iet- en L Naamlöoze Yennootscliap lit Fijnste en Voordeeligste. ST AALALUMINIUM- Weduwen - pensioen- Verzekering. ?ei?aagiag van soda. CIGARETTES. de beste Maize na ter wereld RECLAME CACAO If üt Ineasso-Bureau is een uitmuntend voedsel voor Kinderen en het allerfijnste voor de bereiding van Puddingen en Sauces. Kunst en Letteren. Rechtzaken. Sport. Koloniën. Burgerlijke Stand. Ad vertentiën. Schiedam, L. Haven 103. DE HANZE Onderlinge Griasverzekering 's-Gravenhage. Vraagt altijd AUandwwwk 4. VOS BSH SA SI EB, Remachsid. VERZEKERINGSBANK 99 Maatschappij van Levensverzekering en Lijfrente. Zuiverheid gegarandeerd. Ul Buitengewoon goedkoop. Jij Onovertrefbaar wat kwaliteit en prijs betreft. Esperanto. Er bestaan over geheel de wereld meer dan 1500 vereenigingen van esperantisten, waaronder 140 vereenigingen, die de wereldtaal om een bij zonder doel beoefenen. Het aantal Esperanto tijdschriften bedraagt omtrent 100. Deze cijfers stijgen steeds en de Esp.-beweging gaat immer vooruit. In vele steden worden de vereenigingen door de plaatselijke autoriteiten gesteund, o.a. gaf de Antwerpsche gemeenteraad zijne goedkeuring tot het schenken van jaarlijksche bijdragen van 300 francs aan sAntwerpena Grupo Esperantista," 200 francs aan de Esp. vereeniging »Verda Stelo" en laatst wederom 100 francs aan een andere veree niging. In Pilzen, Bohemen, steunt de gemeenteraad de Es.-vereeniging met eene bijdrage van 200 kronen. De gemeentebesturen van Limoges, Le Puy en Yelay (Frankrijk) gaven ieder eene subsidie van 100 francs aan de plaatselijke Esperanto-groepen. De Rechtbank te Rotterdam veroordeelde gister W. P. T., 19 jaar, opperman te Schiedam, we gens verzet tegen de politie, tot 5 dagen gevan genisstraf. Haagsch Gerechtshof. Het Gerechtshof te 's Gravenhage heeft gister bevestigd de veroordeeling van J. P., veehouder en wethouder te Overschie, tot f75 boete of 15 dagen hechtenis, wegens beleediging aangedaan aan twee leden van het polderbestuur van Schie- veen. Nog werd behandeld de volgende zaak H. B., brandersknecht, en J. J. L., ijzerwerker, beiden te Schiedam, waren door de rechtbank te Rotterdam veroordeeld, de eerste tot 6 weken, de tweede tot 1 maand gevangenisstraf wegens mishandeling van zekeren ten Hope in een spoor trein aan de halte Schiedamsche dijk (Vlaardin- ger-Ambacht). Aan den mishandelde was voorts door de rechtbank toegewezen eene vordering tot schadevergoeding. Het O. M. vroeg bevestiging van 't vonnis der rechtbank. Mr. M. M. van Yelzen, te Schiedam, vroeg als verdediger van L. verandering van de gevangenis straf in eene geldboete B. verdedigde zich zelf en vroeg ook een mildere straf. De Scheveningsche Wielerbaan. Zondag a.s. (26 Juni) zal op de Schev. Wieler baan een pracht-trio strijden, nl. John. Stol, de wereldvermaarde renner, de held van de zesdaagsche wedstrijden. Nat. Butler, de taaie, gespierde Amerikaan, die op de Schev. Wielerbaan onverslaanbaar blijkt. Jan v. Gent, de populaire en moedige renner, die steeds een reuzensucces bij de sportliefhebbers behaalt. Deze drie kranige renners zallen gegangmaakt worden doorCantiniSchmidt (Stol), Lauthier (Butler), Ulrich (van Gent). Behalve bovenstaande wedstrijden zullen Tan dem- en Vervolgingswedstrijden plaats hebben voor beroepsrijders. W est-Indië. Uit de mail). Omwenteling in Suriname Naar »Onze West" van 5 Juni meldt, heeft K.(rillinger), de aanlegger van het complot, Woensdagmorgen bij het hem afgenomen verhoor bekend, dat hij 'n complot gesmeed heeft tegen de be staande regeering in Suriname, duslandverraad. Ondertrouwd: 23 Juni. J. van Velzen en E. H. Venne. F. van de Pavert en J. van der Morst. S. G. P. Swart en J. H. H. Kuyten. M. Timmermans en H. van Wieringen. A. F. van Hoek en M. J. van Wageningen, G. J. Zweestra en C. Kerdel. A. W. M. Odé en P. van der Kooy. Gehuwd: 23 Juni. T. C. Kljjn en T. Seip. D. Schaap en W. Hennekens. J. Kraayen- brink en B. Lühring. J H. Meijer en M. D J. Klepke. D. Krommenhoek en J. W. M. L. van Dorp. J. C. Zeilstra en C. Pistoor. Geboren: 22 Juni. Jacoba Johanna, d. v. A. van Aken en J. J. Goederond, Ouddorpsche straat- Overleden: 21 Juni. Jansje Augusta Anto- nia Ziedses Des plantes, oud 12 jaren, Oude Kerk hof. Johanna Anthonia Gips, oud 70 j. en 7 mnd weduwe van Joseph Brijan, Damlaan. Johanna van Baarle, oud 52 j. en 9 mnd., weduwe van Hendrik Mellegers, Lange Singelstraat. Gerardina Brouwer, oud 80 j. en 3 mnd., laatst weduwe van Peter Bogerd, Nieuwstraat. 23. Een levenlooze zoon van Cornelis Pieter van Vliet en Lena Herweyer, Bakkerstraat. Hendrika Nieuw- poort, oud 69 j. en 7 mnd,, echtgenoot van Adrianus van den Broek, Nieuwe Haven. Door de ST. WILLIBRORDUS-STICHTING te Schiedam worden f) gevraagd. Sollicitaties in te zenden vóór Zondag bij den Zeereerw. Heer Pastoor A. VERHOEVEN, voor zitter der St. Willibrordus-Stichting. De Directie bericht, dat coupon no. 10 der 4 73 Schuldbrieven van f 1000.-, f 500.-, f 100- en Coupon no. 5 der Schuldbrieven van f 50.- vanaf 1 Juli 1910 betaalbaar zijn dat 41/'3 Schuldbrieven tot den koers van 100 9/o verkrijgbaar zijn ten kantore der Bank alsmede bij H.H. Com missionairs in effecten. uiterst lage premiën. Adres Lange Haven No. 62. voor twijfelachtige vorderingen. Bureau Lange-flaven No. 14. De Directie bericht, dat coupon HO. 25 der 4 pet. obligatiën, vervallende op 1 Juli 1910, en coupon 110. 20 der éVa pet. obligatiën, vervallende op 1 AugllS- tus 1910, van die datums af betaalbaar zijn te 's-Gravenhage, ten kantore der Yen- nootschap, der firma P. J. LANDRY en der liaagsclie Cominissiebank Amsterdam, bij de firma PRAETO- RIUS en Zoon; Rotterdam, bij de firma C. DE RUIJ- TER; Schiedam, bij de Heeren H. J. WOU- TERLOOD en Co en elders bij de agenten en correspon denten der vennootschap. URBANUS PILLEN van L J. Grootendorst, Utrecht. Volgens het oude en echt bereide recept, zijn zacht laxeerend, bloedzuiverend en slijmafdrijvend, bijzonder dienstig tegen ongesteldheden der maag, bevorderen de spijsvertering, nemen de duizelig heid weg en zjjn zeer heilzaam tegen de gal en scherpte in het bloed. Door bet vermeerderd debiet tegen den ver minderden prjjs van 30 cents het verzegelde doosje met gebruiksaanwijzing. Te Schiedam verkrijgbaar bij den Heer P. J. VAN DER SMAN. Door eene juffrouw op leeftijd wordt ver langd bij nette R. K. burgermenschen kost en inwoning met vrije slaapkamer, die door haar zelve wordt gemeubileerd, den prijs van f25 niet te boven gaande. Aanbiedingen wor den ingewacht, onder letter K, aan het bureau van dit blad. Onderafd. Schiedam en Omstreken V. P, N. Zondag 26 Juni a.s. kunnen de leden van bovengenoemde onder- afdeeling onder leiding van eenige bestuurs leden zich aansluiten tot een bezoek aan het hoenderpark >de Nij verheid" te Vlaar- dingen, de trein ver trekt des morgens ten 9.45 stadstijd. Leden verzuimt deze gelegen heid niet, iets moois op het gebied van Pluimvee te zien. Het Bestuur. Yoor 20 ledige puddingpakjes ontvangt U een groote of voor 10 pakjes een kleine glazen pudding-vorm. Verkrijbaar in alle Winkels van W. MAK, Schiedam. Tel. Interc. 232. (29) kookgereedschap uit de fabriek van Opgericht 1862. Gevestigd te ZEIST. Een man, oud 35 jaar, wenscht, dat na zijn overigden aan zijn vrouw, die 30 jaar oud is, zoolang zij leeft, een rente van f400.— 'sjaars, betaalbaar in driemaandelijksche termijnen, zal worden uitgekeerd. Hij betaalt hiervoor f 106.36, per jaar. Maakt hij de bepaling dat, ingeval ziju vrouw vóór hem komt te over lijden, de betaalde jaarpremiën op één na terugbetaald zullen worden, dan be draagt de jaarpremie f146,12. „OJE DUIF". in vierkante bussen 1, 7», Va, 7» en 7»° Kilo. l&GR „K OS OS NATHINE „GONO," DE JOHGFS

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 4