"aks IS 18 hervat. iet- en m Wegens Echtscheiding. BffiUJ. E. I STEENS, STOFFEERSm Wegens vergevorderd Seizoen Groote Opruiming tot ver beneden de gewone prijzen. Nederlandsche Hypotheekbank, Sport. heeft de praktijk Schiedam, L. Haven 103. IMel pieBl of pieelteliji aaipbo Jeo GordijnenTapijtenLinoleums. Alle voorkomende werkzaamheden zoowel voor Behangerij als StofTeerderij worden soliede en tegen scherp concurreerende prijzen uitgevoerd. van: Japon- en Elousestoffsn, Blauwe- en Fantisie Katoenen, Mousseline de Laine Sportflanel en Cheviots, ens. ens. :- Kerknieuws^ Adyertentiën. J. A. ULLERS, VooHrachtefl en petooope MnzietatnttGB Hypotheekaanyragen worden thans tot elk bedrag in behan deling genomen tegen eene rente yanaf 4Va D. KOK, Makelaar, V J. VAn dek Smah. 'iy Verba/I D5TOFFE/1 IE ME/1 VER PL: flRTIKELE/1 De Nieuwe Katechismussen. Ongelukken. Gistermiddag is de 21-jarige R. Veldman van de in aanbouw zijnde nieuwe wasdoekfabriek te Zwolle gevallen. Hij is in het Sophia-Zieken- huis overleden. Naar aanleiding van het ongeluk dat, zooals in het kort reeds gister in ons blad is vermeld, pjaats had aan den Heijschendijk op het terrein van de Kon. Ned. Mij tot expl. van Petroleum- bronnen in Ned.-Indië, te Rotterdam kan nog het volgende vermeld worden Een ploeg van vijf man was aangewezen om een van de acht in een loods staande benzine tanks schoon te maken. De tank was ledig en gisterennacht was men doende geweest om door middel van luchtdruk de zich in de tank bevin dende gassen daaruit te verwijderen. Voor de mannen in de tank met de werkzaam heden begonnen, waren een paar menschen daar in afgedaald en hadden gerapporteerd, dat er geen gevaar bestond. Dit is een maatregel, die steeds genomen wordt, omdat veelal gassen in de tank blijven hangen. Daarop zijn twee mannen van de aangewezen ploeg in de tank nedergedaald en hebben een hoeveelheid bezinksel, dat zich op den bodem bevond, opgeschept. Hierdoor zijn waarschijnlijk gassen in wer king gebracht en toen zyn beiden neergevallen. Een derde man, die in de tank afdaalde, keerde ook niet weder. Daarop is de werkman L. de Ruyter, uit Pernis, eveneens in de tank afgedaald om zijn makkers hulp te bieden, daar men vreesde, dat er iets niet in orde was. Ook h'y keerde niet weder. Andere menschen, met touwen om hun middel gebonden, zijn toen in de donkere tank nederge- laten en hebben achtereenvolgens bovengebracht den onderbaas D. J. Vogel, wonende aan de Boer- goensche straat 102 alhier, en de werklieden A. Ketting, C. Voorberg en L. de Ruyter, allen te Pernis woonachtig. Zij waren bewusteloos, en laatstgenoemde, die zijn kameraden te hulp snelde en het laatst bovengebracht werd, bleek overle- I den. Zijn lijk is naar Pernis overgebracht. Met behulp van dr. J. de Groot slaagde men er in by de drie eerstgenoemden de levensgeesten op te wekken. Zij zyn per rytuig naar hun woningen vervoerd en waren gister-avond weef geheel nor maal. Donderdagavond deed de zoon van den heer W. K. S., student te Leiden, te Overveen een rit te paard. Dit viel en de berijder werd afge worpen; by het opspringen van het paard kreeg hij een trap tegen de kaak, zoodat het aangezicht ernstig werd gewond. Door den val brak de be- reider een been boven den enkel en werd dè linkerarm ontwricht. Nadat hem ten huize van mevrouw Huysser hulp was geboden, is hij per raderbaar naar het Diaconessenhuis te Haarlem vervoerd. het water. Men is toen op het punt aan het dreggen gegaan, maar tot nog toe zonder resul- taat. (Avp.) 'Deontrou we w i s sell oo per, Omtrent de aanhouding van den bediende B. van de Ontvang en Betaalkas te Amsterdam, meldt men ons uit Utrecht nog het volgende: In het verhoor door de Utrechtsehe politie deelde B. mede, dat hij den tocht van Amsterdam naar Utrecht voor een deel te voet heeft afge legd. In den namiddag vertrok hij uit Amsterdam in de richting Watergraafsmeer en verstopte te Naarden een taschje met een waarde van om streeks f 230,000 in den grond. Hierna is hij met den trein van NaardenBussum naar- Blauwkapel gegaan, va,n waar hij naar Utrecht is gewandeld. Bij aankomst te Utrecht ging hij naar het Logement Het Roode Hert, waar hij aangehouden werd. Gisterochtend is hij, zooafs reeds medegedeeld, naar Amsterdam vervoerd, van waar hij' per auto mobiel onder geleide van twee rechercheurs der Amsterdamsche politie naar Naarden is vervoerd om de plaats aan te wijzen, waar hij het taschje verstopt heeft. Het is taan ook gevonden in de nabijheid van vifla Draf na. Op f5 na is alles terecht. Het juiste bedrag dat werd ontvreemd is f 184,981,32 aan bankpapier en specie, benevens f 68,141,28 aan dhecq's, alzoo 'totaal f253,122.60. Het mes. Gistel namiddag heeft te Sneek een zekere vrouw S. "V. den '33-jarigen Berend Herus, met wien zy leefde, in een twist ihet een aard appelmesje doodgestoken. De steek trof het hart, zoodat de dood bij ma onmiddellijk intrad. Vergiftigd. Te Ammerstol is gisteren een huisgezin ongesteld geworden tengevolge van het gebruik van boontjes, welke bleken te zyn vTuch ten van gouden regen. Gelukkig smaakte 't niet erg en kon de geneesheer de patiënten redden. Een jongetje vermist. Sedert Woensdag middag wordt te Scheveningen een jongetje ver mist, wonende Amsterclamschestraat, leerling van de school der Ger. gemeente in de Heemraad- straat Kinderen hebben verteld, hem dien middag met een heer te hebben zien Loopetn. Daarop is de politie in den arm genomen die de kinderen, twee meisjes, heeft verhoord en een politiehond aan eenige voorwerpen, welke het kind in school het laatst in de handen heeft gehad, een griften- koker enz., heeft Laten ruiken. Zoodra de hond „lucht" kreeg begaf hy zich op weg naar het Kanaal, bleef daar staan blaffen en sprong in Kon. Roei- en Zeilvereeniging de Maas. Voor den op Zondag 3 dezer te houden natio- nalen roeiwedstryd, hebben de volgende veree- nigingen ingeschreven de Koninkl. Amsterdamsche roei- en zeilverg. „de Hoop" met 1 ploeg; de Deutscher rilder- und turnverein alhier met 2 ploegen; de roei- vereeniging Nautulis, alhier, met 1 ploegde Deut sche Studentenroeivereeniging Laga, met 1 pleeg, en de Kon. Roei- en zeilvereeniging de Maas met 2 ploegen. 'De wedstrijd wordt gehouden in overnaadsche outrigged vierriems gieken met stuurman. De wedstrjfd wordt gehouden onder de bepa lingen van het reglement voor roei weds tryJen, voor zoover zy op dezen wedstryd van toepas sing zyn. Alle ploegen vertrékken tegelyk. He lengte der baan is ca. 9000 hieler en is van af een punt even beneden het terrein dér vér- eeniging, door de Koningshaven, rond het Ant- werpsche Hoofd, Langs de Oosterkade benoorden de witte ankerboeien en verder langs de Boomp jes, Willemskade, Westerkade enz., benoorden de meerboden, rond een draaiboei, zich bevindende bij de Dokhaven en terug tot voor de vereeniging. De wedstryd zal 's middags om 2 uur aan vangen. j De Directie bericht, dat coupon no. 10 der 4'/a /o Schuldbrieven van f 1000.-, f 500.-, f 100- en Coupon no. 5 der Schuldbrieven van f 50.- vanaf 1 Juli 1910 betaalbaar zijn dat 47a Schuldbrieven tot den koers van 100 verkrijgbaar zijn ten kantore der Bank alsmede bij H H. Com missionairs in effecten. w.o. prachtig Salon-Ameublement 75; Huiska mer Ameubl. GOle klas Pianino, bijna nieuw 275; massief Pitch Pine Slaapk. Ameubl. com pleet ƒ100; massief eiken Slaapkamer-Ameuble ment met Lits Jumeau, Waschkast met toilet, Spiegelkast, etc. geheel of afzonderlijk te koop eiken Buffet met geslepen Spiegels 45 Schrijf bureau ƒ22.50; Boekenkast ƒ32.50; Salontafel '12.50; Salonkastje ƒ50; marmeren Pendule 12.50 Spiegels; Schilderijen; tulen Gordijnen; pluche Overgordijnen Karpetten Vloerzeilen Gas-Ornamenten enz. enz., te zien van 10—7 uur 2 SCHUVTSTRAAT 116 b/d Koningin Ernina- kade, 's Gravenhage. (87) BREUKBflfiDE/1 SINGELPLEIN 98. Men meldt uit Helmond d.d. 1 Juli: De ZeerEerw. heer N. F. Eisen, pastoor 'van Het Hout, sedert een paar dagen ongesteld, heeft 'dezén middag de H. H. Sacramenten 'der Stervenden ont vangen. heer BaAarous.se, zoudt u ons soms een grooten dienst willen bewyzen Op de aanstaande tentoon stelling zal ik een schildery exposeeren, voor stellende Napoleon eai zyn zoon. Reeds heb ik alle pogingen in het werk gesteld, om een goed model te vinden voor dien hoofdpersoon van dit moeilijk schilderstuk. Tot nog toe 'heb ik niets gevonden, wat er maar eemgszins op leek. Zoudt U mij wilden verplichten, slechts één enkelen keer in mijn atelier te komen, om een ruwe schets van uw gelaat te nemen?" „Volgaarne", antwoordde Barbarousse. „U ver blijft zekér eenige dagen te Parijs?" „Minstens een dag of acht. Niets zal dan go makkelijker zyn, wij haten u af in uw hotel, u poseert een paar uren in myn atelier en u markt my tot den gelukkigste der stervelingen. Later geef ik u een fotografie van het' schildery." Mijnheer Barbarousse was 'opgetogen by de ge dachte in een werk te ver-schijnen, dat op de tentoonstelling zeker duizenden bezoekers zou lok ken. Hy nam dan ook het voorstel der artisten gretig aan. Wat zouden zij daar in Tarascon wel van zeg gen? Hij zou een persoon van gewicht worden bij zijn vrienden. Hij verkneukelde zich in het vooruitzicht van de oer, die daardoor op hem af zou stralen. iDe reis -liep zonder verdere gewichtige onder- R. K. Boekhandel, Hoogstraat 15% leesbibliotheek, Alg, Advertentiebureau. Weder voorradig van af 10 Cent. Nieuwe Stadsgezichten en. Fantasiekaarten t© veendam, Nadere inlichtingen verstrekt de Agent Lange Haven no. 16. handelingen af. Te Parys nam Barbarousse af scheid van zyn vrienden, nadat "hy zijn adres op zyn kaartje geschreven had. Een paar dagen latyr kwamen de twee schil ders Barbarousse afhalen. Zy vergezelden hem naar Neuilly en brachten hem in een byna onge meubileerd vertrek. „Zooals gy ziet", zei Deberque, „ben ik nog niet geheel geïnstalleerd. Myn meubels verwacht ik eiken dag. Voor het oogenblik heb ik slechts myn shcildersezel en myn penseeten. In de slaap kamer hiernaast vindt gy het kostuum van Napo leon. 't Is beter voor myn schildery, dat u dat aantrekt. Ik h;oop dat u daartegen geen bezwaar zult maken." „Ik moet mij dus verkleed en vroeg Barba rousse. „Dat is volstrekt noodig," antwoordde de schil der; „uw gezicht, uw geheele figuur komen zoo doende veel beter tot hun recht." De wynhandelaar had nog eenige moeilykhe- den, die echter door de overredingskracht der artisten spoedig uit den weg waren geruimd. Hij ging dus het slaapvertrek binnen. Achter een gordijn hing een korte satijnen broek, een prachtige ryk versierde korte jas en een fraaie keizersmantel met bont afgezet. Morici hielp Barbarousse bij het aankleeden en nadat hij zorgvuldig diens kleeren aan den kapstok had opgehangen, riep hy! zyn vriend om hem 't effect te laten bewonderen. Beide kun stenaars prezen om beurten zyn voornaam voor komen en vleiden zoodanig zyn y dolheid, dat het kleine, gezette heertje, wien de weklsché pracht bclachelyk kleedde, van genoegen en zelfvoldaan heid glom. t Zal een magnifieke schildery worden en aan u zullen wij 't te danken hebben. Ik ga nu hét doek op de kleuren in orde brengen. In een oogwenk ben ik terug. Wilt u even in het atelier wachten? En de beide schilders verlieten Barbarousse, die tegen den schoorsteen van -het atelier ge leund, zyn kleurig cóstuum met welgevallen in den spiegel beschouwde. t Is ontegenzeggelyk waar," mompelde hij, „zóó lijk ik op Napoleon. Wat zullen ze in Tarascon slaan te kijkenEn als ze 't niet gieloovén wil len, dan heb ik altijd de fotografie, om het to bewijzen." Hy liep heen en weer en nam versc.hillie«de houdingen aan, om zijn gestalte op' 't voord eeligst te doen uitkomen. Reeds was een kwartier verloopen, en nog waren zijn rvienden niet terug. Barbarousse wacht te geduldig, totdat hem plotseling ean onverklaar bare angst overviel; hij vloog naar de slaap kamer, waal hij zijne kleederen hal achterge laten. Eilacie, 'zij waren or niet meer, alles was weg, ook de biljetten van 10.000 frank, zoo zorg- vuïdig genaaid in zijn todéren gordieJ. Hy holde de straat op en riep den verbaasden voorbijgan gers toe, dat hy bestolen was. Een steeds aan groeiende menigte rende hem achterna, en dé politieagenten maakten zich spoedig van het pot sierlijk Napoleonnetje meester. *0p het politiebureau vertelde hy1 Kygend en byna weenend zyn avontuur een schaterlach wtas het antwoord. Toen lie vroolykheid wat bedaard was, kreeg de commissaris zyn ernst terug en beloofde hem zyn best te doén olm de idievén op te sporen, 'hoewel de twee artisten, die dien vo- rigen avond kamers gehuurd hfadlden te Neuilly volkomen onbekend waren. Barbarousse* die ge heel beroofd achterbleef, tetegrapheerdc oomid'- dellyk naar Tarascon, en de commissaris 'Stond hem toe 'den nacht in zijn huis door te bréngen. Treürig en zyn goedgéloovigheid verwenscJhende, vertrok de berooide dein volgenden ochtend naar zyn 'geboortestadje, 'waar hem 'een briefje wachtte van den Volgenden inhoud: „Waarde mynheer Barbarousse? 'Denkt ge nog altyd dat ge op Na poleon lijkt? Omdat ge een goede kerel zijt en wy veel aan u te danken hebben, geven wij u den raad noodt meer a,an onbekenden te vertellen, waar gij uw geld geborgen houdt. Maar de Napo leon-truc was toch goed, hé? (Groote lorteeriag- ia

Nieuwe Schiedamsche Courant | 1910 | | pagina 6