Dagblad voor Schiedam en Omstreken. AfiosiGsrt D ob ie Itawe Scmenaiiisciie Couram misdaad vergelding. met tratu BdUnnreert la Brui 101. b. weet. 0.45 f. mui, f 1.3S j. 3É. 33ste Jaargang Vrijdag 22 April 1910 No. 9696. Ofücieele berichten. kennisgeving. kennisgeving. kennisgeving. FEUILLETON. kennisgeving. Bniteiilaiidseh Nieuws. ABONNEMENTSPRIJS: Dit blad verschijnt dagelijks, uitgezonderd Zon- en Feestdagen, en kost voor Schiedam per 3 maanden 1.35, per maand 45 cent en per week 10 cent. Franco per post door geheel Nederland 2.— per kwartaal. Afzonderlijke nummers 2 cent. Abonnementen worden dagelijks aangenomen aan ons BureauBoter- straat 50 en bjj alle Boekhandelaren, Postdirecteuren en Brievengaarders. Bureau BOTËRSTKAAT 50. PRIJS DER ADVERTENTISN: Van 16 regels ƒ0.92 met inbegrip van bewijsnummer Elke regel daarboven 15 cent. Driemaal plaatsen wordt tweemaal berekend, ingezonden mededeelingen 25 cent per regel. Voorherhaaldelgk adverteeren worden uiterst bil Iqke overeenkomsten aangegaan. Telefoonnummer 85. Postbus no. 39. Inrichtingen welke gevaar, schade oi hinder kannen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gelet op de bepalingen der Hinderwet, Brengen ter algemeene kennis, dat aangezien het deskundig onderzoek nog niet geëindigd is, met betrekking tot de aanvraag van de N. V. onder de lirma „Nederlandsen» Branderij, Gist fabriek en Distilleerderij, voorbeen de lirma's H. Jansen Go., ii. G. Jansen en Herman Jan sen", om vergunning tot uitbreiding barer glas fabriek aan den iSoordvestsingel, kadaster Sectie H no. 638, door liet bijbouwen van een tweeden generator-oven met wan en stoomwerktuig van 76 P.K., met breek- en mengwerktuigen enz., de beslissing op deze aanvrage is verdaagd. Schiedam, den 21 April 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. A. RRANiö. De Secretaris, V. SICKENGA. Inrichtingen welke gevaar, schade ol hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gelet op de bepalingen der Hinderwet, Brengen ter algemeene kennis, dat, aangezien het deskundig onderzoek nog niet geëindigd is, met betrekking tot de aanvraag van de N. V. jjDistuleerdery van J. J. MeieUers Wz." om vergunning tot uitbreiding barer glasfabriek aan den Noordvestsmgel no. 97, kadaster Sectie H nas. 682 en 683, door het bubouwen van een tweeden glashut voor bet vervaardigen van flesschen, de beslissing op deze aanvrage is verdaagd. Schiedam, den 21 April 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd, M. A. BKANTS. De Secretaris, V. SICKENGA. Inrichtingen welke gevaar, schade ol hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gezien het verzoek van de lirma Duiser de Roiling om vergunning tot het oprichten van eone koperslagerij, lood- en zinkwerkerg in het Pand staande aan den Buitenhavenwcg no 134, kadaster Sectie L no. 145 Gelet op de bepaling der Hinderwet, Doen te weten dat voormeld verzoek met de bijlagen op de secretarie der gemeente is ter visie gelegd dat op Vrijdag, den 6en Mei a.s., des namiddags ten 2 ure, ten raadhuize gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen het toe staan van dat verzoek in te brengen en die mon deling of schriftelijk toe te lichten datgedurende drie dagen voor het tijdstip hier boven genoemd, op de secretarie der gemeente, van de schrifturen, die ter zake mochten zijn ingekomen, kennis kan worden genomenen dat volgens de bestaande jurisprudentie niet tot beroep op eene beslissing ingevolge de Hin derwet gerechtigd zijn zij, die niet overeenkom stig art. 7 dier Wet voor het Gemeentebestuur of een of meer zijner leden zijn verschenen, ten einde hun bezwaren mondeling toe te lichten. En is hiervan afkondiging geschied, waar het behoort, den 22 April 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. A. BRANTS. De Secretaris, V. SICKENGA. BESGHIUJ VING voor de Belasting op Bedrgfs- en andere Inkomsten. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, Gezien het besluit van den lieer Staatsraad i. b. d. Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, van den 4den April jl. A. no. 305 (3de Afd.j prov. blad no. 35, betrekkelijk de be schrijving voor de belasting op bedrijfs en andere inkomsten voor het dienstjaar 1910/1911. Doen te weten Dat de beschrijving voor de belasting op be drijfs- en andere inkomsten voor het dienstjaar 1910/1911 in deze provincie zal aanvangen op Maandag den 2den Mei f OIO, terwijl de beschrij vingsbiljetten, ingevolge art. 13 1, tweede zin snede, der wet van den 2den October 1893 (Staats blad blad no. 149), door of vanwege den ont vanger der directe belastingen twintig dagen na de uitreiking zullen worden opgehaald. Voorts worden de ingezetenen herinnerd aan de volgende bepalingen der wet op de bedrijfs belasting Art. 15 '2. Ieder, die optreedt, als bestuur der of beheerend vennoot van een hier te lande gevestigde vennootschap, onderlinge verzekerings maatschappij, coöperatieve vereenigirfg of van eene vereeniging of stichting. die een bedrijf of beroep uitoefent at als boekhouder eener hier te lande gevestigde reederij, is gehouden, daarvan schrif telijk binnen ééne maand kennis te geven bij het bestuur der gemeente, waar hij woont. Het gemeentebestuur handelt met deze kennis geving op de wijze, voorgeschreven in de laatste zinsnede der vorige paragraaf. Art. 16. Hier te lande wonende beheerende vennooten van Nederlandsche vennootschappen en maatschappen als bedoeld in art. 6 2, en van de in artikel 15 bedoelde commanditaire vennootschappen op aandeelen bestuurders van hier te lande gevestigde naamlooze vennootschap- pen, coöperatieve en andere vereenigingen en onderlinge verzekeringmaatschappijen alsook boek houders van hier te lande gevestigde reederijen mogen niet tot het doen van uitdeelingen of uit keeringen, waarover volgens artikel 5 (j§ 1 en 2 en artikel 6 2 belasting verschuldigd is, over gaan, alvorens daarvan aangifte gedaan en de over vroegere uitdeelingen of uitkeeringen verschul digde belasting betaald te hebben. Bij liquidatie mogen de hier bedoelde uitdee lingen of uitkeeringen niet geschieden, alvorens de daarvoor verschuldigde belasting is voldaan. Art. 45. Bestuurders van de bij artikel 15 en c bedoelde naamlooze vennootschappen, coöpera tieve vereenigingen, andere vereenigingen en 81) v.TT ^00r Parijs vroeg zij buiten adem, aan den aiende, die antwoordde, terwijl hij haar een «kampje aanwees: Daar... Spoed u, de trein gaat vertrekken. Jeanne snelde naar het raam. Een kaartje voor Parijs, 3e klas, vroeg zij. Hiervier frank vyf en veertig. Be vluchtelinge legde een vijffrankstuk neer, ki het kaartje en vloog als een stormwind naar e zaal, die naar de vertrekplaats leidde. u^~g1ld7 geld!... riep de bediende. Gij vergeet i?e7eanne boorde nietzij was reeds in den trein bev a'7' waarvan men 'iet portier toesloeg, en twe° ,Z''C^ 'n een C0UP® derde klasse, waar nog dei-0 '/eiZ'i?SteiS waren' een meisje en hare moe- haar °P *n een hoek, met het pak naast Be locomotief floot de trein bewoog zich. lijk 'if"6 vreejde dat haar pak, voor haar, gevaar- duiken h°e Gr Zlch van te ont" Be vluchtelinge had een oogenblik gedacht het j te laten staan in de gang, waar zij van kleederen veranderd was, doch dan zou men te gauw op het spoor van hare verkleeding geweest zijn Men zou de kleederen der zuster gevonden hebben, de politie verwittigd, en de telegraaf zou de ontvluch ting in alle richtingen gemeld hebben. Jeanne had over dit alles, en nog over veel andere dingen nagedacht. Zij beraamde een nieuw plan want zij begreep zeer goed dat hare ontvluchting spoe dig zou bekend zijn. Zij bedroog zich niet. In de gvangenis hadden de ziekenverpleegsters verwonderd haar niet als naar gewoonte te zien verschijnen gedacht, dat zij niet wakker gewor den was. Een barer begaf zich naar hare kamer. Daar men er Jeanne niet vond, veronderstelde men dat zij om de eene of andere reden bij het bestuur geroepen was en men wachtte. Weldra kwam de overste met de andere zusters terug, en zeer verwonderd zuster Philomena niet in de kerk gezien te hebben, informeerde zij naar de reden dier afwezigheid. Men zag toen wat er gebeurd was. Zuster Philomena iag nog altijd in een diepen slaap zoo diep, dat het onmogelijk was haar wak ker te krijgen. In hare kamer, in de plaats van haar kloostercostuum, dat verdwenen was, lagen Jeanne's kleederen. De portier ondervraagd,' verklaarde dat hij voor zuster Philomena de deur geopend had. De bestuurder werd aanstonds verwittigd, en deze ging met de bevoegde overheden beraadslagen om stichtingen, die een bedrijf of beroep uitoefenen, onderlinge verzekeringmaatschappijen en sociëtei ten, alsook beheerende vennooten van hier te land gevestigde commanditaire vennootschappen op aandeelen en boekhouders van hier te lande gevestigde reederijen, zijn gehouden, binnen veer tien dagen na de vaststelling van balans of reke ning een zoodanig uittreksel als noodig is tot toelichting der winst, uitkeeringen of uitdeelingen te doen toekomen aan den voorzitter der commissie van aanslag, bedoeld bij artikel 19 15 of 2, die den aanslag moet regelen. Art. 47 5. Hij, die daartoe gehouden, nalaat de verplichtingen na te komen, bedoeld bij art. 15 1 eerste lid, en artikel 15 2 eerste lid, wordt gestraft met eene geldboete van ten hoog ste f25. Gelijke straf wordt opgelegd ingeval van over treding van artikel 45. Art. 47 6. Overtreding van art. 16 wordt gestraft met eene geldboete van ten hoogste f400.— Art. 34. Handelsreizigers, kramers en alle verdere personen, die hun bedrijf of beroep rond trekkende uitoefenen, voor zoover zij behooren tot de bedoelden bij artikel la h en k, zijn gehouden onverminderd hunne verplichtingen, omschreven bij artikelen 12 en 14, zich ter plaatse binnen het Rijk, waar zij zich na het begin van het belastingjaar het eerst bevinden, bij het gemeentebestuur schriftelijk aan te melden met opgaaf van hun naam, hun woonplaats en hun bedrijf of beroep Ten blijke, dat zij hieraan voldaan hebben, ontvangen zij kosteloos een door of vanwege het hoofd van dat bestuur onderteekend Bewijs, dat zij gehouden zijn mede te onderteekenen en op aanvraag aan ambtenaren der directe belastingen te vertoonen Art 47 7. Personen, die van een bewijs voorzien moeten zijn als bedoeld in artikel 34 en die in gebreke blijven, dit bewijs op aanvrage aan bevoegde ambtenaren te vertoonen, worden gestraft met eene geldboete van ten hoogste f25.-. Geven zij ter bekoming van dat bewijs aan het bevoegd gezag een valschen naam, woonplaats, bedrijf of beroep op, of maken zij gebruik van het aan een ander afgegeven bewijs, dan worden zij gestraf met een geldboete van ten hoogste f 150. Dat de ingezetenen van het Rijk Me bevoegdheid bezitten om zich bij de aanstaande beschrijving, de uitreiking van een beschrijvingsbiljet B te verzekeren door vóór of op 15 Mei a.s., het ver zoek daartoe schriftelijk te richten tot den ont vanger der directe belastingen over hunne woon plaats. En is hiervan afkondiging geschiedt, waar het behoort, den 22sten April 1910. Burgemeester en Wethouders voornoemd M. A. BRANTS. De Secretaris, V. SICKENGA. Het Journal" van St. Petersburg zegt uit betrouwbare bron te kunnen melden, dat Louis, de Fransche gezant bij het Russische hof, spoedig zijn post zal verlaten. DUITSCHLAND. De kiesrechtcommissie uit het Heerenhuis heeft de tweede lezing van het ontwerp ten einde ge bracht. Het door de regeering bestreden voorstel, vol gens hetwelk bij de toekomstige veranderingen in het kiesrecht een meerderheid van tweederden in de beide Huizen noodzakelijk zou zijn, is ver worpen. In zake het drieklassenstelsel zijn nieuwe be palingen aangenomen, betreffende de zoogenaamde bevoorrechting van meer ontwikkelden. Het re- geeringsontwerp is in hoofdzaak hersteld. De overige artikelen zijn in hoofdzaak volgens de besluiten van de eerste lezing aangenomen. RUSLAND. Goestsjakoff, de Doema-voorzitter, is door den Tsaar in audiëntie ontvangen en bracht rapport uit over de resultaten van de begrootingsdebatten en van den wetgevenden arbeid. de vluchtelinge te doen achtervolgen en naar de gevangenis terug te brengen. Een uur later wist geheel de stad dat eene gevangene ontvlucht was als kloosterzuster ver kleed. De melkvrouw, aan welke Jeanne den weg naar het station gevraagd had, en de koopvrouw, die haar de kleeren had verkocht, gingen met grooten ijver hunne verklaring doen ij de politie. Uit alle bekomen inlichtingen bleek, dat Jeanne na de kloosterkleeren te hebben afgelegd, met den trein vertrokken was. Sedert hare ontvluch ting was slechts een trein vertrokken. De vluch telinge was dus opweg naar Parijs Terwijl men de gendarmen liet rondzoeken in stad en omstreken werd er naar Parijs, getelegra feerd, dat men de personen voorzien van een kaartje van Clermont naar Parijs, niet zonder onderzoek mocht doorlaten. Het was kwart over negen toen dit telegram in de prefectuur van politie kwam. De trein uit Clermont kwam te Parijs aan ten half tien. Een inspecteur der veiligheidspolitie nam vergezeld van twee agenten een rijtuig en de koetsier reed zoo snel mogelijk naar het Noorderstation. Op het oogenblik dat de politie-agenten daar aankwamen was de trein uit Clermont in het zicht Weldra reed hij het station binnen. Op bevel van den politie-inspeeteur werden al de personen voorzien van een kaartje van Cler mont naar Parijs verzocht in een zaal te komen. Er waren elf personen, waaronder drie vrouwen. Jeanne ontsnapte echter aan de agenten. TURKIJë. De Turksche kroonprins Joessoef Izzedin- Effendi zal een reis door Europa ondernemen. Het parlement te Konstantinopel heeft te dien einde 6009 Turksche ponden toegestaan. Dit op den voorgrond treden van den troonop volger is geheel met de oude zeden der Turken in strijd. Nooit was het aan het Ottomaansche hof gewoonte, dat de kroonprins zich opeeniger- lei wijze met de politiek des lands inliet. SERVIë. Door een verwoesting van den spoorwegdijk is het verkeer der treinen op de lijn Belgrado—Nisj verbroken. De Orientexpres moest vau Laprowo naar Belgrado terugke eren. MAROKKO. Wanneer generaal Marina te Melilla zal zijn teruggekeerd zullen er twee divisies Spaan sche troepen naar huis gezonden worden. De vaste bezetting zal ongeveer 20.000 man met 22 ves tingstukken, 3 batterijen bergartillerie en 4 bat terijen veldartillerie sterk zijn. VENEZUELA. Uit Caracas wordt gemeld, dat president Go mez, volgens de bepalingen van de nieuwe Grond wet, afstand van het presidentschap heeft gedaan. Men twijfelt echter niet aan zijne herkiezing. CHINA. Een Reuter-telegrarn van den 19en uit Shang hai meldt, dat te Tsjangsja de rust is terugge keerd, maar dat in den omtrek van die hoofdstad de troebelen nog voortduren. Het Britsche oorlogsvaartuig uThistie" is voor Tsjangsla aangekomen de Britsche consul is er aan wal gegaan. Uit het Reuter-telegram schijnt nog te blijken, dat het uitbreken der onlusten te wjjten was aan Tusschen de drie vrouwen bevond zich degene niet, wier signalement hun was medegedeeld, De reizigsters konden gemakkelijk bewijzen wie zij waren en zij verklaarden dat zij in het sta- j tioen van Clermont geene vrouw bemerkt hadden die er uitzag als eene vluchtelinge. De politie haaste zich te telegrafeeren, dat het onderzoek vruchteloos geweest was. Hoe kwam zulks Te Creil gekomen, hadden de twee reizigers die zich in dezelfde coupé bevonden, den trein verlaten en Jeanne was alleen gebleven Vijf minuten later kwam men onder een tunnel. Jeanne ma-akte van de duisternis gebruik, om het pak met de kleeren van zuster Philomena uit het raampjete werpen. Te St. Denis stapte zij uit. De portier nam het kaartje aan zonder het zelf te bezien, en Jeanne ging door. Zij legde den weg te voet af en uog geen uur later was zij te Parijs De groote stad onder de sneeuw begraven zag er buitengewoon eenzaam en droevig uit hoewel het Zondag was. Ploegen werklieden waren bezig in de straten de sneeuw op te ruimen. Jeanne n,demde met volle teugen de vrijheids- lucht inzij voelde de koude niet. Slechts eene gedachte bezielde haar. Wordt vervolgd.j

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 1