tfemengd Nieuw». Scheepvaart, Kerknieuws. TELEGBAMMEN. Burgerlijke Stand. Yisscherij-berichten. Handelsberichten. jaar 1909, met de noodige toelichting en de be wijzen van uitgaaf Wordt in handen gesteld van de Financieele commissie om onderzoek en advies Van het bestuur der Vereeniging tot bevorde ring van Christelijk onderwijs houdende verzoek om ook voor dit jaar weder om een subsidie te mogen ontvangen voor de Christelijke school In handen van B. en W. gesteld om advies Van het Bestuur van de Departementale Be waarscholen, adres houdende verzoek om voor het jaar 1910 voor de Alida-Bewaarschool een subsidie te verleenen van f250 In handen van B. en W. gesteld om advies Voorde Vereeniging »de Ambachtschool voor Schiedam en omstreken", missive ten geleide van het jaarverslag over het vereenigingsjaar 19u9, waarin tevens is opgenomen de rekening en ver antwoording over dat jaar; Kennisgeving. Het verslag zal gevoegd worden bij het gedrukt verslag van de gemeente en de rekening zal worden gesteld in handen van de Fin. Comm. om advies Van de regenten der Hofjes van Belois missive ten geleide van de rekening en verantwoording over 19u9 van die instelling alsmede van de be grooting van inkomsten en uitgaven over 1910; In handen van de Financieele Commissie gesteld om advies Van den heer A. J. J. de Groot missive hou dende mededeeling dat de benoeming tot regent van het St. Jacobs-Gasthuis door hem niet wordt aangenomen Kennisgeving Van het bestuur van de Sociaal Thechnische Vereeniging van Democratische Ingenieurs en Architecten, adres houdende verzoek om, behou dens enkele uitzonderingsgevallen het gebruik van loodhoudende verfstoffen te verbieden bij werken, welke van gemeentewege, hetzij uitbesteed of in eigen beheer, worden uitgevoerd, vergezeld van een uitvoerige memorie van toelichting In handen van B. en W. gesteld om advies Van de Commissie van deskundigen bedoeld bij art. 11 der verordening; op het Grondbedrijf, missive houdende de begin-taxatie van de door de gemeente gekochte perceelen Sectie I. nos. 1131, 1132, 1133, 1134 en 1135 ter grootte van 27 A. 6(5 c.A., aan de binnenzijde van Schielands Hoogen Zeedijk Kennisgeving Van J. D. van Koon missive houdende dankbe tuiging voor de hem toegekende extra beloo ning Kennisgeving Van het bestuur der Huishoud- en Industrie- School voor Schiedam en omstreken missive ten geleide van de rekening en verantwoording over het jaar 1909 zoomede het jaarverslag In handen van de Financieele Commissie ge steld om advies Hiertoe wordt besloten. Van de Commissie van Toezicht op het Mid delbaar Onderwijs missive houdende aanbeveling ter benoeming van een lid in die Commissie ten gevolge van het niet aannemen zijner benoeming door den heer A. ter Horst Aanbevolen worden dr. C J. Linden en C. Houtman Ter visie gelegd ter behandeling in een vol gende vergadering Van W. de Graaf, straatmaker in dienst dei- gemeente, adres houdende verzoek hem te vei> gunnen nog 6 maanden te Rotterdam te mogen wonen In handen van B. en W. gesteld om advies Van de Heinekens Bierbrouwerij-Maatschappij adres houdende bezwaar tegen den aanslag voor het vergunningsrecht voor haar lokaal aan de Broersvest no. 39 en idem pand Verbrande erven no. 6 Idem van C. J. Knoops voor het pand aan de Overschiesche Dwarsstraat no. 6; In handen van B. en W. gesteld om advies Van den makelaar S. C. van Waalwijk van Doorn. Jr. adres houdende aanbieding, namens zijn lastgever, in koop van het perceel open grond kadaster sectie C no. 1169, ter groote van 6 A. 06 c.A. gelegen aan de Vischmarkt en strekkende tot aan de Westvest voor f 3000. In handen van B. en W. gesteld om advies. Van mej. L. S. Bras, adres houdende dankbe tuiging voor hare benoeming tot onderwijzeres a&n school H Kennisgeving Van het bestuur der vereeniging «Schiedam Vooruit" in liquidatie, adres houdende verzoek om een bijdrage van f955.225 te willen ver menen teneinde hen in de gelegenheid te stellen tot een behoorlijke liquidatie van die vereeniging In handen van B. en W. gesteld om advies Agenda. Aan de orde is Ontslag verzoek van den heer W. A. van Dolder Dz om eervol ontslag als secretaris-penningmeester van de Commissie van administratie voor het Stads Ziekenhuis, met prae-advies van B. en W. Overeenkomstig dat advies wordt het gevraagde ontslag eervol verleend met ingang van den da tum waarop de nieuwe titularis in functie zal treden. Benoeming Grondbedrijf. Benoeming van een lid van de Commissie voor hot Grondbedrijf, wegens het niet aannemen van tyn benoeming door den heer B. A. J. Witt- kampf, op grond van het 2e lid van art. 25 van het reglement van orde Deze benoeming wordt uitgesteld tot aan het e'n der vergadering. Stembureau x. Benoeming van leden van de Stembureaux voor he a.s. verkiezing van een lid voor de Prov. Staten. Aanwijzing voor 12 maanden van ingezetenen, tevens kiezers, tot leden en plaatsvervangende eden, ingevolge art. 61, 2e lid, der Kieswet, voor he Stembureaux ter verkiezing van een lid der 'ovinciale Staten, eventueel ook van een lid der tweede Kamer van de Staten-Generaal en van eden van den Gemeenteraad. District I: de heeren J. O. Bender. WA. an Dolder Dz., P. C. van der Pant Jr., Mr. H. 9- Poortman. District II: de heeren T. J. P M. Bruine- 'h»n, C. van der Graaf, D. Ris E.Hzn., P. A. J. Zoetmulder. v 'str iet III: de heeren J. J.Gabel, P. A. A. ■trn Dent, J. van Katwijk (Broersveld 76), F. verboom. district IV; de heeren G. W. van Bergen Walraven, H. B. E. Blaisse, A. Cool Mz., J. Spruijt. District V de heeren J. Haima van der Wal, M. Martens, G. Odé, C. J. Wouterlood. Ter verkiezing van één lid van de Provinciale Staten, eventueele stemming op Woensdag 15 Juni '1910, eventueele herstemming op Vrijdag 24 Juni 1910. District I. (Hoofdstembureau Raadhuis). Voorzitter: de Burgemeester, leden de heeren M. Kranen en J. li. Evers, plaatsvervangende leden de heerenJ. O. Bender en W. A. van Dolder Dz. District II. (Stembureau St. Joris Doele). Voorzitter de heer J. tl. van Westendorp J.Dzn, leden de heeren N. van der Velden en T. A. J. Zoet mulder, plaatsvervangende leden de heeren B. A. J. Wittkampf en P. de Bruin. District 111. (Stembureau voormalige school Broersveld 144). Voorzitter, de heer M. L. Honnerlage Grete, leden de heerenF. J. Smit en E. Koopmans, plaatsvervangende leden de heeren J. van der Meer en J. J. Gabel. District IV. (Stembureau Gymnastiek lokaal a. d. Buitenhavenweg 7). Voorzitter de heer P. M. J. A. Lagerwey, leden de heeren H. van der Drift en J. apruyt, plaatsvervangende leden de heerenT. S. Goslmga en A Cool Mzn. District V. (Stembureau Schoollokaal a. d. Dwarsstraat 2). Voorzitter: de heer W. A. Beu kers, leden de heeren C. Klein en J M. van dei- Schalk plaatsvervangende leden de heeren A. C. A. Nolet en G. Odé. Ter vervanging van den Burgemeester, in de gevallen, bedoeld bij art. 62 le lid der Kieswet, wordt aangewezen de heer M. Kranen. Onderwijzeres. Benoeming van een onderwijzeres aan school B (hoofd mej. A. S. van Andel) vacature mej. E. de Koning; Hiertoe wordt benoemd na breede discussie mej.J. H. Meijer met 7 stemmen, 7 in blanco, 1 van onwaarde. Idem van twee onderwijzeressen in nuttige handwerken aan school G. tot 1 April 1911 Hiertoe worden benoemd de dames J. F. van van Wamelen en W. Uytenbroek, beide als zoo danig werkzaam, beiden met 12 stemmen, 3 blanco. Comptabiliteit. Ontwerp-besluiten (Modellen B en C) tot wij ziging der begrooting van inkomsten en uitgaven, dienst 1909 en 191U tot een bedrag van f 48. f 13000. en f4U.00G; Worden goedgekeurd. Jaarweddever hooging. Voorstel van B. en W. tot periodieke verhoo ging der jaarwedde van den leeraar van het Gymnasium dr W. C. K. Kapel Overeenkomstig de betrekkelijke verordening wordt deze jaarwedde met flUO.verhoogd en de grondslag van het pensioen bepaald op f2200.—. (De zitting duurt voort.) Opruiende geschriften. Zondag zijn te Halfweg door de politie, na overleg met den burgemeester, een aantal zeer opruiende geschrif ten, in hoofdzaak tegen het militarisme, in be slag genomen, die door een viertal Amsterdamsche colporteurs werden uitgereikt. (0. H. Ct.) Roosevelt. Men schrijft aan het „Han- delsbl." Te Oud-Vosseroeer hangt in de Ned. Herv. Keric een lichtkroon, voorheen dienende tot bezetting met kaarsen wanneer in den winter avondkerk werd gehouden, waarop een inscriptie vermel dende dat dieze kroon is geschonken door een Roosevelt eft toen eenige jaren geleden eén oud ingezetene dier gemeente, sedert jaren in Ame rika vertoevende, overkwam, werd dan ook direct bedoelde inscriptie door hem overgenomen ter vermelding in Amerikaansche bladen, omdat ze den naam van „Toddy" meldde. Ons werd in een gezin in genoemde gemeente ook nog een familie-wapen getoond van de „Roosevelt", on der mededeeling dat dit gezin aan de Roosevelt's verwant was. De beer Hollestelle, oudheidkundige te Tho len, deelde dezer dagen mede, dat in 1573 in Tholen nabij Oud-V ossemeer gelegen reeds vermeld wordt een Cornells Joris op 't Roosevelt, die optrad voor de weeskinderen van Dyne Claes Pierss, dochter van Claes Pierss, die in 1557 voorkomt als burgemeester van Tholen; in 1590 was genoemde Cornelis Joris reeds overleden ook onbejaardo weeskinderen nalatende. In 1616 wordt melding gemaakt van Claes Pieterse, bekend als stadhouder, en als voogd van diens nagelaten wees trad op Joris Pieterse Roosevelt. Deze was in 1648 ook nog vooigd na het overlijden van Pieter Joris op 't Roosevelt. Na dien tijd be ginnen de trouw- en doopboeken licht te ver schaffen. Er blijkt, dat op 13 April 1647 te Oud- Vossemeer huwde Joris Pieter Roosevelt met Jo- syntje Goverts. Van deze ouders stammen onge twijfeld de Thoolschc Roosevelts af. De heer Hollestelle deelt daaromtrent nog mede, dat hij uit enkele berichten, vernam, dat de eerste Roo sevelt, die in 1649 naar Amerika toog, den naam droeg van Claes Roosevelt. Dit doet veronder stellen, dat die branche afstamt van Claes Pierss, diie, zodals hierboven gezegd is, als burgemeester van Tholen wordt vermeld en wiens verwantschap met do Van Roosevelts ook uit het voorgaande duidelijk is. Een Claes Joriss wordt in 1622 ook als Poorter genoemd. Nog tal van geslachten noemt do heer H. in de Thoolsche courant in verband met de familie, o.a, ligt in het koor to 1 holen volgens grafschrift begraven„Hier legt begraven Marinus van Roosevelt, in zijn leven burgemeester dezer stad, leenman der Gra felijkheid van Zeeland, Dyckgraeff van Glimes etc.: overleden 29 Januari 1710 en de juffrouw Johanna Poulier, syne huysvrouwe, gestorven 11 Mei 1707. iDaar beweerd wordt, daf de Amerikaansche Roosevelts afstammen van Rotterdam, daar is het zeker, dat tussohon de Thoolsche en Rotter- damsche Van Roosevelts nauwe verwantschap heeft bestaan, hetgeen bovendien blijkt uit den volgenden doop van 1 November 1711 te Tho len Het luidt dan 'Vader: d'Heer Pieter Roosevelt. Moeder: Juff. Maria Hazard. Kind: Johanna Ermina. Getuigen: Henricus Rosevelt, secretaris der stad Rotterdam en diens huisvrouw Mevrouw Ermina. de Vuyk. Verder 'komen zij te Oud-Vossemeer in belang rijke 'betrekkingen voor, o.m. bekleedden som migen het ambt van rentmeester dor Ambachts heerlijkheid van Oud- eu Nieuw-'Vossemeer en Vrijberghe, De heer Marinus van Roosevelt ver vulde die betrekking reeds in 1679, terwijl in 1733 dit was mr. Johan Willem van Roosevelt. Wij boorden in de laatste tijden niet meer van 'een familie van, dezen naam in de omge ving; 'alleen bet gezin te Oud-Vossemeer be-' weert op familie-overlevering van een verwant, schap met genoemd geslacht. I Verboonstraat. Bruin Johan Gijsbertus, z. v. B. Sonneveld en G. Agterberg, Fabristraat. 8. Theodora Maria en Petronella Elisabeth, dochters van A. J. Visser en Th. P Peters, in een vaartuig. Leo Lambertus. z. v. Th. van de Sande en A- C. van Lingen, Stationsstraat. Christina Maeh- tildis Maria. d. v. A. J. van der Kraan en M. W. Bosman, Rolterdamsche dijk. 9. Adriaan, z. v. S. van den Hoek en A. Moerer, Singel. Geer- truida Cornelia Maria, d. v. C. J. van Gerven en J. van Vliet, Zalmstraat. Overleden:. 7 Mei. Johannes Dorst, oud t2j. en 2 mnd., Puttershoeksche straat. 8. Sophia Tettelaar, oud 51 j. en 2 mnd., echtgenoot van Dirk Krommenhoek, Singel. Koud weer In Tirol is het bar koud. Zondag heeft het er den ganschen dag gesneeuwd. Op sommige plaatsen ligt de sneeuw een halven meter hoog. Het dal van den Boven-Inn heeft te lijden van hoogwater en sneeuwstortingen. In Telfs zijn de putten dichtgevroren. In sommige streken is de vruchten- en graanoogst vernietigd. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft be noemd tot kapelaan te Amsterdam (H.H. Nicolaas en Barbara) den weleerw. lieer N. PI. M. van Reijsen tot kapelaan te Rotterdam (H. Antonius Abt) den weleerw. heer J. A. Hendrikx tot ka pelaan te 's Gravenhage (H. Jacobus) den weleerw. heer H. J Maas en tot kapelaan te Gouda (O. L. Vr. Hemelvaart) den weleerw. heer B. T. M. de Jong, die kapelaan was te Osdorp (Sloten). Gemeenteraad. De Raad heeft in zijne vergadering op heden nog aangenomen de voorstellen in zake leeftijd- bepaling voor de leerlingen der lagere scholen, herziening van het vastgestelde uitbreidingsplan, stratenaanleg in de Gorze en grond verkoop, bij de oude Spuihaven, aan de firma Brice Whyte Und Sons (met 134 stemmen, voorstanders van erfpacht). Op het bezwaarschrift van G. van Dommelen werd afwijzend beschikt. De benoeming vpor Grondbedrijf werd van de agenda afgevoerd. Minister Nelissen. Men seint ons: De minister van Justitie, mr. Nelissen, heeft ontslag aangevraagd. Mond- en klauwzeer. 'Bij den landbouwer Th. van B. te Zoeterwoude is ondier de runderen mond- en klauwzeer uitge broken. Uitgebreide maatregelen zijn genomen. De Rijkspolitie bewaakt erf en landerijen. Moord en zelfmoord. Men seint ons uit Kerkerede1 Gisteren loste een vreemde mijnwerker een re volverschot op een 16-jarig meisje. De kogel trof het meisje in het hoofd. Zij was onmiddellijk een lijk. Hierna richtte de moordenaar dit wapen op zichzelvem en schoot ook zich dood. Krankzinnigen ontvlucht. Men seint ons uit Venraai Maandagavond werden een broeder en een op passer in hot krankzinnigengesticht door een drie tal verpleegden overvallen. De krankzinnigen sloe gen hen neer en braken daarna uit. De broeder en de oppasser werden bewusteloos gevonden. De toestand van den eersten is zeer ernstig. Stoomschip vermist. Men seint ons uit Rotterdam Het s s. «Alwine", 3 dezer van Rotterdam naar Mumbles vertrokken, is daar nog niet gearriveerd. Het laatst is het schip den 6 den Mei gezien op een afstand van ongeveer 8 uur varen van Mumbles. Roosevelt. BERLIJN, 10 Mei. Roosevelt is hedenmorgen te Berlijn aangekomen. Hij werd bij zijn aankomst begroet, door den eersten secretaris der Ameri kaansche ambassade, den heer Laughrin en der Duitschen Staatssecretaris van buitenlandsche zaken Von schoen, en reed toen met zijn-familie naar de Amerikaansche ambassade. Geboren: 7 Mei Helena Johanna Petronella, d. v. J. Vendelo en W. Kloos. Noordvest.He lena Maria Wilhelmina, d. v. C. Bel en L. Boon stoppel, Singel. Albertus Hermanus Maria, z v W. H. P. den Brinker en C. M. Swinkels, Gerrit Binnengekomen schepen. 10 Mei. z.fe. „Columbus", kapt. F. Eestingk van Hamburg, geladen met vloeispaath. Vertrokken schepen. 9 Mei. s.s. „Holmside", kapt. J. J. Reed, naar Newcastle. 10 Mei. z.s. „Norma", kapt. J. Sloots, met flesschen naar Londen. f s.s. „Duiveland", kapt. A. de Jel, naar New castle. 'SCHIEDAM, 10 Mei. Vertrokken naar zee ter haringvangst de loggers SCH 122 „De Sdhie", schipper C. Dronk, SCH 236 „Noordster", schipper T. laai en SCH 454 „Handel", schipper A. de Graaf. BEURS VAN SCHIEDAM, 10 Mei 1910. Officieele noteering van de Commissie uit de Kamer van Koophandel voor de Beurs. M o u t w ij n 10 Mei. f93/4 fust en zonder belasting. Namens de Commissie voor de noteering B. A. J. WITTKAMPF. 6 Mei. 7 Mei. 9 Mei. Bond van Distillateurs Moutwijn: Jenever: Amsterdamsche proef.: Spoeling: Stemming op hedenvast. 9 Mei. loy, 14'/, 16 1.10. 10 Mei. lOi/g 14'/j 16- 1.— HAMBURG, Spiritus flauw, Mei 18.koop (zonder fust). PARIJS, 9 Spiritus kalmper 9 Mei. mk., 18.—, Juni/Juli Mei. -- «--- hectoliter: per Mei fr. 54.75 a o5. per Juni fr 54.75 a 55 per Juli/Aug. fr. 54.75 a 55.-, per 4 laatste md. fr 45 75 a 46.—per 3 md. van Oct fr. 44.50 betaald/ per 4 eerste md. fr. 45.50 45.75. NEW-YORK. Mais Western in loco 9 Mei 66 - 7 Mei 66y,. CHICAGO. Mei Juli 611/8 62i/2 62 V s M a i s 9 Mei 7 Mei Rogge 9 Mei 7 Mei 61 prijsh. Juli 78i/, 78ya Sept. 633/s 637, Dec. 58i/8 58 Ys ROTTERDAM, 10 Mei. Op de veemarkt van heden waren aangevoerd 46 paarden, 1 veulen, ezel 1474 magere en 743 vette runderen, 246 vette en graskalve ren, 779 nuchtere kalveren, 1 schapen of lam meren, 15 varkens, 186 biggen, 2 bokken of geiten. De prijzen van het vee, besteed ter markt van heden, waren als volgt Vette runderen le kw. 78 a 2e kw. 72 3e kw. 64 ct., ossen le kw. 77 a 2e kw. 7l[ 3e kw. 63 ct.. stieren le kw. 63, 2e kw. 56, 3e. kw. 50 ct., kalveren le kw. 120 a 2e kw. 105, 3e kw. 100. 4e kw. 95, handel minder vlug. Melkkoeien f140 a f280 kalfkoeien f160. a f320, stieren f150 a f300, pinken f50 a f 90, graskalveren f— a f vaarzen f70 a f120, biggen f10 f23, slachtpaarden f50 a f180, nuchtere kalveren f6 a fll, fokkalveren f15 a f24, hitten f60 a f230. werkpaarden f50 a f190. Botermarkt. Op de botermarkt waren aangevoerd48/16 ton en 141/8 ton 230 stukken van K G. De prijzen waren als volgt: le kw f54.—, 2e kw. f51.—, 3de kw. f48.Voor stukken van 4 K.G., werd 72£ h 71 ct betaald. Eierenveiling. Aangevoerd werden 95264 stuks eieren, kip peneieren f3.— f435; eendeneieren f4.20 a f4.45, ganzeneieren f12.— s f kalkoeneieren f a f alles per honderd stuks. VEEMARKT TE LONDEN, 9 Mei. Op de Veemarkt waren aangevoerd1200 Runderen, 7000 Schapen, 5 Kalveren, - Varkens. Men noteertRunderen 3/- a 5/2 Schapen 3/6 4 6,4 Kalveren a Varkens 4 -/. Beurs van Amsterdam. Dinsdag 10 Mei. Carren Steels 82Atchisons 112— Den vers 405 8; Eries 287/,Kansas gew. 34", Roc ky s 44—; South Pac 127'/, South Rails 27— Unions 182^ Wabach Gr. Trunk gew Marine gew. Marine pref Vorstelanden 1775/aIlandelm resconto A'dam Deli A'd Serdang Deli- cult 103; Krapoh 1 angk. A.Medan N. Asahan 94—R'd Deli 385. Kon Petr 534—; Enim 253Perlak Sumpal 200—; Z. Perlak Prolongatie 6 f 93/4 f 93/4 f 93/4

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 3