, dat na zijn overlijden aan zgn vrouw, 30 jaar oud is, zooling zij leeft, een rente van f 400.'sjaars, betaalbaar driemaandelijksche termijnen, zal worden uitgekeerd. Hij betaalt hiervoor f 106 per jaar. Maakt hij de bepaling dat, ingeval zijn vrouw vóór hem komt te ovet' lijden, de betaalde jaarpremiën op één na terugbetaald zullen worden, dan he' draagt de jaarpremie f 146,12. Indien U Maizena koopt, let er dan o p, dat op het pakje den naam eener bekende fabriek voorkomt, vooral als U Maizena als kinder- voedsel gebruikt. Vaak toch worden meelsoorten, die niet voor voedsel bestemd zijn, door handelaars verpakt en met een etiquet, waarop eene gefingeerde fabriek vermeld staat, als Maizena in den handel gebracht. wordt in onze fabriek met de meeste zorg uit prima grondstoffen bereid en voldoet aan alle eischen, die men aan zuivere Maizena moet stellen. Contróle-Bureau v. Ledden Hulsebosch, Amsterdam. N. V. FABRIEK „DE BIJENKORF", Koog aan de Zaan. v.h. M. K. HONIG. Per 7i kilo-bus f l.OO 7kilo-bus - 0.55 7io kilo-bus - 0.25 VISITEKflflfiTEM. „K O S OS. „GONO,"

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1909 | | pagina 4